Chabarovsk – Omsk 2:5 (kon.) | Vladivostok – Barys 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Jekaterinburg 3:4 (0:1 po s.n.)
Novokuzneck – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | Novgorod – Dinamo Minsk 3:0 (kon.) | Kazaň – S.Moskva 2:0 (kon.)
Viťaz – Záhreb 1:0 (kon.) | D. Moskva – Doneck 1:2 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
Lev – Riga 2:1 (3:2 po s.n.)
Dynamo Moskva
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
HK Donbass Doneck
Pondelok 21.10.2013, 17:30KHL

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:36:37)

V tretej tretine sme videli tlak domácich, ktorí túžili po vyrovnaní, ale hostia výborne bránili. Dinamo malo niekoľko presiloviek a 96 sekúnd pred koncom hrali bez brankára, ale ani to neprinieslo vyrovnanie. Donbass si za bojovnosť tri body zaslúži.

60:00

59:55
    Moskva sa dostal do útoku, ale hostia domácich držia v rohu, kde sa k strele nedostanú.

59:43
    Hostia stále dobre bránia obrannú modrú čiaru.

59:10
    Laine doviezol puk do stredného pásma, snažil sa nájsť lepšie postaveného spoluhráča, ale tomu puk tesne unikol.

58:49
    Doneck stále nedokáže vyhodiť puk.

58:28
    Dinamo vyhralo vhadzovanie, Višnevského strela končí na Leightonovi.

58:24
    Jerjomenko zostáva na striedačke, domáci budú hrať v šiestich.

58:24
    Domáci Moskovčania si berú oddychový čas.

58:24
    Komarov nahodil na Leightona, ktorý puk ukryl pred Mosajlovom.

58:05
    Puk bol v strednom pásme pri oboch striedačiek.

58:00
    Začali sa posledné 2 minúty tretej tretiny.

57:57
    Komarov teraz takmer neopúšťa ľad, jeden z jeho pokusov likviduje hosťujúci brankár.

57:03
    Anisin sa vracia do hry. Ani táto presilovka domácim nevyšla.

56:02
    Minúta presilovky je za nami, hostia hrajú to čo potrebujú a držia puk na svojich hokejkách.

55:45
    Na prvom kruhu dostal priestor Karsums, ale aj jeho delovku Leighton chytá.

55:13
    Hostia vyhral ivhadzovanie, do úniku sa dostal Kašpar, ale strela od modrej čiary Jerjomenka len preverila.

55:02
    Ďalšia možnosť Dinama na vyrovnanie. Robitaille sekol Solovjova a dostáva 2 minúty. Navyše dostáva 10 minút za nešportové správanie.

54:31
    Domáci strácajú útočné pásmo.

54:27
    Zakázané uvoľnenie Donbassu. Moskva sa dostane pred Leightona.

53:53
    Vylúčený Dadonov je už na ľade, puk je za bránkou domácich.

53:26
    Dinamo je opäť v útoku.

53:08
    Doneck vyhadzuje priamo na Jerjomenka.

52:53
    Minúta presilovke hry je minulosťou. Teraz sa pokúšal vystreliť Barancev.

52:14
    Puk už poskakoval po bránkovej čiare, za ležiacim Leightonom, ale domáci ho za čiaru nedokázali dostať.

51:53
    Dadonov vo vzduchu trafil hokejkou protihráča a oslabuje tak Doneck.

51:43
    Moskva je opäť pred Leightonom.

50:58
    Spätná prihrávka od bránkovej čiary na Piganoviča bola tečovaná, hostia prišli o pásmo.

50:35
    Píska sa ofsajd hostí na modrej.

49:49
    Nedorosta nahradil na buly Jakucenja, ktorý dokázal vhadzovanie vyhrať.

49:49
    Ďalší icing Donbassu Doneck.

49:18
    Prihrávka na Wirtanena bol pridlhá, hra sa vráti pred Leightona. Pískalo sa zakázané uvoľnenie.

48:10
    Dinamo sa k puku dostalo po akcii Anisina, ale prechod do útočnej tretiny sa im nedarí.

47:42
    Barancev zaviezol puk do útoku, tam spadol a hostia môžu vyvážať do stredného pásma.

47:11
    Teraz môžu hostia vystriedať, keď sa domáci previnili ofsajdom.

