CSKA Moskva – Ufa 3:2 (kon.) | Jaroslavľ – Novokuzneck 1:0 (po pr.) | Čerepovec – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Petrohrad – Chabarovsk 4:3 (po pr.) | A. Mytišči – Vladivostok 2:1 (kon.) | Lev – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (po pr.)
Záhreb – Nižnekamsk 6:0 (kon.)
SKA Petrohrad
4:3 (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Amur Chabarovsk
Pondelok 07.10.2013, 17:30 • Ice Palace Petrohrad • KHL

SKA Petrohrad napokon dnešný zápas dotiahol do víťazného konca cez predĺženie, v ktorom Amur už len bránil. Amur chcel dotiahnúť zápas na samostatné nájazdy, no nepodarilo sa, myslím si však, ža Amur môže byť so získaným bodom spokojný. Dobrú noc v mene onaljnov želá Vladimír Korduliak. (19:54:35)

64:08
    Petrohrad dal gól!

SKA urobil brejk do pásma hostí, ktorí to napokon nevydržali, VIKTOR TIKHONOV mal iný názor a po ideálnej prihrávke spoza bránky od Panarina prestrelil Jarvinena v bránke. Asistencia: Artemy Panarin.

63:45
    Puk na chvíľku za bránkou SKA, pôjdu však vpred.

63:10
    Reese už mal takmer puk na svojej hokejke, SKA ho v rohu klziska odzbrojil a snaží sa niečo vymyslieť.

62:30
    Polovica predĺženia za nami, hráme stále pred Jarvinenom, hostia výborne bránia muž muža.

61:49
    Jarvinen vyrazil puk po strele Martenssona z medzikružia, SKA tlačí, Amur dobre bráni.

60:55
    Predĺženie hráme klasika, štyria proti štyrom, aktivita na hokejkách domácich, Amur zatiaľ len bráni.

60:01
    Začalo predĺženie.

Amur sa napokon dočkal, svojou aktivitou sa natlačil do pásma, hral power play a vyšlo to, po krátkej prestávke pôjdeme do predĺženia. SKA hral tretiu tretinu nemastno-neslano a hostia si odvezú z Petrohradu minimálne bod.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:40
    Chabarovsk dal gól!

JAN MURSAK bol pred bránkoviskom kde mu Fisenko naservíroval puk, tiesnený natiahol hokejku a ponad betón Yezhova posiela puk do bránky. Asistencia: Mikhail Fisenko.

59:20
    Jarvinen vonku z bránky, hráme power play.

59:13
    SKA len nahadzuje puk do pásma, nikam sa neponáhľa, už hrá na čas.

58:35
    Amur nedokázal dostať SKA pod tlak, domáci puk vyhodili z pásma, zakázané uvoľnenie to nebude.

58:03
    Dnešné stretnutie sleduje 11.300 divákov.

57:51
    Buly vyhrali domáci a puk poslali von zo svojho pásma, ešte niečo viac ako dve minúty má Amur na vyrovnanie.

57:41
    Amur na výlete v pásme, Ryasensky v súboji puk prikryl, Amur získal pásmo.

56:59
    Ponikarovsky nakorčuľoval s pukom do pásma, posunul ho Shipachyovovi, ten v páde poslal puk medzi betóny Jarvinena, Mika však zakročil a puk zneškodnil.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 6. Panarin (Chudinov), 9. Kalinin (Tikhonov, Panarin), 27. Shipachyov (Dallman), 65. Tikhonov (Panarin) – 30. Litovchenko (Lugin, Tarasov), 32. Klimchuk (Dubinin), 60. Mursak (Fisenko)

SKA Petrohrad: Yezhov – Alexandrov, Dallman, Kalinin, Ryasensky, Semenov, Chudinov, Yudin – Thoresen, Martensson, Červenka – Tichonov, Panarin, Kucheryavenko – Shipachyov, Ponikarovsky, Skachkov – Malyshev, Makarov, Sigaryov
    Amur Chabarovsk: Jarvinen – Reese, Yezhov, V. Loginov, Teryayev, Sedunov, A. Loginov, Bilalov – Mursak, Yunkov, Petružálek – Fisenko, Shishkanov, Stepanov – Lugin, Litovchenko, Tarasov – Dubinin, Klimchuk, Smurov

Rozhodca: Oskirko, Sergeyev – Metalnikov, Sirotkin

Diváci: 11.300