Maďarsko - Čierna hora 10:11 (kon.) | Chorvátsko - Španielsko 8:7 (kon.)
Austrália - Kazachstan 7:4 (kon.) | Grécko - Taliansko 7:7 (kon.)
koniec udalosti
Chorvátsko - Španielsko

8:7

(2:1, 3:2, 2:4, 1:0)

Utorok 31.07.2012, 12:30 • Water Polo Arena • Olympijské hry - vodné pólo - muži

Nateraz sa lúčim a prajem vám príjemné sledovanie ďalšieho utorňajšieho olympíjskeho programu. (13:43:06)

Rozhodca protest nakoniec neuznal, a tak sa zápas končí. Po dramatickom a nervy drásajúcom závere, tak nakoniec vyhrávajú 8:7 a šťastným strelcom sa stáva Sandro Sukno, ktorý 66 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času dokázal premeniť nariadený trestný hod.

32
    Perez Vargas dve sekundy pred koncom prekonal chorvátskeho gólmana, no lopta podľa rozhodcu neprešla celým objemom za bránkovú čiaru. Toto rozhodnutie sa však nepáči španielskému trénerovi, ktorý rozhodcovi ukazuje záznam akcie na veľkoplošnej obrazovke a dožaduje sa uznania vyrovnávajúceho gólu, ktorý by zápas poslal do predĺženia.

32
    Chorvátom sa nepodarilo vystreliť, v záverečných sekundách tak budú pri lopte Španieli.

32
    Útok Španielov zblokovaný. Pri lopte sú znova Chorváti...

31
    Sandro Sukno 66 sekúnd pred koncom zápasu premieňa trestný hod, a Chorváti sú tak bližšie k víťazstvu.

31
    Španieli tlak nevyužili a navyše je teraz proti ním odpískaný trestný hod.

31
    Vylúčenie pre Chorvátov, šanca Španielov.

30
    MINGUELL ALFEREZ Marc (ESP) a jeho strela vychytané chorvátskym gómanom. V poslednej časti hry sme tak gól stále ešte nevideli.

29
    V poslednej štvrtine pôsobia oba celky dosť nervózne, a preto sme svedkami mnohých nepresností na oboch stranách.

29
    Po peknej kombinácii teraz strieľal Petar Muslim, ale chorvátsko do vedenia nejde, keďže opäť strela skončila len na žrdi.

28
    Time-out pre mužstvo Chorvátska.

27
    A ďalšia nepresnosť, tentoraz zo strany CHorváta Jokovica, ktorý triafa len hornú žrď.

27
    PERRONE ROCHA Felipe (ESP) nepresne...vo svojom ďalekonosnom pokuse míňa chorvátsku bránu.

26
    Time-out si teraz berie španielský kouč.

26
    Výhodu presilovej hry teraz dostanú aj Španieli. Proti pravidlám sa previnil BOSKOVIC Miho (CRO).

25
    Sandro Sukno teraz mohol poslať Chorvátov do vedenia, šancu nevyužil a z výhodnej pozície triafa len žrď.

25
    GARCIA RODRIGUEZ Mario (ESP) s trestom.

25
    Výhodu držania lopty ako prví si vybojovali Chorváti.

Začiatok štvrtej štvrtiny.

Stav je po 24 minútach vyrovnaný 7:7 a my sa tak máme na čo tešiť!

Koniec tretej štvrtiny.

24
    A máme vyrovnané! 10 sekúnd pred koncom tretej štvrtiny sa o to technickou strelou k ľavej žrdi postaral PERRONE ROCHA Felipe (ESP).

23
    Z protiútoku strieľa PERRONE ROCHA Felipe (ESP) tesne vedľa brány.

22
    Dobudovu a následne aj Boskovicovu strelu zblokovali španielskí obrancovia, a tak sa stav stretnutia nemení.

22
    MARTIN LOZANO David (ESP) následne dostáva trest.

22
    A Španiel ESPANOL LIFANTE Albert znižuje už len na rozdiel jedného gólu, keď po faule Jokovica dostal možnosť hádzať pokutový hod, ktorý najprv nevyužil no ujala sa až dorážka.

21
    A Chorváti si berú oddychový čas!

21
    MARTIN LOZANO David (ESP) dostáva 20sekundový trest, výhoda pre Chorvátov.

21
    Španieli znižujú! Postaral sa o to ESPANOL LIFANTE Albert (ESP), ktorý po prihrávke od Minguella nemal problém zakončiť

20
    20 sekúnd si oddýchne BURIC Damir (CRO) .

