Buffalo – Edmonton 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 2:1 (po pr.) | Detroit – Vancouver 2:0 (kon.)
NJ Devils – Colorado 1:2 (po pr.) | Anaheim – Columbus 2:4 (kon.) | LA Kings – Chicago 3:5 (kon.)
San Jose – Philadelphia 2:5 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Ottawa Senators
cz Utorok 04.02.2014, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového pracovního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (03:53:02)

Československá stopa v dnešním zápase:

Milan MICHÁLEK (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:02

Hvězdy utkání:
    1. James NEAL (PIT) 1+0, 6 střel, čas na ledě 21:38, vítězný gól v prodloužení
    2. Craig ANDERSON (OTT) 46 úspěšných zásahů, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 95,8%

Nejvíce času na ledě: Jevgenij Malkin 24:27 – Erik Karlsson 27:33

Branky a nahrávky: 17. Gibbons (Maatta, Jokinen), 62. Neal (Bortuzzo, Malkin) – 15. Da Costa (Conacher, Condra). Po třetinách: 1:1, 0:0, 0:0 – 1:0. Rozhodčí: Lee, Martell – Amell, Sericolo. Diváci: 18579.

Pittsburgh se na dnešní vítězství řádně natrápil. Za necelých 62 minut zápasu vyslali Tučňáci na Craiga Andersona 48 střel, z nichž se ale ujali pouze dvě! Brankář Ottawy tak výborným výkonem vychytal svému týmu alespoň bod za prohru v prodloužení.

Pojďme ale postupně. Skóre otevřel v 15. minutě po vynikající individuální akci francouzský útočník Stephane Da Costa. Za další dvě minuty ale bylo srovnáno, když se v končící přesilové hře povedenou tečí prosadil nováček v dresu Penguins Brian Gibbons.

V řádné hrací době jsme už branku neviděli, ačkoliv Pittsburgh tlačil svého soupeře, co to dalo. Rozuzlení přinesla až druhá minuta prodloužení, ve které svým osmnáctým gólem v sezóně rozhodl James Neal, který tak přisoudil bonusový bod za vítězství Pittsburghu!

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    V pokračující akci se ale domácí přeci jen prosazují! Neal vybojoval u mantinelu puk, Malkin pak našel Bortuzza, jehož střelu ještě Anderson zastavil, na dorážku JAMESE NEALA, který si ještě popotáhl kotouč do lepší pozice, už nárok neměl! Asistence: Robert Bortuzzo a Jevgenij Malkin.

61:45
    Neal přenechal puk Malkinovi, ten se svou střelou neuspěl.

61:04
    Anderson bude v pořádku pokračovat ve hře.

61:04
    Sidney Crosby nabral obrovskou rychlost, nacpal se až před branku, puk ale pouze nasunul na Andersona, který si zbytek už pohlídal. Smith pak v souboji s domácím kapitánem posunul branku a možná i trochu zranil svého brankáře.

60:37
    Anderson pokračuje ve výborném výkonu, nyní zastavil střelu Kunitze.

60:14
    Domácí začali nastavený čas postavením mimo hru.

60:01

Ani ve třetí třetině jsme přes ohromný tlak domácích Tučňáků skóre neměnilo. Domácí si ale vytvořili hned několik dobrých akcí, tu největší měl ale paradoxně ottawský obránce Karlsson, který pohrdl prázdné brance a pouze umožnil Fleurymu nominaci na zákrok roku. Prodloužení začne za malou chvíli.

60:00

59:47
    Niskanenovu střelu schytal jeden z obránců, půjde se do prodloužení.

59:23
    Další Martinovu dělovku od modré čáry likviduje Craig Anderson.

59:06
    Martinova střela vypadla Andersonovi z lapačky, domácí se usadili v útočném pásmu.

58:37
    Zibanejad vybojoval puk u mantinelu, jeho přihrávka ale nebyla přesná.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 17. Gibbons (Maatta, Jokinen), 62. Neal (Bortuzzo, Malkin) – 15. Da Costa (Conacher, Condra)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Orpik, Martin, Scuderi, Bortuzzo, Maatta, Niskanen – Kunitz, Crosby (C), Gibbons – Jokinen, Malkin, Neal – Glass, Sutter, Kobasew – Pyatt, Adams, Engelland
    Trenér: Dan Bylsma.

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Cowen, Karlsson, Methot, Gryba, Wiercioch, Ceci – MacArthur, Turris, Ryan – Michálek, Spezza (C), Zibanejad – Greening, Smith, Neil – Conacher, Da Costa, Condra
    Trenér: Paul MacLean.

Rozhodca: Lee, Martell – Amell, Sericolo

Diváci: 18579