Chabarovsk – Ufa 0:1 (kon.) | Vladivostok – Nižnekamsk 0:1 (kon.) | Novokuzneck – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (kon.)
Novosibirsk – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | S.Moskva – Jaroslavľ 1:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Čerepovec 2:1 (2:1 po s.n.)
Záhreb – A. Mytišči 4:2 (kon.) | Doneck – Petrohrad 4:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Štvrtok 23.01.2014, 13:00KHL

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (15:17:06)

Je dobojované! Domáci Sibir sa nakoniec teší z víťazstva, aj keď na začiatku tretej tretiny ešte prehrával 1:2. V predĺžení po 14 sekundách rozhodol Jonas Enlund a po zisku dvoch bodov dokázal si domáci upevnili pozíciu, ktorá zaručuje postup do play off.

60:14
    Novosibirsk dal gól!
    Už prvá akcia Novosibirsku v predĺžení rozhodla! Z pravej strany prihrával pred bránku Lehtera a JONAS ENLUND v páde zakončil pomedzi betóny Garnetta. Asistencia: Jori Lehtera.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Počas 60.minút sa nerozhodlo. Sibir dokázal v úvode tretej tretiny vyrovnať gólom Monju na 2:2 a tak bude o víťazovi rozhodovať predĺženie, prípadne samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:28
    Ešte jedno vhadzovanie pred Koskinenom, už sa oba tímy sústredia na defenzívu.

59:01
    Začala sa posledná minúta základnej hracej doby.

58:02
    Predposledná minúta tretej tretiny. Všetko nasvedčuje predĺženiu.

57:01
    Domáci mali veľkú príležitosť! Traja hráči Sibiru postupovali proti jednému obrancovi hostí, lenže na poslednú chvíľu stratil zakončujúci forvard puk z čepele.

55:37
    Garnett si poradil aj so strelou Kutuzova od modrej čiary.

55:01
    Pred nami je posledná päťminútovka tretej tretiny, možno aj zápasu.

54:48
    Monja nabral rýchlosť a po indndividuálnej akcii zakončil and bránu Garnetta.

53:35
    Kutuzov sa dostal do dobre pozície, lenže namiesto strely zvolil zbytočnú prihrávku.

52:27
    Novosibirsk zvyšuje aktivitu, ale prvá formácia sa do nebezpečného zakončenia nedostala.

51:52
    Koskinen si pripísal úspešný zákrok po strele Čistova.

51:08
    Podľa očakávania sa ale hrá opatrne. Ťažisko hry je v strednom pásme.

50:01
    Tretina sa prehúpla do druhej desaťminútovky, podarí sa jednému z tímov rozhodnúť?

49:30
    Domáci v plnom počte.

48:55
    Domáci na poslednú chvíľu odstavili od puku Kosticyna.

48:15
    Traktoru dnes presilovky vôbec nevychádzajú, táto je toho dôkazom.

47:54
    Zakázané uvoľnenie hostí.

47:30
    Jarno Koskiranta podržal protihráča a tak je vylúčený na 2 minúty.

46:50
    Garnettovi teraz vypadol puk a už sa kotúľal do bránky, hosťujúci obranca výborne zasiahol.

46:27
    Nasleduje komerčná prestávka. Sibir vedie na strelecké pokusy jednoznačne 31:18.

45:01
    Za nami je zaujímavá päťminútovka tretej tretiny. Domáci vyrovnali, mohli sa dostať do vedenia, ale to isté sa mohlo podariť aj Traktoru.

44:55
    Koskinen ukázal krásny semafor po strele Whitea od modrej čiary.

44:33
    Čistov sa dostal do sľubnej pozície, jeho strela však nebola čistá a skončila len nad bránkou Koskinena.

43:49
    Sibir sa mohol dostať aj do vedenia, ale Garnett zasiahol proti strele Enlunda.