20
    MALLARACH GUELL Blai (ESP) nastreľuje žrď.

19
    A Chorváti opäť vedú o tri góly. Niksa Dobud zakončoval peknú kombináciu svojho tímu.

19
    Pre zmenu vylúčenie na španielskej strane - MOLINA RIOS Guillermo (ESP)

18
    A hráči Španielska ponúknutú šancu presilovej hry bez problémov využívajú. na 4:6 znižuje BULJUBASIC Ivan (CRO).

18
    Vylúčený BULJUBASIC Ivan (CRO) a šanca pre Španielov.

18
    Molinova strela vychytaná chorvátskym brankárom.

17
    A hneď v úvode tretej štvrtiny prekonáva španielského brankára dobrou strelou z diaľky BOSKOVIC Miho (CRO). Chorváti tak vedú už o tri góly.

Začiatok tretej štvrtiny.

Koniec druhej štvrtiny.

18
    BULJUBASIC Ivan (CRO) vylúčený.

17
    OBRADOVIC Paulo (CRO) 64 sekúnd pred koncom druhej štvrtiny prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a upravuje tak stav stretnutia na 5:3.

16
    MINGUELL ALFEREZ Marc (ESP) dáva gól na 4:3 dobre mierenou strelou do pravého horného rohu brány.

15
    HINIC Igor (CRO) teraz zvyšuje na 4:2 pre chorvátsky celok, keď sa dostal do úniku a tvárou v tvár brankárovi sa nemýlil.

14
    Baracova strela ide tesne nad hornú žrď Španielska.

13
    GARCIA RODRIGUEZ Mario (ESP s vylúčením.

11
    PERRONE ROCHA Felipe využíva presilovku dobrou streľou pod hornú žrď.

11
    BUSLJE Andro (CRO) dostáva 20sekundový trest.

11
    Strely Boskovica aj Sukna zlikvidované španielskou obranou.

10
    A to využíva DOBUD Niksa (CRO) na to, aby strelil tretí gól svojho tímu. Chorvátsko tak vedie už 3:1.

10
    PERRONE ROCHA Felipe (ESP) dostáva trest.

Lopta pre Chorvátov.

Druhá štvrtina začala.

Koniec prvej štvrtiny.

8
    Boljubasicovu strelu 7 sekúnd pred koncom chytá španielský gólman.

8
    ESPANOL LIFANTE Albert (ESP) vylúčený na 20 sekúnd.

7
    Molinovu strelu bez väčších problémov chorvátska obrana zlikvidovala.

6
    OBRADOVIC Paulo (CRO) s trestom.

6
    A Chorvátom sa opäť darí zúžitkovať početnú výhodu. Andro Buslje sa po dobrej prihrávke od Boskovica nemýli. (2:1)

6
    MINGUELL ALFEREZ Marc (ESP) dostáva trest na 20 sekúnd.

5
    Marc MINGUELL ALFEREZ (ESP) a jeho ďalekonosný pokus blokovaný chorvátskym brankárom.

4
    A Chorvátom sa presilová hra podarila. Sandor Sukno znižuje svojim projektilom stav stretnutia na 1:1.

3
    Vylúčenie na 20 sekúnd teraz dostáva MOLINA RIOS Guillermo (ESP) .

3
    Strela Garciu Gadea končí zblokovaná chorvátskou obranou.

2
    A Španieli otvárajú skóre tohto duelu, keď sa presne k ľavej tyči trafil MINGUELL ALFEREZ Marc.

2
    Lopez Pinedo (ESP) predviedol úspešný zákrok.

1
    Mario Jokovic vyhráva loptu pre Chorvátov.

1
    Zápas sa začal.

Stretnutie sa začne s miernym meškaním vzhľadom na dlhší priebeh predošlého duelu.

A trocha k pravidlám. Zápas sa hraje v štyroch blokoch po 8 minút a samozrejme vyhráva mužstvo, ktoré nastrieľa najviac gólov. Na oboch stranách v jednom okamihu hraje po 6 hráčov, pričom dna bazéna sa nesmie dotknúť nikto iba brankár. Hrá sa v bazéne veľkosti 20 X 30 metrov. Tím musí vystreliť vždy najneskôr do 30 sekúnd po tom, čo sa dostane k lopte.

Na olympiáde sú vytvorené dve šesťčlenné skupiny, pričom z každej postupujú štyri celky do následného štvrťfinále.

V utorňajšom zápase proti sebe nastúpia výbery Chorvátska a Španielska.

Chorvátom sa v prvom zápase na turnaji podarilo poraziť Grékov 8:6 a tým pádom si pripísať prvé dva body na turnaji. Španielsko v prvom zápase taktiež nezaváhalo a zdolalo Kazachstan jednoznačne 14:6.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť začína o 12:20.