Chabarovsk – Omsk 2:5 (kon.) | Vladivostok – Barys 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Jekaterinburg 3:4 (0:1 po s.n.)
Novokuzneck – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | Novgorod – Dinamo Minsk 3:0 (kon.) | Kazaň – S.Moskva 2:0 (kon.)
Viťaz – Záhreb 1:0 (kon.) | D. Moskva – Doneck 1:2 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
Lev – Riga 2:1 (3:2 po s.n.)
Amur Chabarovsk
2:5 (0:3, 1:2, 1:0)
Avangard Omsk
Pondelok 21.10.2013, 10:00KHL

To je už odo mňa všetko. Prajem príjemný zvyšok dňa. (12:13:16)

Avangard rozhodol o svojom víťazstve prakticky už v prvej tretine a keď po 22.minútach viedol 5:0, nebolo čo riešiť. Dva góly domáceho Amuru už nič nezmenili na tom, že mužstvo Miloša Říhu si odváža zaslúžené tri body.

60:00

59:20
    Veľký závar pred Garonom v závere zápasu! Tvrdú strelu Loginova dokázal vyraziť betónom, a spolu s obrancami zlikvidoval aj dva následné pokusy súpera.

58:17
    Berdnikov posielal prihrávku cez bránkovisko, nikto z jeho spoluhráčov ju nevyužil.

57:57
    Oddychový čas si teraz vzal Miloš Říha.

57:13
    Korotkovovi sa podarilo puk vrátiť na Tarasova ba bližšiu tyč, kde domáci útočník tečoval. Puk minul bránku Garona len o kúsok.

56:29
    Hostia v plnom počte.

55:42
    Jerjomin opäť sleduje puk, ktorý vyhodili hostia cez všetky čiary. Amur zatiaľ túto presilovku nehraje dobre.

55:16
    Garon zasahuje proti skrytej strele, následne sa hosťom darí vyhodiť puk do bezpečia.

54:29
    Říha sa hnevá na rozhodcu. Kosticyn fauloval a opäť je z toho podľa arbitra držanie.

54:00
    Na tribúnach to len tak zahučalo. Muršak svojou typickou sťahovačkou do forhendu obohral obrancu a potom vystrelil, jeho pokus skončil tesne mimo.

52:40
    Lugin už nemal dostatok síl na to, aby puk dostihol. Hostia sa už len bránia a nechcú dopustiť žiadnu drámu.

51:20

50:03
    Amur sa mohol na tomto momente nakopnúť, zatiaľ však nevie zatlačiť svojho súpera.

49:20
    A hostia budu hrať oslabenie. Garon sa dopustil priestupku, trest si za neho odsedí Kazakov.

48:59
    Chabarovsk dal gól!
    Domáci znižujú z nenápadnej akcie. Do konca stretnutia ešte zostáva dosť času na to, aby sa s výsledkom niečo spravilo. Ježov z ľavého kruhu vystrelil a TIMOFEJ ŠIŠKANOV pred Garonom chytro tečoval. Asistencie: Denis Ježov, Jevgenij Korotkov.

48:35
    Domáci hrajú v plnom počte.

47:30
    Ďalšie vylúčenie na strane Avangardu. Kazionov podrazil protihráča.

47:20
    Omsk sa držal v útočnom pásme, lenže chýbala strela. Ani Kazionov, ani Jerogošev sa neodhodlali preveriť Jerjomina.

46:35
    Junkov je ďalším potrestaným hráčom. Držanie je trest, za ktorý si posedí na trestnej lavici.

45:22
    Tarasov o puk bojoval ako lev, nakoniec ho ale nezískal. Naopak Kosticyn v pohode udržal útočnú modrú čiaru.

44:20
    Domáci v plnom počte.

43:29
    Muršak to teraz spravil skvele. Zaviezol puk do útočného pásma, ustal súboj pri mantineli a získal cenné sekundy.

42:20
    Litovčenko bol vylúčený za sekanie. Hostia budú hrať tretiu presilovú hru.

42:05
    Berdnikov teraz zle rozohral, preto sa puk dostal do obranného pásma Amuru. Bude sa vylučovať.

41:20
    Korotkov zaviezol puk do útočného pásma, tam však o neho rýchlo prišiel. Následne strelu na druhej strane vyrazil Jerjomin do ochrannej siete.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ani vstup do druhej tretiny Chabarovsku nevyšiel, Omsk vsietil dva góly v priebehu jednej minúty. Amur môže byť spokojný aspoň s momentom, keď Stepanov v 29.minúte znižoval na 1:5.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:11
    Muršak si nakorčuľoval po pravej strane a nakoniec sa ocitol pri pravej tyčke Garona, medzeru v jeho výstroji nenašiel.

38:26

37:45
    Popov prihral Ivanovovi na medzikruží, ktorý mal dostatok času na spracovanie, Jerjomina neprekonal.

37:21
    Avangard hrá v plnom počte.

36:06
    Amur má po presilovke. Do gólmana vrazil Muršak a rozhodca ho trestá dvojminútovým trestom.

