Chabarovsk – Ufa 0:1 (kon.) | Vladivostok – Nižnekamsk 0:1 (kon.) | Novokuzneck – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (kon.)
Novosibirsk – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | S.Moskva – Jaroslavľ 1:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Čerepovec 2:1 (2:1 po s.n.)
Záhreb – A. Mytišči 4:2 (kon.) | Doneck – Petrohrad 4:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Štvrtok 23.01.2014, 13:00KHL

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (15:17:06)

Je dobojované! Domáci Sibir sa nakoniec teší z víťazstva, aj keď na začiatku tretej tretiny ešte prehrával 1:2. V predĺžení po 14 sekundách rozhodol Jonas Enlund a po zisku dvoch bodov dokázal si domáci upevnili pozíciu, ktorá zaručuje postup do play off.

60:14
    Novosibirsk dal gól!
    Už prvá akcia Novosibirsku v predĺžení rozhodla! Z pravej strany prihrával pred bránku Lehtera a JONAS ENLUND v páde zakončil pomedzi betóny Garnetta. Asistencia: Jori Lehtera.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Počas 60.minút sa nerozhodlo. Sibir dokázal v úvode tretej tretiny vyrovnať gólom Monju na 2:2 a tak bude o víťazovi rozhodovať predĺženie, prípadne samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:28
    Ešte jedno vhadzovanie pred Koskinenom, už sa oba tímy sústredia na defenzívu.

59:01
    Začala sa posledná minúta základnej hracej doby.

58:02
    Predposledná minúta tretej tretiny. Všetko nasvedčuje predĺženiu.

57:01
    Domáci mali veľkú príležitosť! Traja hráči Sibiru postupovali proti jednému obrancovi hostí, lenže na poslednú chvíľu stratil zakončujúci forvard puk z čepele.

55:37
    Garnett si poradil aj so strelou Kutuzova od modrej čiary.

55:01
    Pred nami je posledná päťminútovka tretej tretiny, možno aj zápasu.

54:48
    Monja nabral rýchlosť a po indndividuálnej akcii zakončil and bránu Garnetta.

53:35
    Kutuzov sa dostal do dobre pozície, lenže namiesto strely zvolil zbytočnú prihrávku.

52:27
    Novosibirsk zvyšuje aktivitu, ale prvá formácia sa do nebezpečného zakončenia nedostala.

51:52
    Koskinen si pripísal úspešný zákrok po strele Čistova.

51:08
    Podľa očakávania sa ale hrá opatrne. Ťažisko hry je v strednom pásme.

50:01
    Tretina sa prehúpla do druhej desaťminútovky, podarí sa jednému z tímov rozhodnúť?

Martin Platko

Góly a asistencie: 1. Koskiranta, 43. Monja (Lehtera), 61. Enlund (Lehtera) – 32. Čistov (Kuznecov, Zavaruchin), 32. Kokujov (Panov)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov)- Lekomcev, Ožiganov, Alexejev, Kutuzov, Martynov, Karavajev- Monja, Enlund, Lehterä- Koskiranta, Kugryšev, Kopejkin- Karamnov, Nesterov, Ignatuškin- Hrabal, Butuzov, Gubin
    Traktor Čeljabinsk: Garnett (Danilišin)- Vasilčenko, Kondratev, White, Bondarev, Katičev, Borodkin, Klimontov, Chlystov- Kontiola, Bulis, Kosticyn- Mokin, Popov, Glinkin- Zavaruchyn, Čistov, Kuznecov- Valejev, Panov, Kokujov

Rozhodca: Bulanov, Olenin- Matyuša, Pavlov