Washington – Carolina 3:4 (po pr.) | Boston – Nashville 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Chicago 3:2 (po pr.)
Ottawa – Winnipeg 4:3 (kon.) | St. Louis – LA Kings 5:0 (kon.) | Minnesota – Buffalo 4:1 (kon.)
Dallas – Montreal 4:6 (kon.) | Colorado – Philadelphia 2:1 (kon.) | Arizona – Columbus 0:2 (kon.)
San Jose – Edmonton 5:1 (kon.)
Minnesota Wild
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Buffalo Sabres
cz Piatok 03.01.2014, 02:10 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Ode mne je to již pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek noci! (04:34:16)

3. CLAYTON STONER (MNS) 0+0

Domácí hráči dnes vítězí v poměru 4:1, když o svém úspěchu v dnešním zápase rozhodli povedenou druhou třetinou, ve které odskočili svému soupeři o tři branky.

60:00

59:38
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí přidávají krátce před koncem pojistku, i přesto, že puk nekončí v síti. KYLE BRODZIAK totiž vybojoval kotouč a hrozilo, že by s ním dojel až k opuštěné brance Sabres, čemuž se snažil zabránit jeden z hostujících hráčů, který však fauloval a poslal Brodziaka k zemi. Rozhodčí zcela správně přiznal technickou branku. Bez asistence.

59:15
    Hosté to ještě zkusí bez brankáře se šesti hráči v poli!

58:48
    Sabres právě vstřelili branku!
    Velký závar před domácí brankou nakonec končí gólem v Backstromově síti. Foligno ostře pálil mezi kruhy, kotouč se odrazil od Backstroma mezi kruhy, kde se v chumlu hráčů nejlépe zorientoval MATT ELLIS a dorazil puk za záda domácího brankáře! Asistence: Tyler Ennis, Mike Weber.

58:00
    Dvě minuty dělí domácí od teprve třetí výhry z posledních deseti duelů.

57:38
    Ott poslal puk na domácí klec z levé strany, byl ale v ostrém úhlu a Backstrom navíc puk dobře viděl.

57:33
    Backstrom chytá do klína puk po střele Foligna, jenž si nabruslil mezi kruhy a vypálil na domácího gólmana.

56:45
    Miller odráží nahození ze středního pásma.

56:29
    Backstrom kryje střelu Myerse, ale ani ta nebyla příliš nebezpečná. Domácí brankář je blízko vychytané nule.

56:02
    Sulzer se dostal do zakončení na pravém kruhu, z první ale jeho švih zamířil pouze na zadní mantinel.

54:51
    Tempo hry znatelně ochablo, domácí si pohodlně hlídají vybudovaný náskok, hosté se k ničemu nedostávají. Kdyby teď sudí odpískali konec utkání, asi bychom už bohužel o nic nepřišli...

53:53
    A znovu přestupek na modré čáře v podání hokejistů Wild.

53:38
    Dopřed vyrazili domácí hráči, jejich nadšení ale zastavuje postavení mimo hru.

53:30
    Hosté sice obléhali domácí obranné pásmo, s kotoučem podél mantinelu ale mnoho starostí Backstromovi nenadělají.

52:37
    Kotouč mají na holích domácí hráči a od vlastní branky s ním nikterak nespěchají..

51:53
    Niederreiter přestřeluje branku hostů v další dobré šanci Minnesoty.

51:21
    Brodziak se napřáhl hned poté, co přejel modrou čáru a pořádně prověřil pozornost Millera, ten vyráží pravým betonem.

50:59

50:30
    Hosté z pochopitelných důvodů převzali iniciativu, domácím se ale daří v pohodě bránit a šikovně posílají puk pomalým obloučkem až k Millerovi.

49:15
    Až nyní raději Miller podržel puk ve své výstroji poté, co švihem zakončil Matt Cooke akci domácího týmu.

49:00
    Čas ve třetí třetině rychle utíká, hra se takřka nepřerurřšuje.

48:06
    Moulson ale pálí mimo, takhle to nepůjde.

47:53
    Brozdziakův pokus z levého kruhu dokázal Miller pouze vyrazit před sebe, nikdo na dorážku ale nečíhal a tak hosté mohou založit vlastní akci.

46:45
    Domácí celé dvě minuty nepustili hosty z pásma, Miller ale podržel svůj tým.

