Omsk – Dinamo Minsk 7:2 (kon.) | Barys – Doneck 2:6 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Záhreb 1:4 (kon.)
Jekaterinburg – S.Moskva 2:0 (kon.) | Ufa – Metallurg Magnitogorsk 2:5 (kon.) | Čeljabinsk – Nižnekamsk 3:5 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
KHL Medveščak Záhreb
Sobota 18.01.2014, 12:00KHL

Skončilo sa nám stretnutie medzi Jugrou a Záhrebom, Prvú tretinu boli síce aktívnejší domáci, ale vyťažili z toho len jeden gól v presilovke 5 na 3. Potom už opraty zápasu prebrali na svoju stranu hostia z Chorvátska a už si trojbodový zápis nenechali ujsť!

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem ešte príjemny víkend (14:15:21)

60:00

59:35
    Duel sa nám už len dohráva, zrejme už nič zaujímavé neuvidíme.

58:25
    Sitnikov vo veľkej šanci, proti Brustovi neuspel!

58:00
    Do konca stretnutia ostávajú dve minútky.

56:15
    Hostia už kontrolujú priebeh stretnutia, Cheechoo ešte preveril pozornosť Kuznecova.

54:45
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Je rozhodnuté! Skvelá individuálna akcia RYANA VESCEHO, ktorý sa pohral s obranou aj brankárom Jugry a zavesil puk do ľavého horného rohu! Asistencie: Matt Ellison, Mark Popovic.

53:02
    Hostia sa výborne bránia, nedovoľujú Jugre dostávať sa do gólových príležitostí.

52:07
    Jedna z posledných možností na strelenie kontaktného gólu. Jonathan Cheechoo dostáva dve minúty za sekanie!

49:23
    Nikita Gusev v obrovskej šanci sa najlepšie zorientoval v skrumáži, ale Brust so šťastím chytá!

48:30
    Pokračuje nám veľmi slabý zápas a až na šancu Ligleta pred chvíľou sa nič zaujímavé nedeje. Hráči oboch tímov si nedokážu poriadne nahrať puk a plynie z toho množstvo nepresností.

47:55
    Obrovská šanca Ligleta! Mal pred sebou prázdnu bránu, ale puk mu v poslednej chvíli skočil na hokejke a tak ešte nepotvrdzuje víťazstvo hostí!

46:22
    Medveščak sa aj tentokrát v pohode ubránil a už hrá s piatimi hráčmi.

45:36
    Ryan sa v oslabení dostal k strele, Kuznecov chytá.

45:10
    Ďalšia slabá početná výhoda Jugry. Okrem presilovky 5 na 3 v prvej tretine dnes fakt nič zaujímavé nevymysleli a nedarí sa im to ani teraz.

44:22
    Ďalšia presilovka pre domácich. Dve minútky si na lavici hanby oddýchne Kurtis Foster.

43:21
    Domáci zatiaľ neprejavujú náznaky zlepšenia sa. Dnes to asi na bodový zisk pre nich nevidím.

41:37
    Medveščak hrá s piatimi hráčmi.

40:47
    Melart preveril pozornosť Brusta strelou od modrej čiary, hosťujúci brankár je však oporou svojho mužstva aj naďalej.

40:10
    Udrží si Záhreb svoje vedenie alebo strelí Jugra aspoň dva góly a bude sa predĺžovať? Odpoveď na túto otázku nám dá najbližších 20 minút.

40:01

Druhá tretina nám veľa vzruchu nepriniesla. Za zmienku stojí akurát gól hostí, ktorý vsietil Mike Glumac. Uvidíme, či sa Jugre podarí dostať tento duel aspoň do predĺženia.

40:00

39:40
    Medveščak so štyrmi hráčmi.

39:37
    Hostia budú hrať chvíľku s tromi hráčmi. Luke Walkmer si pôjde oddýchnuť na dve minúty.

38:26
    Ani táto početná výhoda nie je vôbec dobrá. Domáci si zatiaľ nevytvorili žiadnu gólovú šancu a tak neviem, či dokážu takýmto činom uspieť v dnešnom dueli.

37:40
    Tentokrát si zahrajú presilovku domáci hokejisti. Alan Letang dostáva dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

36:33
    MIKE GLUMAC sa aj na prekvapenie seba samého dostal k puku pred Kuznecovou bránou, nemal príliš veľa času na zakončenie ale z efektnej otočky dokázal skórovať a Záhreb tak vedie už 3:1! Asistencia: Erik Nystrom.

36:04
    Hostia v tejto presilovke toho veľa nepredviedli, nedokázali sa ani len udržať v obrannom pásme Jugry. Domáci s piatimi hráčmi.

34:58
    Kruchinin teraz podrazil Martinoviča, ale rozhodcovia mlčia.

