Omsk – Barys 4:5 (po pr.) | Jekaterinburg – Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Viťaz – HC Slovan 1:2 (1:3 po s.n.)
Kazaň – Riga 2:3 (0:2 po s.n.) | D. Moskva – Lev 2:1 (kon.) | Novgorod – CSKA Moskva 3:1 (kon.)
po s.n. (0:2)
Ak Bars Kazaň
2:3 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
HC Dinamo Riga
Nedeľa 26.01.2014, 14:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom hokeja. Dnes pokračuje Kontinentálna hokejová liga ďalšou porciou zápasov. Moje meno je Martin Platko ja vás budem sprevádzať zápasom medzi AK Bars Kazaň a HC Dinamo Riga. Vzájomné zápasy favorizujú domácich, ktorý v prvom tohtosezónnom vyhrali v Rige 3:1. Začiatok zápasu je naplánovaný na 14:00 SEČ. Pred úvodným buly si poďme predstaviť oba tímy a ich formu.

AK Bars Kazaň

Domácim hokejistom v tejto sezóne darí podľa očakávaní. Barsu patrí v tabuľke Východnej konferencie 2.miesto so ziskom 94 bodov pri skóre 127:98. Doposiaľ si pripísali 32 víťazstiev a 17 prehier. Z posledných piatich zápasov získali 8 bodov. V poslednom zápase však prehrali na svojom klzisku s Levom Praha 2:3 po predĺžení. Najproduktívnejším hráčom tímu je Alexander Burmistrov, ktorý nazbieral 35 kanadských bodov za 10 gólov a 25 asistencií.

Hostia stratili v druhej polovici sezóny svoju výbornú formu a klesli v tabuľke. Aktuálne patrí Rige 7.miesto Západnej konferencie so ziskom 83 bodov pri skóre 127:111. Od začiatku sezóny vyhrali 29 zápasov a 19 prehrali. Z posledných piatich stretnutí získali 8 bodov. V poslednom zápase dokázali vyhrať na ľade suverénneho Dinama Moskva 2:4. Najproduktívnejším hráčom tímu je Kyle Wilson, ktorý nazbieral 45 kanadských bodov za 17 gólov a 28 asistencií,

V tomto zápase sa predstaví len jeden slovenský hokejista a Marcel Haščák v tíme hostí. Marcel Hossa pauzuje pre zranenie kolena.

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Kornejev, Nikulin, Medvedev, Heshka, Panin, Jarullin, Belov – Petružálek, Tereščenko, Petrov – Stapleton, Burmistrov, Pesonen – Golubev, Svitov, Obuchov – Lukojanov, Tkačjov, Milovzorov.

HC Dinamo Riga: Sedláček (Tellqvist) – Pujacs, Robinson, K. Redlihs, E. Redlihs, Rekis, Sotnijeks, Siksna, Sarkanis – Haščák, Szczechura, Indrašis – Darzinš, Pavlovs, Cipulis – Bukarts, Džerinš, Bičevskis – Niživijs, Begovs, Upitis.

Rozhodca: Kiseljov, Čerenkov – Birin, Medvedev.

Oba tímy nastupujú na ľadovú plochu.

Nasledujú hymny Lotyšska a Ruska.

00:01

00:05
    Úvodne buly vyhrali hostia z Rigy.

00:10
    Hostia sa snažia okamžite zaútočiť, ale zatiaľ sa im to nedarí.

00:42
    Ani jeden z tímov nezakončil svoju prvú akciu gólom.

01:03
    Kazaň bude po prestriedaní rozohrávať spoza bránky Barulina.

01:24
    Ani teraz si Sedláček nepripísal prvý zákrok, keďže strela domáceho hráča letela tesne mimo.

01:55
    Na druhej strane si Barulin poradil so zakončením Pavlovsa, ktorý si nakorčuľoval od mantinelu.

02:04
    Prihrávka Nikulina nenašla nikoho zo spoluhráčov a je z toho zakázané uvoľnenie.

02:13
    Riga sa po vhadzovaní v útočnom pásme dlho neudržala.

02:50
    Začiatok je v znamení opatrnosti, ani jedno mužstvo nechce spraviť chybu.

03:17
    Hostia nahadzovali puk do pásma, Kazaň bude rozohrávať spoza bránky Barulina. Najprv však oba tímy prestriedajú svoje formácie.

03:45
    Ďalšie vhadzovanie pred Barulinom po zakázanom uvoľnení domácich.

04:06
    Od modrej vystrelil Sotnieks,ale Petružálek dokázal tento pokus zblokovať, Barulin nemusel zasahovať.

