koniec udalosti
Jednotlivci - muži

Streda 01.08.2012, 10:00Olympijské hry - Lukostreľba

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť začína o 10:00.

Príjemný pekný deň. Dnes v Olympijskom programe opäť nebude chýbať ani lokostreľba. Vyraďovacia fáza pokračuje tymito dopoludňajšími zápasmi.

10:00 Nespoli (11. ITA) - Čen (54. TAI)
    10:13 Ruban (43. UKR) Liu (22. CHN)
    11:18 Dai (7. CHN) - Strajhar (58. SLO)
    11:31 Vaziri Tejmoorlooei (39. IRI) - Velez (26. MEX)
    12:36 Oh (3. KOR) - Muller (62. SUI)
    12:49 Hristov (35. BUL) - Alvarez (30. MEX)

Prvý zápas začne už o 10:00 a prebehne medzi lukostrelcami Nespolim z Talianska a Čenom z Taiwanu.

Začíname!

Prvé dva sety vyhral Čen! Získal ich v pomere 28:27 a vedie nad Talianom už 4:0!

28:26 pre Nespoliho. Tak skončil tretí set prvého dnešného zápasu. 2:4 z pohľadu Taliana.

Je dobojované! Taiwanský lukostrelec Čen poráža 11. nasadeného Taliana Nespoliho, keď vo štvrtom sete vyhral 28:26 a získal šiesty bod. Trafil dve 9 a jednu 10. Nespoli (ITA) - Čen (TAI) 2:6! Čen sa stretne v ďalšom súboji s víťazom z nasledujúceho zápasu. Nasledujúci zápas: Ruban (43. UKR) Liu (22. CHN) .

Druhý zápas sa už začal. Prvý set vyhráva suverénne Ukrajinec, keď triafa 30 z 30! 2:0 pre Rubana (UKR)!

Druhý aj tretí set skončili deľbou bodov. V druhom sete obaja trafili 28 a v treťom 26. Skóre je teda: Ruban (UKR) : Liu (CHN) 4:2

Aj v piatom sete došlo k remíze! Tentoraz trafili 27 z 30. 5:3 pre Ukrajinca!

5:5! Bude nasledovať rozstrel. Piaty set získava tesne, ale predsa, Liu (CHN). 26:25, keď trafil 10,9 a 7 zatiaľ čo súper len 8,8 a 9.

Rozstrel vyhráva Viktor Ruban! 43. nasadený hráč triafa 10, kým jeho súper, Číňan Liu len 9. 6:5 a Ruban sa stretne v ďalšom zápase už o pár minút, presnejšie o 10:52, s víťazom prvého zápasu Čenom(TAI) o postup medzi najlepších 16.

Prvý dnešný osemfinálový zápas práve začal! Viktor Ruban(UKR) si berie prvé dva body za výhru v prvom sete. Vyhral ho v pomere 29:27. Ruban (UKR) - Čen (TAI) 2:0.

Už je to 4:0! 26:25 v druhom sete Ukrajinca posielajú do mierneho trháku.

Je dobojované! 43. nasadený hráč, Ukrajinec Viktor Ruban zdrvujúco poráža Taiwančana Čena najrýchlejším možným spôsobom, 6:0! Uvidíme ho teda v ďalšej časti turnaja.

O 5 minút začína ďalší zápas mužskej časti. O 11:18 sa v ňom stretnú siedmy nasadený Číňan Dai a Slovinec Strajhar.

28:25 v prospech Daia (CHN) skončil prv ý set tohto zápasu. 2:0.

O 3 body vyhral Dai aj v druhom sete a už vyhráva 4:0 nad Slovincom Strajharom.

Ďalší rýchly proces! 27:25 v treťom sete a Slovinec si môže začať baliť kufre domov. 6:0 pre siedmeho nasadeného Daia (CHN).

Zápas Vaziri Tejmoorlooei (IRI) - Velez (MEX) už o 10 minút!

Prvý set skončil remízou 1:1!

Druhý set vyhráva v pomere 28:26 Mexičan Velez a ujíma sa vedenia 3:1!

Už je to 5:1! Tejmoorelooei (IRI) je bod od prehry. Velex (MEX) má všetko pod kontrolou!

Je dobojované! 7:1 pre Veleza. 29:26 vo štvrtom sete posiela Mexičana do ďalších bojov. Tejmoorlooei (IRI) si balí kufre.

O 12:10 začína zápas medzi Daiom (CHN) a Mexičanom Velezom!

Dai vyzerá byť kludnejší ako jeho súper, Mexiča Velez. Aj preto vyhráva po dvoch setoch 4:0! Sety vyhral v pomeroch 27:26 a 27:25.

