Chabarovsk – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Vladivostok – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Novokuzneck – Nižnekamsk 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Ufa 3:4 (2:3 po s.n.) | S.Moskva – A. Mytišči 3:4 (0:2 po s.n.) | Dinamo Minsk – Petrohrad 2:3 (kon.)
Doneck – Jaroslavľ 3:0 (kon.) | Záhreb – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
HK Donbass Doneck
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Lokomotiv Jaroslavľ
Pondelok 27.01.2014, 18:00KHL

Máme za sebou dnešný zápas. Po tretinách 1:0, 1:0, 1:0 zaslúžené zvíťazili domáci hokejisti, hoci musím podotknúť, že Lokomotiv nebol žiadnym fackovacím panákom. Šance, ktoré mu boli ponuknuté sa však pre výhru premieňajú. Rozhodol zbytočný faul pred tretím gólom, ktorý definitívne spečatil prevahu domácich v tretej tretine. Dámy a páni, to je odo mňa na dnes už naozaj všetko, ja sa na vás teším niekedy opäť nabudúce, zatiaľ prejem pohodový zvyšok večera a dobrú noc. Lúči sa s vami Lukáš Pancurák. (20:22:59)

60:00

59:13
    Pašnin je na tom podobne, rovnaký faul.

58:55
    Jakuncenja si odpočinie na 2 minúty za podrazenie.

57:21
    Donbass Doneck dal gól!

A je rozhodnuté! To, čo zo strany Lokomotivu prísť nemalo, prišlo. A tým bolo zbytočné vylúčenie. CLAY WILSON sa s tým nepáral a v presilovke prekonáva bezmocného Sanforda. Asistencie: Peter Podhradský, Maxim Jakuncenja

56:38
    Kronwall výrazne uberá zo šancí na vyrovnanie, keď si odchádza odpočinúť za držanie. Lokomotiv si teraz musí dávať pozor, aby neinkasoval...

56:25
    Výborne sa bavia aj diváci v Druzhba Palace of Sports, štadión síce nie je zaplnený do posledného miesta, aj napriek tomu v ňom však panuje dobrá atmosféra.

56:08
    Beluchin mal teraz počas prerušenia potrebu vysvetliť si niečo s Petrovom, no pri týchto dvoch kohútoch je už dvojica čiarových, ktorí situáciu upokojujú.

55:10
    Domáci sa už ani bezhlavo nepúšťajú do útoku, skôr sú to také nahadzované puky, ktoré teraz lietajú v blízkosti Sanfordovej brány.

54:05
    Všemožne sa Lokomotiv snaží, všade sú hráči v červených dresoch. Nechcem pochovávať šance hostí, no myslím, že o víťazovi stretnutia je už rozhodnuté.

53:00
    Hostia hrajú v plnom počte.

52:15
    Nakoniec až teraz sa domáci usadili v pásme, skúsili to z viacerých uhlov, no vždy stroskotali na dobre rozostavenej obrane, respektíve Kolář aj na Sanfordovi.

51:30
    Laco teraz pomáha pri rozohrávke svojim spoluhráčom dostať sa rýchlejšie do útočného pásma, nakoľko sa to Donbassu zatiaľ vôbec nedarí.

51:00
    Hrubosť ukazuje rozhodca Cyplakov, platí to pre Petrova.

50:01
    Máme pred sebou posledných 10 minút riadnej hracej doby. Uvidíme, či aj zápasu.

49:30
    Hostia mali dostatok priestoru na streľbu, keď bol v ich útočnom pásme jediný obranca a až trojica útočníkov, no prišiel reťazový pád a všetci skončili na ľade.

49:00
    Ďaleko sa však nedostali, k puku sa teraz dostáva Averin a rúti sa do protiútoku.

48:00
    Domáci s pukom na hokejkách, akciu budú zahrávať spoza Laca.

47:00
    Nasleduje reklamná prestávka.

46:25
    Domáci hrajú v plnom počte. Tak toto môže Lokomotiv ešte poriadne mrzieť...

46:04
    Obrovská šanca Lokomotivu! Ani jeden z trojice útočníkov teraz nedokázal prekonať hoci ležiaceho, no fantastického Jána Laca!

45:15
    Puk letí cez všetky čiary.

00:44
    Gorochov chcel Laca prekvapiť padáčikom, Jano má ale potrebné skúsenosti na to, aby si s takýmto pukom dokázal poradiť.

