CSKA Moskva – Ufa 3:2 (kon.) | Jaroslavľ – Novokuzneck 1:0 (po pr.) | Čerepovec – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Petrohrad – Chabarovsk 4:3 (po pr.) | A. Mytišči – Vladivostok 2:1 (kon.) | Lev – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (po pr.)
Záhreb – Nižnekamsk 6:0 (kon.)
Severstaľ Čerepovec
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Pondelok 07.10.2013, 17:00KHL

V tretej tretine skórovali síce iba domáci hokejisti, keď sa v 57. minúte trafil Kiselevič, ale viac už domáci nestihli, k tomu, aby si vynútili aspoň predĺženie bolo treba ešte raz prekonať Koskinen. To sa nepodarilo ani v záverečnej power-play, keď to domáci skúšali v šiestich bez brankára, a tak si, zaslúžene, všetky body odvážajú hostia, ktorí dnes v Čerepovci zvíťazili 3:2.

Severstal Čerepovec dal gól!

BOGDAN KISILEVIC dáva druhý gól Čerepovca a znižuje náskok súpera na jeden gól.Asistencie: Kazakovcev, Antipov.

54:52
    Lemťugov sa snažil dostať pred bránku Čerepovca, získal puk v rohu ale obranca mu dokazal zdvihnúť hokejku a odobral mu puk.

51:19
    Hostia v plnom počte.

50:51
    Čáslava strieľa od modrej ale bez gólového efektu.

49:19
    Ivan Lekomcev rozšíri rady vylúčených hráčov v tomto stretnutí, domáci si zahrajú presilovú hru

48:18
    Lehterä má dnes veľmi dobrú bilanciu na vhadzovanie, vyhral už štrnásť z dvadsiatich dvoch!

47:45
    Nasleduje komerčná prestávka.

46:18
    Domáci v plnom počte.

45:38
    Jevsejenkova tvrdá strela zo strednej vzdialenosti, Koskinen s veľkými ťažkosťami nakoniec vyráža a hostia vyhadzujú puk z tretiny.

44:18
    Dlho sa v plnom počte na oboch stranách nehralo, Kopejkin je vylúčený na dve minúty za krosček a presilovú hru si zahrajú domáci.

42:59
    Severstaľ sa nevzdáva ale zatiaľ niesú vôbec nebezpečný tak ako aj Bumagin slabá strela.

42:26

42:00
    Kazakovcevova strela nespôsobila nebezpečenstvo pre Sibir.

40:26
    Aj v úvode tretej tretiny sa vylučuje, za sekanie odchádza na trestnú lavicu hosťujúci Kristian Kudroč.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine hostia svoje vedenie ešte navýšili, keď najprv na 2:0 zvyšoval v 29. minúte Gubin, potom vo 36.minutě síce domáci znížili zásluhou trefy Nikonceva, ale hneď zhruba po minúte domáci opäť inkasovali z hokejky Lekomceva. Po štyridsiatich minútach tak hostia vedú na ľade Čerepovca už 3:1 a domáci to už budú mať veľmi ťažké v poslednej tretine.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:00
    Posledná minúta strednej tretiny.

36:34
    Novosibirsk dal gól!

Autorom gólu je IVAN LEKOMCEV, ktorý prekonáva Štěpánka strelou z pomerne veľkej diaľky, to nebol zrovna istý zákrok! Asistencie: Jori Lehterä a Jonas Enlund.

36:20
    Opäť sa vylučuje, na trestnú lavicu zamieril Vladimír Antipov za hákovanie, presilovú hru si zahrajú hostia.

35:17

ANATOLIJ NIKONCEV využíva presilovú hru a znižuje na 1:2
    Asistencie: Petr Čáslava a Linus Videll

33:15
    Strelec druhého gólu, Oleg Gubin, dostáva dvojminútový trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

32:26
    Pohotová strela Lehteräho, priamo z vhadzovania, ktoré dokázal vyhrať, puk triafa Štěpánka do ramena!

30:52
    Štěpánek opäť v akcii, tentoraz dokázal s ťažkosťami chytiť strelu Enlund!

30:00
    Sme presne v polovici zápasu a zatiaľ je stav z pohľadu klientov jednoznačný, Sibir vedie na ľade Čerepovca 2:0, dokážu sa ešte domáci v ďalšom priebehu dostať "do zápasu"?

28:25

Nedáš – dostaneš, to sa teraz potvrdilo po tom, čo Andersen trafil len bránkovú konštrukciu a hostia sa zásluhou OLEGA GUBINA z protiútoku presadzujú, dobre vyriešené prečíslenia Gubin a Mony, Štěpánek bol bezmocný. Bez asistencie.

28:12
    Andersonov pokus od modrej, puk po tejto strele sa odráža od bránky a končí v ochrannej sieti, to bola dosť dobrá strela!

28:07
    Hostia sú už tiež v plnom počte, stav zápasu sa nemení.

27:13

26:07
    Presilová hra je na konci, hostia hrali na chvíľu v šestici a bude sa hraťvo štvorici na oboch stranách. Trest si za hostí odpykává Aleksander Romanov.

25:13
    Nikolaj Kazakovcev dostáva dve minúty za sekanie a hostia si zahrajú presilovú hru.

24:24
    Enlund sa dostal do zakončenia, keď využil odraz puku od mantinelu, na ktorý Kiseljevič nezareagoval, vystrelil, ale Štěpánek pozorný.