42:53
    A je vyrovnané 2:2! Tlak domáceho tímu dokázal zakončiť gólom Dmitrij Monja po prihrávke Lehteru. Asistencia: Jori Lehtera.

41:57
    Podľa očakávania vstúpili domáci do tretej tretiny skutočne veľkou aktivitou a gól doslova visí vo vzduchu.

40:40
    Ešte zo stredného pásma vystrelil Monja, Garnett vyrazil betónom.

40:01

Tretia tretina sa začne približne o 14:40.

Máme za sebou druhú tretinu. Hostia dokázali prekvapujúco v priebehu jednej minúty otočiť vývoj stretnutia dvoma gólmi. Traktor vedie 1:2 a Sibiru nepomohla ani pomerne dlhá presilovka 5 na 3. Majú však ešte poslednú tretinu na vyrovnanie.

40:00

39:47
    V tejto časti by sa už nič nemal na skóre meniť.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:52
    Ani nahodením od modrej Sibir neuspel.

38:31
    Útočník prvej formácie Monja preveril Garnetta, ten puk ukryl v lapačke. Bude sa vhadzovať.

37:42
    Hostia sa ubránili a hrajú v plnom počte.

36:45
    Lenže domáci si nevedia presne prihrať a v presilovke ešte poriadne nevystrelili.

35:42
    Vylúčený je Igor Valejev a Sibir môže počas presilovky vyrovnať.

35:31
    Sterela Šumakova preletela len nad bránkou Garnetta.

34:15
    Teraz už sledujeme snahu hostí o vyrovnanie.

32:57
    Sibir tieto dva góly priadne zaskočili. Teraz si musia hlavne dávať pozor no hostí, ktorí sú hladní po ďalšom zásahu.

31:47
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    Neuveriteľný obrat hostí. Po buly vyskúšal šťastie SEMJON KOKUJOV a puk prepadol Koskinenovi pomedzi betóny až do siete. Asistencia: Konstantin Panov

31:32
    Hostia z ničoho nič vyrovnávajú. Ku strele z pravej strany sa dostal Zavaruchin a STANISLAV ČISTOV, celkom nekrytý dokázal puk tečovať do siete. Asistencie: Jevgenij Kuznecov, Alexej Zavaruchin.

30:01
    Za nami je už polovica zápasu. Garnett prečítal aj zakončenie Karamnova.

29:51
    Hostia v plnom počte. Sibir sa nakoniec nedostal do dvojgólového vedenia.

29:10
    Čeljabinsk je už vo štvorici.

29:05
    Domáci dobre kombinujú, zvierajú trojicu hostí, ale Garnett všetky strely pokryl alebo vyrazil.

28:19
    Krátka kombinácia Sibiru a ďalšie vyhodenie Traktoru.

27:57
    Okamžite po buly hostia vyhodili.

27:51
    Ďalším vylúčeným hráčom je Bondarev a Sibir bude hrať presilovku 5 na 3 viac ako minútu.

27:40
    Garnett si podarilo so strelou domáceho obrancu.

27:06
    Čistov dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie a Sibir bude hrať presilovku.

26:40
    Kuznecov dostal hostí do pásma, ale dlho sa tam neudržali.

26:13
    Nasleduje prvá komerčná prestávka druhej tretiny.

25:32
    Čeljabinsk sa síce snaží, ale v útočnom pásme nedokáže nič vymyslieť. Domáci zblokovali aj strelu Popova do ochrannej siete.

24:54
    Lehtera nedokázal svojou prihrávkou nájsť pred bránkou Garnetta spoluhráčov.

24:03
    Od modrej prišla strela Kuznecova, Garnett dokázal vyraziť pred dobiedzajúcimi útočníkmi Sibiru.

23:35
    Vhadzovanie pred Garnettom.

22:57
    Na druhej strane sme sledovali aktivitu hostí. Prvá formácia opäť potočila hlavy hosťujúcim hráčom.