46:20
    Koivu poslal puk z pravého kruhu na branku hostů. Heatley opět tečuje a Miller stejně dobře vyráží pravým betonem.

45:40
    Heatley se pokusil tečovat před brankou, Miller předvedl pohotovou reakci a stihl kotouč vyrazit vedle své svatyně

44:45
    Na ledě se začíná přiostřovat, další potyčka a nyní se bude i vylučovat. Za hrubost inkasují dvě minuty John Scott a Linus Omark (BUF) a Clayton Stoner (MNS). Přesilová hra 5 proti 4 pro domácí mužstvo.

44:09

43:48
    Další pokus obránce Ehrhoffa tentokrát končí na betonech Backstroma, poté domácí hokejisté opět posílají puk přes všechny čáry.

43:20
    Domácím se po vyhraném vhazování daří vyhodit kotouč až k brankáři Millerovi.

43:13
    Ehrhoff poslal puk od modré čáry přímo do připravené rukavice domácího gólmana.

42:30
    Z levého kruhu vypálil švihem Ott, kotouč ale netrefil branku domácího týmu.

42:09
    Clayton Stoner (MNS) – dvě minuty za nedovolené bránění.

42:00
    Třetí část hry začala hodně zvolna, domácí se s pohodlným náskokem nikam neženou a zároveň nepouští hosty do hry.

41:20
    Brodziak pouze nahodil puk za branku Buffala, víc toho domácí hráči nevymysleli.

40:43

40:32
    Domácí začali třetí periodu v početní převaze, ta se ale rychle krátí.

40:01

Domácí po druhé dvacetiminutovce vedou o tři branky, když byli odměněni za svou zvýšenou aktivitu hned od začátku periody. Postupně se prosadili Scandella, Pominville a poprvé v sezoně také Zucker. Zda dokáží hosté ještě zdramatizovat dnešní utkání, sledujte přibližně v 03:54. kdy začne třetí třetina.

39:56
    Flynn zablokoval pokus Sutera od modré čáry.

39:40
    Ne ne, přesilová hra dnes rozhodně není výhoda pro některý z týmů.

39:10
    Další nepřesný pas na domácí straně a další vyhození až před Backlstroma.

38:55
    Hostům se krátce po vhazování daří poslat puk až za domácí branku.

38:43
    Jamie McBain (BUF) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění, přesilová hra pro Wild.

37:30
    Mitchell dlouho držel puk na pravém kruhu, než poslal pas na teč před branku, touš sice zasáhl Veilleux, puk ale netrefil Millerovu klec.

37:00
    Na druhé straně hřiště zasahuje Backstrom po backhandové ráně jednoho z hostujících hokejistů.

36:40
    Koivu tečoval nahozený kotouč přímo do Millerových chráničů, ten raději přerušuje hru.

36:09
    Parádní večer pro JASONA ZUCKERA, jenž byl před zápasem povolán k týmu z farmy v Iowě! Domácí hráč si stáhl kotouč ze vzduchu ve středním pásmu, po pravé straně se prohnal až k Millerovi a prudkou střelou nedal hostujícímu gólmanovi šanci! Asistence: Nino Niederreiter, Mikael Granlund.

35:43
    Lehké nahození z hole Spurgeona z prostoru levého kruhu chytá Miller do lapačky, následuje buly v útočném pásmu Minnesoty.

35:17
    Již podruhé dnes zazvonila tyč za Millerem, když se pokusil zakončit švihem Granlund z prostoru mezi kruhy a trefil spojnici břevna a pravé tyče Millerovy svatyně!

35:00
    Hosté se v pásmu udrželi paradoxně až po skončení početní výhody, nic většího z toho ale nebylo.

34:07

33:53
    Trochu se štěstím se kotouč dostal na Moulsona, jenž pálil z první z levého kruhu, Backstrom se ale včas přesunul a puk vyrazil.

33:22
    Puk se již poněkolikáté v této početní výhodě hostů dostal až k brankáři Millerovi.

32:55
    Stále stejná písnička, to jsou přesilové hry dnes večer v podání hráčů Buffala, domácí se v pohodě brání.

32:07
    Domácí hráli v šesti a hosté budou hrát přesilovou hru. Trest odpyká Dany Heatley.

31:40
    Buffalo teď zjednodušilo svou hru a raději rychle vyhodilo puk z obranné třetiny před nebezpečím v podobě dotírajících domácích hráčů.