Je koniec! Dai (CHN) poráža Mexičana Veleza v najkratšom možnom čase 6:0. Tretí set jasne ukázal, kto je psychicky odolnejší. Tretia sada skončila 28:25. Dai postupuje medzi najlepších 16!

Ďalšie zápolenia medzi mužmi začnú o 12:36.

Trojka pavúka Oh (KOR) sa stretne s 62 nasadeným Švajčiarom Mullerom.

Zápas sa už začal. Oh dvomi 10 a jednou 9 vyhráva prvý set. 2:0 pre trojku pavúka!

Už je to 4:0! Oh vyhráva aj druhý set, tentoraz len o bod, 27:26. Muller (SUI) je krôčik od vypadnutia.

Muller pokazil poslednú strelu. Trafil len 6 a so skóre 24 sa porúča domov, pretože Oh (KOR) získava 28 bodov a vyhráva jednoznačne 6:0. O malú chvíľu, po zápase, kde sa rozhodne, koho vyzve, ho uvidíme opäť v akcii.

Predposledný dopoludňajší zápas mužskej časti odohrá Hristov z Bulharska a Mexičan Alvarez.

Zápas začal. Hristov(BUL) v prvom sete triafa len 23 bodov zatiaľ čo Alvarez(MEX) 28. Vyhráva tak 2:0 na sety.

Aj druhý set mal jasného víťaza. Alvarez (MEX) 27:26 a už je to 4:0!

Alvarez (MEX) - Hristov (BUL) 6:0 ! 29:28 v treťom sete a Alvarez sa stretne v boji o osemfinále s tretím nasadením Juhokórejčanom Ohom.

Začal sa posledný zápas dopoludňajšej časti. Body z prvého setu sa rozdeľujú. 28 z 30 bodov trafili obaja a Oh (KOR) Alvarez (MEX) 1:1!

Druhý set ovládol Juhokórejčan. Získal 29 bodov zatiaľ čo súper len 27. 3:1 pre Oha (KOR).

Je vyrovnané, 3:3! Luis Alvarez trefuje 30 z 30. Tri 10ky mu prinášajú 2 body.

Štvrtý set bol napísaný až do konca. Oh si zabezpečil 2 body posledným šípom, keď trafil 10 zatiaľ čo Alvarez len 9.Skóre 28:27 pre Oha mu zabezpečilo vedenie 5:3.

Posledný set skončil remízou a tak tretí nasadený Jun Hyek Oh z Južnej Korei postupuje medzi najlepších 16! Tento zápas vyhral 6:4 a Alareza z Mexika posiela domov.

Ďakujem vám za pozornosť. Skončila sa odpoludňajšia časť lukostreleckých pretekov. Ďalšie zápasy začnú o 16:00.Nezabudnite, budeme pri tom!

V prvom zápase popoludňajšej mužskej časti v lukostreľbe sa stretli Austrálčan Worth a domáci Brit Willis.

Prvý set vyhral v pomere 28:24 Austrálčan a ujíma sa vedenia 2:0!

V druhom sete dominoval Brit a preto je vyrovnané, 2:2. Trafil 28 z 30 kým Austrálčan len 262

Tretí set vyhral Worth (AUS) síce nie presvedčivo , ale predsa vyhral ho 26:24. Stav je 4:2

Vo štvrtom sete došlo k remíze a tak je stav 5:3. Worth (AUS) je len krôčik od výhry.

Piaty set vyhral v pomere 27:25 Brit a stav je teda 5:5. Prichádza k rozstrelu!

Diváci smútia, Brit v rozstrele trafil 9, kým Austrálčan Worth 10. Worth (AUS) - Willis (GBR) 6:5 .Do ďalšej vyraďovacej fázy postupuje Austrálčan.

Druhý zápas sa odohral medzi Javierom (PHI) a Ellisonom z USA.

Prvé dva sety vyhral Ellison (USA) jednoznačne. Dostal sa do vedenia 4:0, keď v prvom sete trafil 29 zatiaľ čo súper len 27 a v druhom sete trafil 28 , Javier (PHI) 25.

Tretí set skončil remízou 1:1 , keď obaja trafili zhodne po 25.

Štvrtý set rozhodol o víťazovi. Stal sa ním Američan Ellison, ktorý vyhral tento set v pomere 29:22 a v ďalšom zápase sa stretne s Worthom (AUS). Ellison vyhral 7:1 nad Javierom (PHI)!

Boj o osemfinále sa práve začal!

Prvý set si neuchmatol Austrálčan Worth, ale nebol to ani Ellison. Body si teda rozdelili, 1:1.

Druhý set vyhráva Worth (AUS) 27:25 a získava ďalšie potrebné body, ktoré potrebuje k postupu do oemfinále. 3:1

Worth (AUS) vyhral aj štvrtý set a už je len krôčik od postupu. Vyhral ho strelenými dvomi 10 a jednou 9. Američan Ellisom trafil len 8,8,10. 5:1!

