Rayo Vallecano – Valencia 0:4 (kon.) | Real Betis – Vigo 1:0 (kon.) | Atlético Madrid – Barcelona 1:2 (kon.)
Malaga – Sevilla 0:0 (kon.)
Real Betis
1:0 (0:0)
Celta Vigo
Nedeľa 12.05.2013, 17:00Španielska LaLiga

A moja predpoveď sa stala skutočnosťou. Máme za sebou nie veľmi atraktívny zápas. Hral sa priemerný futbal. V prvom polčase mali viac z hry domáci, ale Betis svoje príležitosti aj kvôli ofsajdom nevyužil. Neskôr sa do hry dostali aj hostia, ktorý bojujú o záchranu, ale v druhom polčase sa nevedeli dostať k výraznejšiemu tlaku a hlavne bolo to bez nebezpečnej strely. Domáci dali z prvej priležitoti v druhom polčase gól a potom už len zápas kontrolovali. To je nateraz odo mňa všetko, ale za chvíľu sa stretneme pri zápase Atletico Madrid – FC Barcelona. Prajem pekný zvyšok večera. (18:52:18)

90+3
    V nadstavení sa k ničomu výraznému hostia nedostali a pravdepodobne si to už Betis postráži,

88
    Betis odkopáva loptu len do bezpečného územia a teraz už na brejky nemyslí. Výsledok 1:0 sa snažia ubrániť.

86
    Betis sa pri útočnej snahe dostáva k celkom zaujímavým brejkom. Teraz po spiatočnej prihrávke zakončoval Paulao.

85
    Celta Vigo to teraz skúša najmä pomocou dlhých lôpt, ktoré nakopáva pred Adriana.

84
    Betis dobre hraje v defenzíve , napúšťa súpera do výraznejších príležitostí.

82
    Posledné striedanie zápasu. Pranjič nastupuje namiesto Johnyho.

81
    Hostia sa snažia ako sa len dá, ale domáci urputne bránia tesný výsledok.

80
    Domáci teraz bránia tesný výsledok aj za cenu faulov. Previnil sa Pérez.

78
    Druhé striedanie hostí. Do zápasu zasiahne Toni a stretnutie skončilo pre Laga.

76
    Hra je plná nepresností...

75
    Striedajúci Vadillo je potrestaný žltou kartou. Celkovo to je už 3:3 na žlté karty.

74
    Mohlo byť už 2:0 ! Domáci Benat by však musel trafiť o niečo lepšie. Jeho strela smerovala do pravej tyče !

72
    Tretie striedanie domácich. Carlosa nahradil Paulao.

71
    Následne bol potrestaný hosťujúci Vila.

70
    Castro inkasuje za vyzlečenie dresu žltú kartu. Jeho oslava bola skutočne vášnivá. Taká v rytme Andalúzie.

69
    Real Betis dal gól!

Dak dotretice sa už domáci dočkali, teraz to už ofsajd nebol a gól platí. Z ľavej strany odcentroval do šestnástky Chica a RUBÉN CASTRO sa z voleja trafil presne. Varas nemal šancu zasiahnúť. Rýchly brejk sa domácim podaril na výbornú !

68
    Adrian si narobil problémy a zle riešil malú domov. Mal šťastie,že tam nebol Aspas skôr.

66
    Betis o niečo v útoku ožil. Bude to smerovať ku ich prvému gólu ?

65
    Našťastie sa tak nestalo a Mario te na ihrisku ešte skúsi, aj keď s poriadnou bolestivou grimasou.

64
    Mario bol teraz odnesený na nosidlách mimo ihriska. Po jednom zo súbojov bude musieť byť ošetrovaný a je možné, že sa už do hry nevráti.

63
    Hra sa odohráva medzi šestnástkami, takže sledujeme veľa hlavičiek, defenzívnych zákrokov,ale určite nie pekný futbal, na ktorý sú hlavne domáci fanúšikovia zvyknutý. Tešiť ich môže aspoň krásne slnečné Andaluzske počasie.

62
    Druhý polčas je diametrálne odlišný od toho prvého. Zatiaľ sa musia brankári poriadne nudiť, keďže na ich bránky nesmerovala ani jedna strela.

60
    Druhé striedanie Klokanov. Péreza nahradil Vadillo. Práve Vadillo by mohol nakopnúť nejakú ospalú ofenzívu domácich.

