Montreal – Chicago 2:1 (po pr.) | NJ Devils – Florida 2:1 (po pr.) | Winnipeg – Columbus 3:6 (kon.)
Nashville – Ottawa 1:2 (0:2 po s.n.) | Minnesota – Colorado 2:4 (kon.) | Arizona – Anaheim 3:5 (kon.)
Calgary – Pittsburgh 1:2 (kon.) | San Jose – Boston 0:1 (kon.) | LA Kings – Detroit 1:3 (kon.)
Washington – Buffalo 1:2 (0:1 po s.n.)
Calgary Flames
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Pittsburgh Penguins
cz Nedeľa 12.01.2014, 04:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:10.

Nejproduktivnějším hráčem Penguins je Sidney CROSBY

který nasbíral sedmašedesát bodů za pětadvacet gólů a dvaačtyřicet asistencí a jednoznačně vládne bodování celé NHL.

Druhým nejproduktivnějším hráčem Pittsburghu je Chris KUNITZ

který má na svém kontě osmačtyřicet bodů za třiadvacet gólů a pětadvacet asistencí, aktuálně mu patří šesté místo v bodování NHL.

PITTSBURGH PENGUINS

________________________________________

Tučňáci vévodí Metropolitní i celé Východní konference, když v čele divize mají šestnáctibodový náskok, v čele konference osmibodový, což je ztráta druhého Bostonu, loňského finalisty Stanley Cupu. Do dnešního utkání vstupuje Pittsburgh v pozici jasného favorita, ale pozor – bilance utkání na hřištích soupeřů pro Penguins tak oslnivá, když z týmů Východní konference jsou "až" třetí za Detroitem a druhý New Yorkem!

Nejproduktivnějším hráčem Calgary je Jiří HUDLER

který nasbíral pětatřicet bodů za dvanáct gólů a třiadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená dvaačtyřicáté místo v rámci celé ligy.

Druhým nejproduktivnějším hráčem Flames je Mike CAMMALLERI

který má na svém kontě jedenadvacet bodů za třináct gólů a osm asistencí, aktuálně mu patří stodevětašedesáté místo v bodování NHL.

CALGARY FLAMES

Trápící se Calgary v zápasech bojuje již pouze o čest. Snaha o play-off je již marná, což je u týmů, který je třetí od konce v pořadí celé ligy, docela pochopitelné. Největší slabinou Flames je střílení gólů – se sto góly jsou druzí nejhorší v lize, hůře je na tom již pouze poslední Buffalo. Na vítězství v normální hrací době čeká Calgary již od 5. prosince loňského roku! V sedmnácti následujících utkáních dvanáctkrát prohráli... naposledy ve Phoenixu 0:6 a poté doma se St. Louis 0:5.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Calgary Flames přivítá na svém ledě Pittsburgh Penguins.

Calgary Flames: Berra (Ramö) – Brodie, Giordano, Šmíd, Wideman, Butler, O'Brien – Cammalleri, Backlund, Stempniak – Byron, Monahan, Hudler – Bouma, Stajan, Galiardi – Westgarth, Colborne, McGrattan

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Scuderi, Letang, Bortuzzo, Orpik, Maatta, Niskanen – Kunitz, Crosby, Gibbons – J. Jokinen, Malkin, Neal – Glass, Sutter, Pyatt – Adams, Vitale, Engelland

Rozhodčí: Hasenfratz, Lee – Cherrey, Henderson.

00:01

00:35
    Dlouhá rozehrávka Penguins nepřesná, hrát mohou domácí.

00:54
    Fleury poprvé zasahuje proti střele Brodieho z pravé strany.

01:38
    Flames v úvodu utkání aktivnější.

02:30
    Souboj o puk ve středním pásmu, úspěšnější hosté.

04:31
    Flames postupují do útočného pásma a Wideman může pálit z levé strany, Fleury chytá.

04:41
    Bitka mezi domácím McGrattanem a hostujícím Engellandem, který v toto souboji prohrál, když se ocitl na ledě, oba bitkaři si pět minut odpočinou na trestné lavici.

05:18
    Flames vyhazují puk ze své třetiny.

05:27
    Orpik podcenil forčekujícího Stempniaka, který ho připravil o puk.

05:50
    A nakonec se Stempniak dostává ke střele z pravé strany, Fleury vyráží.

06:08
    Další zákrok Fleuryho před dotírajícím Giordanem.

06:38
    Calgary zatím předvádí velice sympatický výkon proti velkému favoritovi dnešního utkání.

06:56
    Malkin na ledě, Flames se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

07:55
    Niskanen nachází dlouhým pasem na pravé straně Malkina.

