CSKA Moskva – Ufa 3:2 (kon.) | Jaroslavľ – Novokuzneck 1:0 (po pr.) | Čerepovec – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Petrohrad – Chabarovsk 4:3 (po pr.) | A. Mytišči – Vladivostok 2:1 (kon.) | Lev – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (po pr.)
Záhreb – Nižnekamsk 6:0 (kon.)
SKA Petrohrad
4:3 (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Amur Chabarovsk
Pondelok 07.10.2013, 17:30 • Ice Palace Petrohrad • KHL

SKA Petrohrad napokon dnešný zápas dotiahol do víťazného konca cez predĺženie, v ktorom Amur už len bránil. Amur chcel dotiahnúť zápas na samostatné nájazdy, no nepodarilo sa, myslím si však, ža Amur môže byť so získaným bodom spokojný. Dobrú noc v mene onaljnov želá Vladimír Korduliak. (19:54:35)

64:08
    Petrohrad dal gól!

SKA urobil brejk do pásma hostí, ktorí to napokon nevydržali, VIKTOR TIKHONOV mal iný názor a po ideálnej prihrávke spoza bránky od Panarina prestrelil Jarvinena v bránke. Asistencia: Artemy Panarin.

63:45
    Puk na chvíľku za bránkou SKA, pôjdu však vpred.

63:10
    Reese už mal takmer puk na svojej hokejke, SKA ho v rohu klziska odzbrojil a snaží sa niečo vymyslieť.

62:30
    Polovica predĺženia za nami, hráme stále pred Jarvinenom, hostia výborne bránia muž muža.

61:49
    Jarvinen vyrazil puk po strele Martenssona z medzikružia, SKA tlačí, Amur dobre bráni.

60:55
    Predĺženie hráme klasika, štyria proti štyrom, aktivita na hokejkách domácich, Amur zatiaľ len bráni.

60:01
    Začalo predĺženie.

Amur sa napokon dočkal, svojou aktivitou sa natlačil do pásma, hral power play a vyšlo to, po krátkej prestávke pôjdeme do predĺženia. SKA hral tretiu tretinu nemastno-neslano a hostia si odvezú z Petrohradu minimálne bod.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:40
    Chabarovsk dal gól!

JAN MURSAK bol pred bránkoviskom kde mu Fisenko naservíroval puk, tiesnený natiahol hokejku a ponad betón Yezhova posiela puk do bránky. Asistencia: Mikhail Fisenko.

59:20
    Jarvinen vonku z bránky, hráme power play.

59:13
    SKA len nahadzuje puk do pásma, nikam sa neponáhľa, už hrá na čas.

58:35
    Amur nedokázal dostať SKA pod tlak, domáci puk vyhodili z pásma, zakázané uvoľnenie to nebude.

58:03
    Dnešné stretnutie sleduje 11.300 divákov.

57:51
    Buly vyhrali domáci a puk poslali von zo svojho pásma, ešte niečo viac ako dve minúty má Amur na vyrovnanie.

57:41
    Amur na výlete v pásme, Ryasensky v súboji puk prikryl, Amur získal pásmo.

56:59
    Ponikarovsky nakorčuľoval s pukom do pásma, posunul ho Shipachyovovi, ten v páde poslal puk medzi betóny Jarvinena, Mika však zakročil a puk zneškodnil.

56:27
    Puk v strednom pásme, majú ho na hokejkách hráči v modrých dresoch, domáci SKA.

56:12
    Nedorozumenie Amuru v rozohrávke, zakázané uvoľnenie, vrátime sa pred Jarvinena.

55:41
    SKA v pásme, hostia sa však veľmi dobre bránia, no čas hrá proti nim.

55:04
    Domáci v plnom počte, uvidíme ešte drámu do konca zápasu.....

54:56
    SKA sa definitívne ubránil, puk vyhadzuje až k Jarvinenovi.

54:15
    Tlak Amuru je tu, Petružálek vystrelil, tesne minul bránku SKA.