04:40
    Lotyši sa nevedia dostať do zakončenia, domáci hrajú v obrannom pásme veľmi presne a dôrazne.

05:01
    Za nami je prvá päťminútovka zápasu.

05:25
    V hre oboch tímov sledujeme viacero nepresností. Kazaň sa dopustila ofsajdu.

06:21
    Hostia si zásluhou Pavlovsa udržali útočné pásmo.

06:40
    Zakončenie domáceho útočníka z pravej strany letelo len mimo bránky Sedláčka.

06:59
    Tentokrát už Sedláček musel zasahovať, puk zrazil do rohu klziska.

07:07
    Na druhej strane sa dostal do zakončenia Marcel Haščák, ale Barulin sa nenechal prekvapiť.

07:35
    Od modrej to tvrdou strelou skúsil Kornejev, ale defenzíva hostí puk zblokovala do stredného pásma.

07:42
    Kornejev dostáva 2 minúty za podrazenie a hostia majú prvú presilovku v zápase.

08:28
    Až teraz sa Riga usadila pred Barulinom.

08:50
    Bars sa oslobodzuje vyhodením cez všetky čiary.

09:08
    Riga sa nevie dostať ku žiadnej strele a Kazaň opäť vyhadzuje.

09:25
    Výbornú prácu odviedol domáci Svitov, ktorý ušetril cenné sekundy.

09:42
    Kazaň hrá v plnom počte.

10:04
    Rozhodca prerušuje hru po strele Niživijsa a zákroku Barulina.

10:37
    Domáci sa po presilovke hostí snažia zvýšiť tempo a dostať Rigu pod tlak.

11:20
    V útočnom pásme sa predviedla prvá formácia Kazane. Petružálek však nakoniec akciu prekazil, keďže jeho prihrávka nenašla spoluhráča.

12:04
    Teraz sa hrá pomerne rýchlo, bez zbytočných prerušení. Na prvú vážnejšiu príležitosť stále čakáme.

12:57
    Dinamo sa usadilo v útočnom pásme.

13:15
    Aktivitou sa prezentoval Szczechura, ktorý dostal puk na modrú a Redlihs donútil Barulina prerušiť hru.

13:50
    Bars sa potom dostal do útočného pásma, ale tretia formácia nič konštruktívne nevymyslela.

14:35
    Hostia stratili puk v strednom pásme, domáci mohli zaútočiť. Na modrej však manévroval Belov a rozhodca videl puk už v strednom pásme. Hra je prerušená.

15:19
    Z pravej strany vystrelil Darzinš, Barulin vyrazil.

15:44
    Pri následnom útoku sa domáci dopustili ofsajdu.

16:16
    Hostia teraz nepríjemne napádali a Kazaň mala problém rozohrať.

16:48
    Nakoniec sa domácim podarilo vystriedať.

17:25
    Barulin si chytil puk do lapačky po strele Bukartsa.

18:01
    Napríjemná strela Pesonena z ľavej strany, Sedláček však dobre zasiahol.

18:50
    Pred koncom prvej tretiny sa už hrá vo veľmi slušnom tempe.

19:01
    Začala sa posledná minúty prvej tretiny.

19:27
    Haščák prišiel so svojimi spoluhráčmi o pásme, na druhej strane sa Petružálek nedostal do útoku.

20:00

Po siréne sa pred Sedláčkom strhla bitka. Bičevskis si chcel chrániť brankára a pustil sa do Lukojanova, ktorý nepríjemne dobiedzal.

Máme za sebou prvú tretinu. Od začiatku sme sledovali opatrnú hru na oboch stranách. Riga sa snažila častejšie útočiť, ale výraznejšieu príležitosť si nevypracovala. Zatiaľ teda hviezdia brankári. Stav je po prvej dvadsaťminútovke vyrovnaný 0:0.

20:01

20:30
    Domáci vstúpili do druhej tretiny aktívne a prvá formácia zviera hostí v útočnom pásme.

21:01
    Kazaň hrá presilovku pri vylúčení Bičevskisa, v úvodnej minúte však Sedláčka výraznejšie nepotrápili.

21:27
    V druhej minúte má už hosťujúci gólman viac práce.Strely Tereščenka a Petružálka dokázal pokryť.

22:00
    Hostia sú v plnom počte.

22:37
    Barulin chytil nepríjemnú strelu z medzikružia.

22:55
    Po veľmi rýchlom začiatku sa tempo spomalilo. Kazaň zakladá ďalšiu svoju akciu.

23:28
    Na modrej sa dostal ku puku Nikulin a z prvej vystrelil na Sedláčka, ktorý pokojne zasiahol a nepripustil dorážky.

