Omsk – Jekaterinburg 1:2 (kon.) | Kazaň – CSKA Moskva 4:1 (kon.)
Avangard Omsk
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
Nedeľa 03.11.2013, 11:00KHL

Pre túto chviľu je to odo mňa všetko, o 14:00 sa prihlásim s komentárom z ďalšieho zápasu KHL, kde Kazaň na svojom ľade privíta CSKA. (13:35:12)

Je dobojované! Domáci v záverečnom nápore vyrovnávajúci gól nedosiahli a po tesnom výsledku prehrávajú na domácom ľade. Hlavným strojcom víťazstva Jekaterinburgu bol brankár Lobanov, ktorý za svoj chrbát nepustil ani jeden puk.

60:00

59:55
    Boj o puk v útočnom pásme Omsku.

59:15
    A teraz opäť vyhadzujú puk ďaleko od svojho brankára Lobanova.

58:58
    Hostia posielajú puk do stredného pásma.

58:48
    Tréner Říha odvoláva Garona z brány, domácu hrajú v šestici.

58:48
    V tom istom čase si domáci berú oddychový čas. Odvolajú Garona?

58:48
    Lobanov prerušuje hru po nahodení zo stredného pásma, buly po jeho pravici.

58:43
    Hostia sa snažia napádať rozohrávku Omsku.

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny. Hostia posielajú puk do stredného pásma a budú sa len brániť.

57:39
    Viklund od ľavého mantinelu vyskúšal pozornosť Garona. O tečovanie sa ešte snažil Demagin, jeho pokus bol nepresný.

57:11
    Perežogin dostal zaujímavý pas na ľavý kruh, z prvej ale trafil len Lobanova.

56:39
    Po nahodení zo stredného pásma Lobanov preventívne prerušil hru.

56:03
    Puk skončil po teči mimo ľadovej plochy, buly pred Lobanovom.

55:20
    Oddychový čas hostí.

55:21
    Kurjanov z pravej strany chcel zaskočiť Lobanova, ale ten si ľavú tyč dobre pokryl.

54:54
    Hostia toto oslabenie prežili, už hrajú v pätici.

54:24
    Pivcakin mal pre Lobanovom na hokejke vyrovnanie, v jasnej šanci ale nedokázal trafiť voľnú časť brány.

Martin Platko

Góly a asistencie: 44. Ivanov (Berdnikov) – 3. Demagin (Lepisto, Viklund), 34. Demagin (Černov)

Avangard Omsk: Garon (Kostin) – Baranka, Blaťák, Kuljaš, Pivcakin, Lukjančikov, Vorobjov, Jegoršev, Miljukov – Popov, Perežogin, Kazakov – Semin, Kosticyn, Frolov – Kurjanov, Ružička, Ivanov – Kalinin, Berdunikov, Kazionov.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Lobanov (Farafonov) – Viklund, Lepisto, Trjamkin, Gusev, Jegin, Antonov, Žuravljov – Demagin, Černov, Malychin – Lewandowski, Stewart, Jemelejev – Fjodorov, Krikunov, Strelcov A. – Golyšev, Strelcov V., Deveaux, Arkalov.

Rozhodca: Karabanov, Čerenkov – Matjuša, Pavlov.