Kazaň – Wigan 1:0 (kon.) | FK Krasnodar – Swansea 1:1 (kon.) | Dnipropetrovsk – Ferreira 2:0 (kon.)
Esbjerg – Elfsborg 1:0 (kon.) | Razgrad – Odesa 1:1 (kon.) | Maribor – Waregem 0:1 (kon.)
APOEL – Bordeaux 2:1 (kon.) | Pandurii – Fiorentina 1:2 (kon.) | Eindhoven – D. Záhreb 2:0 (kon.)
Gallen – Valencia 2:3 (kon.) | Liége – Salzburg 1:3 (kon.) | Tel Aviv – Frankfurt 4:2 (kon.)
Tromso – Machačkala 0:1 (kon.) | Praia – Freiburg 0:0 (kon.) | Guimarães – Real Betis 0:1 (kon.)
Lazio – Limassol 2:1 (kon.) | Légia Varšava – Trabzonspor 0:2 (kon.) | Haifa – Solún 0:0 (kon.)
Rapid Viedeň – Genk 2:2 (kon.) | Rijeka – Lyon 1:1 (kon.) | Sevilla – Liberec 1:1 (kon.)
Thun – D.Kyjev 0:2 (kon.) | Tottenham – Tiraspol 2:1 (kon.) | Alkmaar – Karaganda 1:0 (kon.)
APOEL Nikósia
2:1 (1:1)
Girondins Bordeaux
Štvrtok 07.11.2013, 19:00Európska liga

Dnešné stretnutie medzi APOEL FC – Girondins Bordeaux skončilo v prospech domácich 2:1(1:1). Druhý polčas priniesol gól na strane domácich. Presadil sa v 54. minúte Morais. Prakticky celý druhý polčas sa hral o hráča menej na oboch stranách.
    Štatistiky:
    Držanie lopty: 48%-52%
    Strely celkom:8-10
    Strely na bránku: 6-4

Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (20:59:04)

90+4
    Sacko hlavou netriafa bránku a APOEL si môže vydýchnúť.

90+4
    Žltú kartu vidí aj Oliveira za tvrdý zákrok. Hostia zahrajú priamy kop z 30 metrov.

90+3
    Taktiež bez gólovej radosti.

90+3
    A opäť roh pre Bordeaux.

90+2
    Domáci brankár vidí žltú kartu za zdržovanie.

90+1
    Bellionova hlavička netrafila priestor za Pardom. Nechýbalo jej veľa ale Bellion sa právom drží za hlavu.

90+1
    Sackov prízemný center odvracia Oliveira na roh.

90
    Nadstavujú sa +4 minúty.

89
    Odkop od brány Bordeaux. Carrasso sa s výkopom ponáhľa.

88
    Striedanie v tíme APOEL FC: z ihriska odchádza Aloneftis, prichádza Solomou.

88
    Bellionov pokus o center nedopadol podľa jeho predstáv a končí za bránkou Parda.

87
    Domáci sa chystajú na striedanie, no najprv treba prerušiť tlak hostí.

85
    Parda center Saiveta boxuje preč.

85
    Sacko sa snažil predrať cez trojicu domácich hráčov. I keď sa to APOELU nepáči Sacko bol faulovaný a hostia zahrajú skrátený rohový kop.

83
    Hostia sa posnažia ešte dorovnať. Svojím zvyšujúcim tlakom by sa im to mohlo podariť.

83
    Za Bordeaux do skúšal Bellion vysoko nad.

81
    Po rohovom kope nastal pred Carrassom opäť zmätok. Ku koncovke sa dostal Aloneftis, ale gólman hostí nedovolí lopte znovu rozvlniť sieť.

80
    Neuveriteľný Carrasso vychytal ďalšiu delovicu Moraisa. Domáci zahrajú roh. Gólman hostí živí nádej aspoň na bod.

79
    Dobre prechody do útoku ukazujú aj hostia, ktorý sa len tak ľahko nevzdávajú.

77
    Zakončenie Berachoura výborne vychytal Carrasso, no tým to nekončí. Morais to skúša ihneď doraziť, ale proti francúzskému gólmanovi bezúspechu.

