CSKA Moskva – Ufa 3:2 (kon.) | Jaroslavľ – Novokuzneck 1:0 (po pr.) | Čerepovec – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Petrohrad – Chabarovsk 4:3 (po pr.) | A. Mytišči – Vladivostok 2:1 (kon.) | Lev – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (po pr.)
Záhreb – Nižnekamsk 6:0 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
1:0 (0:0, 0:0, 0:0)
Metallurg Novokuzneck
Pondelok 07.10.2013, 17:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Zápasy KHL opäť pokračujú a dnes tu máme na pláne zápas medzi Lokomotiv Jaroslavľ – Metallurg Novokuzneck.

Domáci sa zatiaľ nachádzajú na 9.mieste v Západnej konferencii s 16 bodmi a so skóre 27:31. Na ich štatistike svieti : 4 výhry , 1 výhra po predĺžení , 2 prehry po predĺžení , 5 prehier. Domáci si dokázali z tripu priniesť 6 bodov za 2 výhry v posledných dvoch kolách. Uvidíme či sa im podarí pripísať aj dalšiu výhru po tomto zápase.

Hostia sa zatiaľ nachádzajú na poslednom 14.mieste vo Východnej konferencii s 8 bodmi za 2V, 0VP, 2PP, 7P a so skóre 21:36. Hostia sú v katastrofálnej forme a ťahajú šnúru 5 prehier za sebou. Uvidíme či sa im túto zlú šnúru podarí prelomiť v tomto zápase.

Papierovým favoritom je teda domáci celok. Uvidíme či si domáci pripíšu 3 body alebo sa hosťom podarí prelomiť 5 zápasovú šnúru prehier.

Lokomotiv Jaroslavľ: Kolesnik(Sanford)- Lyubushkin , Gorokhov , Plotnikov , Averin , Apalkov – Holos , Kronwall , But , Redlihs , Sprukts – Sprukts , Pashnin , Khlopotov , Chernikov , Petrov – Vasilyev , Yakovlev , Kapustin , Malcev , Romantsev

Metallurg Novokuzneck: Hovinen( Sorokin ) – Giroux , Martynov , McLean , Kosourov , Megalinsky – Mantyla , Aksyonenko , Anttila , Gareyev , Yemelin – Kanarsky , Korabeynikov , Vyglazov , Kurepanov , Zhafyarov – Dydykin , Skutar , Lapenkov , Galimov , Akhmetov.

Domáci štadión sa už pomaly zaplňuje a fanúšikovia sa už tešia na dnešný zápas.

Hráči sú už na ľadovej ploche a prebieha už posledná príprava na zápas .

Práve na štadióne hrá ruská národná hymna . Zápas o malú chvíľu začne.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:15
    Hostia to skúšali strelecky ako prvý ale je tu prvý zákrok Kolesnika.

00:40
    But bojuje o puk ale protihráči ho oň pripravili.

1:05
    Zakázané uvolnenie domácich.

1:25
    Druhá formácia sa skúšala strelecky presadiť ale bez úspechu.

2:05
    Aj hosťujúci brankár sa teraz musel mať na pozore. Pripísal si dôležitý zákrok.

2:10
    Menšia bitka sa teraz udiala medzi hráčmi. Najviac sa do bitky zapájal Višněvskij.

3:20
    Pri puku sú hostia a snažia sa preniknúť do útočného pásma.

4:02
    Puk bol zrazený na ochrannú sieť. Vhadzovanie v obrannom pásme domácich.

5:30
    Domáci sa hrnuli do útoku a bude sa vylučovať na starne hostí.

5:30
    Andrej Korabejnikov pôjde na tresnú lavicu za podrazenie.

6:30
    Domáci hrajú túto presilovku zatiaľ zle. Poriadne ešte neohrozili Hovinena.

6:40
    Teraz zapracovali dobre s pukom domáci ale obrana hostí si dala pozor a puk odstreľuje čo najdalej.

6:50
    Apalkov to teraz skúsil tvrdou strelou spoza obrancov hostí. Hovinen však svoj tím podržal.

7:00
    Z presilovky domáci gól nevyťažili a do útoku sa teraz hrnú hostia.

7:10
    Petrov sa dostal ku puku ale z dobrej streleckej pozície bol vytlačený hosťujúcou obranou.