43:30
    Hosťom sa absolútne nedarí udržať v útočnom pásme. A z toho stredného sa góly veru len veľmi ťažko dávajú...

42:25
    V úvodnej minúte presilovej hry hostia nič nevymysleli. Ostávajú im ešte minúty 4.

41:25
    Blagoj si vyslúžil trest 5 + dokonca po tom, čo nepríjemne narazil na mantinel jedného z hostí. Ten ostal chvíľu otrasený na ľade, no už sa zbiera na striedačku.

40:50
    Wirtanen skúsil vystreliť spoza obrancu, jeho strela však bola zblokovaná a stratila potrebnú razanciu.

40:31
    Úvodné buly vyhrávajú domáci, ktorí sa s pukom okamžite stiahli za vlastného gólmana, odkiaľ budú zahrávať útočnú akciu.

40:01

Tretia tretina začne približne o 19:43.

Máme za sebou aj druhú tretinu, na začiatku ktorej pridal Donbass aj druhý gól. Bol to Kašpar, ktorý skóroval tesne po návrate Musatova z trestnej lavice. Hostia však hlavy rozhodne nevešajú a do tretej tretiny vykorčuľujú s jediným cieľom – vyrovnať.

40:00

39:20
    Vzájomné vylúčenie prichádza tesne pred koncom druhej tretiny. Po potýčke pred bránou domácich si odpyká trest ako domáci Laine, tak aj Ljubiškin. Obaja zhodne po 2 minúty.

38:20
    Wilson to skúsil strelou švihom k vzdialenejšej žrdi, Sanford výborne vymrštil svoju lapačku a ukryl v nej puk pred dobiedzajúcim Razinom.

38:00
    Pred sebou máme posledné 2 minúty druhej tretiny.

37:30
    Lokomotiv sa tlačil do zakončenia, no pozorný Laco dnes predvádza výborný výkon.

37:00
    Skúšajú to aj domáci, tí sa však k strele ani nedostali. Hra teraz mierne stratila na obrátkach, čo je pred druhou sirénou škoda.

35:15
    Konkov dorážal po strele od modtej čiary, Laco však mal dostatok času na presunutie a puk vyráža mimo priestor troch žrdí.

34:05
    Nedorost vyslal tvrdú ranu, priestor brány však netrafil. Zadunelo len plexisklo za ňou.

33:20
    Hostia sa snažia čo im sily stačia, pozorná obrana Donbassu ich však k ničomu nepúšťa.

32:25
    Dadonov (LOK) napokon za tento atak dostáva osobný desaťminútový trest.

32:25
    Piganovič napálil puk do Sanforda až po odpískaní, čo sa vôbec nepáči hosťujúcim obrancom, Dadonov to už domácemu útočníkovi dáva pocítiť na koži.

32:05
    Zacharov nahadzoval na Sanforda z ľavej strany, ten chcel rozohrávať a pokračovať v hre, no puk podržal až príliš dlho.

31:10
    Hra sa teraz prelieva zo strany na stranu, no svedkami nejakej vážnejšej príležitosti sme neboli.

30:35
    Hostia sa tlaku ubránili a hrať budú už v pätici.

29:30
    Kolář to skúsil delovkou od modrej, Sanford sa prezentoval krásnym semafórom a podržal spoluhráčov.

29:10
    Domáci si teraz vytvorili veľký tlak, no Lokomotiv sa už bráni vo štvorici.

28:35
    Pašnin (LOK) si za úder do hlavy vyslúžil 2 minúty trestu

27:40
    Teraz hráči Lokomotivu poriadne zabrali, kontaktný gól by ich však nakopol ešte viac.

26:50
    Černikov bol teraz veľmi rýchly, dokázal obkorčuľovať dvojicu protihráčov, jeho zakončenie po ľade však chytá vynikajúci Ján Laco!

26:35
    Igor Musatov odchádza na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

25:50
    Konkov pálil tvrdo od modrej čiary, Laco sa už pripravoval na zákrok, no ten napokon neprišiel, nakoľko puk ostal kdesi v spleti tiel pred ním.

25:00
    Rýchly protiútok domácich, tí sa dokonca hnali do prečíslenia, no z toho napokon nič nebolo.

24:50
    Obrovská šanca pre Lokomotiv! Konkov stál zoči-voči Lacovi, no strelou švihom neuspel! Konkov sa ešte pokúšal o dorážku,tej však zabránil Kovář.