34:04
    Hostia majú šancu ísť do dvojgólového vedenia. Kirill Djakov inkasuje dve minúty za podrazenie

32:32
    Knjazevova strela z pravého kruhu tesne minula Brustovu bránu. Mierne aktívnejší sú stále domáci, ale šancu si vypracujú len zriedkakedy.

31:20
    Brust vykorčuľoval ďaleko z brány, ale s pokojom rozohral útočnú akciu hostí.

30:02
    Jatsenkova strela z bezprostrednej blízkosti bola tečovaná na ochrannú sieť.

29:41
    Druhá tretina nám veľmi úrovňou neprípomína, že sa hrá KHL.

28:53
    Dnešné stretnutie sleduje 4050 divákov.

28:10
    Hráči hostí pôsobia dosť zaspatým dojmom v tejto časti hry, a tak im oddychový časť môže pomôcť naštartovať sa.

28:01
    Oddychový čas hostí.

26:31
    Strela Stephana Dixona mierila vysoko nad Brustovu bránu.

25:42
    Kirill Dyakov to teraz zbytočne prekombinoval a stratil puk v dobrej šanci.

25:07
    Vitaly Sitnikov mohol ísť do dobrej príležitosti ale puk mu v poslednej chvíli vypichol jeden z obrancov hostí.

24:15
    Nepresná rozohrávka hostí, plynie z toho zakázané uvoľnenie, hra sa teda presunie pred Brusta.

23:57
    Menší závar pred Kuznecovom, ruský brankár však všetko rieši a nedovoľuje Záhrebu skórovať.

22:39
    Aktivita na hokejkách Medveščaku, ale vážnejšia šanca z toho zatiaľ nevznikla.

21:22
    Puk končí na ochrannej sieti.

20:50
    Ivan Švarný preveril pozornosť Kuznecova z ľavého kruhu.

20:03
    Úvodné vhadzovanie druhej tretiny patrilo domácim hokejistom.

20:01

Skončila sa prvá tretina dnešného súboja. Do vedenia išli domáci po presilovkovom góle Kruchinina. Hostia však otočili vedenie na svoju stranu presnými zásahmi Ryana a Thomasa. Jugra bola počas celej prvej tretiny aktívnejším mužstvom, ale zatiaľ sa jej nepodarilo streliť viac gólov.

20:00

19:21
    Domáci sú momentálne neustále pri puku, ale nedostávajú sa do vážnejších príležitostí.

18:20
    Sergej Lesnuškin sa pokúsil ohroziť Brusta z ľavej strany, ale kanadský brankár v chorvátskych službách bol opäť pozorný.

17:50
    Sledujeme menšiu potýčku pred Brustovou bránou, ale vylučovať sa nebude.

17:03
    Medveščak s piatimi hráčmi.

16:01
    Nikitovi Gusevovi teraz v poslednej chvíli skočil puk a nebola z toho napokon dobrá gólová možnosť!

15:48
    Domáci sa snažia o okamžité vyrovnanie, ale brankár Brust je proti a drží svoj tím nad vodou.

15:03
    Presilová hra pre Jugru. Linglet dostáva dve minúty za sekanie!

14:22
    Hostia idú prvýkrát v zápase do vedenia! Obrovská diera v obrane Jugry, Matt Murley našiel krásnou milimetrovou prihrávkou na druhej strane ihriska BILLA THOMASA, a ten strelou z prvej strieľa druhý gól Záhrebu! Asistencia: Matt Murley.

13:37
    Sledujeme pomerne dobré a zaujímavé stretnutie, raz je aktivita na strane domácich, potom zas na strane hostí.

12:50
    Domáci sú pri chuti, roztočili poriadny kolotoč v obrannom pásme Medveščaku a Brust sa mal čo obracať, aby zabránil gól vo svojej sieti.

11:24
    Domáci s piatimi hráčmi.

10:01
    Záhreb nie je vo svojej presilovke vôbec nebezpečný a Jugra sa výborne bráni.

09:24
    Hostia budú hrať navyše presilovku, dve minúty dostáva Kirill Putilov za podrazenie!

08:20
    Hokejisti chorvátského celku po strelenom góle značne ožili a skúšajú sa z každej pozície ohrozovať Kukina.

07:50
    MICHAEL RYAN si nakorčuľoval po ľavej strane a strelou pomedzi Kukinove betóny z ničoho nič vyrovnáva priebežný stav stretnutia! Asistencie: Kyle Klubertanz, Barry Brust.

06:24
    Jugru dvojnásobná presilovka značne povzbudila a momentálne majú jednoznačne viac z hry.

05:34

05:01
    Obrovský tlak domácich aj v pokračujúcej početnej výhode o jedného hráča, je tam množstvo striel na Brusta, ale brankár Záhrebu zatiaľ nepúšťa ďalší gól.