53:22
    Martensson dostal prihrávku pred bránkovisko, pohotovo vystrelil, Jarvinen puk vyráža, podotýkam, domáci hrajú v oslabení, no chvíľku hrali v pásme hostí.

53:04
    Červenka za seknutie dostáva dve minúty, vyjde to teraz Amuru?

52:48
    Amur sa snaží natlačiť s pukom do pásma, ich akcie narúša SKA a účinne.

51:57
    Makarov zostrelil ramenom v strednom pásme Sedunova, ten otrasený odkráčal na striedačku, hostia sa dožadovali vylúčenia, arbitri to posúdili inak.

51:42
    Amur sa teraz ubránil nielen dvom svojim oslabeniam, ubránil sa aj tlaku domácich a má ešte niečo viac ako 8 minút na skórovanie.

51:22
    Tlak SKA pokračuje, teraz to bol Malyshev, ktorý chcel pred bránkoviskom skórovať, Jarvinen puk prikryl.

51:09
    Skachkov vystrelil z ľavého kruhu, Jarvinen puk nevidel, šiel do pokľaku a puk berie pod svoju kontrolu.

50:01
    Jarvinen opäť v akcii, SKA dohrával svoju presilovku ešte v pásme Amuru, Mika Jarvienen drží svojich v hre.

49:32
    Amur v plnom počte, prežil aj druhé oslabenie, podarí sa mu poslať zápas do predĺženia?

49:21
    Amur poslal puk až k Yezhovovi, toto už hostia musia ubrániť.

48:31
    SKA sa chybou sám pripravil o pásmo, borci v modrých dresoch sa však rýchlo vrátia do pásma.

48:25
    SKA v tlaku, ubráni sa Amur?

47:53
    Ryasensky vypálil spoza pravého kruhu, Jarvinen puk zráža do rohu klziska.

47:32
    Mursak neustrážil svoju hokejku, trafil Kalinina do tváre, dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

46:19
    Hostia v plnom počte, Amur prežil sovju oslabovku a jeho nádej na zisk aspoň bodu stále žije.

46:19
    Skachkov sa odhodlal k strele, minul bránku a puk končí na ochrannom skle.

45:59
    Amur zachytil prihrávku SKA a puk aspoň na chvíľku poslal do stredného pásma.

45:35
    SKA dostal Amur pod tlak, točí ho v pásme, podarí sa mu vsietiť?

45:22
    Chudinov krásne vystrelil od modrej, Jarvinen puk videl a kryje ho vo svojom náručí.

44:50
    SKA je síce s pukom v pásme, Amur pozične veľmi dobre bráni a teraz puk na chvíľku vyhadzuje von zo svojho pásma.

44:19
    Škoda tohto faulu, za podrazenie odchádza von na dve minúty Mursak.

43:31
    SKA len nahadzuje puky do pásma, tie však berú hráči hostí, takto to veru nepôjde, domáci budú musieť niečo iné vymyslieť.

43:05
    Až teraz prvé prerušnie hry, SKA trochu hru ukľudnil, nedostal sa však cez útočnú modrú, puk končí na striedačke, vhadzujeme v strednom pásme.

42:05
    Puk raz na hokejkách domácich, potom zasa hostí, od úvodného buly hráme bez prerušenia hry.

41:10
    SKA nahadzuje puk do pásma, pri ňom však boli skôr obrancovia Amuru, puk berú pod svoju kontrolu a pôjdu vpred.

40:20
    Amur nastúpil do tretej tretiny s veľkým odhodlaním, aktivita na jeho hokejkách, dva výlety v pásme domácich boli bez strely na bránku.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 19:10.