35:21
    Ďalšie vylúčenie Omsku. Hákovania sa teraz dopustil Kazionov, ktorý sa bude musieť posedieť 2 minúty.

34:42
    Litovčenko sa dostal do útočného pásma, lenže proti presile to mal veľmi ťažké. Rozhodca následne odpískal Amuru postavenie útočiacého hráča v bránkovisku.

33:34

33:02
    Sjomin sa dokonca v oslabení vydal na útočný výlet, ale nevymyslel nič nebezpečné.

32:30
    Amuru druhá presilovka v zápase nevychádza podľa predstáv a zatiaľ sa k strele nedostal.

31:34
    Domáci si zahrajú presilovku. Držania sa dopustil Blaťák.

30:40
    Petružálek sa prekorčuľoval až do útočného pásma. Vystrelil, avšak betóny Garony zacvakli včas.

29:35
    Tento gól trošku povzbudil domácich fanúšikov, Omsk je teraz v miernom kŕči. Uvidíme ako pomôže tento gól Amuru.

28:27
    Domáci sa teda predsa len presadzujú. ANDREJ STEPANOV vyslal skvelú strelu z pravého kruhu, ktorá bola tvrdá a hlavne presná. Garon nemal úplne dobrý výhľad a puk skončil tesne nad špičkou jeho hokejky.

27:48
    Junkov korčuľoval pozdĺž modrej čiary, až sa nakoniec odhodlal k strele. Pred Garonom ešte dorážal jeho spoluhráč, avšak neúspešne.

26:52
    Dubinin si nakorčuľoval k pravému kruhu,puk si prehodil na forhend a vystrelil. Garon ale betónom veľmi pohotovo zasiahol.

26:28
    Omsk pokračuje v útočnej snahe aj naďalej. Teraz v medzikruží nachádzal Kalinin, ktorý dostal prihrávku spoza bránky, Jerjomina však svojou strelou neprekonal.

25:43
    Ivanov nemusel pokračovať v hre, dostal sa do ofsajdovej pozície. Hra sa presunie do stredného pásma.

Dnešné stretnutie sleduje 7100 divákov.

24:54
    Kosticyn vystrelil z ľavej strany, bola to však len propagačná strela.

23:56
    Už len niekoľko fanúšikov, tých nejvernejších povzbudzuje svoje mužstvo. Amur hrá skutočne zle a výsledok nemôže tešiť ani jedného domáceho priaznivca.

21:59
    Avangard Omsk dal gól!
    Na Amur sa to dnes sype. Toto nie je vôbec dobrý vstup do druhej tretiny. Blaťák nahodil puk pred bránku, kde sa nachádzal DENIS KAZIONOV, ktorý puk poslal medzi betóny Jerjomina. Asistencie: Miroslav Blaťák, Alexander Popov.

21:12
    Na sklonku presilovky sa hostia presadzujú po štvrtý krát. Frolov má dnes svoj deň, vymyslel už tretiu gólovú prihrávku. Jeho prihrávka našla pozdĺž bránkovisko osamoteného ANDREJA KOSTICYNA, ktorý sa pohodlne presadil. Asistencia: Alexander Frolov.

21:07
    Frolov bol opäť nedôrazne bránený, dostal sa k tyči a forhendom vystrelil. Jerjomin nemusel zasiahnuť.

20:20
    Hostia uspeli na úvodnom buly, lenže prihrávka Pjanovovi sa nevydarila. Domáci tak dokázali v oslabení vyhodiť.

20:01
    Začala druhá tretina.

Hostia majú po prvej tretiny veľký dôvod na radosť. Omsk dal rýchle tri góly a ujal sa vedenia. Amur prežil pravdepodobne jednu z najhorších tretín sezóny.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:10
    Reese bol ešte v poslednej minúte vylúčený na 2 minúty za podrazenie.

19:01
    Začala posledná minúta prvej tretiny, Amur drží puk na svojich hokejkách. Podarí sa im do prestávky znížiť?

18:19
    Domáci výrazne pridali a teraz sa Omsk len úpenlivo bráni.

17:45
    Amur teraz poriadne zatlačil svojho súpera! Garon sa presúval od jednej tyčky k druhej, V najväčšej príležitosti bol Muršak, ktorý z bekhendu strieľal z medzikružia tesne vedľa.

17:06
    Junkov poslal puk na modrú čiaru Klimčukovi, ten ho len nahodil dopredu. Garon mal veľké starosti.

16:22
    Ďalšie zakázané uvoľnenie hostí, vhadzovať sa bude pred Garonom.

15:53
    Vrobjov spolu s Kalininom bojovali o puk. Nakoniec skončila situácia zakázaným uvoľnením.

14:54
    Avangard sa dopredu už vôbec neženie. Amur má problémy dostať sa do útočného pásma.

13:33
    Prihrávka Junkova bola príliš dlhá, ináč by si ruský útočník mohol nakorčuľovať do dobrej šance.

13:15
    Nahodenie Salcida nemohlo priniesť úspech, puk si prebrali hostia.

12:18
    Domáci sa navyše dopustili zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude pred Jerjominom.

11:43
    Amur nie je schopný dostať sa na dlhší čas do útočného pásma.

