Montreal – Chicago 2:1 (po pr.) | NJ Devils – Florida 2:1 (po pr.) | Winnipeg – Columbus 3:6 (kon.)
Nashville – Ottawa 1:2 (0:2 po s.n.) | Minnesota – Colorado 2:4 (kon.) | Arizona – Anaheim 3:5 (kon.)
Calgary – Pittsburgh 1:2 (kon.) | San Jose – Boston 0:1 (kon.) | LA Kings – Detroit 1:3 (kon.)
Washington – Buffalo 1:2 (0:1 po s.n.)
New Jersey Devils
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Florida Panthers
cz Nedeľa 12.01.2014, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Pro dnešek je to nyní již vše, příště opět na shledanou. (03:55:38)

Marek Židlický (NJD) 1+0, 3 střely, čas na ledě 25:49

V prvních dvou třetinách mělo New Jersey o něco lepší pohyb, více šancí. Oba gólmani ale předváděli vynikající výkony a skóre bylo hubené – 1:1. Ve třetí třetině už měli Devils doslova ďábelský tlak, Thomas v brance Floridy ale nechal zavzpomínat na své zářivé časy z dob, kdy vychytal Bostonu Stanley Cup a vybojoval bod pro Panthers. Ti mohli případně přidat další v nájezdech, to se ale nestalo. Tři vteřiny před koncem prodloužení totiž brankáře hostů po přihrávce Jágra prostřelil obránce Židlický.

64:57
    Devils právě vstřelili branku!
    Tak to je neuvěřitelný závěr utkání! Zbývaly čtyři sekundy do konce prodloužení, vhazovalo se v útočném pásmu. Zajac vyhrál buly na Jágra, který nabil na střelu z první MARKU ŽIDLICKÉMU! Česká kooperace fungovala fantasticky, Thomas tentokrát puk zastavit nedokázal, klíčový obránce českého národního týmu pro ZOH v Soči se trefil přesně do levého horního rohu branky! Asistence: Jaromír Jágr, Travis Zajac.

64:56
    Oddechový čas pro domácí.

64:45
    Devils zkouší ještě štěstí v posledních sekundách, Thomas ale střelu Židlického od modré chytá.

63:38
    Prodloužení se blíží ke svému konci, jak Thomas tak Schneider své týmy drží.

62:55
    Jágr střílí zápěstím z pravého kruhu, Thomas nebezpečnou ránu vyráží ramenem!

62:28
    Thomas kryje nebezpečné nahození do skrumáže před brankou a přerušuje hru.

61:23
    Židlický od modré výhru domácích netrefil, trápení Devils v zakončení pokračuje.

60:39
    A Schneider se musel činit, nebezpečnou teč z mezikruží musí vyrážet do rohu.

60:15
    Na buly se ve středním pásmu místo Zajaca postavil Jágr, puk ale nezískal. Útok tak zakládají hosté.

60:01

Rozhodnout bude muset prodloužení či samostatné nájezdy.

60:00

59:51
    I hosté zahrozili, Schneider ale střelu Bergenhaima z mezikruží chytá.

59:15
    Clowe se ocitl sám před Thomasem v předbrankovém prostoru, domácí útočník ale ani na několikrát nedokázal překonat bojujícího Thomase!

59:00
    Hraje se takřka bez ustání v obranném pásmu Floridy, která si jde za hodně těžce ubojovaným bodem.

Jiří Liebreich

Góly a asistencie: 16. Ryder (Clowe, Henrique), 65. Židlický (Jágr, Zajac) – 32. Bjugstad (Fleischmann, Upshall)

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Fayne, Greene, Volčenkov, Salvador, Židlický, Merill – Jágr, Zajac, Zubrus – Ryder, Henrique, Clowe – Bernier, Gionta, Carter – Gelinas, Sislo, Boucher.
    Florida Panthers: Thomas (Clemmensen) – Gilbert, Campbell, Jovanovski, Gudbranson, Weaver, Kulikov – Upshall, Bjugstad, Fleischmann – Boyes, Barkov, Bergenheim – Kopecký, Goc, Huberdeau – Hayes, Shore, Barch.

Rozhodca: Martell, O´Halloran – Cvik, Grandt

Diváci: 17 625