Skončila nám druhá tretina dnešného hokejového predstavenia, domáci zvýšili svoje vedenie už na 3:0, no potom ich výpadok koncentrácie hostia tvrdo trestali a dvomi zlepenými gólmi boli ihneď späť v hre. Tréner domácich Jukka Jalonen si zobral oddychový čas a dôrazne svojim vysvetlil, za čo berú plat. SKA potom zabral, no už sa mu nepodarilo vsietiť, uvidíme, čo nám hráči predvedú v záverečnom dejstve dnešného duelu.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:23
    Jarvinen prikryl puk po strele Panarina, pred chvíľkou v dobrej pozícii z pravého kruhu poslal puk na ochranné sklo po otočke Červenka.

38:53
    Domáci v plnom počte.

38:49
    Alexander Login od modrej krásne vystrelil, Yezhov jeho puk chytá do lapačky.

38:02
    Až teraz sa podarilo hosťom zamknúť domácich v pásme, vypracujú si streleckú príležitosť?

36:53
    Ponikarovsky za vyhodenie puku dostal dve minúty, hostia majú šancu na vyrovnanie.

36:36
    Fisenko z ľavého kruhu vystrelil, Yezhov si nebol istý, či má puk vo svojej moci, mal, Stepanov sa k dorážke nedostal.

35:40
    Hráme dlho bez prerušenia hry, strely na bránku však nevidíme, defenzíva oboch tímov teraz na jednotku s hviezdičkou.

34:48
    Teraz sa nám hra prelieva opäť zo strany na stranu, Amur sa nechce len tak oddať favoritovi zápasu, srdnato veru bojuje.

34:20
    Z medzikružia krásne vystrelil Červenka, Jarvinen jeho puk chytá do náručia, SKA je späť.

33:22
    SKA sa spamätáva zo zlých chvíliek, ktoré pred chvíľkou zažil, dostáva sa opäť do tempa a bude chcieť isto iste svoje vedenie poistiť.

32:55
    A razom tu máme drámu, na chvíľku poľavil SKA zo svojej koncentrácie a hostia ihneď trestali.

31:06
    Oddychový čas domácich, SKA potrebuje hru ukľudniť, berie si oddychový čas.

31:06

Dubinin z pravého kruhu v páde poslal puk na Yezhova, ten ho poriadne nevidel, prekĺzol mu popod hokejku na opačnú stranu kde ho poľahky do siete dopravil MIKHAIL KLIMCHUK. Asistencia: Artyom Dubinin.

29:48

Lugin spoza bránky pekne prihral pred bránkovisko puk na palicu VYACHESLAVOVI LITOVCHENKOVI, ktorý puk umne zasunul medzi žrď a ľavý betón Yezhova. Asistencie: Dmitry Lugin a Dmitry Tarasov.

29:25
    Amur teraz zamkol SKA v pásme, akoby hral presilovku, SKA sa len bráni.

28:29
    Petružálek bol v šanci, z vnútorného oblúku pravého kruhu švihom vystrelil, Yezhov bol v pokľaku na ľade a Jakubov puk vyráža.

27:31
    Jarvinen chytá puk z hokejky Dallmana, ktorý z rohu klziska s pukom nakorčuľoval pred bránkovisko, Jarvinen mal hokejku na ľade a puk si berie pod svoju ochranu.

26:39

Kevion Dallman našiel od mantinelu pred bránkou voľného VADIMA SHIPACHYOVA, ktorý umne vložil do trajektórie puku svoju hokejku a poslal ho za Jarvinenov chrbát. Asistencia: Kevin Dallman

26:33
    Hostia v plnom počte.

26:18
    Dallman vypálil spoza ľavého kruhu, obrana hostí jeho strelu zblokovala.

25:22
    Od modrej krásne vystrelil Chudinov, Jarvinen šiel do pokľaku a puk ukryl medzi svoje betóny.

25:05
    SKA melie hostí v pásme, k streľbe sa však zatiaľ neodhodlal.

24:33
    Za krosček dostal dve minúty Stepanov, presilovku majú domáci.

24:24
    Z ľavého kruhu krásne švihom vystrelil Tikhonov, Jarvinen jeho strelu chytá.