76
    Domáci sa rútia smerom pred Carrassa.

75
    Sertićov pokus preletel ponad múr ale končí len na hrudi dobre pripraveného Parda.

75
    A budeme sledovať priamy kop pre hostí približne z 25 metrov.

73
    Tréner hostí vedel čo robí. Bellion ihneď oživuje horné rady a hľadá cestu pred Parda.

71
    Dokáže trojité striedanie na strane hostí priniesť potrebné ovocie?

70
    Striedanie v tíme Girondins Bordeaux: z ihriska odchádza Rolán, prichádza Saivet.
    Striedanie v tíme Girondins Bordeaux: z ihriska odchádza Obraniak, prichádza Bellion.
    Striedanie v tíme Girondins Bordeaux: z ihriska odchádza Jussiê, prichádza Sacko.

68
    Posledné minúty sa bojuje o loptu v strede ihriska. Bordeaux nasadzuje vyššie napádanie.

67
    Faubertov pokus o prechod dopredu bol zastavený dobrou obranou domácich.

66
    V hre sa pokračuje a s hrou pokračuje aj ďalší útok domácich.

65
    Pred vápnom Carrassa ostáva ležať dvojica Morais a Poundje. Hra je prerušená.

64
    Táto kontra ostáva nevyužitá. Odkopávať od bránky bude Carrasso.

64
    Dopredu sa teraz rúti štvorica domácich hráčov.

62
    Hra naberá na obrátkach. neustále prechody smerom dopredu na oboch stranách.

61
    Center narobil problémy Pardovi. Lopta mu vypadla z rukavíc a ukľudňovať musel jeden z domácich hráčov.

61
    Budeme sledovať rohový kop pre hostí.

59
    Na strane domácich to isté. V ofsajde Aloneftis.

58
    Na opačnej strane Rolan v ofsajdovej pozícií.

58
    A takmer to bolo o dva góly. Po centri Aloneftisa zakončoval z prvej Sergio. Jeho úmysel z bezprostrednej blízkosti vychytal Carrasso.

57
    Domáci fanúškovia odpálili ďalšiu časť pyrotechniky.

56
    Striedanie v tíme APOEL FC: z ihriska odchádza Charalambidis, prichádza Sotiriou.

54
    Apoel dal gól!
    Nádhernú spoluprácu teraz predviedla dvojica Charalambidis s NUNOM MORAISOM. Druhý menovaný sa dostal do vápna súpera a v páde dokázal loptu usmerniť do siete Carrassa.

52
    Tak v hre sa pokračuje a uvidíme ako zmeny predvedú obe striedačky.

50
    A tým sa to celé nekončí. Červenú kartu vidí po dvoch žltých aj hráč Bordeauxu: N'Guemo. Vyrovnaný počet hráčov a to 10 na 10.

50
    Ojojój. Hlavný rozhodca teraz trošku prísne prisúdil domácemu útočníkovi, Budmirovi, červenú kartu za zákrok na N'Guema.

49
    Budmir pristihnutý v ofsajde a Navyše to vyzerá, že sa previnil faulom. Na zemi ostáva jeden z hostí.

48
    Na strane Boredeaux menšie nedorozumenie. Jussiê tak loptu odovzdáva súperovi.

47
    Aloneftisova prihrávka do behu bola pridlhá, ale Charalanbidis ju len tak tak zachytil v hre.

46
    Pri lopte sa dlho neohriali a APOEL sa pomaly ale isto aj za pomoci postrannej čiary posúva na polku hostí.

Strely na bránku:2-3

Prvý polčas je za nami a my sledujeme stretnutie plné zvratov. Hralo sa prevažne v strede ihriska. Skóre otvoril v 14. minúte Alexandrou svojou strelou z priameho kopu(30 metrov). Strelec jediného gólu opustil predčasne hru a v 38. minúte ho nahradil Benachour. V 45+2 minúte dokázal streliť gól do šatní Sane a zabezpečil tak pre Bordeaux nerozhodný stav do druhého polčasu.

