Belgicko - Holandsko 1:3 (kon.) | Nový Zéland - India 3:1 (kon.)
JAR - V. Británia 2:1 (kon.) | Pakistan - Argentína 2:0 (kon.)
JAR - V. Británia

2:1

(0:1)

Streda 01.08.2012, 17:00Olympijské hry - pozemný hokej - muži

V tomto zápase sa predpokladalo že favorit je jasne daný a mala byť len otázka skóre koľko gólov inkasuje JAR. Stal sa pravý opak ukázali výborný tímový výkon a ten im vyniesol premiérové body na olympijských hrách. Ďakujem za pozornosť teším sa na ďaľšie stretnutie, ktoré je na programe o 20:00 (18:30:23)

Koniec stretnutia.

70:00
    A je tu KONIEC! V posledných sekundách zahrávali Briti trestný rohový kop, no ich najlepší hráč Jackson nepremenil a tak jeho tím odchádza z ihriska ako porazený.

69:12
    Posledná minúta stretnutia a obrovská aktivita Britov im zatiaľ neprináša vytúžený úspech, behom pár sekúnd vyslali na bránku Pietersa hneď 3 strely.

68:00
    Tri striedania Britov a posledné 2 minúty stretnutia.

66:52
    Opäť strela Jacksona, tentokrát bola zblokovaná.

66:05
    Briti opäť vystriedali dvoch hráčov.

65:28
    Jackson Ashley sa ho snažil odvrátiť, no netriafa bránu.

65:00
    5 minút do konca stretnutia, rodí sa prvé veľké prekvapenie tohoto turnaja, dokonca na úkor hosťujúcej krajiny.

63:58
    Neuveriteľné JAR v priebehu pár sekúnd otáča stav stretnutia. Padol prvý gól z hry jeho autorom je Jonathan Robinson.

62:36
    Briti zareagovali na inkasovaný gól a striedajú hráčov na ihrisku.

59:58
    A je tam góóóól, po trestnom rohu sa presadzuje Austin Smith a vyrovnáva tak skóre tohoto zápasu. No Briti si zato môžu sami svojou ľahkovážnosťou.

58:54
    Trestný rohový kop pre JAR, uvidíme ako si s tým poradia.

58:00
    Prvá zelená karta dáva britského tímu, konkrétne ju dostáva Clarke Jonty a dáva tak príležitosť ich súperovi.

57:22
    Pokiaľ chcú Juhoafričania pomýšľať na úspech v tomto zápase určite by mali zvýšiť svoju aktivitu. Briti im pozornou obranou nedávajú šancu na úspech čo i len pomyslieť.

54:07
    No nič im to nepomohlo a tak pokračujeme v nastolenom slabučkom tempe tohto zápasu, rozdiel je stále iba o jeden gól čo dáva šancu aj tímu JAR, no tí ešte na tejto olympiáde gól nestrelili.

50:11
    JAR si vypýtal tímové video.

50:11
    Do konca zápasu zostáva ešte 20 minút v tomto polčase sme ešte ani poriadnu strelu nevideli a to sa dostávame už do druhej polovici.