Žilina – HC Slovan 3:1 (kon.) | Topoľčany – Poprad 5:2 (kon.) | Zvolen – Košice 5:4 (kon.)
B. Bystrica – Lipt. Mikuláš 4:3 (po pr.) | Nitra – Spišská N. Ves 3:2 (po pr.)
HC MONACObet Banská Bystrica
4:3 (0:0, 0:2, 3:1 - 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Nedeľa 02.02.2014, 11:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Extraliga juniorov

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 11:30.

Vážení fanúšikovia, vítam Vás pri online sledovaní ďalšieho zápasu našej juniorskej extraligy. Jedným zo zápasov 40. kola je aj zápas HC´05 Banskej Bystrice a MHk 32 Liptovského Mikuláša.

Obidve mužstvá odohrali včera zápasy predchádzajúceho kola, pričom ani jednému sa nepodarilo zvíťaziť. Banská Bystrica hostila na svojom ľade Košice, s ktorými prvé dve tretiny hrala vyrovnanú partiu, ale v poslednej časti inkasovala štyri góly a nakoniec prehrala 5:7. Liptovský Mikuláš sa predstavil na klzisku Zvolena, kde bol takisto po dvoch tretinách nerozhodný stav 1:1 a o víťazstve domáceho mužstva 3:1 sa rozhodlo až v posledných minútach.

Domáci tím sa v dôsledku včerajšej prehry ocitol po dlhšom čase v tabuľke na druhej priečke. Na svojom konte majú 80 bodov a za prvými Košicami zaostávajú iba o horšie skóre, ktoré je aktuálne 141:110. Najproduktívnejším hráčom Banskej Bystrice je jej kapitán Mário Róth, ktorý nazbieral 37 bodov za 17 gólov a 20 asistencií.

Mužstvu Liptovského Mikuláša patrí v tabuľke piata pozícia so 67 získanými bodmi. Na štvrtý Slovan Bratislavu strácajú päť bodov a zároveň majú pohodlný trinásť bodový náskok pred šiestou Skalicou. Ich aktuálne skóre 120:98 svedčí o tom, že Liptovský Mikuláš je tím s najmenším počtom inkasovaných gólov. Hráčom s najväčším počtom kanadských bodov je Patrik Števuliak, ktorý za 9 gólov a 31 asistencií nazbieral už 40 bodov.

V prvom vzájomnom zápase na ľade pod Urpínom sa podarilo zvíťaziť hokejistom Liptovského Mikuláša 3:4 po samostatných nájazdoch. V druhom stretnutí týchto tímov naopak zvíťazili Banskobystričania, ktorí porazili Liptovský Mikuláš 1:3.

Dnes sa oba tímy budú určite snažiť odčiniť včerajšie prehry. Uvidíme, či sa opäť bude radovať hosťujúci celok ako tomu bolo v predchádzajúcich stretnutiach. Prajem Vám príjemný športový zážitok!

HC 05 Banská Bystrica: Sabol – Košecký, Jendroľ, Kegalj, Tarabík, Janovský (C), Ramaj, Hermánek – Mikuš, Macko, Surový, Šeliga, Výhonský, Majling (A), Hibler, Vukoja, Andrisík, Predajnianský, Ambroz (A)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Pútec – Nemec, Janči, Danko, Bača, Pida, Škandera – Florek, Marcinko (A), Laco, Žiak, Oško, Sukeľ (C), Potocký, Niňaj, Brezniak, Struška, Furdek, Kabáč (A).

00:01

00:21
    Úvodné buly síce vyhrali domáci, ale po ich nepresnej rozohrávke prišiel prvý úspešný zákrok Sabola.

00:40
    Po strele od modrej čiary si domáci gólman pripisuje aj druhý úspešný zákrok.

00:53
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

01:05
    Vzápätí ďalšie previnenie sa domácich – zakázané uvoľnenie.

01:38
    Ambroz priviezol puk až do útočného pásma, kde prihral na ľavú stranu voľnému Výhonskému, ale ten poslal svoju strelu len na hruď Púteca.

03:10
    Zakázané uvoľnenie hostí.

03:45
    Michal Macko prihrával spoza brány na voľného Surového medzi kruhmi, ten ale bránu prestrelil.

04:26
    Strelu Ambroza spoza obrancu Pútec iba betónom vyrazil.

05:50
    Najprv vystrelil Šeliga, Pútec puk nemal pod kontrolou a z následnej dorážky sa nepresadil ani Majling.

05:55
    Hostia sa spod tlaku vyslobodzujú len vyhodením puku cez všetky čiary, buly naľavo od Púteca.

