Philadelphia – Carolina 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 5:1 (kon.) | Detroit – Chicago 5:4 (3:2 po s.n.)
Calgary – Arizona 3:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Carolina Hurricanes
cz Štvrtok 23.01.2014, 00:05 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Vítám vás při sledování online přenosu z duelu kanadskoamerické NHL mezi Philadelphií Flyers a Carolinou Hurricanes. Půjde o třetí ze čtyř plánovaných duelů mezi rivaly z Metropolitní divize. První dvě utkání ovládli Hurikáni shodně 2:1.

Philadelphia Flyers (25-19-6)

Letcům patří po padesáti odehraných duelech se ziskem šestapadesáti bodů třetí příčka v Metropolitní divizi zajišťující účast v play off. Z poslední pěti zápasů vyhrála Philadelphia dva. Do výborné formy se v poslední době dostal útočník Wayne Simmonds, který si ve čtyřech posledních duelech připsal sedm bodů za dva góly a pět asistencí.

Carolina Hurricans (20-19-9)

Carolina nezažívá úspěšnou sezonu. V osmačtyřiceti dosud odehraných duelech nastřádali svěřenci Kirka Mullera pouze devětačtyřicet bodů, což je řadí na třinácté místo konference. Díky velké vyrovnanosti Východní konference však ztrácí na poslední postupovou příčku pouze tři body.

Československá stopa

I když si v úterý poranil prst, měl by Jakub Voráček nastoupit už do dnešního utkání. V dresu Hurikánů se představí dva čeští hokejisté.Dlouhodobý člen první formace Jiří Tlustý a veterán Radek Dvořák, který nastoupí ve čtvrté formaci. Proti sobě se postaví dva slovenští beci. Na straně Flyers Andrej Meszároš, na straně Hurricanes Andrej Sekera.

Utkání bylo kvůli sněžení ve Philadelphii odloženo ze včerejška na dnešek. Odehraje se těsně po půlnoci.

Utkání začne za zhruba osm minut. Ve Philadelphii i dnes mohutně sněží, nicméně utkání se odehraje.

00:01

00:35
    S míčem kombinoval Jakub Voráček, jehož zranění nebylo vážné a nastoupil do dnešního utkání.

02:09
    Hodně neplechy udělala Philadelphii čtvrtá formace. Dvořák vybojoval kotouč pro Ruttua a ten poprvé vyzkoušel pozornost Masona.

02:55
    O další ohrožení domácí branky se postaral Eric Staal, který tečoval Faulkovu střelu od modré.

04:20
    Carolina vstoupila do zápasu s velkou chutí, Letci jsou zatlačeni do defenzívy.

05:30
    Hodně vidět je Radek Dvořák, který se teď dostal do palebné pozice, Mason vytáhl proti jeho střele pravý beton.

06:30
    První formace Philadelphie poprvé zavřela svého soupeře v jejich obranném pásmu. Žádnou střelu však na Chudobina nevyslali a ten si na svůj první zákrok musí počkat. Následuje reklamní přestávka.

07:52
    Poprvé musel Chudobin zasahovat proti backhandovému pokusu Couturiera.

09:48
    Po reklamní přestávce jsou aktivnější Letci, Couturier teď vyzkoušel pozornost Chudobina, který si s jeho střelou poradil bez problémů.

11:08
    Hluchá pasáž končí nahozením Nashe, po kterém raději zastavil hru Steve Mason. Následuje další reklamní pauza.

11:27
    Jeff Skinner provětral střelou ze středního pásma Masonovu lapačku.

11:57
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hurikáni se dostávají do vedení. Erik Staal našel dlouhým pasem ALEXANDRA SJOMINA, který se střelou z pravého kruhu mezi beton a vyrážečku Steva Masona nemýlil. Asistence: Erik Staal, Jiří Tlustý.

14:14
    Dnešní zápas nabízí spoustu osobních soubojů a minimum gólových šancí.

15:31
    Následuje poslední reklamní přestávka úvodní dvacetiminutovky. Na střely zatím vede Carolina jasně 8:3, na góly 1:0.

15:31
    Couturier sekl Skinnera a Carolina si zahraje první přesilovou hru utkání.

16:27
    Carolině trvalo téměř minutu, než se usadila v útočném pásmu. Nakonec střílel Staal doprostřed brány.

17:00
    Philadelphia opět vyhazuje, Hurikánům se přesilovka vůbec nedaří.

17:31

17:57
    Voráček byl příliš nedočkavý při přechodu do útočného písma, sudí píská ofsajd.