22:19
    Prázdnu bránku mal pred sebou Čistov, ale strela mu nesadla a stav sa nemení.

22:06
    Z pravej strany prišlo zakončenie Kuznecova, Koskinen si poradil aj s následnou dorážkou.

21:23
    Hosťujúci Mokin sa snažil dostať do výhodného priestoru na zakončenie, ale domáci ho ubránili.

20:45
    Do druhej tretiny vstupujú hostia svojou aktivitou. Sibir to nebude mať ľahké.

20:01

Druhý tretina sa začne približne o 13:50.

Je za nami prvá tretina. Sibir sa dostal už v prvej minúte do vedenia 1:0 zásluhou Jarna Koskirantu. Hostia potom musel čeliť oslabeniu a ďalším šanciam domáceho tímu. Nakoniec sa ubránili, ale vyrovnať nedokázali. Podarí sa im v druhej tretine vyrovnať stav stretnutia?

20:00

19:35
    Lehtera na buly uspel a v prvej tretine sa už zrejme nič neudeje.

19:32
    Po zakázanom uvoľnení Novosibirsku sa bude vhadzovať pred Koskinenom.

19:01
    Začala sa už posledná minúta tretiny, v útočnom pásme sú hostia.

18:05
    Sibir nepríjemne napadá rozohrávku hosti, ale hostia zatiaľ nerobia vážnejšie chyby pri zakladaní akcií.

17:54
    Šanca Koskirantu! Avšak v rozhodojúcom okamihu nedosiahol na prihrávku spoluhráča.

17:10
    Následne sa do zakončenia dostal Chlystov, domáci Koskinen nemusel proti nepresnej strele zakončovať.

16:20
    Sibir zostal v pásme a Šumakov posielal puk do bránkoviska spoza bránky, defenzíva hostí si poradila.

16:05
    Strela Lekomceva od modrej nemohla Garnetta zaskočiť.

15:01
    Prebieha už posledná päťminútovka prvej tretiny. Sibir začína stupňovať svoj tlak a miestami to vyzerá na hru v početnej výhode. Hostia odolávajú a čakajú na brejky.

14:22
    Kosticyn pokazil rodiace sa prečíslenie Traktoru.

14:05
    V tejto fáze sa prevažne hrá v strednom pásme, ani jeden z tímov sa nedokáže na dlhší čas usadiť v útočnom pásme.

13:40
    Po ofsajde Koskirantu nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

12:58
    Domáci vyhrali buly a už sa vydali do útoku.

12:20
    Sibir hrá v plnom počte.

12:17
    Pred koncom početnej výhody zakončoval z pravej strany Chistov, ale Koskinen puk skryl.

11:33
    Hosťom táto presilovka skôr škodí, ako pomáha.

10:52
    Traktor sa síce rozostavil a po nepresnej prihrávke na modrej dokázali domáci vyhodiť.

10:20
    Možno sa im to podarí práve v početnej výhode. Za hákovanie dostáva 2 minúty Alexejev.

09:33
    Prvá formácia Čeljabinsku teraz dostala pod tlak domácich, stále sa však nevie dostať do vyloženej šance.

08:20
    Hostia sa sa po úspešnom vhadzovaní snažia niečo vymyslieť aj v ofenzíve.

07:49
    Po kolotoči v obrannom pásme Traktoru sa do zakončenia dostal Kugryšev a Garnett mal čo robiť, aby po druhý krát neinkasoval.

06:15
    Hra sa po viacerých vylúčeniach ukľudnila a hráči poľavili z tempa.

05:40
    Formácia okolo Koskirantu dokázala pritlačiť hostí v obrannom pásme, ale k zakončeniu sa nedostali.

04:58

04:31
    Domáci sú v plnom počte a čaká ich krátka presilovka.

03:54
    Granett musel vytiahnuť zákrok proti ďalšej strele Enlunda.

