Rusko – USA 3:8 (kon.) | Švajčiarsko – Česko 2:1 (kon.) | Fínsko – Slovensko 4:3 (kon.)
Kanada – Švédsko 2:3 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
Kanada
2:3 (0:0, 1:0, 1:2)
Švédsko
Štvrtok 16.05.2013, 20:15 • Globen • Majstrovstvá sveta

Skončilo sa nám tak dnešné posledné štvrťfinále, v ktorom do ďalších bojov postupujú hráči Švédskej reprezentácie.

Dobrý zápas a hlavne kvalitný ukončil dnešné štvrťfinálové zápasy. V úvode zápasu prišlo viacero šancí na strane Kanady, ale Švédi mali svoju silu, ktorú následne aj využili. Úvodný gól však prišiel až v druhej tretine, keď sa po teči pred brankárom presadil Stamkos. V poslednej tretine to bolo o niečo na góly lepšie. Vyrovnanie na 1:1 prišlo z presilovky, konkrétne v 46. minúte po góle Danielssona. Tento útočník pridal druhý gól v 50. minúte, ale o minútu neskôr odpovedala Kanada gólom Girouxa.

V predĺžení sa toho veľa nestalo a o všetkom sa rozhodlo v samostatných nájazdoch, ktoré lepšie zdolali hráči Švédskej reprezentácie. (22:56:53)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Švédska. Všetko je už však dokonané! V samostatných nájazdoch uspeli hráči Švédska, ktorí vyhrali nad Kanadou po samostatných nájazdoch. O všetkom rozhodol premenený nájazd NIKLASA PERSSONA.

Kanada z následného nájazdu nie je úspešná a do semifinále postupuje Švédsko!

Začala sa druhá séria a na nájazde je úspešný Niklas Persson, ktorý uspel po presnej strele.

Na strane Švédska je to Daniel Sedin. Jeho dlhý rozbeh a následná strela, ktorú kryje brankár Smith.

Na druhej strane pri nájazde Duchena zasahuje brankár Enroth.

Na druhej strane prišiel Henrik Sedin, ktorý si položil brankára ale Smith zasiahol betónom.

Na druhej strane prišiel Jordan Eberle, ktorý vyrovnáva na 1:1 po presnej strele do pravého dolného rohu.

Prvá šanca na strane Švédska a Ericsson premieňa popod betóny brankára Smitha!

Prvý samostatný nájazd nepremenený! Šanca na strane Švédska.

Ako prvý začnú samostatné nájazdy hráči Kanady. Pri puku sa aktuálne ocitol Claude Giroux, posledný strelec.

Samostatné nájazdy začínajú.

V samotnom predĺžení šanca neprišla ani na jednej strane. Za pár sekúnd sme tu so samostatnými nájazdmi.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

69:20
    Posledné sekundy zápasu. Kanada už pomaly čaká na sekundy a ide do útoku. Stamkos na pravej stane a nahodený puk do útočného pásma. Kanada chce dohrať predĺženie v útočnom pásme.

68:50
    Posledné sekundy predĺženia. Vážnejšia šanca teda neprišla a do útoku sa tentokrát dostávajú švédski hráči. Tí prešli popri mantinely, avšak zatiaľ nezakončili.

37:30
    Švédsko sa sa dostáva do útoku, ale gól z toho nie je. Kanada všetko kontroluje a teraz drží puk vo vlastnom pásme. Vzápätí útok, ktorý skončil v útočnom pásme – Švédsko sa ubránilo.

Tomáš Batiz

Góly a asistencie: 21. Stamkos (Robidas, Ladd), 51. Giroux (Ladd) – 46. Danielsson (Sedin, Sedin), 50. Danielsson (Sedin, Sedin), rozh. náj. Persson

Kanada: Smith (Dubnyk) – Hamhuis, Robidas – Harrison, Subban – Schenn, Campbell – Dillon, Schultz – Ladd, Giroux, Stamkos – Staal Jordan, Read, Simmonds – Duchene, Staal Eric (C), Eberle – Hall, O'Reilly, Skinner.
    Švédsko: Enroth (Markström) – Tallinder, Gustafsson – Granberg, Fälth – Kronwall (C), Edler – Fransson – Lundqvist, Ericsson, Danielsson – Hjalmarsson, Persson, Landeskog – Eriksson, Sedin Henrik, Sedin Daniel – Pettersson, Lindberg, Järnkrok – Thörnberg.

Rozhodca: Bulanov (RUS), Ronn (FIN) – Dahmen (SWE), Woodworth (USA)