24:15
    Domáci v plnom počte, bez starosti prežili svoje oslabenie.

23:55
    Puk mimo pásmo SKA, Amuru sa čas na kontaktný gól veľmi kráti.

23:15
    SKA znovu vyhadzuje puk von zo svojho pásma, Amur nehrá presilovku dobre.

22:51
    Yezhov s touto slabou strelou hostí problémy nemal, Amur získal pásmo.

22:33
    SKA puk posiela až k Jarvinenovi a domáci nedovoľujú hosťom založiť útok.

22:15
    Hákovanie a dve minúty vyfasoval Skachkov, hostia si zahrajú presilovú hru.

21:43
    Amur zlikvidoval akciu SKA, zmocnil sa puku a pôjde vpred smer Yezhov.

21:02
    Opäť Jarvinen kryje strelu domácich hráčov, SKA hrá uvoľnene na ľade koncertuje.

20:39
    Jarvinen si už siahol na puk, zo strelou z diaľky však žiadne problémy nemal.

20:13
    Amur neuspel s akciou za bránkou Yezhova, domáci ich odzbrojili a pôjdu s pukom vpred.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18:19.

V prvej tretine sme videli v úvode vyrovnaný duel, domáci tím však zobral opraty zápasu do svojich rúk a využil hneď svoju prvú presilovú hru. Jarvinen sa nechal potom vystriedať, zrejme mal nejaké problémy s výstrojom, skôr ako sa stihol Yeryomin zahriať na prevádzkovú teplotu, už ho tam mal. SKA hral potom uvoľnene a Amur až v závere tretiny pohrozil, no radovať sa z gólu nedokázal a tak je stav po úvodnej dvadsaťminútovke 2:0.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:59
    Kalinin vystrelil v závere od mantinelu, Jarvinen šiel na ľad a puk chytá, nenechal sa skúsený Mika Jarvinen nachytať na hruškách.

19:10
    Tarasov teraz preveril pozornosť domáceho gólmana, s tým ale problémy mať nemohol, puk pekne zrazil do rohu klziska.

18:20
    Z medzikružia pekne vystrelil Yunkov, domáci gólman jeho puk chytá do lapačky, pekná akcia hostí gól nepriniesla.

17:39
    Jarvinenovi zazvonila pravá žrď po strele Alexandrova!

17:05
    Do pásma nakorčuľoval s pukom Dubinin, spoza obrancu pekne vystrelil od ľavého kruhu, Yezhov šiel na ľad a v rozkľaku betónom puk vyráža.

16:15
    Hráme dlho bez prerušenia hry, hra má tempo, strelu na bránku však nevidíme ani v podaní SKA.

15:25
    Hra sa nám teraz prelieva zo strany na stranu, Amur sa všk k streľbe na bránku vôbec nedostáva.

14:15
    SKA tlačí hostí v pásme, hráme teraz pred Jarvinenom, Amur pozorne bráni akcie domáceho tímu.

13:39
    Igor Makarov autorom ďalšej strely, Jarvinen jeho strelu od ľavého kruhu bezpečne chytá.

13:22
    Ponikarovsky vystrelil, obrana hostí jeho puk zblokovala a pôjde aspoň na chvíľku von zo svojho pásma.

12:15
    Hráme teraz medzi modrými čiarami, puk na hokejkách SKA, Amur dobre bráni svoju modrú čiaru.

11:49
    Amur v útoku, obrana domáceho tímu ho do žiadnej streľby na bránku nepúšťa.

11:09
    Puk po strele domácich skončil na zadnej sieti na bránke na oblúčiku, odtiaľ ho vydoloval Thoresen, no Jarvinen ho okamžite prikryl rukavicou.

10:52
    Amur teraz zvládol akciu SKA, vybojoval puk vo svojom pásme a vyváža ho na chvíľku von.

10:30
    Jarvinen opäť v akcii, bol ale pískaný ofsajd domácich, vhadzujeme v strednom pásme.

