Omsk – Nižnekamsk 4:2 (kon.) | Jekaterinburg – Metallurg Magnitogorsk 5:4 (1:0 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:4 (po pr.)
Barys – Ufa 3:2 (kon.) | Čerepovec – Riga 0:1 (kon.) | Jaroslavľ – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
A. Mytišči – Lev 0:4 (kon.) | S.Moskva – Chabarovsk 1:0 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 4:2 (kon.)
Dinamo Minsk – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.) | Doneck – Novosibirsk 1:2 (kon.) | Záhreb – Novokuzneck 4:3 (1:0 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk
3:4 (0:0, 1:2, 2:1)
Traktor Čeljabinsk
Piatok 01.11.2013, 14:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:00.

Príjemné sviatočné piatkové popoludnie so stretnutia KHL medzi Jugra Chanty-Mansijk a Traktor Čeljabinsk Vám praje Marek Antalík, ktorý prinesie všetko to najdôležitejšie.

Ide o stretnutie mužstiev Charlamovej divízie. Jugra hrá týmto stretnutím štvrtý domáci zápas v rade a Traktor naopak štvrtý na ľade súperov. Minulom ročníku súperi spolu stretli spolu dvakrát. Jugra na domácom ľade vyhrala 2:1 po predĺžení. Traktor bol však úspešný na domácom ľade, kde zvíťazil tak isto 2:1. Bolo to však v riadnom hracom čase. V príprave na nový ročník sa oba celky stretli raz a do v Čeljabinsku, kde sa domácim podarilo zvíťaziť 5:2.

JUGRA CHANTY-MANSIJSK

Jugra je vo východnej konfrencii na desiatej priečke. Na konte majú zverenci Sergeja Šepeleva 22 zápasov (8V, 0VP, 1PP, 13P), skóre 52:70 a 25 bodov. V posledných štyroch zápasoch sa im nedarí. Pripísali si štyri prehry. Naposledy sobotu doma prehrali s Magnitogorskom 2:5. Káder je zložený z hráčov prevažne Ruska, ktorých dopĺňajú piati legionári po jednom z Česka, Fínska, Švédska, Kanady a Slovenska. Našu krajinu zastupuje obranca Tomáš Starosta.
    TRAKTOR ČELJABINSK

Čeljabinsk je momentálne vo východnej konferencii na deviatej priečke. Tím vedie Valerij Belousov má na konte 21 zápasov (7V 3VP, 1PP, 10P), skóre 46:61, 28 bodov. V posledných štyroch stretnutiach získali z 12 možných bodov 7. V predchádzajúcom stretnutí síce nestačili na Jekateriburg na jeho ľade 2:0. V káder je zložený z hráčov Ruska a štyroch cudzincov, ktorí sú z Česka, Kazachstanu, Fínska, Kanady a Bieloruska.

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Kuznecov) – Chvostov, Starosta, Pepeljajev, Trončinský, Sokolov, Putilov, Djakov – Skorochodov, Sitnikov, Žukov – Dixon, Andersson, Savinainen – Chlyncev, Krysanov, Kňazev – Olanov, Gorbunov, Jatsenko – Petrov.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Fokin) – Bondarev, Kondratjev, Borodkin, Katičev, Klimontov, Vasilchenko, Artamonov, Fljagin – Chistov, Bulis, Kuznecov – Kontiola, Kostitsyn, Abdullin – Popov, Glinkin, Kokujov – Osnovin, Mokin, Valejev.

Rozhodca: Bondar, Tsyplakov – Maitak, Pronskik.

00:01

01:01
    Máme za sebou úvodnú minútu stretnutia. Začalo s vo sviňom tempe, ale bez streleckého zakončenia.

01:35
    Bránkári ani v priebehu druhej minút nemuseli zasahovať.

02:09
    Jugra si vybojovala útočného pásmo bude sa vhadzovať pre Garnettom.

03:40
    Hosťom sa naskytla príležitosť dostať sa do útočného pásma, ale domáci ich po pár sekundách posielajú vonku a sami zakladajú svoju akciu.

04:05
    Velli-Matti Savinainen – Jugra – 2. min.- hra vysokou hokejkou.

05:02
    Hostia sa pokúšajú usadiť v útočnom pásme, ale nedarí sa im.

05:16
    Domáca obrana hrá veľmi dobre v oslabení. Po jedinej chybe sa dostal do zakončenia Kondratev, ale Birjukov puk chytá.

06:05
    Domáci v plnom počte Savinainen je späť na ľadovej ploche.

06:21
    Hra je prerušená domáci sa dostali do postavenia mimo hry.

06:45
    Alexej Bondarev – Traktor – 2. min. – krošček.

07:20
    Jurga sa usadil v útočnom pásme od úvodu presilovky, ale puk sa dostáva vonku z pásma.