30:50
    Cooke se pokusil zakončit z otočky z levého kruhu, Backstrom pouze vyrazil před sebe na Coylea, jeho ránu ale už dokázali obránci hostujícího týmu pokrýt.

30:30
    Krátká komerční pauza teď na chvíli přeruší dění na ledové ploše.

30:20
    Aktivitu domácích od úvodu druhé části hry dokládá i statistika střel na branku v této pasáži, ve které Minnesota jasně vede 10 – 1.

29:05
    Hostům se nepovedlo udržet dlouho puk za útočnou modrou, čehož málem v následné akci využili domácí, Miller si ale poradil s oběma střelami, které na něj vyslal Matt Cooke.

28:31

28:00
    Domácí musí po další vyhození začít útok až od vlastní branky.

27:15
    Hosté se alespoň na chvíli osvobozují a vyhazují puk do středního pásma.

27:00
    Domácí hned po vhazování vytváří tlak, střela Koiva z pravého kruhu letí mimo branku Millera.

26:31
    Vyloučen Marcus Foligno (BUF) za hrubost, přesilová hra pro domácí tým.

26:19
    Suter založil útok ve středním pásmu, předal puk na modré na Koiva, který vyslal přesný pas napříč pásmem na levou stranu, kam si sjel JASON POMINVILLE, jenž navyšuje vedení Minnesoty již na dvě branky! Asistence: Mikko Koivu, Ryan Suter.

25:55
    Po buly v útočné třetině se ke střele dostal obránce Stoner, jeho švih od modré čáry skončil na Millerově hrudi.

25:29
    McBain ani Sulzer se na druhé straně neprosadili a oba shodně poslali touš mimo tři tyče domácí svatyně.

25:10
    Brodziak se pokusil nahodit puk zprava před Millera, kotouč tečoval Veilleux, ale pouze vedle pravé tyče hostující klece.

24:49
    Rychlou snahu hostů o odpověď zastavuje Backstrom v domácí brance, který zneškodnil pokus Foligna.

24:33
    MARCO SCANDELLA založil útočnou akci ve středním pásmu, na modré si vyměnil puk s Cookem a poté sám z levého kruhu prostřeluje Millera pod vyrážečku! Asistence: Matt Cooke, Justin Fontaine.

23:45
    Veilleux se nejprve pokusil zakončit zleva z ostrého úhlu, Miller vyrazil puk z branku, kde ho opět dojel domácí hráč, který si vyjel před branku Buffala a z otočky trefil její tyč!

22:55
    Domácí v přečíslení dvou proti jednomu, pas Heatleyho z pravé strany před branku ale odvrátila hostující obrana.

22:31
    Puk končí mezi diváky a vhazovat se bude po teči jednoho z hráčů Buffala před Millerem.

22:20
    Niederreiter se nikým neatakovaný protáhl z pravé strany až před Millera, ten jeho pokus mířící mezi jeho betony vyráží do rohu kluziště.

22:10
    Backstrom zastavuje nahození ze středního pásma a rychle rozehrává.

22:00
    Oba týmy jsou kompletní.

20:52
    A do třetice hráči Minnesoty v zakončení, Pominville ale zcela míjí klec Buffala.

20:33
    Domácí dál útočí, Miller kryje nepříjemný projektil z hole obránce Sutera.

20:10
    Spurgeon se prosmýkl po pravé straně a nabil před branku najetému Mikko Koivu, který byl ale zablokován obranou hostů.

20:01

Po siréně oznamující konec první třetiny se ještě za domácí brankou strhla menší mela, po které jsou na dvě minuty za hrubost vyloučeni Matt Moulson (BUF) a Nate Prosser (MNS), začátek druhé periody tak oba týmy začnou se čtyřmi hráči v poli.

Na ukazateli skóre svítí v kolonce vstřelených branek dvě nuly a nutno podotknout, že je to zásluhou, pokud se to tak dá nazvat, obou týmů, neboť jsme žádnou přehlídku pěkných kombinací zakončenou šancemi rozhodně neviděli. Budeme však doufat, že se obraz hry změní již ve druhé třetině zápasu, která začíná již v 03:01, buďte u toho s naším online přenosem!

19:35
    Koivu se s kotoučem na holi pokusil natlačit před Millera, byl ale natěsno bráněn obráncem Buffala, faul se ale nepíská.

18:46
    Cooke obkroužil s pukem celé obranné pásmo Sabres, na levém kruhu rychle předal puk Scandellovi, jehož ránu švihem zastavil až Millerův beton.

