Slavia – Motor ČB 4:1 (kon.) | Litvínov – Chomutov 3:4 (po pr.) | Zlín – Pardubice 1:3 (kon.)
Plzeň – Třinec 4:2 (kon.) | Vítkovice – Liberec 1:5 (kon.)
Berani Zlín
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
cz Piatok 19.10.2012, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý páteční podvečer ze Zlína. Dnes dokončí zlínští hokejisté třízápasovou sérii na domácím ledě. Dva předchozí duely žlutomodrým vůbec nevyšly. Nejprve podlehli Mountfieldu 4:0 a v neděli se utkali s Plzní. To si Indiáni ze Zlína odvezly tři body a výhru 4:1. Ve druhém utkání dokonce Berani střídali brankáře, takže je pravděpodobné, že se dnes do branky postaví Jakub Sedláček. Dnešní soupeř Zlína, úřadující český mistr loňské sezony HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se střetne se Zlínem v této sezoně poprvé. Perníkářům se ze začátku moc nedařilo, ale za výpomoci hráčů z NHL se jejich výkony zlepšily. Momentálně okupují desátou příčku. Během výluky NHL oblékají pardubický dres hned tři hráči. Útočníci Aleš Hemský, David Krejčí a obránce Jakub Kindl. Všichni by se dnes měli představit na zlínském ledě. Domácí kouč Vlach nadále postrádá obránce Tesaříka a otazník visí nad startem dalšího beka, Martina Matějíčka. Berani mají po dvou nevydařených duelech co napravovat. V případě dnešního neúspěchu, by to bylo potřetí za sebou a ještě k tomu na domácím ledě. Pardubice poslední střetnutí na Spartě prohrály, těsným výsledkem 2:3 a tak se dnes určitě máme na co těšit. Zápas bude mít úvodní buly v 17:30.

Berani dnes vyjímečně nastoupí ve žlutých dresech.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Kotvan, Šenkeřík, Zámorský, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Čajánek, Čech, Ondráček, Kubiš, Honejsek, Melenovský, Holík, Veselý, Okál.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický - Kindl, Vašíček, Krejčí, Kočí, Bartek, Benák, Beech, Starý, Píša, Semorád, Kolář, Drtina, Šagát, Buchtele, Brendl, Zohorna, Hemský, Kousal, Nosek, Somík.

Rozhodčí: Husička - Minář, Bryška, Novák.

00:01

1:22
    Čajánek zachytil odražený kotouč, přihrál mezi kruhy, odkud prověřil Salfického Ondřej Veselý.

1:59
    Sedláček si připisuje první zásah proti střele Barteka.

2:49
    Šenkeříkovu nahrávku Leška nestihl a píská se icing.

3:17
    Nosek se zpoza branky natlačil před Sedláčka, ten byl pozorný a jeho pokus vyrazil.

3:22
    Na opačné straně se prohřešil Václav Benák (PCE) 2 minuty za krosček. První vyloučení dnešního utkání.

4:20
    Salfický se výborně roztáhl na brankové čáře a zabránil střele i dorážce Holíka.

5:10
    Linhart nezachytil skákající kotouč, Pardubice podruhé vyhazují.

5:22
    Hosté tohle oslabení zvládli výborně, Benák je na ledě.

6:10
    Holík to zkoušel od pravého mantinelu, Salfický vyrazil.

6:26
    Martin Hamrlík (ZLN) zcela zbytečně vysekl z ruk hokejku Buchtelemu a Zlín se bude poprvé bránit ve čtyřech.

6:43
    Nebezpečné Brendlovo nahození musel Sedláček levým betonem vyrazit.

7:47
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubice využívají přesilovou hru 5na4. ALEŠ HEMSKÝ obdržel přesnou přihrávku od Jakuba Kindla a prosmýkl se až před Sedláčka, kde střelou k pravé tyčce posílá hosty do vedení. Asistence: Jakub Kindl, Aleš Píša.

9:20
    Pardubice se usadily před Sedláčkem, zlínský brankář musel v tlaku hostů čelit několika střelám včetně dorážky Kousala.

10:14
    Linhart si všiml ve středním pásmu rozjetého Lešky, jeho tvrdou střelu lapil Salfický povedeným semaforem.

11:52
    Starého pokus končí zblokován v ochranné síti.

12:21
    Ondráček se dostal náhodně ke kotouči, z otočky jen těsně minul pardubickou klec.

12:28
    Zlínští si vynutili druhou přesilovku. Aleš Píša (PCE) 2 minuty za sekání.

13:26
    Jan Kolář (PCE) to za pardubickou brankou přehnal s tvrdostí a odpyká si dvě minuty. Zlín bude hrát minutu a dvě vteřiny 5na3.

13:26
    Zlínská střídačka si bere oddechový čas.

13:38
    Hamrlíkova střela po ledě se odráží zpět do obranného pásma Zlína. Zlín to zkusí znova do útoku.

14:02
    Salfický si poradil s tvrdou střelou Zámorského. Poté se tam strhla menší rozmíška mezi Balaštíkem a Vašíčkem.