08:33
    Jarvinen sa vracia do bránky, Yeryomin sa vrátil na striedačku.

08:33

Rýchla akcia domácich, Pyotr Yeryomin si na puk ani nesiahol, na medzikružie dostal ideálny puk DMITRY KALININ, ktorý vymietol ľavý horný roh bránky. Asistencie: Viktor Tikhonov a Artemy Panarin.

07:35
    Jarvinen odchádza na striedačku, strieda ho Yeryomin.

07:08
    Thoresen korčuľoval z pravej strany pred bránkovisko, vystrelil, Jarvinen puk poslal za bránku, Thoresen ešte prihrával pred bránku Červenkovi, jeho strelu Jarvinen vyráža.

06:45
    Ofsajd domácich, vhadzovať budeme v strednom pásme.

06:10
    Petrohrad má aktivitu na svojich hokejkách, pred Jarvinena sa ale s pukom moc neponáhľa.

05:14

SKA využíva svoju presilovú hru, v skrumáži si puk na ľavý kruh potiahol ARTEMY PANARIN a z otočky prekvapil Jarvinena v bránke. Asistencia: Maxim Chudinov.

04:43
    Červenka vystrelil, hostia puk získali pod kontrolu a vyvážajú ho von z pásma.

04:15
    Amur sa oslobodil, puk vyhodil až ku gólmanovi SKA, začína akcia domácich.

03:56
    Za hákovanie vylúčený na dve minúty Shishkanov.

03:15
    Jarvinen pekne chytá strelu Martenssona, ktorý vystrelil z pravého kruhu, SKA drží Amur v pásme.

02:50
    Od modrej vystrelil Tarasov, Petružálek jeho strelu na medzikruží pekne zblokoval a hostia pôjdu vpred.

01:50
    Hostia hrajú s domácim favoritom zápasu zatiaľ celkom otvorenú partiu, dokedy to vydržia?

01:29
    Shipachyov nakorčuľoval s pukom pred brákovisko, Jarvinen pohotovo puk zaľahol a útočník domácich ponad neho prepadol.

00:25
    Yezhov si siahol na puk, vhadzovali sme po jeho ľavici, domáci vyhrali buly a natlačili sa pred Jarvinena, strelu na bránku sme nevideli.

00:10
    Úvodné buly vyhrali hostia a s pukom sa stiahli do svojho pásma, odkiaľ pôjdu vpred.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Dozneli tóny hymny Ruskej federácie, domáci nastúpia na zápas v modrých dresoch, hostia v dresoch bielych.

Príjemný podvečer, o chvíľu uvidíme vykorčuľovanie hráčov tímov SKA Petrohrad a Amur Chabarovsk na ľadovú plochu a zápas s poradovým číslom 170 v tohtoročnej edícii KHL môže začať.

SKA Petrohrad:

Ezhov – Alexandrov, Dallman, Kalinin, Ryasensky, Semenov, Chudinov, Yudin – Thoresen, Martensson, Červenka – Tichonov, Panarin, Kucheryavenko – Shipachyov, Ponikarovsky, Skachkov – Malyshev, Makarov, Sigaryov

Amur Chabarovsk:

Rozhodca:

Oskirko, Sergeyev – Metalnikov, Sirotkin.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, medzi kandidátom na zisk prvenstva, SKA Petrohrad a tímom Amur Chabarovsk. V pondelok Vám onlajny aj z tohto zápasu písaným vstupmi sprostredkujú aktuálne dianie na ľadovej ploche v Petrohrade.

V aktuálnej tabuľke formy SKA Petrohrad zaznamenal 9 bodov, hostia z Chabarovska 6 bodov. V tabuľke KHL je Petrohrad so ziskom 30 bodov na prvom mieste, Amur Chabarovsk zaznamenal doposiaľ 11 bodov, čomu prislúcha 25 priečka. O favoritovi zápasu niet pochýb, bookmakeri ocenili tento duel hodnotami 1,20 – 6,70 – 8,50.