18:30

17:45
    Opět je v akci Backstrom jenž zakládá další snahu domácích o zteč hostující svatyně.

17:14
    Domácí přesilová hra zatím vypadá hodně podobně, jako dvě předchozí na druhé straně.

16:45
    Hostům se ale brzy po vhazování daří zmocnit se kotouč a poslat jej daleko do míst, kde nehrozí Millerovi nebezpečí.

16:30
    Domácím se nepovedlo svou návštěvu obrany Buffala přetavit v branku, další možnost ale budou mít v přesilové hře po faulu Marka Pysyka (BUF).

15:44
    Hosté ještě chvíli okupovali útočnou třetinu, Foligno se pokusil svým švihem ohrozit Backstroma, ten byl opět na místě a zabránil hostům otevřít střelecký účet tohoto zápasu.

15:35
    Před Backstromem nebezpečně pálil Ott, domácí brankář vyráží dobře mimo nebezpečí.

15:05
    Na konci tlaku domácí družstva byla střela obránce Prossera, Miller, ačkoliv toho mnoho neviděl, dokázal puk vyrazit betonem.

14:20
    Koivu s kotoučem za brankou Buffala vyčkával na spoluhráče, jeho následný pas před klec hostů ale nikdo z jeho parťáků nezachytil.

13:45
    Stejně si ale vedl na druhé straně i domácí Heatley a tak se skóre ani v tuto chvíli nemění.

13:18
    Další pokus hostí míjí domácí branku, když se pokoušel prosadit Omark.

12:46
    Backstrom kryje backhandové zakončení Flynna, jenž si nabruslil před domácí klec z levé strany.

12:34
    Po delší době se hráči Minnesoty dostali před Millera, ten ale nemusel zasahovat proti pokusu Spurgeona, který netrefil brankový prostor.

11:47

11:40
    Jako blesk z čistého nebe se hosté málem prosadili, když se na modré napřáhl Ehrhoff a trefil levou tyč domácí branky!

10:48
    Miller měl kotouč na své holi v této početní převaze častěji, než jeho spoluhráči z pole, což není dobrá známka hry s jedním mužem navíc.

10:25
    Když už se McBain přeci jen dostal do pásma, jeho zakončení zcela minulo branku domácího týmu.

10:00
    Ale ani tentokrát nezačínají hosté dobře hru v početní převaze, domácí rychle posílají kotouč z obranné zóny.

09:47
    Další vyloučení na domácí straně, Ennise v dobré šanci před brankou nedovoleně zastavil Marco Scandella (MNS), dvě minuty za podražení.

09:01
    Koivu přebral kotouč ve středním pásmu, nabruslil až k levému kruhu a vypálil na Millera, ten však puk po jeho ráně v pohodě vyráží do rohu.

08:38
    Ani tentokrát se Sabres nedostali za útočnou modrou, nepřesný pas přes celé hřiště znamená odpískaný icing a buly v obranném pásmu Buffala.

08:20
    Suter se vrací do hry zrovna ve chvíli, kdy je další snaha hostů o kombinaci zastavena hvizdem čárového sudího a odpískaným ofsajdem.

07:45
    Tak Buffalu se přesilová hra vůbec nedaří, hráči hostujícího družstva mají velké problémy se zavezením kotouče do pásma.

07:20
    Minuta ze Suterovu trestu za námi a hosté zatím nevypálili na domácí branku.

06:55
    Cooke dobrým napadáním vybojoval puk a ten opět letí až k brankáři Millerovi.

06:25
    Domácím se povedlo vyhrát vhazování a posílají puk daleko od své branky.

06:20
    Tlak hostí ale nakonec vyústil ve faul domácího hráče, vyloučen je Ryan Suter (MNS) za krosček. Hosté si zahrají první přesilovou hru.

06:00
    Hosté jsou v tlaku a dobře přes minutu nepouští domácí hráče ze třetiny, výraznější šance z toho ale zatím není.

05:40
    Střela Pysyka od modré čáry míjí domácí svatyni.

04:05
    Stafford dvakrát v krátké době ohrozil domácí klec, jeho první pokus vyrazil Backstrom mimo, druhá střela hostujícího hráče netrefila branku Minnesoty.

03:35
    Coyle nebezpečně pálil zpoza hostující svatyně, Miller se měl co ohánět, aby dokázal puk vyrazit.