46:49
    Komarov zblízka trafil len Leightona, ten nevie ako to chytil.

46:42
    Obrovský tlak domácich vrcholí icingom hostí.

46:12
    Konstantin Volkov s Bartulisom za ním obkorčuľoval bránku, ale nemal komu prihrať.

45:30
    Kašparovi sa nepodarilo vyhodiť, Moskva drží útočné pásmo.

45:17
    Následne Donbass vyhadzuje cez všetky čiary.

45:05
    Leighton v rýchlom slede vyrazil dve strely.

44:40
    Domáci striedajú a môžu začať nový protiútok.

43:38
    Pestunov za bránkou získal puk, nahral pred Leightona, Sopin nemieril presne.

42:50
    Doneck sa nemôže dostať z pásma, teraz ho zastavil Pestunov.

42:20
    Moskva nabrala druhý dych, už sa tlačí pred Leightona.

41:13
    Jerjomenko mal teraz šťastie, Anisinovi utiekol puk a keď sa snažil vrátiť spoza bránky, tak stratil stabilitu.

40:30
    Komarov s Mosajlovom kombinujú za bránkou Leightona.

40:01
    Domáci vyhrali úvodné vhadzovanie tretej tretiny.

40:01
    Začala tretia tretina.

Máme za sebou druhú tretinu, v ktorej sme boli svedkami jedného gólu a to do siete Dinama Moskva. Postaral sa o neho Wirtanen, Domáci sa v útoku pomerne trápia. Na vyrovnanie majú posledných 20 minút.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:23
    Hostia sú v útočnom pásme. Dinamo sa nevie dostať k puku.

38:50
    Jakucenjova strela od modrej sa k Jerjomenkovi nedostala.

38:25
    Varlamov si sklepol puk hokejkou, ale tá bola nad útovňou ramien, píska sa tak hra vysokou hokejkou.

38:15
    Zakázané uvoľnenie Donbassu.

37:55
    Budkin nevyhodil, k puku sa dostal Anisin, ale na Jerjomenka nevyzrel.

37:37
    Fedotenkova strela končí v náručí Jerjomenka.

37:08
    Nedorost je už späť na ľade. Domáci sa v presilovke príliš nepredviedli.

35:08
    Nedorost dostáva 2 minúty za hákovanie.

34:25
    Anisin neprihral presne, Dinamo sa tak dostalo zo svojho obranného pásma.

33:52
    Kolář už je na ľadovej ploche.

33:28
    Strela Dinama minula bránku, Doneck okamžite vyhadzuje cez všetky čiary.

33:03
    Kombinácia pri mantineli neviedla k strele.

32:35
    Dlho ich však nezdržal, domáci už sú opäť v útočnom pásme.

32:13
    Hostia vyhadzujú cez všetky čiary, puk nasledoval Dadonov.

31:52
    Jan Kolář dostáva 2 minúty za hákovanie.

31:40
    Piganovičovi uniká puk do stredného pásma, hostia musia vypratať to útočné.

31:16
    Dinamo je v týchto momentoch pasívne a necháva sa zatlačiť.

30:30
    Bojkov sa ponáhľal brankárovi na pomoc, Kašpar z kruhov strieľa mimo.

30:21
    Bartulisova strela letela mimo.

29:40
    Domáci poslali puk cez všetky čiary.

29:17
    Po strele Piganoviča sa k dorážke tlačil Dadonoc, ale Mironov ho odstavil. Jerjomenko prerušuje hru.

28:55
    Vyhodenie DInama cez všetky čiary.

28:33
    Doneck kombinuje, za piskotu domácich tribún.

28:22
    Alexander Bojkov oslabuje domácich, keď si odsedí 2 minúty za hákovanie.

27:55
    Nasleduje komerčná prestávka.

27:46
    Dinamo sa pokúša o vyrovnanie, Leighton je zatiaľ proti.

26:33
    Donbass Doneck dal gól!
    Fedotenko ukoristil voľný puk v strednom pásme, doviezol ho do útočného, potom prenechal voľnému PETTERI WIRTANENOVI, ktorý trafil odkrytý roh bránky Jerjomenka. Asistencia: Ruslan Fedotenko.