Druhý polčas sa začne približne o 20:03.

45+2
    Bordeaux dalo gól!
    A je zrovnané! Na center od vlajočky si najvyššie vyskočil LUDOVIC SANE a nedal Pardovi žiadnu šancu. Druhý polčas sa začne tak isto ako ten prvý a to nerozhodne.

45+2
    Následuje rohový kop pre hostí.

45+1
    Hra pokračuje súbojmi v strede ihriska. V jednom z nich si nedovolene počínal domáci záložník a hostia dostanú príležitosť ísť dopredu.

45
    Nadstavujú sa +2 minúty.

44
    Domáci gólman a aj Rolan pokračujú v hre. Odkopávať bude prvý menovaný.

43
    Pardo navyše ostáva ležať na hracej ploche po tvrdom strete vo vzduchu s Rolanom. Vyzerá to, že obaja potrebujú ošetriť.

42
    A mohlo byť zrovnané! Maurice-Belayeho center preletel ponad prsty Parda, ale na jeho šťastie Rolanovi nestačil krok.

41
    Ku lopte sa postavil kto iný ako Obraniak. jeho center našiel hlavu stopéra Brecheta. Pardo opäť bez práce.

40
    Ďalší priamy kop pre hostí. Tentokrát z pravej strany.

38
    Jussiê to druhýkrát skúšal na hlavného rozhodcu. Po tvrdom súboji v pokutovom území a následnom páde hlavný rozhodca opäť nepíska.

38
    Predčasné striedanie na strane APOELU. Alexandrou v dnešnom stretnutí svoju úlohu splnil a odchádza za neznámych dôvodov. Nahradí ho Benachour.

36
    Druhú žltú akrtu stretnutia vidí hráč Bordeaux: N'Guemo, po faule na Aloneftis.

35
    Domácim sa napokon podarilo oslobodiť. V súboji pri postrannej čiare vyhral domáci hráč. Vhadzovať bude Cabral.

34
    Nátlak hostí sa z minúty na minútu stupňuje.

33
    Druhý center bol už lepší. Rolanovo zakončenie bolo zblokované, ale hostia ostávajú pri lopte.

32
    Sertić si rohový kop zahrá ešte raz.

31
    Rýchli výpad hostí. Následuje rohový kop.

31
    Bordeaux sa rozhodol, že bude udávať tempo hry. Domácim neostáva nič iné ako vysoké napádanie.

30
    Pol hodina hry za nami. Domáci držia vedenie hry o Bordeaux sa dostáva do čoraz väčšieho tlaku. Dokážu hostia skórovať?

28
    Faubertov center z pravého krídla našiel Jussiêho. Jeho teč nebol najideálnejší a bude následovať odkop od bránky Parda.

26
    Sertić skúša zo strednej vzdialenosti, ale len do stredu bránky kde stál Pardo.

25
    Jussiê padá v 16-tke. Situácia ostáva bez povšimnutia.

25
    Hostia pri lopte. Presnejšia hľadajú recept, ako prejsť skrz domácu obranu.

24
    Lopta tesne pred písknutím končí v bráne Bordeaux. Gól ale neplatí!

24
    Prvú žltú kartu vidí domáci Charalambidis po faule pred vápnom hostí.

21
    APOEL s kľudom udáva tempo hry. Ak sa Bordeaux dostane k lopte, vlastnou chybou ju vzápätí stratí.

20
    Do brejku sa rútil Aloneftis. Jeho koncovku však tečoval šprintujúci Obraniak, a tak Carrasso nemal so strelou problémy.

18
    Center ihneď domáca obrana odvracia. Ale pozor jeden z domácich sa rúti sám do protiútoku.

18
    Maurice-Belayea faulovaný a hostia zahrajú štandartku z ľavého krídla.

16
    APOEL neprestáva v nátlaku. Faubert je na svojej strane plne vyťažený.

15
    Po góle odpaľujú domáci fanúškovia pyrotechniku.

14
    Signál domácich hráčov vyšiel. Loptu priťukol Sergió NEKTÁRIOVI ALEXANDROUOVI, ktorý svojou strelou z 30 metrov triafa presne k ľavej žrdi. Carrasso v tomto prípade bez šance.

