Chelsea – Kazaň 3:1 (kon.) | Benfica – Newcastle 3:1 (kon.) | Fenerbahce – Lazio 2:0 (kon.)
Tottenham – Bazilej 2:2 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:2 (1:2)
FC Bazilej 1893
Štvrtok 04.04.2013, 21:05 • White Hart Lane • Európska liga

85
    Posledné striedanie hostí. Na pár posledných minút prepustil svoje miesto na ihrisku Salah Degenovi.

72
    Kapitán Streller prepustil svoje miesto na ploche Zouaovi.

66
    Prvé striedanie hostí. Sereya Dieho nahradil na ihrisku Cabral.

65
    Stocker ľavačkou zatočil loptu na bránu Friedela a ten ju musel vyraziť na roh. Rohovému kopu sa už domáci ubránili.

64
    Domáci kapitán videl žltú kartu. Priamy kop pre hostí.

63
    Domáci tréner stavia všetko na útočnú kartu. Holtbyho nahradil na ihrisku Dempsey.

58
    Tottenham dal gól! Gól strelil SIGURDSSON.
    Domáci sa dočkali vyrovnávajúceho gólu. SIGURDSSON si zbehol z ľavej strany až pred pokutové územie a za pomoci Scharovho teču prekonal brankára Sommera.

58
    Druhé striedanie domácich. Dawson nahradil Essouho-Ekotta.

56
    Druhý polčas ponúka viac futbalovej krásy ako ten prvý. Naughton pálil spoza šestnástky a brankár Sommer musel predviesť čo to zo svojho brankárskeho umenia. Krásny futbalový moment. Pekná strela a ešte krajší zákrok.

55
    Mohamed Salah sa dostal až pred Friedela ale brankár jeho pokus kryl. So Salahom nestíhal Vertonghen a tak povediac ho odprevadil až pred vlastného brankára.

47
    Strelec druhého gólu hostí Frei dostal žltú kartu za faul na Dembélého.

43
    Parker mohol ešte do polčasu vyrovnať ale netrafil odkrytú polovicu brány. Poslal loptu vedľa pravej tyče Sommerovej brány. Takáto šanca by sa mala premeniť a domáci kapitán to určite vie.

40
    Tottenham dal gól! Gól strelil ADEBAYOR.
    Domáci strieľajú veľmi dôležitý gól do šatne zásluhou ADEBAYORA. Po centri Sigurdssona sa k lopte dostal ADEBAYOR ale jeho prvý pokus o strelu skončil luftom až sa k lopte dostal domáci kapitán Parker. Jeho strela bola zblokovaná hosťujúcim obrancom a lopta sa dostala opäť k ADEBAYOROVI a v druhom pokuse sa už nemýlil a poslal loptu pod brvno.

34
    Tottenham dal gól! Gól strelil FREI.
    Hostia sa dostávajú už do dvojgólového vedenia zásluhou FREIA, ktorý sa presadil po rohu hlavou. Centrovanú loptu ešte pri bližšej tyči podvihol domáci hráč Vertonghen a tá zamierila rovno na hlavu FREIA.

30
    Tottenham dal gól! Gól strelil STOCKER.
    Domáca obrana trestuhodne nechala STOCKERA prejsť s loptou až na hranicu šestnástky. STOCKER prihrávkou našiel na pravej strane Mohameda Salaha, ktorý ešte loptu posunul na kapitána Strellera, no jeho zakončenie skončilo na tyčke. Nakoniec sa lopta odrazila k hráčovi, ktorý celú akciu začal a otvára skóre stretnutia.

29
    Prvá žltá karta v zápase pre domáceho hráča Gallasa za faul na kapitána hostí Strellera.

24
    Veľmi skoré striedanie domácich. Lennona nahradil na ihrisku Sigurdsson.

10
    Prvé ohrozenie brankára patrí tímu z Bazela. Streller dostal presnú prihrávku od svojho spoluhráča. Streller strieľal zvnútra šestnástky ale trafil iba dobre stojaceho veterána v bráne Tottenhamu, Friedela.

Ján Vrauko

Góly: 30. Stocker, 34. Frei, 40. Adebayor, 58. Sigurdsson

Karty:   29. Gallas (TOT), 64. Parker (TOT) – 47. Frei (BAZ)

Tottenham Hotspur: Friedel – Gallas, Vertonghen, Essou-Ekotto, Naughton, Lennon, Dembélé, Parker ( K ), Bale, Holtby, Adebayor
    FC Bazilej 1893: Sommer – Steinhöfer, Voser, Dragovic, Schär, Stocker, Serey Die, Frei, Mohamed El Nenny, Streller ( K ), Mohamed Salah

Rozhodca: Mažić – Ristić, Radojčić