25:48
    Domáci sú pod tlakom, ale nakoniec získavajú puk a vyvážajú ho.

25:05
    Ofsajd hostí.

24:44
    Karsums krúžil okolo bránky, ale prenechaním nenašiel nikoho v streleckej pozícii. Doneck sa zadarmo dostáva k puku.

23:51
    Zlá rozohrávka Donbassu dáva šancu domácim na protiútok.

23:18
    Volkov s Derljukom neudržali útočné pásmo a vystavili sa do ofsajdu.

22:41
    Doneck vyhodil šikovne a nie je z toho zakázané uvoľnenie. Dinamo musí začínať od Jerjomenka.

21:53
    Jerjomenko chytá nahodenie zo stredného pásma, puk vyhodil z rukavice a hra môže pokračovať.

21:26
    Ani hostia sa v útočnom pásme príliš dlho neudržali.

20:55
    Dinamo po krátkej chvíli posúva hru do stredného pásma.

20:15
    Leighton za bránkou zachytáva nahodenie Dinama a rozohráva na svojich spoluhráčov.

20:01
    Začala druhá tretina.

Je za nami prvá tretina. Domáci mali viac z hry, čo potvrdili gólom už v prvej minúte, keď sa presadil Karsums. Doneck sa nevedel dostať do hry, Moskovčania hrali pozorne a bránili modrú čiaru. Nakoniec sa presadili z poslednej akcie tretiny. Kašpar nachytal Jerjomenka na hruškách 2 sekundy pred koncom prvej časti.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:58
    LUKÁŠ KAŠPAR dostal puk do jazdy, v rýchlosti obišiel bránku a zasunul za presúvajúceho Jerjomenka. Asistencia: Maxim Jakuceňa.

19:35
    Ani jeden z tímov nechce spraviť chybu, tak sa hrá predovšetkým v strednom pásme.

19:01
    Začala posledná minúta prvej tretiny.

18:50
    Moskva dobyla útočné pásmo, ale Leighton chytá Pestunovov bekhend.

17:50
    Jakuceňa získal za domácou bránkou puk, obkorčuľoval ju, ale do zakončenia sa nedostal.

17:28
    Bojkov opäť pri puku. Brankár hostí radšej zasiahol.

17:04
    Dinamo je v útočnom pásme, Bojkovu strelu Leighton zráža do ochrannej siete.

16:06
    Mosajlov sa mohol po druhýkrát radovaťm ale puk skončil len na tyči. Doneck poslal puk do bezpečia.

15:39
    Kašpar sa nepresadil pred Jerjomenkom. Po následnom vhadzovaní pred domácou bránkou z veľkého uhlu vyskúšal pozornosť brankára bez efektu.

14:56
    Volkov prenechal puk Kasjačunkovi, ktorý minul bránku Leightona.

14:23
    Domáci striedajú, puk je za Jerjomenkom.

13:53
    Donbass hrá v plnom počte.

13:47
    Ďalšie vyhodenie hostí.

13:22
    Komarov prihral Karpovovi, ktorý z veľkého uhlu netrafil bránku.

12:57
    Vyhodenie Donecku.

12:28
    Domáci sa usadzujú v útočnom pásme a rozostavujú presilovkový vzorec.

11:53
    Prvým vylúčeným hráčom na strane hostí je Podhradský, ktorý dostáva dva minúty za podrazenie.

11:36
    Derljukovo nahodenie od modrej čiary nikto nedokázal tečovať, Leighton vyráža.

11:02
    Hrá sa za bránkou Donecku, Moskovčania sa snažia všemožne udržať v pásme.

10:17
    Jerjomenko pokryl strelu Anisina z pravého kruhu.

10:05
    Aj Leighton sa vyznamenal, keď od modrej čiary zasiahol po strele Baranceva.

09:48
    Jerjomenko sa naťahoval po strele Varlamova, stačil ešte vystrčiť betón a puk vyraziť do bezpečia.

09:32
    Donbass sa síce usadil v útočnom pásme, ale hrá len popri mantineloch.

08:40
    Komarov od modrej čiary vyskúšal Leightona, ten zasahuje lapačkou.

08:11
    Ofsajd domácich pri prechode do útočného pásma.

07:18
    Anisin stratil puk v strednom pásme, ktorý získal Karpov. Ten zadovkou našiel Derljuk, ktorý neprekonal Leightona.