18:15
    Dwyer se pokoušel přihrát před bránou čekajícímu Gerbemu, Mason jeho pokus zmařil včasným vystrčením hokejky.

19:21
    Simmonds vyhodil kotouč z obranného pásma do hlediště a na dvě minuty oslabí své mužstvo.

20:00

První třetina odloženého utkání mezi Philadelphií a Carolinou se nesla v ospalém duchu. Střeleckou převahu přetavili v úvodní gól utkání Hurikáni. Ti budou mít na začátku druhé třetiny ještě minutu a půl přesilovou hru. Druhá dvacetiminutovka začne zhruba v 0:56.

20:01

20:22
    Eric Staal zavezl kotouč do útočného pásma, jeho nahození zachytil Mason.

20:35
    Skinnera z pravého kruhu vychytal Mason.

21:21

23:00
    Úvod druhé třetiny nápadně připomíná úvodní dvacetiminutovku, hra je plná nepřesností a žádný tým se nedostává k velkému počtu střel.

23:55
    Timomenova střela od modré byla teprve čtvrtou střelou domácího mužstva v utkání.

25:37
    První formace Letců dokázala svého soupeře přitlačit. Ke dvěma střelám se dostal obránce Coburn.

27:45
    Gerbe svůj sprint po pravé straně zakončil střelou, s kterou si poradil Mason.

28:12
    Timonenovo nahození nemohl Simmonds dostihnout, do lapačky jej ukryl Chudobin, který přerušil hru a reklamní přestávka může začít.

28:12
    Americká režie v reklamní přestávce ukázala fotku tří kamarádů z Kladna- Jiřího Tlustého, Jakuba Voráčka a Ondřeje Pavelce. Dva z nich dnes hrají proti sobě, ani jeden zatím nejde moc vidět.

28:53
    Simmonds se teď řítil se Schennem a Hartnellem v přečíslení tři na jednoho, nakonec zakončil sám, s jeho pokusem si Chudobin poradil.

30:40
    Read vystřelil na Chudobina, který vyrazil před sebe, posléze vznikla v brankovišti ruského brankáře skrumáž, s kterou si nakonec hostující obrana poradila.

31:49
    Diváci ve Philadelphii naštvaně a právem bučí. Ruutu evidentně podrazil Schenna, sudí faul neodpískal a domácí si musí na první přesilovku počkat.

32:37
    Následuje další reklamní přestávka. Carolina stále vede o jediný gól, na střely 14:9.

33:38
    Tomáš Hertl žije! Alespoň jeho slavná klička z utkání proti Rangers. Teď ji předvedl NATHAN GERBE, který v souboji o kotouč porazil Luka Schenna a tváří v tvář Masonovi zopakoval kulišárnu českého mladíka. Bez asistence.

33:57
    Dvě minuty dostává Alexandr Sjomin, domácí si zahrají přesilovou hru.

35:10
    Letcům se nedaří udržet v útočném pásmu.

35:25
    Lecavalier pálil od modré, jeho střelu zblokoval Sekera, který dnes odvádí velmi dobrou práci.

35:57

36:40
    Letci dostali Carolinu pod tlak, během minutového pobytu v útočném pásmu nevystřelili na Chudobina ani jednou.

39:26
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí dávají důležitý kontaktní gól do šatny. Chudobin se nepohodl s obráncem, kotouč se dostal k Rafflovi, který vystřelil, Voráček posunul odražený puk na pravý kruh, kde jej zpracoval CLAUDE GIROUX a z backhandu překonal ruského gólmana.

40:00

Ve druhé třetině se hra srovnala, čemuž odpovídá i konečný účet třetiny v poměru 1:1. Nejpozoruhodnějším momentem prostřední části byl gól ala Hertl v podání Nathana Gerbeho, který určitě nebude chybět v sestřihu nejhezčích branek měsíce. Gól do šatny, na který Girouxovi asistoval Voráček slibuje napínavou podívanou ve třetí třetině. Pokračujeme zhruba v 1:57.

40:01

40:31
    První formace Philadelphie povzbuzená o gól v závěru druhé třetiny doslova vlétla na soupeře. Coburn pořádně vystrašil Chudobina, který po střele domácího obránce nevěděl, kde má puk, nakonec jej našel ve výstroji.

41:33
    Schennovu střelu od modré vyrazil Chudobin do pravého rohu svého obranného pásma.

42:47
    Riley Nash zasáhl vysokou holí Jakuba Voráčka, za což si vysloužil dvě minuty.