14:30
    Pardubice jsou ve čtyřech, Zlín si ve dvojnásobné přesilovce šance vytvořil, proměnit je ale nedokázal.

15:03
    Chvíli se bude hrát 4na4, Antonín Honejsek (ZLN) 2 minuty za podražení.

15:26
    Pardubice jsou kompletní, začíná jim přesilová hra.

16:43
    Sedláček špičkou lapačky vyrazil Píšovu střelu, hosté se usadili v útočném pásmu.

17:10
    Domácí jsou kompletní, Pardubice přesilovku nevyužily.

17:41
    Poslední dvouminutovku v první třetině si domácí zahrají ve výhodě o jednoho hráče v poli. Radovan Somík (PCE) 2 min hákování.

19:20
    Zlín se v přesilovce nedostal vůbec ke střele, příliš mockrát kombinoval.

19:50
    Hosté jsou v pěti, posledních pár vteřin první třetiny.

20:00

Úvodní třetina nám nabídla vyrovnaný hokej, týmy se střídaly v uzamčení soupeře v útočném pásmu ale gól se podařilo vsítit jen hostům. Aleš Hemský se v přesilovce protlačil až před Sedláčka a střelou k tyči rozveselil hostující fanoušky. Berani měli k dispozici přesilovou hru 5na3 a i několik přesilovek 5na4. Využít nedokázali ani jednu. Zásahy brankářů: Sedláček (11) - Salfický (11) . Druhá třetina začne v 18:23.

20:01

20:35
    Balaštík posunul na Lešku, Salfický výborným zákrokem drží stále Pardubice.

21:20
    První pokus Čajánka byl zblokován, druhý skončil v lapačce Salfického.

23:24
    Výhodu přesilové hry budou mít hosté. Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.

24:06
    Přesilovkovou souhru zakončil střelou od modré čáry Kolář, Sedláček ukryl kotouč do náručí.

24:38
    Linhartovo laksní vykození mohl potrestat Bartek, minul branku.

25:30
    Okál sotva seskočil z trestné lavice a mohl unikat sám. Holíkovu prudkou nahrávku ale nedokázal zpracovat. Zlín je v plném počtu.

26:09
    Přesilovka pro Pardubice. Za sekání si odsedí dvě minuty Jiří Ondráček (ZLN).

26:19
    Hosté přesilovky umí a dnes to znamenitě potvrzují. Obránce JAN KOLÁŘ takovou polostřelou od modré čáry vystřelil a jeho pokus doplachtil k pravé tyčce Sedláčkovy branky. Asistence: Aleš Hemský, David Krejčí.

28:04
    Salfický raději přikryl puk do lapačky, před dotírajícím Kubišem. Vhazovat se bude po levé ruce pardubického brankáře.

28:22
    Jakub Kindl (PCE) 2 minuty za podražení. Přesilová hra pro Ševce a zároveň šance něco udělat s výsledkem.

29:38
    Holík střílel do proti pohybu Salfického, pardubický brankář čaruje.

30:22
    Holík střílel do odkryté branky, kotouč trefil pravou konstrukci a vylétl z branky. Domácí dnes nemají ani potřebné stěstí. Pardubice jsou kompletní.

32:28
    Sedláček výborně zasáhl proti dorážce Pavla Brendla.

34:17
    Kindlova tečovaná střela končí na hrudi Sedláčka.

34:56
    Tomáš Linhart (ZLN) 2 minuty za sekání.

36:55
    Horákovi nesedla rozehrávka, Brendl stál osamocený u pravé tyče, svůj pokus namířil ale hodně vedle. Linhart je na ledě, Zlín kompletní.

37:10
    Okál se snažil rychlým protiútokem něco vymyslet, pardubická defenzíva se nenechala rozhodit.

37:31
    Přecijenom si zlínští vybojovali v uplynulém tlaku výhodu přesilovky. Dvě minuty si odsedí Václav Benák (PCE) za sekání.

38:32
    Balaštík nedokázal trefit odražený puk ze vzduchu, dorážku ukryl Salfický do lapačky. Pardubický brankář potvrzuje svoji vyníkající formu z posledních zápasů.

39:23
    Čajánek byl za pardubickou brankou podražen Jiřím Vašíčkem (PCE). Zlín bude hrát 8 vteřin 5na3.

39:31
    Pardubice jsou ve čtyřech.

39:40
    Střela Zámorského našla cíl, ale jiný, než by si obránce Zlína představoval - lapačku brankáře Salfického.

40:00

Druhou třetinu byli lepší hokejisté Zlína, ale týmem kterému se podařilo vstřelit branku, byly opět Pardubice. V přesilovce lehkou střelou navýšil vedení hostů obránce Jan Kolář. Zlín si vytvořil mnoho příležitostí ke skórování. Buď se zaskvěl výborný Salfický, nebo v cestě stála tyčka či smůla na zlínských hokejkách. Berani nemohou najít recept na bezchybného Salfického. Uvidíme co nám přinese třetí třetina, která začíná v 19:19. Zásahy brankářů: Sedláček (9) - Salfický (16)

40:01

40:10
    Zlín dohrává necelou minutu a půl přesilovku 5na4.