08:10
    Tato lajna si dokáže vytvořit tlak, Flames se brání ve vlastní třetině.

08:49
    Stempniak nepřesně přihrává ve třetině Penguins.

09:00
    A hned je z toho nebezpečný protiútok, kdy si z levé strany nabruslil Croosby před Berru, ten ho ale dokázal vychytat.

09:00
    Následuje komerční přestávka.

09:23
    Souboj Crosby vs. Berra podruhé – a znovu úspěšný Berra, byť se Crosby dokázal natlačit za obránce a dostat se přímo před gólmana.

09:55
    Malkinovo formace na ledě a Flames se musí opět bránit.

10:15
    Vypadá to, že úvodní nadšení domácích je "to tam" a nyní již Penguins kontroluje hru.

10:55
    Widemanův pokus z levé strany Fleury vyráží, ale tam se snaží dorážet další hráči v červeném, obrana Penguins nakonec odpaluje puk do bezpečí.

11:27
    Souboj o puk v rohu třetiny Calgary, úspěšnější Crosby.

11:50
    Na ledě již byl i Malkin, ale domácím se, naštěstí pro ně, podařilo dostat puk ze třetiny.

12:19
    Přesto se Penguins znovu do útočného pásma dostali a chvílemi to vypadá, jako by hosté hráli power-play, Berra má puk ve své výstroji a přerušuje hru.

12:19

13:01
    Jokinen zpracovává těžkou přihrávku ve třetině Flames a hosté kombinují před brankou soupeře.

13:14
    Nakonec rozhodčí přerušují hru, puk končí v ochranné síti.

13:39
    Wideman v ofsajdu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

14:03
    Další komerční přestávka.

14:25
    První pětka Flames si ještě dokáže vytvořit nějaké šance, ale zbytek mužstva se většinou brání před vlastní brankou.

15:05
    Ladislav Šmíd rozehrává zpoza vlastní branky, Flames mohou zaútočit.

15:25
    A Hudler pálí z levé strany, Fleury nemusí zasahovat, střela míří na mantinel.

15:55
    Špatná rozehrávka Flames, Penguins získávají puk.

16:34
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Důraz ve třetině Flames se nyní hostům vyplatil, puk se dostal z rohu třetiny na modrou, odkud Bortuzzo přihrává na pravou stranu, kde je zcela osamocený CHRIS KUNITZ, ten měl dostatek času na střelu a nakonec "vymetl" volné místečko nad pravým ramenem Berry. Asistence: Robert Bortuzzo.

17:15
    Hosté tak vyjádřili svou převahu na ledě i vedoucím gólem, jak na to odpoví domácí?

17:40
    Ofsajd Penguins na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

18:09
    Monahan přihrává na levou stranu Byronovi, ale ten se nedostal ke střele.

18:35
    Střela Hudlera byla zablokována, ale Flames pokračují v útoku a drží soupeře v jeho třetině.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Maatta se dostává do útočného pásma a pálí od modré, z pravé strany, Berra vyráží.

19:27
    Stempniak nevybojoval puk ve třetině Penguins, hosté dostávají puk do středního pásma.

20:00

V první třetině se již nic nestane, domácí odchází do kabin za nepříznivého stavu, když hosté po brance Kunitze vedou od 17. minuty 1:0. Flames vstoupili velice dobře do dnešního utkání, hosté však úvodní nápor přečkali a zhruba od páté minuty již kontrolovali průběh zápasu a v podstatě zaslouženě vedou. Aktivní byl v první třetině domácí Jiří Hudler, který se však prosadit nedokázal, jak tomu bude v dalším průběhu?

Československá stopa v utkání – 1. třetina:
    Jiří HUDLER (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 6:57
    Ladislav ŠMÍD (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 5:22

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Calgary Flames: 12

Pittsburgh Penguins: 13

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:04 hodin.

20:01

21:30
    Fleury má puk ve své lapačce a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

22:13
    Vylučuje se, na trestnou lavici míří hostující James Neal, který si odpyká trest za špatné střídání svého mužstva.

22:16
    Flames patří v úspěšnosti využití přesilových her na sedmadvacáté místo v rámci celé NHL.

22:50
    Puk opouští třetinu Penguins.

23:29
    Až zpoza vlastní branky rozehrávají hokejisté Calgary.

23:36
    Jenže je z toho icing, hodně nepovedená přesilová hra Flames.

24:13

24:45
    Galiardi prodlužuje přihrávku do útočného pásma, ale tam ho získává Bortuzzo.

25:16
    Stempniak najíždí z pravého křídla do útočného pásma, ale místo střely nepřesně přihrává.