43:00
    Domácí využívají přesilovou hru po třinácti vteřinách, Simmonds se z berzprostřední vzdálenosti ještě netrefil, SCOTT HARTNELL už ano a je vyrovnáno. Asistence: Wayne Simmonds, Claude Giroux.

44:15
    Obrovskou chybu jednoho z obránců nevyužil Jeff Skinner, který ve velmi dobré pozici Masona neprostřelil.

44:45
    Dvě obrovské šance Caroliny. Faulk nejprve trefil tyč a Ruutua posléze vychytal Mason. Následně vznikla ostrá potyčka mezi aktéry posledních okamžiků.

45:04
    Na trestné lavici sedí za hrubost Lecavalier a Harrison, hraje se čtyři na čtyři.

46:23
    Jakoby se v době hry čtyři na čtyři domluvily oba týmy na klid zbraní, drží se zpátky. Alespoň fanoušci vytvářejí elektrizující atmosféru.

47:04
    Oba týmy hrají v plném počtu.

47:30
    Do dobré pozice se dostal Radek Dvořák, jeho pokus snad ramenem vyrazil Mason.

48:35
    Tlak první formace Caroliny končí po icingu Letců.

49:09
    Po buly byli Hurikání opět nebezpeční, hru přerušuje Mason po Faulkově střele. Na řadě je reklamní break.

49:09
    Téměř deset minut před koncem normální hrací doby je poměr střel 28:19 pro Carolinu.

51:10
    Voráček se ocitl společně s Downiem v přečíslení, českého forvarda o kotouč připravil výborným defenzivním zákrokem Kimmo Timonen.

52:45
    Velká šance domácích. Grossman napálil kotouč od modré, odražený puk mohl doklepnout mezi tři tyče Read, ale Chudobin byl proti.

53:50
    Československá spolupráce znamená rozdílovou branku. Andrej Sekera pálil od modré, odražený puk dorazil do brány JIŘÍ TLUSTÝ, který si připisuje svůj sedmý gól sezony. Asistence: Andrej Sekera, Justin Faulk.

55:35
    Na tahu jsou opět domácí, na vyrovnání mají necelých pět minut.

56:30
    Letci se zatím ne a ne dostat k nějakému tlaku.

56:40
    Gerbe je dnes při chuti. Autor nejhezčího gólu vlétl do útočného pásma s kotoučem na hokejce a přes obránce pálil v pádu. Mason měl s jeho střelou co dělat. Kdyby se Gerbe trefil, byl by to další pozoruhodný gól.

58:00
    Letci odvolávají gólmana.

58:20
    Letci tlačí svého soupeře, ale hráči Caroliny obětavě padají do střel.

58:56
    Icing Caroliny.

58:56
    Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Sekera vyhazuje téměř přes všechny čáry, Letci musí úplně od začátku.

60:00

Přeložené utkání mezi Carolinou a Philadelphií je za námi a po zásluze vyhrávají hosté, kteří byli po většinu zápasu lepším týmem. V úvodu třetí třetiny sice ztratili dvoubrankový náskok, dva body však svému týmu zajistil Jiří Tlustý svou sedmou trefou v sezoně. Dodatečně byla navíc českému útočníkovi připsána asistence na první trefě Sjomina a rodák ze Slaného tak dnes prožil jeden z nejpovedenějších večerů jinak nepovedené sezony.

3. Nathan Gerbe 1 bod (1+0), TOI 15:07, 1

S konstatováním, že Carolina porazila Philadelphii 3:2, přičemž první hvězdou utkání byl vyhlášen autor vítězné branky Jiří Tlustý a že gól Nathana Gerbeho bude v následujících dnech hitem internetu, se s vámi loučím. Příjemný zbytek noci a zase někdy na počtenou. (02:46:25)

Václav Petrů

Góly a asistencie: 40. Giroux (Voráček, Raffl), 43. Hartnell (Simmonds, Giroux) – 12. Sjomin (Staal, Tlustý), 34. Gerbe, 54. Tlustý (Sekera, Faulk)

Philadelphia Flyers: Mason (Emery)- Timonen, Coburn, Streit, Grossman, Schenn, Meszároš- Raffl, Giroux, Voráček- Hartnell, Schenn, Simmonds- Read, Couturier, Lecavalier- Downie, Hall, Rosehill
    Carolina Hurricanes: Chudobin (Peters)- Sekera, Faulk, Hainsey, Liles, Harrison, Komisarek- Sjomin, Staal, Tlustý- Dwyer, Staal, Gerbe- Malhotra, Lindholm, Skinner- Dvořák, Nash, Ruutu

Rozhodca: O´ Halloran, Charron- Brisebois, Shewchyk