13
    Priamy kop pre APOEL približne z 32 metrov.

12
    Faubert akrobatickým zákrokom dostáva loptu spred Carrassa.

11
    S Charalambidesovým centrom si obrana Bordeaux bez problémov poradila.

10
    Rohový kop aj pre domácich.

9
    N'Guémova strela neohrozila Parda. Letela pár metrov nad.

9
    Charalambides sa previnil faulom v strede ihriska. Bordeaux získa voľný kop.

8
    Ofsajd na strane hostí.

7
    Bordeaux ihneď v protiútoku. No ani na tejto strane k ohrozeniu bránky nedošlo.

6
    Na center Charalambidisa bol Budimir prikrátky a lopty sa zmocňuje obrana hostí.

5
    V dlhšej kombinácií sú znovu domáci hráči. Loptu však nevedia prepraviť za poliacu čiaru.

4
    Sertićov center taktiež nikoho nenašiel a domáci sa oslobodzujú.

4
    Hostia pred bránkou APOELU. Faubertov center síce adresáta nenašiel, no Obraniak následne vybojoval rohový kop.

3
    Ku lopte sa konečne dostali aj hostia. Po kombinácií posiela Brechet loptu ku gólmanovi Carrassovi. Ten vykopáva preč.

2
    APOEL pri lopte. Hráči Bordeaux nenapádajú príliš vysoko. Skôr vyčkávajú na chybu súpera.

1
    Stretnutie sa oficiálne začalo. Domáci po rozohrávke s loptou až do vlastnej 16-tky.

1

O úvodný výkop sa postarajú domáci hráči.

Hráči nastúpení na hracej ploche. Domáci v modro-žltých a hostia v bielých dresoch.

APOEL FC: Pardo – Sérgio, Oliveira, Borda, Cabral – Charalambides (C), Morais, Alexandrou, Vinicius, Aloneftis – Budimir.
    Náhradníci: Chiotis – Guilherme, Benachour, Manduca, Solomou, Sotiriou, Gonçalves.

Girondins Bordeaux: Carrasso (C) – Faubert, Bréchet, Sané, Poundjé – N'Guémo, Sertic, Obraniak, Maurice-Belay – Jussiê, Rolán.
    Náhradníci: Jug, Olimpa – Savić, Planus, Saivet, Bellion, Sacko.

Rozhodca: Delferiere – de Neve, Stalport (Belgicko).

Vážení priaznivci futbalu, vitajte pri 4. kole Európskej ligy v skupine K. V dnešnom zápase si zmerajú sily APOEL FC a Girondins Bordeaux,

Skupina F :
    Frankfurt 9
    M. Tel Aviv 4
    Bordeaux 3
    APOEL 1

APOEL FC sa pred odvetnými kolami nachádza na 4.-tej, teda poslednej priečke v skupine F s jedným bodom a bilanciou 1:5. Cyperský reprezentant na pôde francúzského Bordeaux strelil svoj jediný gól ale aj napriek tomu prehral 2:1,
    V Cyperskej 1.lige okupuje APOEL 6. priečku s 13. bodmi. V poslednom kole prehral na pôde Apollonu 2:0.
    Forma:P V P P V

Girondins Bordeaux sa po prvých troch kolách skupiny F nachádza na 3. priečke s troma bodmi. Ako už bolo spomínané v poslednom kole zdolal francuzský celok APOEL 2:1 no dnes sa situácia trošku mení a Bordeaux nemá výhodu domácej pôdy.
    V Ligue 1 sa Bordeaux nachádza presne v strede tabuľky (10. priečka) so 17 bodmi a so skóre 16:14. V poslednom kole si Bordeaux meral sily s Nice, kde vyhrali hráči Bordeaux 2:1.
    Forma: V V V R V