8:39
    Domáci pri puku ale nemôžu sa dostať do útočného pásma.

09:32
    Tak teraz Hovinen podržal svoj tím pri tvrdej strele Spruktsa a aj dorážke Buta.

10:05
    Lokomotiv je momentálne živším tímom a ohrozuje bránu hostí. Avšak gól sa im nedarí zatiaľ streliť.

10:31
    Zakázané uvoľnenie domácich. Hra sa presunie pred ich bránu.

10:49
    Na tresnú lavicu musí ísť za držanie Petrov.

11:00
    Hostia sa hned nasťahovali do ich útočného pásma a vyvíjajú tlak na domácich.

12:00
    Domáci sa zatiaľ dobre bránia a puk už po tretí krát vyhadzujú preč.

12:50
    Sanford teraz podržal svoj tím po tvrdej strele Anttilu.

14:45
    Hostia sa snažia častejšie ohrozovať bránu svojho súpera ale Sanford ich všetky pokusy zatiaľ úspešne kryje.

16:45
    Hovinen teraz podržal svoj tím. Na dvakrát dokázal zneškodniť nebezpečnú strelu Buta.

18:30
    Petrov to teraz skúšal na Hovinena ale jeho ťahaná strela minula bránku.

19:00
    Beží posledná minúta 1.tretiny.

19:45
    Hostia sú ešte v záverečnom tlaku ale nie a nie vystreliť na bránku.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Takže po 1.tretine je tu stále nerozhodný stav 0:0. Obidvaja brankári držia svoje tím od inkasovania gólu. Najväčšiu šancu zápasu mal domáci Kapustin ale Hovinena sa mu prekonať nepodarilo.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:30
    A domáci sa hned vrhajú do útoku. Je tu aj ich prvá strela v tejto tretine ale veľmi nepresná.

21:21
    Petrov to skúšal strelou na Hovinena ale nebola moc silná a Hovinen ju poľahky zneškodnil.

22:10
    Lokomotív je opäť aktívnejším a obrana Novokuznecku má veľa roboty.

22:38
    Aj hostia sa už osmelili a Galimov skúšal pozornosť Sanforda .

23:45
    Hovinen sa musel mať teraz na pozore. Redlihs nahodil na neho ľahký puk a na určitú chvíľu nevedel brankár Novokuznecku kde je puk. Našťastie sa rýchlo spamätal a puk podržal vo svojej lapačke.

25:00
    Tak teraz mali hostia štasťie že Malcevoa strela skončili len tesne vedľa. Videli sme peknú kombináciu Romantseva s Malcevom.

26:45
    Strelu Achmetova bezpečne chytá brankár Sanford. Nebola to moc vydarená strela.

28:00
    Kosourov teraz tvrdo vystrelil ale Sanford opäť bezpečne kryje jeho pokus.

29:00
    Hovinen svoj tím teraz podržal , ked musel hasiť v priestore pred bránkou .

30:15
    Hostia sa nevedia presadiť cez dobrú obranu hostí .

30:51
    Až teraz sa podarilo hráčom Novokuznecku na dlhšiu dobu udržať puk a vrhajú sa do útoku.

32:10
    Domáci Apalkov získal pre bránkou puk a aj vystrelil. Opäť však bez úspechu.

33:00
    Domáci hráč Kronwall vystrelil od modrej a puk tečovalo niekoľko hráčov. Cestu do bránky si však puk nenašiel.

34:15
    Domáci si zahrajú presilovku. Korabeynikov poslal k ľadu domáceho Chernikov a hráč ide na tresnú lavicu za hrubosť.

34:25
    Domáci začali presilovku hned aktívne a obrana Novokuznecku sa čo najrýchlejšie snaží vyhodiť puk.

35:10
    Hostia dobre kazia presilovku domácim a puk opäť letí preč od ich obranného pásma.

36:00
    Domáca presilovka sa skončila a opäť sme gól nevideli.

37:15
    Chernikov bol pri puku a aj vystrelil. Strela však bola nepresná a puku sa zmocnili hráči Novokuznecku.

38:00
    Teraz tu bolo prečíslenie domácich 3 na 2 ale ani z toho gól nepadol. Višněvskij bol vytlačený z dobrej pozície a už nezakončil tak ako chcel.