25:55
    Penguins toho zatím ve druhé dvacetiminutovce příliš nepředvedli, ale přesto v pohodě drží svůj náskok.

26:22
    Střelu Engellanda z pravé strany Berra vyráží.

26:42
    Berra měl při střele MATTA NISKANENA od modré zakrytý výhled, ale i tak stihl udělat alespoň rozklek, jenže puk mu prošel mezi betony do branky a hosté vedou 2:0. Asistence: Tanner Glass.

27:55
    Tento náskok by již měl být pro Penguins dostatečný a suverén Východní konference by si měl "dojít" pro snadné vítězství.

28:12
    Fleury má puk ve své výstroji a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

29:08
    Flames se nyní snaží o odpověď na gól soupeře, ale obrana Penguins zatím pracuje spolehlivě.

29:29
    Stajan oslabuje svůj tým, Penguins si zahrají přesilovou hru.

29:45
    Stempniak vyhodil puk ze třetiny.

30:00
    Backlund při vlastním oslabení před Fleurym, ten jeho střelu z mezikruží vyráží, skvělý zákrok!

30:41
    Po střele Crosbyho, kdy puk míří vedle brany, se domácí osvobozují a mohou prostřídat.

31:08
    Niskanenovo střela od modré, Berra vyráží.

31:30

31:45
    Berra se zapojil do rozehrávky, ale to byla riskantní rozehrávka, naštěstí pro Flames se hosté k puku nedostali.

32:15
    Niskanen čeká za vlastní brankou na dostřídání obou mužstev.

32:38
    Monahan prodlužuje na Hudlera, ten se dokázal "proháčkovat" do útočného pásma, ale to je asi tak všechno.

33:08
    Malkinovo formace na ledě, ohrožení pro branku Flames.

33:23
    Šmíd fauluje ve vlastní třetině a odchází na trestnou lavici za hákování, přesilová hra Penguins.

33:49
    Crosby "hledá" Kunitze před brankou Flames, obránce však přihrávku zachytil.

34:10
    Puk opouští třetinu Flames, hosté to musí zkoušet znovu.

34:28
    Malkinovo střela z pravé strany postrádala potřebné parametry.

34:40
    Stajan má puk a zaváží ho do třetiny Penguins, cenné vteřiny pro Flames.

35:10
    Penguins v přesilovkovém rozestavení.

35:17
    Ale domácí se daří dostat puk ze třetiny, přesilová hra Pittsburghu končí.

35:23

35:49
    Vylučuje se znovu, tentokrát si však přesilovou hru zahrají Flames, Bortuzzo dostává dvouminutový trest za držení hole.

35:57
    Střela Cammalleriho z levé strany zablokována a hosté dostávají puk ze třetiny.

36:30
    Engelland odpaluje puk ze třetiny, Flames se zatím nemohou usadit v útočném pásmu.

37:10
    Až nyní, ale pouze na okamžik, nepřesná přihrávka přes pásmo a puk opět končí ve středním pásmu.

37:38
    Ofsajd na útočné modré, v pohodě ubráněné oslabení z pohledu Pittsburghu.

37:49

38:16
    Crosby trefuje z pravé strany pouze tyčku!

39:00
    Posledních šedesát vteřin druhé třetiny.

39:10
    Boumovo střelu z pravé strany dokázal Fleury chytit, hra přerušena.

39:30
    Icing Penguins, Crosby již "číhal" u branky Flames.

40:00

Druhá třetina je minulostí. Hosté zvýšili své vedení ve 27. minutě, když Berru propálil od modré Niskanen. Flames zatím nemají protizbraň na výborně hrajícího soupeře, který připomíná hodně dobře promazaný a seřízený stroj. Domácím nepomáhají ani přesilové hry, při nichž se i těžko dostávají vůbec do zakončení.

Československá stopa v utkání – po dvou třetinách:
    Jiří HUDLER (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:03
    Ladislav ŠMÍD (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:50

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Calgary Flames: 6

Pittsburgh Penguins: 10

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:54 hodin.

40:01

40:56
    Šmíd pálí od modré, Fleury chytá a přerušuje hru.

41:43
    Vhazování po levici Fleuryho, hosté úspěšnější.

42:05
    Nahozený puk do třetiny Flames, ale hosté se nikam neženou.

43:11
    Sean Monahan hákuje a hosté si zahrají přesilovou hru.

43:19
    Berra zasahuje proti dorážejícímu Kunitzovi.

44:16
    Přesilová hra Penguins končí, Malkin fauluje domácího Giordana a odchází na trestnou lavici.

44:49
    Ještě nějakých zhruba dvacet vteřin se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, poté začne přesilová hra Flames.