41:30
    Zlínští obstřelovali Salfického branku, v jedné chvíli kotouč vypadl pardubickému brankáři z výstroje, ale nikdo z domácích ho nedokázal dopravit do sítě. Vašíček je na ledě, Pardubice jsou v pěti.

42:44
    Hosté se dokázali vymanit z obrovského tlaku domácích a jedinou přesnou šancí navyšují své vedení už o tři góly. RADOVAN SOMÍK zůstal u pravé tyče Sedláčkovy branky nikým nekrytý a z první zasunul puk do branky. Asistence: Kristopher Beech, Jiří Vašíček.

43:26
    Holík se protlačil ke střele, v poslední chvíli mu pokus zblokoval jeden z hostujících obránců.

45:35
    Dalibor Řezníček (ZLN) 2 minuty, nedovolené bránění.

46:53
    Zlín se tomuto oslabení zatím dobře brání.

47:40
    Řezníček už je na ledě, Zlín tohle oslabení zvládl.

49:55
    Salfický v poklidu přikryl puk pod lapačku a dělí ho necelých jedenáct minut od čistého konta.

49:06
    Jan Semorád (PCE) vysekl Melenovskému hokejku a odsedí si za to dvouminutový trest.

50:23
    Linhartova střela zápěstím končí v ochranné síti.

50:49
    Zámorský, posléze ani Linhart nevyzráli na Salfického.

51:07
    Kristopher Beech (PCE) 2 minuty za sekání . Sotva skončilo pardubické oslabení, bude následovat další.

51:27
    A opět se nám vylučuje na straně hostí. Na trestnou lavici si přisedne David Krejčí (PCE) na čtyři minuty za vysokou hůl. Domácí budou hrát 1:40 dlouhou přesilovou hru 5na3. Dnes je to jejich druhá početní výhoda se dvěma hráči na ledě.

51:39
    Kotouč po střele Köhlera poskakoval po brankové čáře, bude se zkoumat na videu, zda byla dosažena branka, nebo ne.

51:39
    Sudí rozpažil, a to znamená, že branka dosažena nebyla.

52:39
    Hamrlík dvakrát vystřelil a oba pokusy byly tak slabé, že si s nimi Salfický dokázal poradit.

53:04
    Beech je na ledě, hostující celek je ve čtyřech.

54:29
    Další vyloučení hostů, ti jsou dnes hodně nedisciplinovaní, otázka jestli to Zlínu v něčem pomůže.

54:29
    Tomáš Zohorna (PCE) 2 minuty za hákování.

55:23
    Zlín právě vstřelil branku!
    Dušan Salfický nakonec příjde o čisté konto. PETR ZÁMORSKÝ se rozhodl po nahrávce Hamrlíka vystřelit a ukázkově puk zasadil do levého horního rohu. Hostující brankář nemohl reagovat na bombu zlínského obránce. Asistence: Martin Hamrlík, Antonín Honejsek.

55:43
    Václav Benák (PCE) 2 minuty za zdržování hry. Zlín hraje 45 vteřin 5na3.

56:30
    Stadion žene domácí hokejisty k vyrovnání, blízko k tomu měl Honejsek, v rozhodující moment nedokázal trefit poloodkrytou klec. Zohorna je na ledě, hraje se 5na4.

57:08
    Hostům se povedlo vyhodit a našetřit nějaké vteřinky v oslabení.

57:43
    Hosté jsou v plném počtu.

58:06
    Za sekání si odpyká dvě minuty Marek Melenovský (ZLN)

58:36
    Zápas sleduje 4321 diváků.

60:00

Poslední třetina skončila nerozhodně 1:1, ale to nic nemění na tom, že si hosté ze Zlína odváží tři body. Výborným výkonem se o to zasloužil také brankář hostů Dušan Salfický. Berani tak prohráli i potřetí v řadě na domácím ledě. Nepomohla jim ani změna brankáře. Čestnou branku vstřelil v přesilovce obránce Zámorský. Pro dnešek je to vše, hezký zbytek večera. (20:00:02)

Ivo Raiskub

Góly a asistencie: 56. Zámorský (Hamrlík, Honejsek) - 8. Hemský (Kindl, Píša), 27. Kolář (Hemský, Krejčí), 43. Somík (Beech, Vašíček)

Berani Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Řezníček, Kotvan, Šenkeřík, Zámorský, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Čajánek, Čech, Ondráček, Kubiš, Honejsek, Melenovský, Holík, Veselý, Okál.
    HC Dynamo Pardubice: Salfický - Kindl, Vašíček, Krejčí, Kočí, Bartek, Benák, Beech, Starý, Píša, Semorád, Kolář, Drtina, Šagát, Buchtele, Brendl, Zohorna, Hemský, Kousal, Nosek, Somík.

Rozhodca: Husička - Minář, Bryška, Novák