Groningen – Willem II 1:1 (kon.) | Den Haag – Waalwijk 2:2 (kon.) | Alkmaar – Heracles 3:1 (kon.)
Nijmegen – Amsterdam 1:6 (kon.)
FC Groningen
1:1 (1:0)
Willem II Tilburg
cz Nedeľa 19.08.2012, 12:30Holandská Eredivisie

Je tu konec. Především v závěru jsme viděli značný tlak domácího týmu, jenže tým Groningenu nakonec míč do brány dopravit nedokázal a vzhledem k tomu, že na gól Texeiry z úvodního dějství dokázal v 48. minutě odpovědět Höcher, končí dnešní utkání remízou 1:1. (14:23:57)

90+3
    Domácí vrhají poslední zbytky sil do útoční. Hosté se naopak soustředí na defenzivu a nikam se již neženou.

90+1
    Nastavovat se bude pět minut.

90
    Domácí také naposledy střídají. Odešel Mitchell Schet a místo něj si zahraje Henk Bos.

89
    Höcherův centr do vápna domácí obrana odhlavičkovala skoro až na polovinu hřiště.

88
    Střela Höchera byla tečovaná na roh. Ten rozehraje opět hostující záložník.

87
    Nyní zajímavá standardka pro hosty. Je to nějakých pětadvacet metrů od brány. Po faulu Kieftenbelda, který dostal navíc žlutou kartu.

86
    Hráči obou týmů by se asi nejraději viděli již ve sprše. Už se jim to krátí. Do konce normální hrací doby necelé čtyři minuty.

83
    Domácí tým střídá. Odešel Kwakman a poslední minuty si zahraje Hiariej.

82
    Po centru do pokutového území se ale hostující obrana v pohodě ubránili a následně je pískán faul v neprospěch domácích.

82
    Domácím se nyní podařilo doslova vybojovat rohový kop.

79
    U míče jsou nyní opět domácí, ale bez pohybu se na polovinu soupeře dostávají jen velmi těžko.

77
    Na oba týmy očividně již dolehlo velmi horké počasí. Nehraje se v žádném velkém tempu.

75
    Opět se nehraje, tentokrát je pro změnu ošetřovaný Bacuna. Ten ale odchází po svých.

73
    Zraněného Muldera následně nahrazuje Peters.

73
    Domácí střídají. Odešel Zeefuik a nastupuje Hyun-Jun Suk.

72
    Mulder opouští hřiště na nosítkách a nevypadá to s ním dobře. Nebude moci pokračovat ve hře.

69
    Hostující Mulder zůstal ležet ve vápně soupeře a hra je přerušena. Mulder musí být ošetřovaný.

68
    Po pauze se hra trochu uklidnila a hraje se hlavně ve středu pole.

66
    Hosté chystají poslední střídání.

66
    Fotbalisté se opět pomalu rozmisťují po hrací ploše, utkání bude za chvilku pokračovat.

64
    Oba týmy dostali od rozhodčího opět možnost krátce se osvěžit a občerstvit.

62
    Před bránou Tilburgu je stále na co koukat. Domácí hráči se tlačí do útočení.

61
    Po následném přímém kopu musel zasahovat skvělým zákrokem Meul a následně byl i další závar ve vápně Tilburgu. K zemi padl Zeefuik, penalta se ale nepískala.

59
    van der Rijt nyní fauloval unikajícího Zeefuika a dostává žlutou kartu.

57
    Domácí hráči jsou ve druhém poločase stále aktivnější a snaží se s výsledkem něco udělat.

55
    Hosté podruhé střídají. Odešel Piqué a nastupuje Jallo.

53
    Ve druhém poločase sledujeme zatím parádní podívanou. Především domácí po inkasované brance hodně zabrali.

51
    Po následném rohu zakončoval Bacuna a jeho hlavička šla jen těsně nad bránou!

50
    Vrátit vedení na stranu domácích mohl nyní Zeefuik. Jeho ránu ze sedmnácti metrů bravurně konečky prstů vyrazil Meul.

48
    Willem II právě vstřelil branku!
    Hosté se přeci jen prosazují! MARC HÖCHER si na hranici vápna parádně narazil míč se spoluhráčem a na jeho následnou bombu pod břevno neměl Da Silva nárok - 1:1!

47
    Parádní rána hostujícího Höcher, ten jen těsně přestřelil domácí bránu!

46
    Domácí Emil Johansson hned v úvodu pár metrů za vápnem fauloval, dostal žlutou kartu a navíc je tu standardka z dobré pozice pro hosty.

46
    Hosté o poločase vystřídali. Hrát nebude Genaro Snijders a zahraje si Kevin Brands.

46

Je za námi první dějství utkání mezi Groningenem a Tilburgem. Domácí fotbalisté byli aktivnější a zcela po zásluze se dostali do jednobrankového vedení. Hosté budou muset ve druhém poločase hodně přidat, pokud chtějí s výsledkem něco udělat.