23:28
    Šanca na zníženie rozdielu na jediný gól prichádza po tom, čo sa domáci Kašpar prezentoval podrazením.

23:10
    Kašpar chcel pridať aj svoj druhý gól, to by však musel puk pred Sanfordom lepšie trafiť čepeľou svojej hokejky.

22:45
    Domáci sú teraz v hernej pohode, niet sa čomu čudovať, pridať druhý gól prakticky hneď po príchode zo šatní je vždy veľkou výhodou.

20:44

Domáci skórujú! Hoci sa im už presilovú hru využiť nepodarilo, aj napriek tomu prekonávajú Sanforda. Presadiť sa darí LUKÁŠOVI KAŠPAROVI. Asistencie: Ruslan Fedotenko, Randy Robitaille

20:01

Druhá tretina začne približne o 18:52.

Máme za sebou prvú tretinu dnešného stretnutia. Hra zatiaľ nepriniesla množstvo vyložených šancí, Lokomotiv je dnes Donecku vyrovnaným súperom. Práve po viacerých šancí Jaroslavľu sme boli svedkami starého známeho nedáš-dostaneš, keď chladnokrvne prestrelil Sanforda v bráne Zacharov. Domáci budú mať na začiatku druhej tretiny výhodu 40-sekundovej presilovej hry.

20:00

19:30
    Kolář vypálil od modrej čiary, Sanford mal tentokrát odkrytý výhľad a puk bez väčších problémov schováva vo svojej lapačke.

18:40
    Musatov (LOK) si odsedí 2 minúty za držanie.

17:10

VIKTOR ZACHAROV prekvapil azda každého, kto sa na ľade nachádzal. Po tom, čo v posledných minútach predchádzali lepšiu hru hostia nepozorovane nakorčuľoval pozdĺž pravého mantinelu až do medzikružia, kde to skúsil strelou a prepálil Sanforda.

16:00
    O puk však rýchlo prichádzajú a po neškodnej strele sa bude opäť vhadzovať pred Lacom.

15:50
    Domáci vyhrávajú vhadzovanie vo vlastnom obrannom pásme a pokojne budú zakladať útočnú akciu.

14:40
    Piganovič si teraz veril, keď sa s pukom vyrútil proti trojici brániacich hráčov. Veľmi rýchlo však zistil, že to nebol dobrý nápad.

13:40
    Do útoku sa hnali hostia, aspoň si to teda myslel Pašnin, ale zatiaľ čo on viezol puk do pásma, jeho spoluhráči odišli striedať. Už tak robí aj samotný Pašnin.

12:40
    Piganovič teraz nebral poriadnu rýchlosť, keď dokázal obkorčuľovať až trojicu domácich, šikovnou zadovkou hľadal pred bránou postaveného Wilsona, ktorému sa však puk zamotal medzi korčule, na strelu to teda nebolo.

11:30
    Lokomotiv sa teraz dobre bránil a nedovolil hráčom Donecku vážnejšie pohroziť Sanfordovi. Hrá sa už 5 na 5.

10:40
    Domáci hrajú v plnom počte a zahrajú si skrátenú presilovku.

09:30
    Navyše prichádza dvojminútový trest pre Apalkova (LOK), ktorý sa previnil hákovaním.

09:20
    Hosťom táto presilovka zatiaľ absolútne nevychádza, hrá sa paradoxne v ich obrannom pásme.

08:40
    Nie však na dlho. Blagoj si teraz neudržal nervy na uzde a so sklonenou hlavou odchádza na trestnú po tom, čo "vyfasoval" dve minúty za seknutie.

08:15
    Domáci v plnom počte.

08:05
    A z tej už pravdepodobne nebude nič, keďže puk opäť letí k svätini hostí.

07:45
    Domáci to riešia jednoduchým spôsobom a puk už letí až k Sanfordovi. Jaroslavľ má k dispozícii poslednú polminútu presilovky.

07:20
    Lokomotiv je usadený v útočnom pásme, kvôli vysokému napádaniu je ale skutočne ťažké dostať sa k strele.

06:25
    Hostia si však s pukom dlho nezahrali, keď im ho po vyhranom buly uchmatol Wilson a rýchlo s ním korčuľuje ďaleko od svätyne domácich.

06:15
    Sme svedkami druhého vylúčenia v zápase. Tentokrát si za hákovanie pôjde na lavičku hanby sadnúť čech Kolář (DON).