04:39
    Jugra dal gól!
    Juga využíva presilovú hru o dvoch hráčov, po peknej prihrávke od Guseva sa dostal k puku ALEXEI KRUCHININ a krásnym bekhendovým blafákom nedal Brustovi žiadnu šancu na úspech! Asistencie: Nikita Gusev, Igor Magonin.

03:34
    Opäť ďalšie vylúčenie! Hosťujúci tím bude hrať s tromi hráčmi, keď dve minúty dostáva za nedovolené bránenie Foster.

02:48
    Presilovka hostí nemá dlhé trvanie. Na trestnú odchádza hráč Záhrebu, Klubertantz.

01:59
    Záhreb si zahrá prvú presilovú hru, Švidenko inkasuje dvojminútový trest za hákovanie.

00:50
    Na začiatku súboja aktivita na hokejkách hráčov Záhrebu, pár striel smerovali na Kukina, ale neboli príliš nebezpečné.

00:01
    Úvodné buly patrilo hosťujúcemu celku.

00:01

Štadiónom už znejú hymny Chorvátska a Ruska.

Jugra Chanty-Mansijsk: Kukin (Kuzněcov) – Tjuljapkin, Sokolov, Chvostov, Melart, Djakov, Putilov, Švidenko, Starosta – Plotnikov, Dixon, Buljansky, Sitnikov, Lesnušin, Žukov, Magogin, Jatsenko, Smoleňák, Kručinin, Knjazev, Gusev

KHL Medveščak Záhreb: Brust (Dekanič) – O´Connor, Klubertanz, Popovic, Švarný, Martinovič, Letang, Foster – Linglet, Thomas, Nystrom, Walker, Murray, Cheechoo, Vesce, Ryan, Murley, Iggulden, Bjorkstrand

Rozhodca: Nalivajko, Romasko – Putilin, Raming.

Príjemne sobotné popoludnie prajem všetkým hokejovým fanúšikom! Dnes sa Vám budem snažiť priblížiť všetko podstatné z duelu Kontinentálnej hokejovej ligy, v ktorom si do rozdajú, domáci, Jugra Chanty – Mansijsk a hostia, Medveščak Záhreb.

Hokejisti Jugry sa momentálne stretávajú s vynikajúcou formou! Veď premožiteľa nenašli už celých 5 zápasov. Najskôr porazili Novgorod 5:4, potom vyhrali po samostatných nájazdoch v Podolsku 4:3, v ďalšom zápase uspeli opäť v nájazdoch s Dynamom Moskva 3:2. Treba poznamenať že obe tieto stretnutie rozhodol Artyom Bulyansky, ktorému sa v poslednej dobe nesmierne strelecky darí. Po tomto tripe nasledovali dva súboje na domácom ľade, ktoré hráči Jugry zvládli na výbornú. Najprv vyprášili Dynamo Minsk 6:0 a potom zdolali aj Donbass Doneck pomerom 3:1. V tabuľke sa nachádzajú na 11. mieste s 53 bodmi a na priečku zaručujúcu play off strácajú ešte 10 bodov. Uvidíme, či sa im dnes podarí uspieť proti silnému Záhrebu.

Hostia z hokejovo exotického Chorvátska určite neprichádzajú na ďaleký Sibír v porazeneckej nálade. V poslednom kole dokázali vyhrať na ľade veľmi silnej Astany 3:1 a určite aj dnes urobia všetko preto aby si na svoje konto pripísali ďalšie tri dôležité body v boji o play off. V tabuľke im patrí ako nováčikovi výborná 7. priečka s 75 bodmi a pomerne luxusným 12 bodovým náskokom pred deviatym miestom. Aby sme si pripomenuli aj ich predchádzajúce zápasy tak pred výhrou v Astane podľahli Omsku 3:4 po samostatných nájazdoch, potom so Spartakom Moskva 3:1, s Dynamom Minsk 4:1 a štvrtého januára neuspeli na domácom ľade proti Donecku a podľahli mu 1:3.

Favorit sa v dnešnom stretnutí len ťažko hľadá. Prvý vzájomný zápas vyhrali v Záhrebe hráči Medveščaku tesne 2:1, dnes to môže dopadnúť presne naopak, ale nechajme sa prekvapiť.

Prajem Vám všetkým príjemny športový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 5. Kruchinin (Gusev, Magonin) – 8. Ryan (Klubertanz, Brust), 15. Thomas (Murley), 37. Glumac (Nystrom), 55. Vesce (Ellison, Popovic)

Jugra Chanty-Mansijsk: Kuznecov (Kukin) – Tjuljapkin, Sokolov, Chvostov, Melart, Djakov, Putilov, Švidenko, Starosta – Plotnikov, Dixon, Buljansky, Sitnikov, Lesnušin, Žukov, Magogin, Jatsenko, Smoleňák, Kručinin, Knjazev, Gusev

Rozhodca: Nalivajko, Romasko – Putilin, Raming