22:39
    Hostia s piatimi hráčmi.

21:42
    Antipov páli, Koskinen jeho nízku strelu vyráža do rohu, hostia nakoniec dostávajú puk z tretiny.

20:39
    Hneď v úvode druhej tretiny sa opäť vylučuje, hosťujúci Konstantin Aleksejev dostáva dvojminútový trest za sekanie.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 17:53.

Skončila prvá tretina, v ktorej sme zaznamenali jediný gól, o ktorý sa postarali hostia. Tí sa zásluhou presne trefy Lemťugova z osemnástej minúty dostali do vedenia a treba dodať, že zaslúžene, pretože boli v prvej tretine aktívnejší.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:21
    Kugryšev strieľa len do Štepánkových betónov.

19:00
    Minúta do konca tretej tretiny.

17:32

NIKOLAI LEMTYUGOV dostal puk od Kutuzova na modrú a ten prepálil všetko čo mu stálo v ceste. Využitá presilovka znamená vedenie hráčov Novosibirsku. Asistenice: Kutuzov, Kopeikin.

17:17
    Jevgenij Kovyršin dostáva dvojminútový trest za krosček, hostia si zahrajú presilovú hru.

15:51
    Děďunov s Gimbatovom skúšali prejsť do útoku, ale obrana Sibíru ich nepustila do koncovky.

15:21
    Veľké úsilie Kopejkina, ale nepodarilo sa mu vystreliť.

13:24
    Andersen s Kiseljevičem na modrej, Švéd sa nakoniec odhodlal k strele, ale Koskinen bol na mieste.

11:15
    Koskiranta za bránkou Štěpánka, snaží sa dostať spoza bránky, ale obrancovia Čerepovca mu nedovolili dostať sa do koncovky.

09:36
    Bučnevic nabieha do útočního pásma, snažil sa urobiť kľučku obrancom Novosibirsku a dostať sa do medzikružia, ale obrancovia ho ďalej nepustili.

08:02
    Obranca Bušujev vypálil veľmi dobrú strelu zo strednej vzdialenosti, Koskinen vyráža, na dorážku sa dostáva Videll, ale aj jeho pokus Koskinen likviduje. Prvá dobrá šanca domácich.

07:42
    Hostia opäť v útoku, Lekomcev nahadzuje zo stredného pásma, Štěpánek vyráža pred seba, ale nikto nedorážal. Severstal zatiaľ Koskinena neohrozil.

06:23

06:01
    Belov dvakrát strieľa od modrej, ale Štěpánek všetky jeho pokusy chytá.

04:23
    Prvýkrát sa vylučuje, na trestnú lavicu odchádza Vadim Berdnikov, ktorý dostáva dvojminútový trest za hákovanie, hostia si zahrajú presilovú hru.

03:16
    Hosťujúci Enlund sa snaží prejsť do útočného pásma, ale je z toho iba nahodený puk do rohu.

01:23
    Kopejkin strieľa z pravého kruhu na vhadzovanie, Štěpánek je ale pozorný a jeho strelu chytá.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Artemjev) – Andersen, Kiseljevič, Jevsejenkov, Stasenko, Čáslava, Popov, Sacharusov – Bušujev, Videll, Nikoncev – Berdnikov, Kazakovcev, Bumagin – Antipov, Kovyršin, Bučnevič – Gimbatov, Mons, Fedosejev, Deďunov

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Orechov) – Belov, Kudroč, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev – Lehterä, Enlund, Romanov – Koskiranta, Kopejkin, Lemťugov – Karamnov, Kugryšev, Dvurečenskij, Butuzov

Rozhodca: Bulanov, Ravodin – Sazonov, Sivov.

Zápas začína o 17:00 a ja Vás pozývam k jeho sledovaniu.

Miernim favoritom zápasu sú hostia, ktorý dokázali v jedenástich západoch nazbierať , osemnásť bodov. V poradí Východmej konferencie je Novosibirsk na siedmom mieste. Naopak Severstaľ odohral už dvanásť zápasov a na svojom konte majú iba trinásť bodov čo im stačí len na predposledné miesto v Západnej konferencii. Vylepšia dnes domáci túto zlú pozíciu?

Vítam Vás pri sledovaní ďalšieho kola KHL, zápasu medzi mužstvami Severstaľ Čerepovec a Sibir Novosibirsk.

Dnešné stretnutie sleduje divákov.

Jaroslav Popel

Góly a asistencie: 36. Nikoncev (Čáslava, Videll), 57. Kisilivic (Kazakovcev, Antipov) – 18. Lemtyugov (Kutuzov, Kopeikin), 29. Gubin, 37. Lekomcev (Lehterä, Enlund)

Severstaľ Čerepovec: Štěpánek (Artemjev) – Andersen, Kiseljevič, Jevsejenkov, Stasenko, Čáslava, Popov, Sacharusov – Bušujev, Videll, Nikoncev – Berdnikov, Kazakovcev, Bumagin – Antipov, Kovyršin, Bučnevič – Gimbatov, Mons, Fedosejev, Deďunov
    HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Orechov) – Belov, Kudroč, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev – Lehterä, Enlund, Romanov – Koskiranta, Kopejkin, Lemťugov – Karamnov, Kugryšev, Dvurečenskij, Butuzov

Rozhodca: Bulanov, Ravodin – Sazonov, Sivov