05:40
    Lokomotiv táto šanca výrazne nakopla, aktuálne sú jeho hráči usadení v útočnom pásme a skúšajú to zo všetkých možných pozícií. Laco puky krotí.

04:30
    Nebezpečenstvo pre Doneck! Po neprehľadnej situácii sa k puku dostal osamotený Platt, ktorý ale na jeho smolu trafil len padajúceho Leightona.

04:10
    Pekná akcia zo strany domácich. Hra bola rýchlo prenesená na Nedorosta, ktorý sa už-už tlačil do zakončenia, puk mu však mierne sklzol a Sanford ho preto nemal problém skrotiť.

03:30
    Lokomotivu však v útočnom pásme chýbali hráči, nahodený puk za bránou už zbiera domáci Dadonov.

02:20
    Hostia toto oslabenie ustáli a sami pôjdu do útoku.

02:10
    Vôbec to teraz nemyslel zle Fedotenko, ktorý sa rýchlo dostal od modrej čiary do priestoru medzikružia, nahodil puk na bránu a pohrozil tak Sanfordovi. Jeho lapačka však bola v správny čas na správnom mieste, a tak si brániaca štvorica odpočinie.

01:10
    Domácim sa až teraz darí usadiť sa v útočnom pásmi a rozbiehajú kolotoč pred Sanfordom.

00:20
    Zápas sa ešte len začína a už vidíme prvé vylúčenie. Na 2 minúty si za hákovanie pôjde odpočinúť Plotnikov (LOK).

00:01

Úvodné ceremónie máme za sebou, kapitáni si ešte podajú ruky so štvoricou rozhodcov z Ruska a úvodné buly môže byť vhodené.

Na ľade už vidíme nastúpených hráčov oboch celkov, vypočujeme si ešte hymnu ako Ruska, tak aj Ukrajiny a zápas sa môže začať.

HK Donbass Doneck: Leighton – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnický, Wirtanen, Fedotenko, Laine, Nedorost, Jakuncenja, Dadonov, Robitaille, Kašpar, Blagoj, Beluchin, Zacharov, Torjanik

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford – Ljubiškin, Gorochov, Kronwall, Jakovlev, Višnevský, Pašnin, Peretjagin, Vasiljev – Plotnikov, Averin, Apalkov – Konkov, Achmetov, Platt – Černikov, Petrov, Kartajev – Musatov, Kapustin, Sprukts

Rozhodca: Vasiljev, Cyplakov – Aljošin, Putilin

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní ďalšieho pokračovania nadnárodnej súťaže KHL. Proti sebe dnes nastúpia aj mužstvá Donecku a Jaroslavľu a vy pri tom vďaka nášmu textovému prenosu určite nebudete chýbať.

Jedná sa o súboj mužstiev, ktoré si tabuľkovo nie sú veľmi vzdialené. Domácim hokejistom patrí pred týmto stretnutím šiesta priečka, hosťom ôsma pozícia. Donbass doposiaľ odohral 48 zápasov, v ktorých vybojoval 85 bodov. Hokejisti tohto celku majú výbornú bilanciu vsietených a inkasovaných gólov 124:90.
    Hostia odohrali rovnako ako ich súper už 48 súťažných stretnutí, ale vybojovali v nich "iba" 72 bodov. Hráči Jaroslavľu majú pomer celkového skóre mierne nepriaznivý 89:90.

V poslednom zápase sa na tento duel nenaladil víťazne ani jeden z celkov. Obaja aktéri dnešného zápolenia naposledy prehrali nejtesnejším rozdielom jediného presného zásahu. Doneck sa predstavil na domácom ľade proti mužstvu Severstal Čerepovec a podľahol mu 2:3, Jaroslavľ prehra v chorvátskom Záhrebe futbalovo 0:1.

Favoritom duelu sú domáci hokejisti. Podľa papierových predpokladov vypísali stávkové kancelárie na triumf Donecku kurz približne 1,9. Na víťazstvo hostí je to až 3,3 a remízu po šesťdesiatich minútach hry si môžete natipovať pri ponuke pohybujúcej sa okolo čísla 3,6.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Lukáš Pancurák

Góly a asistencie: 18. Zacharov, 21. Kašpar (Fedotenko, Robitaille), 58. Wilson (Podhradský, Jakuncenja)

HK Donbass Doneck: Laco – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnický, Wirtanen, Fedotenko, Laine, Nedorost, Jakuncenja, Dadonov, Robitaille, Kašpar, Blagoj, Beluchin, Zacharov, Torjanik