Worth vyhráva tento súboj a predstaví sa nám opäť! Osemfinalista vyhral nad Ellisonom z USA hladko 7:1.

V ďalšom zápase sa stretnú Japonec Ishizu a Terry z Veľkej Británie. Zápas začne o pár minút.

Začal sa ďalší zápas. Prvý set vyhral domáci lukostrelec pomerom 26:25. Ujal sa tak vedenia 2:0.

Druhý set skončil nerozhodne. Obaja trafili 26 z 30 a doby si rozdelili. Brit vyhráva 3:1. Ishizu (JAP) bude mať čo robiť.

Brit Terry triafa 30 z 30! Japonec teraz nemal šancu. 5:1 pre Terryho. Ishizu(JAP) je v úzkych!

Diváci jasajú! Britský lukostrelec Terry vyhral 7:1 nad Japoncom Ishizom. 25:24 skončil štvrtý set. Terry sa predstaví aj v ďalšej fáze turnaja!

Druhý zápas medzi Moldavcom Olaruom a Američanom Kaminskim začal. Prvé dva sety si vynikajúcimi trefami uchmatol Američan. Vyhráva teda 4:0. Pomer skóre 27:25 a 29:26.

Tretí set skončil nerozhodne. Obaja hráči trafili 28 z 30 bodov a skóre je tak 5:1 pre Američana.Je len krôčik od výhry.

Štvrtý set si ukorisťuje Moldavec! Výkonom 28 ku 24 znižuje na 3:5 z jeho pohľadu!

Je vyrovnané, nasleduje rozstrel! 27:23 pre Olarua aj v piatom sete. Je remíza 5:5!Víťaza urči až rozstrel.

Američan Kaminski si neudržal nervy na uzde. Poslednú rozhodujúcu ranu vypálil iba do 7 a pripravil sa tak o postup. Dan Olaru (MDA) trafil 9 a postupuje ďalej! Olaru (MDA) - Kaminski (USA) 6:5!

V ďalšom zápase proti sebe nastúpili Brit Terry a Moldavec Olaru.

Prvý set vyhral 28:25 Moldavec. Získal tak 2 body a vedie.

Druhý set takisto získal Olaru (MDA) . Trafil 27 z 30 bodov a vedie už 4:0 nad Britom Terry.

Tretí set priniesol remízu. Obaja triafajú 28 bodov a stav je tak 5:1.

7:1! Briti plačú. Terry teno zápas nezvládol. Moldavec Olaru víťazí aj v tomto zápase a postupuje do ďalšej fázy turnaja. Štvrtý set vyhral 27:24 .

Nasleduje ďalší zápas . Stretnú sa Francúz Faucheron a Thamwong z Thajska.

Zápas začal. Prvý set vyhral Faucheron (FRA). 2:0, prvý set skončil v pomere 28:26.

Aj druhý set patrí Francúzovi. Lukostrelec z Thajska vyzerá bezmocne. 4:0.

Je koniec, Faucheron (FRA) vyhral 6:0 najrýchlejším možným spôsobom a postupuje ďalej. Thamwong (THA) si balí kufre.

Faucheron vyzve víťaza z dvojice Kousassi (CIV) - Prevost (FRA) .

Prvý set získava lukostrelec z Africkej krajiny v pomere 25:23!

Druhý set 26:24 patrí Prevostovi (FRA) .Je zrovnané, 2:2.

Remízy v treťom a štvrtom sete otázku víťaza nevyriešili. Obaja trafili 26 z 30 bodov v oboch prípadoch a skóre po 4 setoch je 4:4

Piaty set jednoznačne patril Francúzovi. Trafil až 29 bodov a Kouassi v tomto súboji prehráva. 6:4 je konečný výsledok.
    O chvíľu začne čisto Francúzsky súboj : Faucheron - Prevost.

Posledný zápas dnešného dňa. Čisto francúzsky súboj začal tromi 10 Faucheron a tak sa ujal vedenia 2:0 , keďže rovnakým počtom bodov Prevost odpovedať nedokázal.

Druhý a tretí set ťahal za kratší koniec Faucheron. Skóre sa tak rýchlosťou svetla prehuplo . Prevost - Faucheron 4:2!

Štvrtý set skončil remízou. 28 z 30 bodov trafili obaja a skóre tak činí hodnotu 5:3 pre Prevosta.

Posledný piaty set vyhral Prevost suverénne 29:25 a celý duel 7:3. Uvidíme ho v ďalšej vyraďovacej časti.

Skončil sa posledný zápas dnešného dňa. Ďakujem za pozornosť a dovidenia nabudúce. (19:57:23)