Chabarovsk – Ufa 0:1 (kon.) | Vladivostok – Nižnekamsk 0:1 (kon.) | Novokuzneck – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (kon.)
Novosibirsk – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | S.Moskva – Jaroslavľ 1:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Čerepovec 2:1 (2:1 po s.n.)
Záhreb – A. Mytišči 4:2 (kon.) | Doneck – Petrohrad 4:2 (kon.)
HK Donbass Doneck
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
SKA Petrohrad
Štvrtok 23.01.2014, 18:00 • Arena Družba • KHL

V dnešnom zápase hrali dobre obaja Slováci. Peter Podhradský strávil celý zápas v druhej obrane s Wilsonom a pripísal si jednu asistenciu. Ján Laco odchytal celých 60 minút, chytil 29 striel súpera a iba dvakrát inkasoval. (20:13:44)

Hráči Petrohradu dnes sklamali, keď okrem desiatich minút v prvej tretine neukázali takmer nič. Domáci postupne stupňovali svoj tlak a dočkali sa aj gólov. Nakoniec vyhrali 4:2 a držia sa v hre o tretie miesto v západnej konferencii KHL.

60:00

59:52
    Petrohrad dal gól!
    Čestný úspech hostí. Po nahodení puku od modrej čiary si Kolář nedal pozor na ARTEMIHO PANARINA, ktorý sa tešil z gólu. Asistencie: Viktor Tichonov, Kevin Dallman.

59:24
    Oskars Bartulis výborne vystrelil od modrej čiary a Fedotenko tečom takmer prekvapil Saláka.

58:30
    Zápas sa už len dohráva. Bartulis sa neponáhľa s rozohrávkou.

57:23
    Kablukov skúsil z uhla prekvapiť Laca, ale ten dnes podáva veľmi spoľahlivý výkon a pripisuje si jeden úspešný zákrok za druhým.

56:05
    Jakucenja sa natlačil spoza brány do zakončenie a Salák po jeho strele nevedel, kde má puk. Ten nakoniec skončil tesne vedľa.

55:24
    Domáci v plnom počte. Petrohradčania odohrali veľmi slabú presilovku a pripravili sa o šancu urobiť niečo so zápasom.

54:00
    Kovaľčuk sa dlho hral s pukom, potom nepresne prihral a jeho spoluhráči prišli o útočné pásmo.

53:24
    Vylúčenie Doneck. 2 minúty pre Bartulisa, ktorý si počínal pred vlastnou bránou nedovolene a Kablukova poslal k ľadu.

52:40
    Chafizulin si spracoval puk na modrej čiare, chcel vystreliť, ale nakoniec stratil puk a bol rád, že hráči Donbassu sa nedostali do prečíslenia.

51:30
    Dadonov posunul zadovkou puk na Jakucenju, ktorý výborne vypálil a práve Dadonov z dorážky len tesne minul.

50:10
    Hráči Petrohradu pôsobia dosť bezradne a nedokážu si vypracovať trvalejší tlak či nejakú gólovú príležitosť.

49:33
    Wirtanen síce fauloval pri mantineli jedného z hráčov hostí, ale hra pokračovala ďalej a gól je nakoniec uznaný.

49:33
    Salák sa ešte na niečo sťažoval rozhodcom, no opakovaný záznam neukázal žiadny priestupok proti pravidlám.

49:33
    Donbass Doneck dal gól!
    Domáci pohodlne kontrolujú hru a pridávajú štvrtý gól. Laine našiel voľného RUSLANA FEDOTENKA, ktorý bekhendom prestrelil bezmocného Saláka. Asistencia: Teemu Laine.

48:40
    Petrohrad neprebral ani tretí inkasovaný gól. Zatiaľ to vyzerá pre domácich hokejistov veľmi dobre.

47:37
    Domáci zvyšujú svoje vedenie. Kagarlickij našiel prihrávkou spoza brány JANA KOLÁŘA, ktorý strelou z prvej nedal šancu Salákovi. Asistencie: Dmitrij Kagarlickij, Randy Robitaille.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 9. Wilson (Podhradský), 39. Piganovič (Kašpar, Kagarlickij), 48. Kolář (Kagarlickij, Robitaille), 50. Fedotenko (Laine) – 20. V. Tichonov (Alexandrov, Panarin), 60. Panarin (Tichonov, Dallman)

HK Donbass Doneck: Laco (Leighton) – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Konev, Silnickij – Wirtanen, Fedotenko, Laine – Nedorost, Jakucenja, Dadonov – Kagarlickij, Robitaille, Kašpar – Torjanik, Beluchin, Zacharov.
    SKA Petrohrad: Salák (Šikin) – Chafizullin, Čudinov, Dallman, Alexandrov, Judin, Rjasenskij, Tichonov M. – Kovaľčuk, Šipačjov, Ketov – Thoresen, Martensson, Červenka – Kučerjavenko, Panarin, V. Tichonov – Kablukov, Ponikarovskij, Makarov – Barabanov.

Rozhodca: Romasko, Gašilov – Gordenko, Tomilov