Chabarovsk – Ufa 0:1 (kon.) | Vladivostok – Nižnekamsk 0:1 (kon.) | Novokuzneck – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (kon.)
Novosibirsk – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | S.Moskva – Jaroslavľ 1:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Čerepovec 2:1 (2:1 po s.n.)
Záhreb – A. Mytišči 4:2 (kon.) | Doneck – Petrohrad 4:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Dinamo Minsk
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Severstaľ Čerepovec
Štvrtok 23.01.2014, 17:00KHL

Domáci sa napokon tešia z víťazstva. V nájazdoch sa presadil Richard Lintner aj Alexej Kaľjužnij, zatiaľ čo na hosťujúcej strane len Černov. Ďakujeme vám za pozornosť pri tomto online, zajtra prajeme úspešné ukončenie pracovného týždňa. (19:25:58)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Dinamo Minsk.
    Gól strelil KAĽJUŽNIJ.

Milčakov dvíha ruky nad hlavu, tribúny jasajú. Domáci vyhrali !

Po vzore Černova to vyriešil aj Kaljužnij a bol úspešný.

Černov to vyriešil jednoducho, hovorí sa, že v jednoduchosti je krása a teraz sa to potvrdilo – 1:1 !

Dámy a páni ! To, čo si dovolil teraz Rišo Lintner bolo úžasné. Ako praváčik si to natiahol na backhand a nedal Štěpánkovi šancu !

Začali hostia, strela Vidella skončila na vyrážačke Milčakova.

V nadstavenom čase mal nepochybne najväčšiu šancu na rozhodnutie Materuchin, ktorý v samostatnom nájazde nepochodil. Ako sa bude dariť domácim i hosťom v tejto hernej činnosti, sa dozvieme už o pár minút. Okamžite potom, čo bude upravená ľadová plocha.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

63:38
    Sám postihnutý v mikro súboji so Štěpánkom neuspel. Snažil sa mu to hodiť pomedzi betóny, no český brankár výborne podržal svojich !

63:38
    Obrovská šanca domácich na rozhodnutie zápasu ! Materuchin sa dostal do samostatného nájazdu, za chrbtom nechal všetkých protihráčov, no v rozhodujúcej chvíli bol faulovaný a nič iné, ako trestné strieľanie z toho nemohlo byť !

63:00
    Oba tímy hrajú predovšetkým v strednom pásme.

61:25
    Hostia sa prezentujú veľmi vlažnou a rozvážnou rozohrávkou svojej ofenzívnej akcie. Domáci pôsobia oveľa aktívnejším dojmom, snažia sa o vysoké napádanie.

60:30
    Domáci začali v extra pridanom čase tam, kde na konci tretej tretiny prestali, a teda v útočnom pásme, kde motajú obrancom Čerepovca hlavy.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po riadnej hracej dobe skončil zápas futbbalovým výsledkom 1:1. Domácim sa zásluhou presilovkového zásahu Stasa podarilo vyrovnať. V závere vyprodukovali obrovský tlak, no zápas už na svoju stranu v riadnom hracom čase nestrhli. O všetkom rozhodne predlženie, v prípade potreby samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:45
    Hostia vyhodili puk do stredného pásma. Dovolím si s určitosťou konštatovať, že sa dočkáme predĺženia.

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 43. Andrej Stas (Alexej Kaľjužnij), rozh. náj. Kaľjužnij – 17. Jevgeny Mons (Linus Videll)

HC Dinamo Minsk: Milčakov – Krajíček, Goroško, Lintner, Nogačjov, Šinkevič, Kaznaděj, Usenko – Kaljužnij, Stas, Matěruchin – Irgl, Jefimenko, Surový – Zacharov, Kitarov, Kirjuščenkov – Drozd, Dadanov, Osipov.
    Severstaľ Čerepovec: Štěpánek – Čáslava, Kiselevič, Andersen, Laakso, Stasenko, Jevsejenkov, Kalašnikov, Popov – Berdnikov, Nikoncev, Stoljarov – Videll, Mons, Černov – Kuvajev, Kazakovcev, Kovyršin – Zemčenko, Monachov, Dědunov.

Rozhodca: Gusev, Sagiullov – Metalnikov, Sirotkin