59
    Momentálne je to najmä o nepresnostiach na jednej aj druhej strane. Pravdepodobne je to dôsledok striedaní.

58
    Stretnutie sleduje 38 547 divákov.

57
    Domáci akoby sa uspokojili aj s remízou. V druhom polčase sledujeme viac ofenzívnej snahy hostí.

56
    Zmena prichádza aj na strane Betisu. V zápase skončil Igiebor, dnes málo viditeľný a nahradil ho Sevilla.

55
    Hostia realizovali prvé striedanie. Orellano končí a na jeho miesto príde Lucas.

54
    Momentálne sa hrá prevažne v strede ihriska.

53
    Amaya sa teraz previnil faulom a dostáva ako prvý zo svojho tímu v dnešnom stretnutí žltú kartu.

52
    Carlos chcel vybojovať pred šestnástkou štandartku, ale spadol veľmi okato a rozhodca Teixeira mu na to neskočil.

50
    V druhom polčase zatiaľ sledujeme len priemerný futbal, viac sa vyčkáva. Je to taký taktický boj.

49
    Celta zahrávala štandartku, ale tá bola rozohraná Insom veľmi zle.

48
    Celta začal v druhom polčase aktívnejšie.

47
    Pripomeniem, že obidva tímy nastúpili na druhý polčas v rovnakom zložení ako ten prvý skončili.

46
    Výkop mali hostia v oranžovo-čiernej kombinácii.

46

Druhý polčas začne okolo 18:00.

Rozhodca teda ukončil nie až tak zaujímavý prvý polčas. Prvých 25 minút boli lepší domáci, potom sa už Celta Vigo dostala do zápasu a bola tiež nebezpečná. Gólov sme sa však v prvom polčase nedočkali. Verme, že v druhom polčase prídu aj gólové okamihy, či už na jednej alebo druhej strane.

45
    Rozhodca nebude nad rámec nič nadstavovať.

44
    Amaya vystihol zámer Aspasa a pred nim zakončil dobrým sklzom. Blížime sa k záveru prvého polčasu.

43
    Prvý polčas sa už len dohráva.

42
    Real Betis dnes zahrával už veľa štandartiek. Teraz mali ďalšiu, ktorú poslal na Varasa Benat, nič prekvapujúce sa však nestalo.

40
    Zostáva 5 minút do konca zápasu a stále je to vyrovnaná partia. Zo začiatku boli lepší domáci, ale hra sa vyrovnala vďaka zlepšenej hre Viga.

39
    Polonahých fanúšikov v hľadisku teraz určite potešila akcia Carlosa, ktorý sa dostal do pokutového územia a vystrelil. Bohužiaľ len do bočnej siete. Premárnil dobrú príležitosť.

37
    Hráči Viga tento priamy kop odvrátili aj za cenu rohového kopu.

36
    Následne prišla ďalšia štandartka pre hráčov Betisu.

35
    Priamy kop Peréza narazil na múr Celty Vigo.

33
    Chica výborne pristúpil k Aspasovi a nedal mu pred domácou bránou čas ani priestor.

32
    Betis sa nevie dostať to takej príležitosti, aké si vytváral na začiatku zápasu ako na bežiacom páse.

31
    Hostia tiež prichytení v ofsajde, potom si však vytvorili dobrú streleckú pozíciu, keď strieľal Orellana. Adrian jeho pokus vyrazil pred seba a následne si loptu skryl do náručia. Vigo vystrčuje rožky.

30
    Hostia sa postupom času dostávajú viac a viac do hry a sú aktívnejším družstvom. Strach z úvodu zápasu už nie je viditeľný.

28
    Hra sa mierne ukľudnila a hlavne tempo domácich podstatne upadlo. To môže vyhovovať hosťom pre prípadný prekvapujúci útok.

27
    Prekvapujúco to teraz skúšal z veľkej diaľky Krohn Dehli a Adrian musel rýchlo zacúvať do svojej bránky. Zasahovať nemusel, dánsky reprezentant prestrelil.

25
    Prvým hráčom, ktorý inkasoval žltú kartu je hráč Viga Natxo Insa.

24
    Z rohu už žiadne nebezpečenstvo nehrozilo. Celta môže odkopávať od brány.

23
    Následne sa však Castro do ofsajdove pasce nedostal a napredoval po pravej strane. Zvolil si razantnú strelu, ktorú Varas vyrazil na rohový kop.