08:00
    Ďalšia postupná akcia Jurgy v presilovke. Domáci z nej však nevyťažili nič.

08:45
    Bondarev si tak isto odsedel celý dvojminútový trest a je späť na ľade.

09:46
    Momentálne sa hrá dosť nezáživný hokej. Veľa nepresností na oboch stranách.

10:48
    Hrá sa rýchlo bez prerušovania. Brankári však veľa práce v doterajšom priebehu nemali.

11:21
    Domáci zatiaľ vedú 5:4 na strely po dve vyslali Kňažev resp. Mokin.

Domáci Birjukov si poradil s ďalším streleckým pokusom hostí.

13:00
    Jan Bulis – Traktor – 2. min. – sekanie.

13:50
    Hostia sa v oslabení bránia, aj keď Jugra je usadená v útočnej tretine. Do streleckej príležitosti sa nedostali.

15:00
    Domáci nedokázali využiť, ani druhú presilovku. Jan Bulis je späť na ľadovej ploche.

15:45
    Potom, čo sa hostia dokázali ubrániť idú aj oni do útočného pásma pred Birjukova. Dlho sa tam však neohriali.

16:10
    V dobrej príležitosti sa ocitol Kňazev, ale Garnett jeho srelu zrazil do rohu klziska.

17:45
    Momentálne sa opäť hrá len v strednom pásme. Ani jedno z mužstiev sa nech dopustiť zbytočnej chyby.

18:56
    Do konca prvej tretiny už veľa času nezostáva. Stav sa nezmenil.

20:00

Je za nami prvá tretina stretnutia. Diváci v Jurga Arena gól nevideli. Aktívnejší boli domáci hokejisti, ale z 11 streleckých pokusov nedokázali ani raz poslať puk do siete. Hostia na domáceho Birjukova vyslali len päť streleckých pokusov. Najčastejšie sa o streľbu pokúšal domáci obranca Pepeljajev, ktorý zakončoval až štyrikrát.

20:01

20:35
    Garnett hneď v úvode druhej tretiny musel zneškodniť strelu Skorochodova. Domáci však získali aspoň útočné pásmo.

21:29
    Domáci sa aj naďalej snažia niečo vymyslieť v útočnom pásma, ale Garnett zatiaľ odoláva.

22:03
    Do šance sa dostáva aj hosťujúci Popov, ale Birjukov si všetko ustrážil.

22:54
    Vladimír Gorbunov – Jugra – 2. min. – podrazenie.

23:13
    Hostia v presilovke sa usadili v útočnej tretine. Zatiaľ bez výraznejšej šance.

24:34
    Tesne pred koncom presilovky Traktoru sa domácej brániacej sa štvorici vyhodiť puk do útočného pásma. Odkiaľ zakladajú hostia ďalšiu akciu.

24:54
    Gorbunov sa vracia na ľad a tak ani hostia nedokázali využiť druhú presilovku.

25:29
    Potom, čo sa hrá v plnom počte sa hrnú do útočného pásma domáci hokejisti.

26:03
    Jevgenij Katičev – Traktor – 2. min. – hrubosť.

26:06
    Domáci tak môžu začať ďalšiu presilovú hru.

26:58
    Počas presilovky sa do puku oprel obranca Tomáš Starosta, ale Garnett je na mieste.

28:09
    Jugra dal gól!

Potom, čo sa skončila presilovka domácich. Nestihol vylúčení hráč pomôcť svojmu mužstvu a domáci strelili gól JEVGENIJ CHVOSTOV otvoril skóre 1:0.
    Asistencia: Alexander Petrov.

30:31
    Ivan Chlymcev – Jugra – 2. min. hra vysokou hokejkou.

30:59
    Domáci budú mať výhodu trestného strieľania.

30:59
    Garnett si poradil s trestným strieľaním Michajla Žukova.

31:59
    Traktor Čeljabinsk dal gól!

Hostia sa radujú z vyrovnávajúceho gólu. V presilovke zakombinovali pred Birjukovom a JEVGENIJ KUZNECOV vyrovnáva počas výhody o jedného hráča 1:1.
    Asistencie: Maxim Kondratev, Jan Bulis.

33:59
    Ivan Jatsenko – Jugra – 2. min. – hákovanie.

34:29
    Traktor sa môže po krátkom čase dostať do vedenia má na to príležitosť v presilovej hre.

35:30
    Hostia kombinujú v útočnej tretine, ale chýba tam finálna prihrávka na dobré zakončenie.

35:59
    Domáci sa tentokrát ubránili Jatsenko je späť na ľade.

36:42

Potom, čo sa skončila presilová hra hostí sa dokázal presadiť ANDREJ POPOV a dostáva hostí do vedenia 1:2.