45:12

45:20
    Flames získávají útočné pásmo a mohou ohrozit Fleuryho v brance Penguins.

45:39
    Střelu Widemana z levé strany, od modré, Fleury vyráží.

45:49
    I druhou střelu Widemana z téhož místa dokázal Fleury zneškodnit, tentokrát vyrážečkou posílá puk do ochranné sítě, bude se vhazovat ve třetině Penguins.

45:58
    Sutterovi se podařilo vyhodit puk ze třetiny.

46:17
    Hosté v plném počtu, Malkin naskakuje na led a hned získává puk.

46:29
    Dostává se k bekhendové střela, kterou Berra vyráží.

46:46
    Komerční přestávka.

47:04
    Giordano se nemůže zvednout z ledu, tam se pak do sebe pustili hráči obou týmů.

47:04
    Giordano nakonec odchází z ledu "po svých", tam inkasoval tvrdý zásah loktem od Bertuzza.

47:04
    Správné rozhodnutí sudích – Bortuzzo si již v dnešním zápase nezahraje, je z toho pětiminutová přesilová hra Calgary.

47:30
    Penguins dostávají puk ze třetiny, Wideman nezachytil puk na útočné modré.

48:08
    Flames v přesilovkovém rozestavení.

48:20
    Nyní je již puk ve třetině Flames.

48:35
    Další vyhozený puk ze třetiny Penguins, žádné nebezpečí pro Fleuryho.

49:29
    Cammalleri dostává trest, zbytečné vyloučení, poměr sil na ledě se vyrovná.

49:50
    Brodie padá ve vlastní třetině, ale bez cizího přičinění.

50:30
    Monahan nahazuje do útočného pásma, hosté ale získávají puk a rozehrávají.

51:12
    To vše až po komerční přestávce.

51:29
    Calgary právě vstřelilo branku!
    MIKAEL BACKLUND se doslova prodral přes bránícího Letanga do zakončení a dělovkou z levé strany překonává Fleuryho. Asistence: T.J. Brodie a Jiří Hudler.

52:39
    Šance Calgary na body tak rázem "ožila", jak se s jednobrankovou ztrátou "poperou" domácí hokejisté ve zbývajících minutách třetí třetiny?

53:20
    Penguins se nyní musí bránit ve vlastní třetině.

53:45
    Butler má puk a rozehrává zpoza vlastní branky.

54:05
    Puk ve středním pásmu, domácí nyní přehrávají svého soupeře.

54:38
    Stempniak zakončuje z pravé strany, měl to ale na dlouhou hůl, Fleury vyráží.

55:05
    Poslední pětiminutovka, hosté se nyní musí strachovat o své těsné vedení!

55:27
    Stajan bojuje o puk v útočném pásmu, ale nemá dostatečnou podporu svých spoluhráčů.

55:55
    Kunitz zaváží puk do útočného pásma.

56:15
    Jenže ani Crosbyho řada se nyní nedokáže udržet ve třetině soupeře.

56:20
    Oddechový čas pro hosty.

56:38
    Již se hraje, domácí to zkouší s první pětkou.

56:50
    Ta se ale nyní musí bránit Malkinovo formaci.

57:07
    Cammalleri se dostal do zakončení, ale nedokázal lépe vystřelit, než hodně vedle branky.

57:45
    Je pravděpodobné, že se Flames pokusí i o hru bez gólmana.

58:05
    Flames se drží v útočném pásmu, ale Crosbymu se podařilo vyhodit puk.

58:27
    Brodie rozehrává ve vlastní třetině, Berra stále v brance.

58:42
    To již neplatí, branka Flames je prázdná, domácí to zkouší v šesti!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, domácí v útočném pásmu.

59:08

59:18
    Malkin forčekuje v útočném pásmu, domácí obezřetně rozehrávají, tím ale ztrácí cenné vteřiny.

59:38
    Nepřesná přihrávka na Hudlera stojí domácí nyní útočné pásmo.

60:00

Ne, domácím se vyrovnat nepodařilo a i když závěrečnou části vyhráli díky brance Backlunda z 52. minuty, v utkání nakonec s Penguins prohrávají těsně 1:2. Vítězství hostů je však zasloužené, téměř celou dobu byli jasně lepší a svého hostitele dnes k ničemu nepustili. Až po brance Calgary na 2:1 se domácí dokázali "zvednout" a soupeře zatlačit, ten si ale již zkušeně své vedení pohlídal.

Dnešní utkání sledovalo 19 289 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:50:21)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 52. Backlund (Brodie, Hudler) – 17. Kunitz (Bortuzzo), 27. Niskanen (Glass)

Rozhodca: Hasenfratz, Lee – Cherrey, Henderson

Diváci: 19 289