06:12
    Ramajov pokus schoval Pútec bez problémov v lapačke.

06:26
    Ďalšie zakázané uvoľnenie hostí.

06:50
    Opäť je hra prerušená – ofsajd hostí.

07:00
    Po dlhšom čase mierila z hokejky Žiaka strela aj na Sabola, ten bol ale pozorný.

08:42
    Alex Výhonský pálil spoza ľavého kruhu, Pútec puk schoval pod betónom.

08:58
    Ofsajd hostí.

09:05
    Andrej Laco vyskúšal pozornosť Sabola strelou z ľavého kruhu, domáci brankár bol ale na svojom mieste.

10:26
    Ďalšie zakázané uvoľnenie zo strany hostí.

11:39
    Juraj Šeliga sa snažil natlačiť pred Púteca, ale hráč hostí Kabáč ho vytlačil až za bránu.

13:16
    Potocký potiahol útočnú akciu až za bránu Sabola odkiaľ sa snažil prihrávať na voľných spoluhráčov,ale tí jeho úmysel zrejme nepochopili.

14:00
    Výhonského strela spoza modrej čiary išla tesne popri bráne hostí.

14:55
    Prvé vylúčenie dnešného zápasu. Na trestnú lavicu odchádza jeden z hráčov Liptovského Mikuláša.

15:36
    Hostia sa oslobodzujú, keď vyhadzujú puk do streného pásma.

16:04
    Útočná akcia domácich zastavená na modrej čiare kvôli ofsajdu.

16:15
    Buly v strednom pásme vyhrali buly, čím sa oslobodili na ďalších pár sekúnd. Treba povedať, že domácim sa táto presilová hra nedarí a na Púteca v nej takmer ani nevystrelili.

16:55
    Hostia hrajú v plnom počte.

18:00
    Strelu Marcinka z pravej strany tečoval Janovský až do rohu klziska.

18:45
    Šanca Sukeľa išla vysoko ponad brvno brány Sabola.

19:04
    Ofsajd domácich hráčov.

19:12
    Vzápätí ďalšie prerušenie hry – zakázané uvoľnenie Liptovského Mikuláša.

19:45
    Kabáč a Potocký sa v závere prvej časti dostali do prečíslenia dvaja proti jednému. Kabáč ale neprihral, rozhodol sa sám vystreliť a Sabola trafil priamo do brucha.

20:00

Prvá tretina nám gól nepriniesla, videli sme takisto disciplinovaný výkon oboch tímov, keď bol vylúčený iba jeden hráč. Zápas má pomerne dobré tempo s množstvom streleckých situácii na oboch stranách.
    Uvidíme, či v druhej tretine, ktorá sa začne o 12:17, padnú už aj prvé góly.

20:01

20:35
    Martin Predajnianský sa snažil pretlačiť puk za Púteca z bezprostrednej blízkosti, ten ale dobre vykryl priestor pri ľavej žrdke.

20:54
    Prvé vylúčenie aj na strane Banskej Bystrice – Surový dve minúty za hákovanie.

21:30
    Hostia nasťahovaní v útočnom pásme ale zatiaľ bez strely na Sabola.

22:18
    Pár sekúnd sa bude hrať v pomere štyria na štyroch – vylúčený je Kabáč za nedovolené bránenie v hre.

22:52

23:00
    Domáci už v plnom počte a začala sa ich vyše minútová presilová hra o jedného hráča.

23:42
    Potom ako sa puk ocitol mimo ľadovej plochy sa vhadzovať bude v strednom pásme.

23:58
    Ofsajd Banskej Bystrice.

24:13
    Šeliga sa pokúsil preštrikovať cez obranu hostí, bol pritom faulovaný Brezniakom. Ten odchádza na trestnú lavicu sa seknutie.

24:20
    Liptovský Mikuláš na ľade v štvorici.

25:30
    Michal Macko teraz spálil obrovskú šancu, keď po prihrávke od spoluhráča mohol zakončiť do odkrytej brány,ale puk dobre netrafil.

26:15
    Liptovský Mikuláš už hrá v plnom počte.

26:20
    Po ďalšom zakázanom uvoľnení buly naľavo od Púteca.

27:15
    Struškova strela išla tesne ponad rameno Sabola.

27:25
    Jendroľ – menší trest za držanie plus dve minúty za nedovolené bránenie v hre

27:50
    Strela Baču skončila na ľavom betóne Sabola

27:50
    Vylúčenie na oboch stranách Brezniak menší trest za hrubosť, Ramaj takisto menší trest za hrubosť. Pomer hráčov na ľade sa meniť nebude.