23:53
    Rozhodca rozhodol, že po nepresnej prihrávke Darzinša sa icing nebude pískať.

24:22
    Pred Barulinom sa ocitol Haščák! Slovenský útočník nedokázal poslať hostí do vedenia.

24:40
    Nahodenie domácich hokejistov zachytila obrana hostí a začína ďalšiu akciu.

24:48
    Skončilo sa to však zakázaným uvoľnením.

25:49
    Bars Kazaň dala gól!
    Domácim sa podarilo využiť zaváhanie hosťujúcej defenzívy a dostávajú sa do vedenia. Za bránkou sa dostal ku puku Petrov a prihral na JAKUBA PETRUŽÁLKA, ktorý pred bránkárom Sedláčkom nezaváhal a otvoril skóre. Asistencie: Ilja Nikulin, Kirill Petrov.

26:41
    Pavlovs sa pri útoku dopustil ofsajdu a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

27:13
    Bars sa nakopol po vedúcom góle a vo svojej aktivite aj naďalej pokračuje.

27:17
    Celá akcia sa skončil zakázaným uvoľnením.

28:40
    Robinson dostáva 2 minúty za hákovanie. Riga sa bude musieť brániť.

29:10
    Petrov tvrdo vystrelil na Sedláčka, ten puk zblokoval do rohu.

29:36
    Hostia sa dokázali oslobodiť vyhodením cez všetky čiary.

29:59
    Riga sa v tomto oslabení veľmi dobre bráni a domáci sa počas druhej minúty nevedia rozostaviť v útočnom pásme.

30:21
    Barsu sa stále nedarí prechod do ofenzívy.

30:40
    Riga sa ubránil a už hrá v plnom počte.

31:35
    Opäť sa zvýšilo tempo, oba tímy dobre korčuľujú, ale do šancí sa nedostávajú. Taktiež sa málo prerušuje.

32:22
    Darzinš nedokázal vybojovať puk v útočnom pásme.

32:53
    Stále sa neprerušuje a hrá sa v strednom pásme, kde sa bojuje o puk.

33:58
    Tereščenko v dobre pozícii po prihrávke Petrova netrafil bránku Sedláčka!

34:45
    Na druhej strane zabránil Barulin skórovaniu Pujacsa. Bránka bola už úplne odkrytá.

34:50
    Po následnom vhadzovaní Pujacs vystrelil od mantinelu a Barulin zasiahol lapačkou.

35:01
    Prebieha posledná posledná päťminútovka druhej tretiny.

35:23
    Sedláček skryl vo výstroji puk po strele Stapletona.

35:49
    Pol Szczechura dostáva 2 minúty za podrazenie.

35:55
    Domáci sa dokázali udržať v útočnom pásme.

36:16
    Na modrej zaváhal Nikulin a Riga posiela puk cez všetky čiary.

36:31
    Pri ďalšej návšteve útočného pásma sa dostal Nikulin ku svojej tvrdej strele, hráč Dinama sa hodil do dráhy puku.

37:24
    Ďalšie vyhodenie hostí.

37:49
    Dinamo Riga hrá v plnom počte, Kazaň je však nasťahovaná v útočnom pásme.

37:59
    Sedláček si poradil so strelou Petrova.

38:42
    Robinson prestrelil bránku Barulina po prihrávke od Haščáka na modrú čiaru.

39:12
    Domáci dokázali poistiť svoje vedenie ešte pred koncom tretiny. Heshka prihral na modrú ILJOVI NIKULINOVI a ten strelou z prvej prekonal Sedláčka. Asistencia: Shaun Heshka.

40:00

Za nami je druhá tretina. Prvý gól Kazane v tomto zápase strelil Jakub Petružálek a tesne pred koncom druhej tretiny pridal druhý gól Ilja Nikulin. Podarí sa hosťom v tretej tretine ešte zdramatizovať tento zápas?

40:01

40:25
    V tretej tretine sa začalo hrať 4 na 4, keďže Panin a Bukarts boli vylúčení za hrubosť.

41:28
    Ani jeden z tímov sa nevie dostať do zakončenia.

42:00
    Kazaň a aj Riga hrajú v plnom počte.

42:51
    Dinamo Riga dalo gól!
    Riga dokázala už na začiatku tretinu znižiť! Strelou od modrej sa presadil KRISTIANIS REDLIHS. Asistencia: Georgy Pujacs.

43:15
    Domácich akoby to nakoplo a už sa tlačia pred Sedláčka.

44:20
    Nikulin založil akciu spoza Barulina a útočné pásmo získali nahodením puku.