37:57
    Hostia sú momentálne lepším mužstvom. Získali útočné pásmo a vhadzovaž sa bude po ľavej ruke domáceho brankára.

38:51
    Alexei Bondarev – Traktor – 2. min. – hákovanie.

39:43
    Domáci v závere druhej tretiny majú možnosť vyrovnať, ale presilovka sa im nedarí.

40:00

Skončila sa druhá tretina, v ktorej padli tri góly. O ten prvý sa postaral v 29. min. domáci Chvostov. Následne v presilovke vyrovnal 32. min. Kuznecov a hostí do vedenia poslal v 37. min. Popov. Domáci v 31. mali možnosť trestného strieľania, ale Žukov svoju možnosť nepremenil. V úvode tretej časti budú mať domáci výhodu 51 sekúnd presilovej hry. V druhej tretine boli obe mužstvá aktívne aj v zakončení, keď domáci túto časť vyhrali 14:13.

40:01

40:51
    Bondarev sa vracia späť na ľada a domáci nevyužili ani zvyšok presilovky.

41:30
    Momentálne sa hrá pred Garnettom. Domáci si vybojovali vhadzovanie.

42:32
    Domáci vo veľkej šanci, ale celú kombináciu až priveľmi prekombinovali.

42:53
    Petri Kontiola -Traktor – 2. min. – podrazenie.

43:50
    Traktor sa chcel dostať do útočného pásma, ale zastavilo ich postavenie mimo hry.

44:53
    Hostia sa aj pri tomto oslabení dokázali ubrániť. Kontiola môže pokračovať v hre.

46:10
    Diváci momentálne sledujú hokej od jednej brány k druhej, ale streľba na brankárov chýba.

47:54
    Puk sa momentálne nachádza v strednom pásme, čo nieje pore domáce mužstvo, ktoré potrebuje čím skôr sa dostať pred Garnetta a vyrovnať.

48:14

Domáci sa predsa dočkali vyrovnania. Postaral sa o to Slovák TOMÁŠ STAROSTA 2:2.
    Asistencia: Veli-Matti Savinainen.

48:35
    Ivan Chlynstev – Jugra – 2. min. – sekanie.

50:10
    Hostia sa dostali do zakončenia, ale tretí gól im to neprinieslo.

50:35
    Domáci prežili oslabenie, keď na trestnej lavici sedel Chlynstev.

51:16
    Birjukov si pripísal ďalší úspešný zákrok po strele od modrej čiary a následne môžu ísť dopredu domáci.

51:47
    Žukov sa dostal do veľmi dobrej príležitosti, ale strela z voleja mu nesadla ideálne.

52:36
    Puk je za bránou Birjukova.

53:39
    Konstantin Klimontov – Traktor – 2. min. – nedovolené bránenie.

53:57

Domáci bleskovo využívajú presilovku. Po 18 sekundách sa presadil IGOR SKOROCHODOV 3:2.
    Asistencia: Tomáš Starosta.

55:23

Potom, čo sa domácim podarilo dostať do vedenia tak o pár sekúnd hostia vyrovnávajú. JEVGENIJ KUZNECOV je autorom gólu 3:3. Asistencia: Konstantin Klimontov.

56:16
    Domáci majú puk na svojich hokejkách snažia sa dostať do útočného pásma.

57:03
    Hra je pred Garnettom.

58:35
    Hostia držia hru v strednom pásme, čo najďalej od svojho brankára.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V závere sa už ani jednému mužstvu nepodarilo strhnúť vedenia na svoju stranu. Už ani neriskovali a takto si obe mužstvá pripíšu minimálne po jednom bode. V tretej tretine sme videli tak isto tri góly.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Dnešné stretnutie sleduje 2700 divákov.

60:38

Predĺženie sa dlho nehralo. Rozhodnutie prišlo z hokejky JANA BULISA, ktorý využil prihrávku Jevgenija Kuznecova 3:4.
    Asistencia: Jevgenij Kuznecov.

Stretnutie sa skončilo. dva body si pripisuje Traktor Čeljabinsk potom čo gól streli v 38 sekunde predĺženia Jan Bulis a rozhodol tak o osude stretnutia.

Pekný zvyšok sviatočného dňa Vám praje Marek Antalík. (16:21:43)

Marek Antalík

Góly a asistencie: 29. Jevgenij Chvostov (Alexander Petrov), 49. Tomáš Starosta (Veli-Matti Savinainen), 54. Igor Skorochodov (Tomáš Starosta) – 32. Jevgenij Kuznecov (Maxim Kondratev, Jan Bulis), 37. Andrej Popov, 56. Jevgenij Kuznecov (Konstantin Klimontov), 61. Jan Bulis (Jevgenij Kuznecov)

Rozhodca: Bondar, Tsyplakov – Majtak, Pronskich