45+2
    Po následném rohu se domácí ubránili a rozhodčí okamžitě ukončuje poločas.

45+2
    Po přímém kopu Höchera musel domácí gólman vyrážet míč mířící pod břevno alespoň na rohový kop.

45+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

44
    Piqué i Schet se nechali ošetřovat, oba budou ale v pořádku a jsou na hrací ploše.

42
    Piqué nyní ošklivě trefil Scheta a může být rád, že nedostal druhou žlutou kartu. Faul se vůbec nepískal, přitom to na žlutou rozhodně bylo.

41
    Blíží se závěr poločasu a domácí hráči v pohodě drží soupeře daleko od své brány.

39
    Za další zatahání za dres dostal žlutou kartu opět hostující hráč, tentokrát se jedná o Vossebelta.

36
    Po následném přímém kopu zakončoval Bacuna a zasahovat musel hostující brankář, který balon vyrazil daleko do pole.

34
    První žlutou kartu v zápase dostal za stažení Scheta hostující Piqué.

31
    Nyní dvakrát zahrozili i hosté. Nejprve vyslal nepřesnou střelu směrem k bráně Hulder a následně byl v ofsajdu při zakončení Höcher.

29
    Stále stejný obrázek hry. Když už se hráči Tilburgu dostanou k balonu, tak o něj záhy velmi rychle přijdou, případně ho odevzdají soupeři.

28
    Domácí jsou stále při chuti a ženou se do útoku.

26
    Groningen právě vstřelil branku!
    Po parádní kombinaci a centru do vápna přišla zpětná hlavička na CÉSARA DAVIDA TEXEIRU, který pohodlně dopravil míč do odkryté brány!

23
    Rozhodčí dali ve velkém vedru oběma týmům možnost osvěžit se. Především domácí kustodi to mají hodně dobře vymyšlené. Každý z hráčů dostal ledově vychlazený ručník..

22
    Domácí brankář měl již balon pod kontrolou, když do něj nešetrně zajel Misidjan. Hra je přerušena, Da Silva bude v pořádku.

21
    Hodně pěkně nyní bez přípravy vystřelil domácí Texeira. Jeho tvrdou ránu musel likvidovat gólman Meul.

20
    Domácí fotbalisté se opět postupným útokem blíží k bráně soupeře.

18
    Ke střele z dálky se odhodlal Misidjan, mířil ale hodně mimo a odkopávat bude domácí brankář Da Silva.

15
    Hráči Groningenu jsou stále hodně při chuti a hraje se podle jejich not. Hosté se zatím pořádně na polovinu soupeře nepodívali.

13
    Další útočná akce domácích skončila faulem Zeefuika, míč mají hosté.

11
    Když už se hosté dostali k balonu, poslušně ho odevzdali soupeři a ten nyní může rozehrávat od stoperů.

9
    Centr do vápna poslal opět Schet, hostující obrana znovu balon odvrátila mimo pokutové území.

9
    Je tu další roh pro domácí tým.

7
    Domácí fotbalisté jsou v úvodu utkání výrazně aktivnější. Hraje se hlavně na polovině Tilburgu.

5
    Po centru do vápna Tilburgu se míč dostal až k Zeefuikovi, ten ale nedokázal hostujícího gólmana překonat.

4
    Domácí Schet měl možnost kopat i rohový kop, po centru do vápna se ale hosté ubránili.

2
    Piqué zůstal ležet po souboji se Schetem na hrací ploše. Akce ale pokračovala a Schet se dostal k centr do vápna, ten byl zblokovaný.

1

FC Groningen: Da Silva - Magnasco, van Dijk, Sparv, Johansson - Kieftenbeld, Texeira, Kwakman - Schet, Zeefuik, Bacuna

Willem II Tilburg: Meul - van Buuren, Haastrup, van der Rijt, M. Piqué - Misidjan, M. Hulder, Haemhouts - Vossebelt, Höcher, Snijders

Rozhodčí: Janssen - Simons, Hoksbergen.

Fotbalisté Tilburgu na tom nejsou o mnoho lépe. V minulém týdnu remízovali doma s NAC Breda 1:1 a s jedním bodem jsou momentálně na dvanáctém místě.

Domácí fotbalisté budou chtít odčinit vysokou porážku z minulého kola, kdy nestačili na Twente a prohráli na jeho hřišti vysoko 1:4. I kvůli tomu jsou hráči Groningenu až na poslední osmnácté příčky nejvyšší nizozemské soutěže.

Hezké nedělní odpoledne při sledování zápasu 2. kola nizozemské Eredivisie mezi domácím Groningenem a hostujícím Willem II Tilburg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.