22
    Teraz to tiež domácim nevyšlo. Do ofsajdovej pasce sa dostal Castro.

21
    Máme za sebou prvých 20 minút zápasu. Sledujeme prevažne hru na jednu bránu. Navyše Betisu pre ofsajdy rozhodca neuznal dva góly.

20
    Center do šestnástky však nikoho nenašial a tak môže Adrian rozohrávať.

19
    Rohový kop pre Vigo. Pred Aspasom poslal loptu do zámedzia Nacho.

18
    Dá sa povedať, že sme sledovali prvú šancu hostí. Z ľavej strany centroval Vila a Adrian musel ísť k zemi. Jeho zákrok bol veľmi istý pred dotierajúcim Aspasom.

16
    Bol rozohraný na krátko a center do pokutového územia im už nevyšiel podľa predstáv.

15
    Štandartná situácia pre domácich hráčov. Zahrával ju Pérez a nebezpečne hlavičkoval Pabón. Varas vytiahol loptu mimo brány a bude z toho rohový kop.

14
    Ofenzíva Viga akoby od začiatku zápasu neexistovala. Ofenzívni hráči sú dosť pasívni a viac sa sústredia na bránenie.

13
    Tlak domácich neutícha, sú jasne lepším celkom. Hostia budú musieť niečo zmeniť.

11
    Neskutočné ! Betis dal druhý gól a opäť to bolo z ofsajdu, v ktorom sa ocitol Castro. Domáci fanúšikovia už dvakrát vstávali zo sedačiek, ale zbytočne.

10
    Stále sa hrá na polovici Viga. Celta je na zostupovej pozícii a potrebuje dnes nutne bodovať. Takto sa však o záchranu určite nebojuje.

9
    Celta Vigo sa vlastne ešte ani nedostala k ohrozeniu bránky Adriana.

8
    Stále je to hra na jednú bránu. Real Betis z minúty na minútu zvyšuje svoj tlak pred šestnástkou Viga.

6
    Rýchla kombinačná akcia domácich skončila gólom. Krásny center poslal Carlos a loptu dopravil do siete Pabón. Avšak čiarový rozhodca si správne všimol ofsajdové postavenie.

5
    Hosťujúci Aspas bol v postavení mimo hry. Za obranou bol síce sám, ale nepostrážil si moment prihrávky.

4
    Real Betis na svojho súpera poriadne vybehol a dostal ho pod tlak.Uvidíme, či sa to prejaví v blízkej dobe aj na zmene skóre.

3
    Hráči Viga sa nevedia dostať k lopte...

2
    A tá stojí za zmienku. Carlos centroval dosť nepríjemný center z ľavej strany, Varas však výborne zasiahol.

1
    Výkop mal domáci Betis v bielo – zelonom a hneď zakladajú prvú akciu zápasu.

1

Plný štadión víta svojich miláčikov, hráči sú už nastúpení na ihrisku a všetko je pripravené na začiatok zápasu.

Real Betis: Adrián – Nacho, Chica, Mario, Amaya – Benat, Igiebor, Pérez, Carlos, Castro – Pabón

Celta Vigo: Varas – Túnes, Lago, Johny, Oubiňa – Fernández, Insa, Vila, Krohn, Dehli, Orellana – Aspas.

Rozhodca: Teixeira – Diáz, Torre..

REAL BETIS

Narozdiel od hostí, domáci Betis Sevilla je v úplnej pohode. Nachádza sa na siedmom mieste tabuľky. Domáci už prakticky nemajú o čo hrať, skôr pre potešenie fanúšikov. Šancu prebojovať sa do pohárovej Európy už stratili. Tieto aspekty hovoria v prospech toho, že hostia by sa mohli presadiť. Záleží len na domácich ako pristúpia k tomuto zápasu.

CELTA DE VIGO

Asi nikto by nečakal, že Celta sa v tejto sezóne bude potýkať s takými problémami. Momentálne je na predposlednom ieste tabuľky a na nezostupové miesto, kde je teraz Osasuna stráca len 2 body.Nádej stále existuje, Vigo však musí bodovať v každom zápase. Najlepšie by pre nich bolo ak by si dnes pripísali na konto tri body, lebo každým kolom bude nervozita narastať.

Všetkým nadšencom španielského futbalu prajem príjemné nedeľné popoludnie.Dnes Vám prinesiem zápas 35.kola medzi Realom Betis a Celtou de Vigo. Najmä hostia budú mať v tomto zápase o motiváciu postarané. Tí momentálne balancujú na hranici zostupu do druhej ligy.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.