02:58
    Maxim Kondratiev dostáva 2 minúty za zdržovanie hry. Krátka presilovka hostí sa končí.

02:56
    Čeljabinsk hrá v plnom počte.

02:31
    Lekomcev však dostáva 2 minúty za sekanie a stav na ľade sa vyrovná. 2:2.

01:57
    Traktor sa zatiaľ veľmi dobre bráni.

01:30
    Novosibirsk sa usadil v pásme, strelou sa prezentoval Enlund, Garnett zasiahol betónom.

00:56
    Sibir bude hrať aj prvú presilovku. Popov dostal 2 minúty za hákovanie.

00:36
    Bleskový gól domáceho tímu. Po zblokovanej strele sa dostal ku puku na mdezikruží JARNO KOSKIRANTA a vymierol ľavý horný roh Garnettovej bránky. Asistencia: Dmitrij Kugryšev.

00:01

Oba tímy prichádzajú na ľad. Nasleduje hymna Ruskej federácie.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov)- Lekomcev, Ožiganov, Alexejev, Kutuzov, Martynov, Karavajev- Monja, Enlund, Lehterä- Koskiranta, Kugryšev, Kopejkin- Karamnov, Nesterov, Ignatuškin- Hrabal, Butuzov, Gubin

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Danilišin)- Vasilčenko, Kondratev, White, Bondarev, Katičev, Borodkin, Klimontov, Chlystov- Kontiola, Bulis, Kosticyn- Mokin, Popov, Glinkin- Zavaruchyn, Čistov, Kuznecov- Valejev, Panov, Kokujov

Rozhodca: Bulanov, Olenin- Matyuša, Pavlov.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom hokeja. Dnešný hrací deň Kontinentálnej hokejovej ligy pokračuje ďalším zaujímavým zápasom. HK Sibir Novosibirsk na vlastnom ľade privíta Traktor Čeljabinsk. Tabuľkové postavenie favorizuje domáce mužstvo, ale vzájomné zápasy ukazujú,že rozhodnú skutočne len detaily. Začiatok zápasu je naplánovaný na 13:00 SEČ. Pred úvodným buly si poďme predstaviť formu aktérov.

HK Sibir Novosibirsk

Domáci Sibir smeruje do vyraďovacej časti. Novosibirsku patrí v tabuľke Východnej konferencie 7.miesto so ziskom 73 bodov pri skóre 104:101 a na svojho dnešného súpera má 10 bodový náskok. Doposiaľ vyhrali 24 zápasov a prehrali 23. Z posledných piatich stretnutí vybojovali 8 bodov. V poslednom zápase prehral Sibir na ľade Levu Praha 1:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Jori Lehtera, ktorý nazbieral 36 kanadských bodov za 10 gólov a 26 asistencií.

Hostia majú playoff taktiež nadosah. V tabuľke Východnej konferencie patrí Traktoru 9.miesto so ziskom 63 bodov a len o skóre je za Avangardom Omsk. Doposiaľ hostia vyhrali 21 zápasov a 25 prehrali. Z posledných piatich zápasov Čeljabinsk získal 6 bodov. V poslednom zápase na domácom ľade nestačili na Nižnekamsk 3:5. Najproduktívnejším hráčom tímu je Kugryšev, ktorý nazbieral 30 kanadských bodov za 15 gólov a 15 asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 1. Koskiranta, 43. Monja (Lehtera), 61. Enlund (Lehtera) – 32. Čistov (Kuznecov, Zavaruchin), 32. Kokujov (Panov)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov)- Lekomcev, Ožiganov, Alexejev, Kutuzov, Martynov, Karavajev- Monja, Enlund, Lehterä- Koskiranta, Kugryšev, Kopejkin- Karamnov, Nesterov, Ignatuškin- Hrabal, Butuzov, Gubin

Rozhodca: Bulanov, Olenin- Matyuša, Pavlov