06:26
    Podhradský čaká pokiaľ jeho spoluhráči dostriedajú a môžu založiť postupný protiútok.

05:30
    Komarovova formácia je opäť v útočnom pásme.

04:46
    Bartulis vyskúšal Jerjomenka, ten mal šťastie, že si puk nezrazil za svoj chrbát.

04:25
    Domáci už hrajú v plnom počte, hostia sa v presilovke k ničomu nedostali.

03:38
    Komarov vypichol puk a išiel s Gorovikovom na Leightona, ten svoj tím podržal.

03:23
    Máme za sebou prvú minútu, v ktorej domáci pozorne bránili.

02:23
    Šanca pre Doneck na vyrovnanie. Lavička Dinama dostáva dvojminútový trest.

02:02
    Aktuálne sa hrá v strednom pásme.

00:54
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Alexej Cvetkov našiel na útočnej modrej rozbehnutého MARTINSA KARSUMSA, ktorý trafil miesto medzi betóny Leightona, Kolář sa po strele naťahoval márne. Asistencia: Alexej Cvetkov.

00:37
    Dadonov s Nedorostom sa dostali do útočného pásma, ale o puk prišli.

00:23
    Dinamo po vhadzovaní zostalo v útočnom pásme, ale k strele sa nedostalo.

00:14
    Slovák Podhradský zapríčinil prvé zakázané uvoľnenie zápasu.

00:01
    Hostia vyhrali úvodné vhadzovanie.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Po ukrajinskej hymne nasleduje ruská.

Oba tímy už sú nastúpené na ľadovej ploche.

Donbass Doneck ja na siedmom mieste tabuľky Západnej konferencie, teda na predposlednom mieste, ktoré zaručuje postup do play-off. Ukrajinci majú na konte 28 bodov, čo je len o jeden viac ako má Lev Praha. O bod viac zas má trojica tímov – Mytišči, CSKA Moskva, Medveščak Záhreb. V tabuľke je to teda poriadne nahustené a poriadie sa mení každým zápasom. V posledných piatich zápasoch to Doneck vôbec nejde podľa predstáv. Hostia v nich získali len tri body za jedno víťazstvo, v ostatných zápasoch prehrali. Naposledy s Podolskom na jeho ľade pomerom 2:4.

Dinamo Moskva je na druhom mieste tabuľky Západnej konferencie. Na konte má 21 bodov, čo je len o bod menej ako má líder z Petohradu. SKA však má o zápas viac, takže ak sa podarí Dinamu dnes vyhrať, dostane sa na prvé miesto. Za dvojicou veľkých favoritov na Gagarinov pohár – Dinamom Moskva SKA Petrohradom je jedenásť bodová medzera, tretie Dinamo Riga má 32 bodov. V posledných piatich zápasoch získali Moskovčania trinásť bodov, za štyri víťazstvá a jednu prehru po samostatných nájazdoch. Minulé kolo absolvovalo Dinamo na vlastnom ľade, kde si poradilo pomerom 4:3 s Medveščakom Záhreb.

Všetkých fanúšikov hokeja a špeciálne ruskej KHL pozývam stráviť dnešný podvečer v spoločnosti onlajnov . Bližšie sa spoločne pozrieme na zápas Dinama Moskva a Donbassu Doneck. Prenosom vás bude sprevádzať Martin Platko. Ničím nerušený športový zážitok prajem !

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Martin Platko

Góly a asistencie: 1. Karsums (Cvetkov) – 20. Kašpar (Jakuceňa), 27. Wirtanen (Fedotenko)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Barzman) – Korjagin, Višněvskij, Mironov, Solovjov, Barancev, Bojkov, Derljuk, Budkin – Mosaljov, Gorovikov, Komarov – Sopin, Cvetkov, Karsums – Karpov, Babenko, Glazačev – Volkov, Pestunov, Kasjančuk
    HK Donbass Doneck: Leighton (Djatlov) – Podhradský, Wilson, Piganovič, Kolář, Razin, Bartulis, Silnickij – Wirtanen, Fedotenko, Laine – Anisin, Nedorost, Dadonov – Kašpar, Robitaille, Jakucenja – Morozov, Varlamov, Torjanik