CSKA Moskva – Ufa 3:2 (kon.) | Jaroslavľ – Novokuzneck 1:0 (po pr.) | Čerepovec – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Petrohrad – Chabarovsk 4:3 (po pr.) | A. Mytišči – Vladivostok 2:1 (kon.) | Lev – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (po pr.)
Záhreb – Nižnekamsk 6:0 (kon.)
KHL Medveščak Záhreb
6:0 (3:0, 3:0, 0:0)
Neftechimik Nižnekamsk
Pondelok 07.10.2013, 19:30KHL

V tretej tretine gól nepadol a tak Medveščak poráža Nižnekamsk vysoko 6:0! Zápas sa v podstate rozhodol už v prvej tretine ked Medveščak strelil hned tri góly. V priebehu druhej tretiny zvýšil Záhreb svoje vedenie na 6:0. Nižnekamsku sa za celý zápas nepodarilo streliť ani jeden gól a to hlavne vdaka skvelému výkonu brankára Barryho Brusta. Odo mňa je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera! (22:03:57)

57:45
    Anisin dostal puk medzi kruhy a z prvej vypálil. Brust pohotovo chytá!

56:43
    Zakázané uvoľnenie Medveščaku. Vhadzuje sa pred Brustom.

56:00
    Zápas sa v podstate už len dohráva.

55:27
    Oba tímy v plnom počte.

54:28
    Icing Nižnekamsku. Vhadzuje sa pred Daltonom.

54:03
    Ofsajd hostí.

53:57
    Posunutá bránka hostí.

53:27
    Vzájonmé vylúčenie. Na strane domácich to je Mark Katič, na strane hostí Stanislav Alshevsky.

53:27
    Alshevského strelu chytá Brust do lapačky.

53:13
    Nižnekamsk v plnom počte.

52:00
    Murley sám pred bránkou nedokázal usmerniť prihrávku do bránky!

51:13
    Na trestnú lavicu si odchádza sadnúť Romanov – 2 minúty za hrubosť.

50:47
    Pri puku domáci hokejiti.

49:28
    Linglet späť na ľade. Medveščak v plnom počte.

38:50
    Puk v strednom pásme.

47:28
    Linglet na trestnej lavici. Nie som si ale istý za čo.

47:28
    Strela hostí od modrej čiary letí vysoko nad.

45:42
    Aj Nižnekamsk hrá v plnom počte.

45:00
    Thomasovi sa pri ľavej tyčke uvoľnilo miesto kde mohol zasunúť puk. Thomas si to ale nevšimol a Nižnekamsk odpaluje puk preč.

44:15
    Lindglet sa z ľavej strany rútil sám na brankára. Daltona neprekonal!

43:46
    Medveščak s piatimi hráčmi.

43:42
    Stanislav Alshevsky dostáva 2 minúty za držanie hokejky.

43:00
    Nižnekamsk usadený v pásme no nedostal sa ku strele, Medveščak následne odpaluje puk cez všetky čiary.

41:46
    Katič odchádza na trestnú lavicu – 2 minúty za hrubosť.

41:37
    Medveščak v plnom počte.

41:00
    Nižnekamsk to skúša všetkými možnými spôsobmi no brána Medveščaku ako by dnes bola zakliata.

40:01
    Začala tretia tretina.

Po druhej tretine vyhráva Medveščak nad Nižnekamskom vysoko 6:0. Na 4:0 zvyšoval v 21. minúte Cheechoo. O 10 minút neskôr strelil další gól Murley a o minútu neskôr Bjorkstrand. Aj hostia si vytvorili šance no zatiaľ nedokázali prekonať skvele chytajúceho Barryho Brusta. Tretia tretina by mala začať o 21:23.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:36
    Na dve minúty odchádza na trestnú lavicu Jessiman

39:20
    Neuveriteľný Brust! Chytil dalšiu strelu aj s dorážkou. Pri dorážke z pravej strany parádne zasiahol betónom.

39:00

38:01
    Medveščak so štyrmi hráčmi.

37:20
    Kane odchádza na trestnú lavicu za seknutie Koukala.

37:00
    Nižnekamsk hrá presilovú hru, pri puku je ale Medveščak.

36:45
    Brust vychytal Yakimova a aj jeho následne dorážky!

36:01
    Ivan Švarný odchádza na trestnú lavicu.

35:14

33:14
    Na trestnú lavicu odišiel Nikolai Belov.

31:55
    Na každej trestnej lavici vidieť dvoch hráčov.
    Stanislav Romanov (Neftekhimik) 5 minút za hrubosť
    Petr Koukal (Neftekhimik) 2 minúty za hrubosť
    Mathieau Carle (Medveščak) 2+5 za hrubosť

31:55
    Hned po góle sa do seba pustili Carle a Romanov. Uvidíme ako to rozhodcovia vyriešia.

