Topoľčany – Košice 3:4 (0:1 po s.n.) | Zvolen – Trenčín 3:7 (kon.) | B. Bystrica – Žilina 4:5 (po pr.)
Spišská N. Ves – Skalica 3:2 (kon.) | Poprad – HC Slovan 6:7 (kon.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 2:3 (kon.)

Žilina dala gól!
    PATRIK SCHRONER mal prvé aj posledné slovo v tomto stretnutí. Jeho zlatý gól rozhodol o výhre hostí. Asistencie: Milan Dolinajec, Jakub Niník.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

49:41
    Jedenásť sekúnd sa domáci radovali z vedenia a presne jedenásť sekúnd stačilo TOMÁŠOVI ČIČALOVI na vyrovnanie. Asistencie: Jakub Teubner.

49:30
    Banská Bystrica dala gól!
    VLADIMÍR DOLNÍK sa trafil do čierneho a opäť sa domáci ujali vedenia. Asistencie: Ivan Hricko, Michal Macko.

47:32
    Hostia presilovku nevyužili, ale hneď po jej vypršaní DOMINIK REHÁK vsietil vyrovnávajúci gól. Asistencie: Rastislav Slota, Silvester Prášek.

45:25
    Šanca pre hostí vsietiť vyrovnávajúci gól.
    Vylúčený hráč domácich: Predajnianský – napadnutie hlavy a krku. Trest 2+10 minút.

45:14
    Rehák a Surový po vzájomnej potýčke putujú na trestnú lavicu za údery.

40:01

Druhá tretina nám v prvej polovici priniesla gólovú nádielku. O prve dva góly domácich a zvrat v stretnutí sa postarala trojica Šeliga, Andrisík a Výhonský. Na 3:1 zvyšoval po 11 sekundách presilovej hry o dvoch hráčov Macko a kontaktný gól hostí na 3:2 zaznamenal Solar. V druhej polovici sa nič vážnejšie neudialo.

40:00

34:09
    Presilovku si zahrajú hostia.
    Vylúčený hráč domácich: Janovský – krošček.

28:36
    Gólové hody druhej tretiny pokračujú. Hostia naberajú druhý dych po góle MICHALA SOLARA. Asistencie: Silvester Prášek, Patrik Rogoň.

24:01
    Domáci sa ujali šance a využili presilovú hru o dvoch hráčov. Presilovkový gól zaznamenal MICHAL MACKO. Asistencie: Alex Výhonský, Mário Ramaj.

23:49
    Krušné chvíle pre hostí, ktorí sa budú brániť iba v trojici.
    Vylúčený hráč hostí: Klačko – podrazenie.

23:15
    Hostia si zbytočne zavarili. Budú hrať v oslabení.
    Vylúčený hráč hostí: Schroner – hákovanie.

22:48
    Lepší štart v druhej tretine si domáci ani nedokázali predstaviť. Spolupráca trojlístka Šeliga, Andrisík a Výhonský im strhla vedenie na svoju stranu. ALEX VÝHONSKÝ sa zapísal do listiny strelcov tohto zápasu. Asistencie: Juraj Šeliga, Martin Andrisík.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Dominik Dolhý

Radoslava Harvánková

Góly a asistencie: 22. Šeliga (Andrisík, Výhonský), 23. Výhonský (Šeliga, Andrisík), 25. Macko (Výhosnký, Ramaj), 50. Dolník (Hricko, Macko) – 6. Schroner (M. Dolinajec, Solar), 29. Solar (Prášek, Rogoň), 48. Rehák (Slota, Prášek), 50. Čičala (Teubner), 64. Schroner (M. Dolinajec, Niník)

HC MONACObet Banská Bystrica: Donoval – Šilovič, Ramaj, Tarabík, Košecký, Jendroľ, Janovský, Hermánek, Kegalj – Dolník, Hricko, Macko – Andrisík, Výhonský, Šeliga – Predajnianský, Surový, Ambroz – Mikuš, Majling, Vukoja
    MsHK Žilina: Škorvánek – Prášek, Slota, Klačko, Bajaník, Niník, Solar, Pekný, Gálik – Piják, Rehák, Čičala – L. Dolinajec, Schroner, M. Dolinajec – Teubner, Holák, Achs – Janák, Rogoň

Rozhodca: Vojtek – Ivan, Číž