38:40
    Hovinen teraz bez väčších problémov chytil puk po strele Redlihsa.

39:00
    Beží posledná minúta 2.tretiny.

39:40
    Tak ako aj na konci 1.tretiny sú v záverečnom tlaku hostia. Domáci ale výborne bránia.

40:00
    Druhá tretina skončila.

40:00
    Domáci hráč Kronwall si pôjde sadnúť na tresnú lavicu za podrazenie.

Tak ani po druhej 20 minútovke sme gól nevideli. Brankári nadalej chytajú s istotou a väčšie šance opäť zneškodnili. Uvidíme či sa dočkáme gólu v 3.tretine alebo sa bude predlžovať.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:15
    Hostia majú hned od úvodu presilovku a už sú natlačený v obrannom pásme domácich.

40:41
    Kanarsky bol pri puku a snažil sa prekonať domáceho brankára Sanforda. Avšak bez úspechu.

42:00
    Presilovka hostí sa skončila. Kronwall je už na ľade.

42:35
    Domáci opäť držia puk na svojich hokejkách a hostia sa musia brániť.

44:15
    Hostia sa už oslobodili z tlaku a snažia sa ohroziť svojho súpera.

45:00
    Hostia sú stále pri puku a sú nasťahovaný pred brankárom Sanfordom.

46:15
    Redlihs sa teraz skúsil otočiť okolo brány a tak prekonať Hovinena. Trafil však len jeho betóny a odrazený puk nedokázal už nikto z domácich poslať do bránky.

47:00
    Gól sme ešte stále nevideli aj ked príležitostí na to už bolo dosť.

47:30
    Po tom čo puk do svojej moci získal Hovinen sa rozpútala menšia bitka medzi hráčmi.

48:16
    Hovinen sa musel mať teraz na pozore ked sa prednim objavil Chernikov . Avšak ten trafil len jeho betóny.

49:15
    Hostia vyvíjajú tlak na domácich ale chýba tomu už len presné zakončenie.

50:00
    Hovinen opäť úspešný. Tentoraz vychytal Chernikova.

52:05
    Prečíslenie domácich 2 na 1. Na poslednú chvíľu skĺzol Redlihsovi puk z hokejky a nemohol preto zakončiť.

53:25
    Domáci opäť okupovali bránku hostí ale nedokázali lepšie zakončiť.

54:10
    Hostia za dostali z tlaku a hrnú sa rýchlo dopredu.

54:47
    Anttila si pôjde na 2 minúty oddýchnuť na tresnú lavicu za hru vysokou hokejkou.

55:05
    Domáci už rozbehli svoj presilovkový kolotoč.

56:47
    Hostia sú už v plnom počte.

58:00
    Posunutá bránka hostí.

58:15
    Bežia posledné minúty zápasu a tímy sa snažia streliť ten jeden jediný rozhodujúci gól.

59:00
    Beží posledná minúta 3.tretiny.

59:15
    Redlihs ohrozil svojou strelou Hovinena. Avšak bez úspechu.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Zápas sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 0:0 a preto prichádza na rad predĺženie. Ten gól nie a nie padnúť asi len vdaka dnes skvelo chytajúcim brankárom.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:15
    Domáci pri puku a ohrozujú bránku hostí.

60:35
    Pri hre 4 na 4 sú pri puku stále domáci.

62:00
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    A domáci sa stávajú víťazom toho zápasu . Od úvodu predĺženia mali puk na hokejke len domáci hráči a z tlaku dokázali vyťažiť jediný rozhodujúci gól. V podstate všetci 4 hráči boli natlačený pred bránkou hostí. Puk sa odrazil na hokejku AVERINA a ten rozhodol o tomto zápase , bez assistencie.

Tak víťazom stretnutia sa stal domáci celok Lokomotív Jarslavľ , ktorý zdolal po predĺžení Metallurg Novokuzneck 1:0 po góle AVERINA zo 62.min.

V zápase sme videli množstvo gólových príležitostí ale brankári dnes chytali výborne a preto sme gól videli až v predĺžení.

Domáci teda natiahli svoju sériu výhier na 3 zápasy a hostia pokračujú v zlej bilancii a tú natiahli už na 6 zápasov bez výhry.

To je nadnes všetko. Dúfam že sa vám môj textový prenos páčil. Dovidenia nabudúce. (19:23:53)