31:55
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Neuveriteľné čo sa v Záhrebe deje! PATRICK BJORKSTRAND sa sám rútil na brankára Nižnekamsku a svoj nájazd zakončil beckhendovou strelou na ktorú brankár nemal šancu. Medveščak vyhráva 6:0! Asistencie: Jonathan Cheechoo

30:37
    Medveščak opäť využíva presilovú hru! Na 5:0 zvyšuje MATT MURLEY. Asistencia: Jonathan Cheechoo

30:20

30:14
    Na trestnej lavici takisto Maxim Berezin.

30:14
    Kosmachyov odchádza na trestnú lavicu.

29:59
    Ďalší úspešný zákrok Brusta.

29:42
    Strela od modrej letí tesne vedľa ľavej tyče.

28:35
    Hostia sa nepresnou prihrávkou sami vytlačili z pásma.

28:20
    Boyd Kane odchádza na trestnú lavicu. Presilovka pre hostí.

27:20
    Prečíslenie domácich 2 na 1, prihrávku pred bránu si do brány takmer zrazil jeden z obrancov hostí, brankár zasiahol ľavým betónom.

26:50
    Ryan strielal z pravej strany, puk trafil len brankára hostí.

25:40
    Ďalšie šance Nižnekamsku. Brust ich všetky v pohode chytá.

24:46
    Obrovská šanca hostí, jeden z útočníkov tečoval strielanú prihrávku. Brust ju vyrazil do obrancu od ktorého sa puk odrazil naspäť pred bránu. Brust zasahuje ľavým betónom!

24:00
    Šanca Radivojeviča, Brust vyráža.

23:58
    Milovzorov vletel do pásma, jeho strela bola zblokovaná domácim obrancom.

22:30
    Pri puku opäť domáci Medveščak.

20:50
    Druhá využitá presilovka Medveščaku v zápase. Murley z pravej strany prihral na druhú stranu na JONATHANA CHEECHOOA ktorý z nemožného uhla prekonal Daltona. Asistencia: Matt Murley

20:30
    Nižnekamsk vyhadzuje puk.

20:13
    Medveščak bude ešte minútu hrať presilovú hru.

20:01
    Začala druhá tretina.

Hráči už sú pripravený na druhú tretinu.

Prvú tretinu zvládol Medveščak parádne, strelil tri góly a vyhráva 3:0. V 8. minúte otvoril skóre Linglet ked prečíslenie zakončil strelou ktorá prešla až za Daltona. V 17. minúte využil Medveščak presilovú hru, delovka Fostera od modrej čiary prekonala Daltona po druhýkrát v zápase. O necelú minútu neskôr sa domáci radovali znovu, Ellison dostal prihrávku spoza bránky a akciu zakončil tretím gólom svojho tímu. Druhá tretina začne približne o 20:25

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:20
    Foster sa dostal k strele ale tá bola zblokovaná na ochrannú sieť.

18:58
    Stanislav Alshevsky si odchádza sadnúť na 2 minúty.

18:50
    Nižnekamsk sa snaží čo najprv znížiť. Všetky ich pokusy obrana domácich blokuje.

17:11
    Ďalší gól v Daltonovej sieti. Spoza bránky našiel MATTA ELISSONA Linglet a ELLISON nemal problém zvýšiť na 3:0. Asistencie: Charles Linglet, Ryan Vesce

16:33
    KURTIS FOSTER dostal prihrávku na modrú čiaru, neváhal, vystrelil a jeho delovka skončila až za Daltonom. Asistencie: Mark Katič, Matt Ellison

16:00
    Puk za bránou Brusta.

15:10
    Medveščak si zahrá presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza Romanov.

14:40
    Delovku od modrej Brust bez problémov chytá.

14:15
    Oba tímy sa teraz veľmi ľahko dostávajú do útočného pásma, no než sa dostanu ku strele už sú z neho von.

14:09
    Cheechoo dostal nahrávku medzi kruhy, vystrelil a jeho strela letí tesne vedľa.

12:04
    Bjorkstrandovú strelu vyráža Dalton pravým betónom!

11:15
    Hostia vyhadzovali puk z tretiny, zachytl ho Perkovich, položil na ľad a vystrelil. Jeho strela letí tesne vedľa ľavej tyče!

08:50
    Strelu domácich schoval Dalton v lapačke.

07:39
    Nižnekamsk zatlačil domácich v pásme ale ani jedna z ich striel neskončila v bráne. Do prečíslenia 2 na 1 sa dostali hokejisti Medveščaku, zodpovednosť na seba zobral CHARLES LINGLET a skóruje. Dalton ešte puk trochu stlmil ale ten sa nakoniec dokotúľal až za bránkovú čiaru. Asistencie: Kurtis Foster, Ryan Vesce

07:05
    Petr Koukal takisto odchádza na 2 minúty

06:30
    Medveščak hned po buly vyhadzuje puk preč z pásma.

06:25
    Saša Martinovič odchádza na trestnú lavicu za seknutie.