28:20
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Hostia využívajú svoju presilovú hru a ujímajú sa vedenia! MARTIN MARCINKO pretlačil puk za Sabolov chrbát. Asistencie: Lukáš Žiak, Jakub Sukeľ.

29:10
    Hostia majú stále výhodu presilovej hry a snažia sa pridať ďalší gól.

29:30
    Útočnú akciu hostí zastavil na modrej čiare ofsajd.

29:45
    Puk po teči opäť mimo ľadovej plochy, vhadzovanie naľavo od Sabola.

29:53
    Hostia využili ďalšiu presilovú hru a dostali sa už do dvojgólového vedenia. FILIP DANKO prekonal Sabola krásnou prudkou strelou od modrej čiary, ktorá bola mierená tesne pod brvno. Asistencie: Jakub Sukeľ, Martin Marcinko.

31:00
    Medzitým hrajú domáci v plnom počte.

31:17
    Janči – dve minúty za držanie.

31:34
    Strelu hostí počas ich oslabenia mierenú medzi betóny Sabola prikryl brankár Bystrice radšej lapačkou.

32:10
    Ofsajd domácich posúdený ako úmyselný, vhadzovať sa preto bude pred Sabolom.

32:25
    Strelecký pokus z hokejky Baču skončil iba na betónoch bystrického brankára.

32:55
    Na ľade to veru vôbec nevyzerá tak, akoby domáci hrali presilovú hru.

33:17
    Hostia v plnom počte.

34:15
    Marcinkova strela spomedzi kruhov tesne ponad spojnicu Sabolovej bránky.

34:46

35:20
    Struška sa až tak veľmi snažil dotlačiť puk do brány, že pritom fauloval domáceho obrancu. Dostáva menší trest za napadnutie.

36:05
    Domáci v tejto početnej výhode stále bez strely na Púteca.

36:55
    Bystričania sa snažia rozohrať z vlastného obranného pásma, ale nedarí sa im to kvôli dobrému napádaniu hostí.

37:20
    Hostia hrajú už v plnom počte.

39:00
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny,

39:45
    Sukeľov strelecký pokus spoza obrancu išiel iba tesne ponad brvno.

40:00

V druhej tretine sme videli padnúť dva góly,obidva do siete Sabola a počas presilových hier. Domáci mali príležitosti na skórovanie, ale v dnešnom zápase sa im využiť nedarí. Hostia teda do poslednej časti vstúpia s celkom pohodlným dvoj gólovým náskokom.
    Posledná tretina sa začne o 13:03

40:01

40:25
    Úvod poslednej časti vyšiel hosťom viac ako výborne. Tretí gól svojho tímu strelil IVAN BREZNIAK a poistil tým ich náskok. Asistencie: Filip Danko, Jakub Sukeľ

41:45
    Andrej Laco strieľal z ľavej strany, strela išla tesne popri Sabolovom pravom betóne.

42:32
    Banská Bystrica dala gól!
    MAROŠ SUROVÝ sa po krásnej prihrávke dostal do samostatného nájazdu, v ktorom sa nemýlil a peknou strelou zápästím pod brvno prekonal Púteca. Asistencie: Martin Predajnianský, Martin Ambroz.

43:55
    Pekná spolupráca medzi Potockým a Kabáčom, keď Potocký potiahol akciu po pravej strane, prihral Kabáčovi a ten sa snažil puk tečovať jemne medzi betóny Sabola. Domáci brankár ale nohy včas spojil.

45:05

46:00
    Ramaj prešiel sám cez celé klzisko až za bránu Púteca, odkiaľ posielal puk na teč pred jeho bránu. Tam ale nebol nikto z jeho spoluhráčov.

46:12

47:00
    Útočnú akciu domácich zastavil avizovaný ofsajd, po ktorom museli vykorčuľovať z útočného pásma.

47:26
    Martin Ambroz sa dostával do samostatného nájazdu, v ktorom bol ale faulovaný. Na trestnú lavicu odchádza Janči za podrazenie.

47:45
    Domácim sa darí využiť presilovú hru a streliť kontaktný gól. MARTIN AMBROZ dostal križnú prihrávku na ľavú stranu, po ktorej zakončoval do odkrytej brány. Asistencie: Maroš Surový.

48:24
    Na ľade po súboji pri mantineli zostáva ležať na ľade Macko a pomôcť mu prichádzajú aj zdravotníčky.

48:24
    Michal Macko odchádza z ľadu za pomoci spoluhráčov, našťastie to nevyzerá byť vážne. Vylučovať sa nebude.

49:00
    Ofsajd domácich.

