CSKA Moskva – Ufa 3:2 (kon.) | Jaroslavľ – Novokuzneck 1:0 (po pr.) | Čerepovec – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Petrohrad – Chabarovsk 4:3 (po pr.) | A. Mytišči – Vladivostok 2:1 (kon.) | Lev – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (po pr.)
Záhreb – Nižnekamsk 6:0 (kon.)
Atlant Mytišči
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Admiral Vladivostok
Pondelok 07.10.2013, 17:30KHL

Máme za sebou stretnutie medzi Atlantom Mytišči, ktorý na svojom ľade privítal Admiral Vladivistok. Domáci vydreli víťazstvo, hoci treba povedať, že lepším mužstvom boli hostia. Tí svoju aktivitu korunovali vedúcim gólom v 14. minúte. To bolo z ich strany ale všetko. Keďže Atlant pridal po jednom góle v druhej, respektíve v tretej tretine, tak si pripisuje do tabuľky 3 body. Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera. (20:44:20)

60:00

59:55
    Gluchov sa hodil do strely Porselanda a zdá sa, že to bol rozhodujúci moment tohto stretnutia. Atlant už výsledok udrží.

59:36
    Tréner domácich si vyžiadal oddychový čas.

59:20
    Rukavišnikov bol tvrdo atakovaný v snahe vyviesť puk zo svojej tretiny. Admiral je tak stále v tlaku.

58:35
    Gynge vystrelil od modrej čiary, Galimov však hru radšej prerušuje.

58:25
    Áno je to tak, Lundstrom zostáva na striedačke a na ľadovej ploche je 6 hráčov Vladivostoku.

58:25
    Hosťujúci tréner si vyžiadal time-out, zdá sa, že siahne na hru bez brankára.

58:02
    Začali sa posledné 2 minúty tretej tretiny.

57:33
    Atlant kontroluje hru, puk je na hokejkách domácich hráčov. Nič nenasvedčuje tomu, že by sme mali byť svedkami predĺženia. Hokej je však veľmi rýchla a hlavne nevyspytateľná hra.

56:20
    Obe mužstvá hrajú s piatimi hráčmi.

56:05
    Gluchov sa ocitol v tesnej blízkosti pred Lundstromom, ten však jeho strelu pokryl. Stav tak zostáva nezmenený.

54:19
    Po spomínanej šarvátke sa nám bude predsa len vylučovať na trestnú lavicu mieria dvaja kohúti. Za domácich Petrov a z radu hostí Schutz.

54:19
    Po tom, čo Galimov opäť hru prerušil sa pred bránkou Atlantu strhla menšia šarvátka, no rozhodcovia ju ešte v jej zárodku prerušili.

53:10
    Tlak Admiralu však stále pretrváva. Schutz sa dostal do dobrej streleckej pozície, no puk skryl do lapačky Galimov a drží svoj tím stále v hre o tri body.

51:18
    Atlant hrá s piatimi hráčmi.

51:02
    Hostia boli malú chvíľu nasťahovaný pred Galimovom, strela od modrej čiary však trafila iba Kostromitina.

49:55
    Parseland strieľa od modrej, puk je však tečovaný a v zápätí ho domáci vyhadzujú ďaleko zo svojej tretiny.

49:17
    Hostia si svojou aktivitou vypýtali ďalší faul. Na trestnú lavicu putuje Gluchov za držanie hokejky.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 32. Radulov, 47. Kolcov (Kablukov, Gluchov) – 14. Antropov (Barbašev)

Atlant Mytišči: Galimov (Borisov)- Batyršin, Niskala, Novopašin, Sanguinetti, Petrov, Rukavišnikov, Dyblenko, Velikov- Gluchov, Kablukov, Kolcov, Mayorov, Engquist, Radulov, Levicky, Kadejkin, Sošnikov,, Jašin, Trubačov, Šmeljov
    Admiral Vladivostok: Lundström (Ivannikov) – Osipov, Antropov, Porseland, Ternavskij, Poleščuk, Kostromitin, Zemčjonok, Antropov – Lisin, Bergfors, Schutz – Lesnuchin, Gračjov, Bortnikov – Pervušin, Barbašev, Kuznecov – Gynge, Sokolov, Nikitenko.