05:40
    Ďalšia šanca domácich. Backhendovú strelu tentoraz Dalton zachytáva pravým betónom!

05:19
    Strela hostí letí tesne nad!

04:45
    Prečíslenie Medveščaku 2 na 1, prihrávku na Kanea zastavil posledný obranca!

04:02
    Medveščak teraz zatlačil Nižnekamsk v ich pásme, strela backhandom z kruhov končí v lapačke Daltona!

03:20
    Walker sa prebíjal do útočného pásma, na modrej ho odstavil Romanov.

03:02
    Osalová strela z ľavej strany a Brust chytá do lapačky.

02:20
    Domáci po buly držali puk v útočnom pásme ale k strele sa nedostali.

02:05
    Vhadzuje sa pred Daltonom.

01:30
    Khokhryakov strielal z pravej strany, Brust opäť vyráža.

00:50
    V prvej šanci hostia. Z ľavej strany skúšal strielať jeden z hostí, Brust vyrazil. Následne sa do šance dostali aj domáci, ich pokus takisto neúspešný.

00:20
    Úvodné buly vyhrali domáci hokejisti.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

KHL Medveščak Záhreb: Brust (Vasiljevič) – Carle, Martinovič, Švarný, Foster, Pikkarainen, Katic – Thomas, Murley, Cheechoo – Linglet, Vesce, Ellison – Walker, Murray, Ryan – Jessiman, Kane, Koren – Bjorkstrand

Neftechimik Nižnekamsk: Dalton (Mamedov) – Belyakov, Alshevsky Y. , Belov, Shulakov, Shchitov, Romanov, Berezin, Kosmachev – Kulikov, Polygalov, Alshevsky S. – Osala, Cibák, Milovzorov – Anisin, Koukal, Radivojevič – Yakimov, Taratukhin, Khokhryakov

Rozhodca: Belyayev Sergei, Soin Alexander – Alyoshin Pyotr, Nesterov Alexander.

Hostia z Nižnekamsku sa takisto nachádzajú na 6. mieste v tabuľke, ale vo východnej konferencii. Po 11 odohratých zápasoch má Nižnekamsk na svojom konte 19 bodov za 5 výhier a 2 výhry po predĺžení. Takisto ako aj Medveščak, Nižnekamsk vyšiel bodovo naprázdno len štyrikrát.

Z posledných troch zápasov odohral Nižnekamsk 2 na ľade súpera a 1 na domácom ľade. Najprv sa predstavil na ľade Ufy kde prehral tesne 2:1. O dva dni neskôr pricestoval Nižnekamsk na ľad Magnitogorsku kde prehral takisto rozdielom jedného gólu tentokrát 4:3. V posledom zápase minulú stredu odohral Nižnekamsk zápas opäť proti Ufe. Tentokrát však ale na domácom ľade. V napínavom zápase v ktorom Nižnekamsk prehrával už 0:3 rozhodol o výhre Nižnekamsku 4:3 Anisin v 2. minúte predĺženia.

Najproduktívnejšími hráčmi hostí sú fín Oskar Osala a rus Yegor Milovzorov. Osala má na svojom konte 10 bodov za 4 góly a 6 asistencii. Jeho spoluhráč Milovzorov má o bod menej za 4 góly a 5 asistencii.

Domáci Medveščak Záhreb sa momentálne nachádza na 6. mieste v západnej konferencii. Po 13 odohratých zápasoch má Medveščak na svojom konte 20 bodov za 5 výhier, 1 výhru po predĺžení a 3 prehry po predĺžení. Medveščak zatiaľ nebodoval len v štyroch zápasoch.

Posledné 3 zápasy odohral Medvščak na domácom ľade. Najprv privítal Astanu ktorú porazil tesne 3:2. O dva dni neskôr privítal Medveščak na svojom ľade Jekaterinburg, ktorý zdolal ľahko 3:0. V posledom zápase minulú stredu hral Medveščak proti Avangardu Omsk, ktorých zdolali takisto bez inkasovaného gólu 4:0.

Najproduktívenjšími hráčmi domáceho tímu sú američania Matt Murley a Ryan Vesce. Obaja v doterajšom priebehu KHL nazbierali 10 bodov. Ryan Vesce je na tom strelecký lepšie, 10 bodov nazbieral za 5 gólov a 5 asistencii, naopak Matt Murley nazbieral svojich 10 bodov za 4 góly a 6 asistencii.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu KHL medzi Záhrebom a Nižnekamskom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:30.

Michal Kováčik

Góly a asistencie: 8. Linglet (Foster, Vesce), 17. Foster (Katic, Ellison), 18. Ellison (Linglet, Vesce), 21. Cheechoo (Murley), 31. Murley (Cheechoo), 32. Bjorkstrand (Cheechoo)

Rozhodca: Belyayev Sergei, Soin Alexander – Alyoshin Pyotr, Nesterov Alexander