Chelsea – Kazaň 3:1 (kon.) | Benfica – Newcastle 3:1 (kon.) | Fenerbahce – Lazio 2:0 (kon.)
Tottenham – Bazilej 2:2 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:2 (1:2)
FC Bazilej 1893
Štvrtok 04.04.2013, 21:05 • White Hart Lane • Európska liga

Domáci si môžu vydýchnuť zápas sa skončil. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hráči domáceho celku a po trinástich minútach sa im podarilo vyrovnať zásluhou Sigurdssona, ktorý sa presadil peknou strelou spoza šestnástky. Strelecké pokusy Salaha za hostí a Naughtona za domácich likvidovali brankári. V 65. minúte sa zaskvel pekným zákrokom Friedel, ktorý musel hasiť pokus Stockera z priameho kopu. Veľmi nepríjemné chvíle pre domácich prišli v závere stretnutia. Najprv musel z hry odstúpiť Gallas pre zranenie a to ho nemohol nikto nahradiť lebo domáci už využili všetky striedania. Potom ešte v súboji o loptu zle dostúpil na nohu Bale a museli ho odniesť na nosidlách. Čo sa týka priebehu zápasu tak remíza je spravodlivá i keď viac vyhovuje hosťom. Ísť do odvety s dvoma strelenými gólmi na súperovom ihrisku je veľká výhoda. Ďakujem Vám za pozornosť a dovidenia nabudúce. (23:03:18)

90+4
    Bale opúšťa ihrisko na nosidlách. Nevyzerá to vôbec dobre.

90+2
    Bale v súboji s Degenom zle dostúpil a ostáva ležať na tráve. Ak by sa zranil aj Gareth Bale po Gallasovi bola by to veľká strata pre Tottenham.

90+1
    Domáci tréner dal pokyn Adebayorovi aby ostal vzadu a moc sa nevysúval dopredu. Veľmi logický pokyn za tejto situácie.

90+1
    Hlavný rozhodca nastavuje ešte 3. minúty. Budú to krušné minúty pre domáce mužstvo.

89
    Veľmi nepríjemná vec pre domácich. Gallas opustil hraciu plochu a domáci budú dohrávať zvyšné minúty v oslabení. Tottenham už nemá možnosť na striedanie.

88
    Loptu majú na svojich kopačkách hostia ale nikam sa neponáhľajú.

86
    Do konca zápasu ostáva odohrať ešte 4. minúty plus nejaký nastavený čas. Uvidíme či sa podarí niektorému tímu strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

85
    Posledné striedanie hostí. Na pár posledných minút prepustil svoje miesto na ihrisku Salah Degenovi.

84
    Po Stockerovej akcii sa k odrazenej lopte dostal El Nenny ale loptu poslal nad bránu.

82
    Ruka Zoua v strede ihriska. Rozhodca sa rozhodol netrestať tento jeho prešľap.

82
    Mohamed Salah to skúšal na Friedela strelou ale jeho pokus bol príliš slabý a tan ju Friedel bez problémov chytil a rozohral akciu domácich.

80
    Domáci teraz zatlačili hostí. Obrana nevie kam skôr skočiť a loptu musia odkopnúť do autu aby si vydýchli.

79
    Domáci opäť začínajú akciu až od Friedela.

78
    Zoua mohol pridať tretí gól hostí ale zle trafil loptu. Domáci mali teraz veľké šťastie. Ak by ju Zoua lepšie trafil bolo by zle nedobre.

75
    Mohamed Salah motal hlavu dvom obrancom domácich a tí mu nevedeli loptu zobrať. Mohamed Salah patrí k najlepším hráčom hostí.

72
    Voser chcel brankára Friedela ohroziť z dobrých 25 metrov ale lopta skončila ako suvenír pre fanúšika na tribúne.

72
    Kapitán Streller prepustil svoje miesto na ploche Zouaovi.

Ján Vrauko

Góly: 30. Stocker, 34. Frei, 40. Adebayor, 58. Sigurdsson

Karty:   29. Gallas (TOT), 64. Parker (TOT) – 47. Frei (BAZ)

Tottenham Hotspur: Friedel – Gallas, Vertonghen, Essou-Ekotto, Naughton, Lennon, Dembélé, Parker ( K ), Bale, Holtby, Adebayor
    FC Bazilej 1893: Sommer – Steinhöfer, Voser, Dragovic, Schär, Stocker, Serey Die, Frei, Mohamed El Nenny, Streller ( K ), Mohamed Salah

Rozhodca: Mažić – Ristić, Radojčić