49:24
    Danko – 2 minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

49:24
    Predajnianský – 2 minúty za hrubosť. Predajnianský je ale zranený na striedačke, a tak trest za neho odsedí Hibler

50:15
    Strelu z pravej strany Sabol chytil, v prvom momente chcel rozohrať, ale potom si to rozmyslel a puk opäť prikryl.

51:30
    Obidva tímy hrajú s piatimi hráčmi.

52:04
    Opäť zakázané uvoľnenie zo strany hostí.

52:26
    Strelu Ramaja ešte zo stredného pásma podržal Pútec v lapačke.

53:23
    Trest pre striedačku hostí za príliš veľa hráčov na ľade. Trest odsedí Hibler.

53:55
    Janovský vyhadzuje puk cez všetky čiary a získava tým cenné sekundy pre svoj tím.

54:16
    Puk sa ocitol na striedačke hostí, buly pred Sabolom.

54:40
    Pida vystrelil od modrej čiary, jeho pokus domáci obranca tečoval na ochrannú sieť.

55:15
    Ďalšie prerušenie kvôli hre so zdvihnutou hokejkou. Vhadzovanie pred Pútecom a domáci sa už zrejme ubránia.

55:25
    Domáci tím hrá v plnom počte.

56:00
    Hokejisti Liptovského Mikuláša nasťahovaní v útočnom pásme, jeden z obrancov domácich hrá bez hokejky, ale ani túto výhodu sa im využiť nedarí.

56:40
    Brezniakova strela spoza obrancu išla príliš vysoko.

57:08
    Ďalší nepekný súboj pri mantineli, po ktorom na ľade leží Pida.

57:08
    Tomáš Pida vyzerá byť, našťastie, takisto v poriadku, z ľadu odchádza bez pomoci.

57:17
    A je vyrovnané! MICHAL MACKO je tým hráčom, ktorý dokázal vydolovať puk zo skrumáže hráčov a poslať ho až za chrbát Púteca. Asistencie: Alex Výhonský.

58:00
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

58:40
    Domácin sa takmer mohli ujať vedenia, ale Macko nedokázal z blízka prekonať Púteca.

59:00

59:00
    Tréner Liptovského Mikuláša si berie oddychový čas.

59:08
    Opäť ofsajd hostí.

59:40
    V riadnom hracom čase sa už zrejme nič nestane a v Banskej Bystrici sa bude predlžovať.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Po troj minútovej prestávke bude nasledovať päť minútové predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:25
    Tarabík sa pokúsil prihrať na Macko, ale jeho pokus bol zblokovaný.

61:00
    Pokus hostí skončil pod pravým betónom Sabola.

61:45
    Laco obkorčuľoval bránu a pokúsil sa vystreliť z uhla, ale strela išla mimo.

62:17
    Zakázané uvoľnenie domácich.

63:00
    Posledné dve minúty predĺženia.

63:15
    Žiakova strela vyrazená až na ochrannú sieť.

64:00
    Začala sa posledná minúta predĺženia a zrejme sa o víťazovi rozhodne až v samostatných nájazdoch.

64:40
    Hostia v útočnom pásme, ale puk na hokejkách domácich.

64:45
    Strelu Pútec tečoval na ochrannú sieť, buly naľavo od neho.

64:57
    ALEX VÝHONSKÝ strelou do odkrytej pravej časti Pútecovej brány rozhoduje o víťazstve svojho tímu. Asistencie: Martin Predajnianský

V dnešnom zápase sme sledovali dobrý hokej vo výbornom tempe a s množstvom šancí. Hostia ešte v úvode tretej tretiny viedli 0:3, ale domáci zabojovali a dotiahli zápas až do predĺženia, kde o svojom víťazstve rozhodli v posledných sekundách gólom Výhonského.
    Ďakujem Vám za pozornosť, teším sa pri ďalších zápasoch a prajem príjemný zvyšok dňa. (13:58:05)
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Radoslava Harvánková

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 43. Surový (Predajnianský, Ambroz), 48. Ambroz (Surový), 58. Macko (Výhonský), 65. Výhonský (Predajnianský) – 29. Marcinko (Žiak, Sukeľ), 30. Danko (Sukeľ, Marcinko), 41. Brezniak (Danko, Sukeľ)

HC MONACObet Banská Bystrica: Sabol – Košecký, Jendroľ, Kegalj, Tarabík, Janovský (C), Ramaj, Hermánek – Mikuš, Macko, Surový, Šeliga, Výhonský, Majling (A), Hibler, Vukoja, Andrisík, Predajnianský, Ambroz (A)

Rozhodca: Majling – Ivan, Kollár