45:22
    Riga zastavuje ďalšiu akciu Barsu a puk posiela na zakázané uvoľnenie.

45:49
    Teraz Nikulin dokázal odstaviť protihráča od puku, ale samotný puk už nezískal.

46:49
    Shaun Heshka dostáva 2+10 minút za úder do hlavy a krku.

47:28
    Hosťom sa nedarí usadiť v útočnom pásme, Kazaň vyhadzuje vez všetky čiary.

47:58
    Teraz už Riga získala pásmo, ale domáci ich ku strele nepustili.

48:25
    Svitov dokázal aj v tomto oslabení ušetriť cenné sekundy.

48:49
    Domáci hrajú v plnom počte.

49:04
    Barulin teraz na svojej hrudi stlmil puk po strele Redlihsa.

49:52
    Domáci sú v tejto tretine po inkasovanom góle nervózni, hostia majú prevahu.

50:30
    Hosťujúci obranca dobre zblokoval strelu Petružálka.

51:25
    Kazaň nahodila puk za Sedláčka a jej hráči odchádzajú striedať.

52:02
    Haščák nedokázal vybojovať puk v rohu klziska a neudržal pre svoj tím pásmo.

52:52
    Na druhej strane sa v útočnom pásme neudržala prvá formácia okolo Tereščenka.

53:17
    Ku puku sa dostal Tkačjov, jeho strela však minula bránku Sedláčka.

54:45
    Opäť sa dlho hrá bez prerušenia, novú akciu zakladá Pesonen.

55:01
    Prebieha už posledná päťminútvoka tretej tretiny.

55:20
    Teraz nepresne prihrával Kornejev, po tom čo získal puk od Szczechuru.

56:38
    Bars zatiaľ dokáže držať svoj tesný náskok. Ku puku sa dostal Golubev a Kazaň môže zaútočiť.

57:29
    Stále sa nepoľavuje a pokračuje sa v rýchlom tempe.

58:34
    Riga zakladá spoza Sedláčka nový útok.

58:50
    Hostia to skúšajú v šestici, bez brankára Sedláčka.

59:19
    Rige sa podarilo počas power play vyrovnať na 2:2. V bránkovisku sa najlepšie zorientoval MIKS INDRAŠIS a pravdepodobne posiela zápas do predĺženia. Asistencie: Paul Szczechura, Alexander Nižvijs.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Hostia dokázali v poslednej tretine dorovnať dvojgólové manko a tak nasleduje päťminútové predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:25
    Ako prví sa do útoku dostali domáci, Robinson však Petrova zastavil.

60:59
    Dinamo sa v tomto predĺžení sústredí prevažne na defenzívu.

61:47
    Na pravom kruhu sa ku strele dostal Pesonen, Sedláček dokázal puk vyraziť.

62:32
    Je za nami prvá polovica predĺženia.

62:41
    Kazaň sa pri svojom útoku dopustila ofsajdu.

63:57
    Ani jeden z tímov sa už nikam neženie a tak sa čaká na samostatné nájazdy.

64:19
    Teraz to ešte predsa len skúsil Petružálek, ale ku strele sa nedostal.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Predĺženie o víťazovi nerozhodlo a po krátkej úprave ľadu budú nasledovať samostatné nájazdy.

Samostatné nájazdy začínajú.

Stapleton proti Sedláčkovi neuspel.

Szczechura už bol úspešný a presným behendom prekonal Barulina. 0:1

Za domácich nedokázal vyrovnať Pesonen.

Alexander Niživijs posiela puk ku ľavej tyči a rozhodol tak o zisku dvoch bodov svojho tímu. 0:2.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Dinamo Riga.
    Gól strelil PAUL SZCZECHURA.

Je dobojované. Domáci mali na začiatku tretej tretiny sľubné vedenie 2:0, ale nakoniec získali len bod. Riga vyrovnala a v samostatných nájazdoch sa dvakrát presadila, zatiaľ čo Kazaň ani raz.

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:28:13)

Martin Platko

Góly a asistencie: 26. Petružálek (Nikulin, Petrov), 40. Nikulin (Heshka) – 43. Redlihs (Pujacs), 60. Indrašis (Szczechura, Niživijs), rozh. náj. Szczechura

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Kornejev, Nikulin, Medvedev, Heshka, Panin, Jarullin, Belov – Petružálek, Tereščenko, Petrov – Stapleton, Burmistrov, Pesonen – Golubev, Svitov, Obuchov – Lukojanov, Tkačjov, Milovzorov.

Rozhodca: Kiseljov, Čerenkov – Birin, Medvedev