10:21
    Slušná príležitosť pre Chabarovsk. Loginov strieľal z uhlu, Garon puk vyrazil len pred seba, kde dorážal Korotkov úplne sám, ale aj v tomto prípade si gólman hostí poradil.

08:35
    Omsk hraje úplne pokojne, snaží sa v prvom rade nespraviť chybu a pozorne brániť.

07:54
    V tímu Chabarovsku prišlo k zmene brankára. Na miesto Jarvinena prichádza Jerjomin.

07:48
    Tak toto je studená sprcha pre fanúšikov domáceho tímu. Omsk využíva aj svoju druhú presilovku v tejto tretine. Frolov nabil na modrú KIRILOVI LJAMINOVI, ktorý tvrdou strelou namieril pod lapačku Jarvinena. Asistencia: Alexander Frolov.

06:51
    Domáci sa budú opäť musieť brániť presilovke hostí. Korotkov odchádza za podrazenie.

06:11
    Avangard ide do dvojgólového vedenia! Individuálnou akciou sa predviedol ANDREJ IVANOV, ktorý si spoza bránky nakorčuľoval pred Jarvinena, zamiešal pukom a ležiacého bránkara z otočky prekonal. Bez asistencie.

05:55
    Pekná prihrávka, na ktorú zareagoval Kalinin v pravom kruhu! Na Jarvinena vyskúšal bekhendovú kľučku, tentokrát neuspel.

05:23
    Hostia obliehali bránku súpera, nakoniec ale Jarvinena výraznejšie neohrozili. Salcido následne puk vyhodil do bezpečia.

04:17

03:46
    Chabarovsk túto presilovku nehrá zle, Omsk zatiaľ pozorne bráni. Brankár Garon zlikvidoval nahodenie od Loginova.

02:17
    Ďalšie vylúčenie, teraz na strane hostí. Za hákovanie je potrestaný Ivanov.

01:38
    Toto je skvelý vstup Avangardu do tohto zápasu. Využitá presilovka po 10 sekundách. Frolov našiel svojou prihrávkou SERGEJA KOSTICYNA, ktorý sa pred Jarvinenom dokázal presadiť. Asistencia: Alexander Frolov.

01:25
    Na trestnú lavicu odchádza Denis Ježov za hákovanie. Presilovka pre hostí.

01:25
    Kalinin sa na druhej strane snažil prejsť popri ľavej strane, bol však hákovaný a nakoniec vrazil do domáceho gólmana Jerjomina. Bude sa vylučovať.

00:55
    Pekná kombinácia na domácej strane. Stepanov si nakorčuľoval do medzikružia, odkiaľ bekhendom vystrelil, avšak neúspešne.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Amur Chabarovsk: Jerjomin (Järvinen) – Reese, Salcido, Bykov, Terjajev, Ježov, J. Loginov, Bilalov – Petružálek, Korotkov, Junkov – Muršak, Šiškanov, Stěpanov – Lugin, Tarasov, Litovčenko – Dubinin, Klimčuk, Smurov

Avangard Omsk: Kostin (Garon) – Pivcakin, Ljamin, Blaťák, Baranka, Jegoršev, Vorobjov, Lukjančikov, Dervuk – Sjomin, Frolov, Kosticyn – Kazakov, Popov, Kazionov – Ivanov, Kvaša, Kalinin – Pjanov, Berdnikov, Machanovskyj

Rozhodca: Vasiljev, Cyplakov – Kučava, Novikov.

Prajem príjemné dopoludnie všetkým hokejovým fanúšikom! Kontinentálna hokejová liga pokračuje ďalším kolom. Ja Vám prinesiem zápas medzi Amurom Chabarovsk a Avangardom Omsk Ide o súboj tímov, ktoré v tabuľke delia len 2 body. Začiatok zápasu je naplánovaný na 10:00 SEČ. Pred začiatkom si poďme predstaviť oba tímy.

Domáci hokejisti sú na tom lepšie ako ich dnešný súper. Amuru patrí v tabuľke Východnej konferencie 11.priečka so ziskom 18 bodov a skóre 36:52. Od začiatku sezóny si pripísali len 5 víťazstiev a až 12 prehier. V poslednom zápase na domácom ľade dokázali poraziť Jugru 4:2 Dokáže Chabarovsk nadviazať na posledné víťazstvo?

Naopak Omsk pod kormidlom trénera Říhu stále hľadá optimálnu formu. Avangard sa potáca na 13.priečke Východnej konferencie so ziskom 16 bodov pri skóre 39:68. Hostia majú na svojom konte taktiež len 5 víťazstiev a 12 prehier. V posledných troch zápasoch Omsk zaknihoval tri prehry. Naposledy v Novokuznecku prehral 3:4.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 10:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 29. Stepanov, 49. Šiškanov (Ježov, Korotkov) – 2. Kosticyn (Frolov), 7. Ivanov, 8. Ljamin (Frolov), 22. Kosticyn (Frolov), 22. Kazionov (Blaťák, Popov)

Rozhodca: Vasiljev, Cyplakov – Kučava, Novikov