03:30
    Poslední minuta hry se nesla ve znamení dlouhých pasů na obou stranách, ale ani jeden z týmů se nedostal do šance.

02:38
    Mitchell dokázal zblokovat střelu obránce Ehrhoffa od modré čáry, domácí brankář tak zůstal bez práce.

02:05
    Z ostrého úhlu pálil na domácí klec Ehrhoff, Backstrom pouze vyráží před sebe.

01:42
    Hosté pouze protečovali puk do středního pásma, k zakončení se ale nedostali.

01:09
    Tak domácí začali hodně aktivně, Miller si připisuje na začátku druhé minuty již čtvrtý zásah, když kryje střelu Granlunda.

00:51
    Miller opět zasahuje, zprava to zkusil obránce Suter, Miller vyrazil betonem, k dorážce se dral Heatley, od jehož hole se puk odrazil až k brankáři hostí.

00:26
    Minnesota se i přesto dostala do pásma, její první atak hostující branky zakončil Heatley střelou z levého kruhu, trefil však pouze rukavici gólmana Millera.

00:12
    První pokus o založení útoku ze strany domácího týmu je zastaven ofsajdem.

00:01

Oba týmy už jsou nastoupeny na modrých čarách, což znamená, že již zanedlouho se začne hrát.

Ještě jednou krásný večer, pokud jste se rozhodli strávit dnešní noc u našeho online přenosu z utkání zámořské NHL mezi týmy Minnesoty a Buffala.

Minnesota Wild: Backstrom (Kuemper) – Brodin, Suter (A), Spurgeon, Scandella, Prosser, Stoner – Pominville (A), Koivu M. (C), Heatley – Zucker, Granlund, Niederreiter – Fontaine, Coyle, Cooke – Mitchell, Brodziak, Veilleux.

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) – Myers (A), Sulzer, Ehrhoff (A), Pysyk, Weber, McBain – Girgensons, Ennis, Moulson – Stafford, Flynn, Ott (C) – Omark, Larsson, Foligno – Scott, Ellis, D'Agostini.

Rozhodčí: Burchell, Lee – Henderson, Brisebois.

Češi a Slováci v akci

Dnes neuvidíme v akci žádného českého či slovenského hráče.

Vzájemné zápasy

14.10.2013 Buffalo – Minnesota 1:2

MINNESOTA WILD

Ani domácí hráči určitě nejsou se svými výkony prozatím příliš spokojeni , neboť s kvalitním kádrem okupují až desátou příčku na Západě, ztráta na osmou pozici, jenž hájí Phoenix, jsou v tuto chvíli dosažitelné 4 body. Minnesota se však nemůže pochlubit aktuální formou, kdy její hráči prohráli již šest utkání za sebou. Před domácími diváky by ale Wild mohli zabrat, neboť se mohou pochlubit pozitivní bilancí 14-5-2.

BUFFALO SABRES

Hostující tým neprožívá povedený ročník soutěže a i přesto, že jdou výkony hráčů pozvolna nahoru, na víc než poslední místo to zatím nestačí. Sabres vyhráli pouze jedenáct ze čtyřiceti odehraných zápasů, což dává dohromady 26 bodů a osmnáctibodovou ztrátu na osmou Philadelphii. Stát se sice může všechno, ale i tak to s nadějemi hostů na Play Off nevypadá již příliš reálně. Nejhůře na tom jsou hráči Buffalo s útočnou činností, kde s pouhými 73 brankami jsou nejhůře střílejícím týmem celé soutěže. Jediné, v čem se hostům letos vcelku daří, jsou pozápasové samostatné nájezdy, ve kterých vyhráli v pěti ze šesti případů.

Buffalo – Washington 2:1sn
    Toronto – Buffalo 4:3sn
    Buffalo – Phoenix 2:1p

Cody Hodgson 19 (8+11)
    Matt Moulson 17 (7+10)
    Tyler Ennis 15 (8+7)

Krásný dobrý večer při sledování online přenosu z utkání kanadskoamerické NHL mezi týmy Minnesota Wild a Buffalo Sabres.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Daniel Kubelka

Góly a asistencie: 25. Scandella (Cooke, Fontaine), 27. Pominville (M. Koivu, Suter), 37. Zucker (Niederreiter, Granlund), 60. Brodziak – 59. Ellis (Ennis, Weber)

Rozhodca: Burchell, Lee – Henderson, Brisebois