Bielo-modro-zlatý dres Amuru obliekajú hráči z Ruskej federácie, doplnení dvomi hráčmi z USA, po jednom hráčovi má na ďalekom východe zastúpenie Fínsko, trochu netradične Slovinsko a tiež Česká republika – Jakub Petružálek. Hlavným trénerom je domáci Jevgenij Popichin.

Amur Chabarovsk – hokejový tím z najvzdialenejšieho mesta celej KHL. Chabarovsk s takmer 600.000 obyvateľmi leží na pravom brehu rieky Amur len 30 km od hraníc s Čínou a 600 km severozápadne od Japonska. Hokejový klub v meste na ďalekom východe vznikol v roku 1958. Za čias sovietskej éry ako SKA, od roku 1996 niesol názov SKA Amur a od roku 1998 už len ako Amur. Chabarovsk moc vody v hokejovom svete nenamútil, vo svojej histórii nezaznamenal žiadny výraznejší úspech. V roku 2008 sa stal členom plejády KHL, v prvých troch ročníkoch sa nedostal do záverečného play-off a obsadil postupne 20., 21., a 22. miesto. Vo štvrtom ročníku sa Amur prebojoval do play-off, no hneď v prvom kole ich vyprášil neskorší finalista, Avangard Omsk 4:0 na zápasy. Chabarovsk tak v konečnom účtovaní obsadil 12. miesto, čo je doposiaľ najväčší klubový úspech. Účinkovanie v minulej sezóne naopak, najhoršie, Amur skončil na celkovom 25. mieste pelotónu KHL.

Bielo-modro-červený dres SKA obliekajú hráči z Ruskej federácie, káder dopĺňajú dvaja hráči z Českej republiky – Roman Červenka a Alexander Salák, po jednom hráčovi Kanada, Nórsko a Švédsko. Hlavným trénerom SKA je Fín Jukka Jalonen.

SKA Sankt Peterburg, hokejový klub na severe Ruska datuje vznik v roku 1946. Počas svojej histórie 5 krát menil svoj názov. SKA – alebo Športový Klub Armády nesie od roku 1953. V ruských hokejových súťažiach zaznamenal dvakrát tretie miesto, v rokoch 1971 a 1987. Petrohrad je účastníkom KHL od jej vzniku. Vo všetkých jej piatich ročníkoch sa prebojoval do play-off súťaže, z roka na rok sa zlepšoval, postupne zaznamenal celkové 10., 9., 7., 4. a v minulej sezóne fantastické 3. miesto, keď v semifinále podľahol neskoršiemu víťazovi Gagarinovho pohára, Dinamu Moskva. SKA Petrohrad hráva svoje zápasy v Športovo-koncertnom komplexe, Aréne Ľadový Palác, ktorá má kapacitu 11.439 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 6. Panarin (Chudinov), 9. Kalinin (Tikhonov, Panarin), 27. Shipachyov (Dallman), 65. Tikhonov (Panarin) – 30. Litovchenko (Lugin, Tarasov), 32. Klimchuk (Dubinin), 60. Mursak (Fisenko)

SKA Petrohrad: Yezhov – Alexandrov, Dallman, Kalinin, Ryasensky, Semenov, Chudinov, Yudin – Thoresen, Martensson, Červenka – Tichonov, Panarin, Kucheryavenko – Shipachyov, Ponikarovsky, Skachkov – Malyshev, Makarov, Sigaryov
    Amur Chabarovsk: Jarvinen – Reese, Yezhov, V. Loginov, Teryayev, Sedunov, A. Loginov, Bilalov – Mursak, Yunkov, Petružálek – Fisenko, Shishkanov, Stepanov – Lugin, Litovchenko, Tarasov – Dubinin, Klimchuk, Smurov

Rozhodca: Oskirko, Sergeyev – Metalnikov, Sirotkin

Diváci: 11.300