Martin – Poprad 3:1 (kon.) | Žilina – Nitra 6:2 (kon.) | B. Bystrica – Skalica 4:2 (kon.)
Košice – Trenčín 3:1 (kon.)
HK VITAR Martin
3:1 (2:0, 0:1,1:0)
HK Poprad
Piatok 04.11.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

MHC Mountfield (Martin): Šimko (Dzubina) - Zukal, Výborný - Kozák, Brcko - Matejka, Obuch - Perniš, Tupý - Markovič, Galamboš, Themár - Škoda, Murček, Šišovský - Kriška, Vartovník, Škumát - Macejka, Ižvolt, Sobota

HK AutoFinance Poprad: Melicherčík (Fedor) - Novotný, Suchý - Fabian, Brejčák D- Šterbák, Malina - Kramár - Svitana, Škovira, Kuľha - Kroták, Vaic, Kmiť - Kraft, Hult, Takáč - Paločko, Homa, Achmetov

Rozhodca: P. Grečko - Gajan, Gavalier, Mi. Findura..

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:41
    V samom začiatku nevidíme konštruktívny vstup do útočných tretín od obidvoch mužstiev.

01:12
    V druhej minúte zaútočili domáci, formácia Šišovský - Murček - Škoda si vypracovala tlak.

01:41
    Výborná šanca Vartovníka, odrazený puk trafil bekhendom nie príliš dôrazne.

02:39
    Hostia v prvých troch minútach zatiaľ bez strely na domáceho Šimka, útočia, no je to skôr boj v rohoch ako zmyselná kombinácia zakončená strelou.

04:18
    Hostia predsa len zaútočili, úplne voľný Svitana si položil brankára MHC Šimka, do opustenej bránky však nepretlačil puk, nepochopiteľne trafil bočnú konštrukciu MT bránky

05:01
    Popradčania sa konečne zobudili, sú dravší a priebojnejší.

06:13
    Naopak, domáci poľavili zo svojho tempa, hostia sú akoby neustále bližšie k puku.

06:39
    Strela Brejčáka, dalšia delovka bola od Novotného, Šimko sa na nudu nemôže sťažovať.

07:00
    Macejka pripravil strelu pre Markoviča, ktorý strieľal výborne strelou zápästím, jeho pokus však vytesnil pozorný Melicherčík.

08:18
    Vynikajúce nohy ľubomíra Vaica. Zasiahol Šimko po peknom bekhende od Ľ. Vaica, ešte predtým ho však zafauloval domáci Kozák.

09:26
    Martin dal gól!
    Vynikajúca práca M. Krišku v oslabení, efektným napádaním vybojoval puk pre FILIPA MACEJKU, ktorý z kruhou prestrelil Melicherčíka excelentnou delovkou. Bez asistencie.

Domáci v plnom počte.

10:29
    Hostia svoju presilovku odohrali veľmi zle, nielen že sa nedostali k strele v útočnom pásme, ale ešte aj zachybovali v obrannom pásme, čoho následkom bol prvý gól pre MHC.

11:49
    Výborná práca Sišovského, jeho rýchlosť platí na obrancov HK Poprad. Chýba však dobrá prihrávka a rýchle zakončenie. Veľa hokejovej krásy sme zatiaľ nevideli.

12:30
    Martin bráni poctivo, tréner Spišiak zrejme apeloval na svojich hráčov s tým, že v prvých 2/3 úvodnej tretiny príliš otvárali stredné pásmo, Poprad mal niekoľko prečíslení.

13:41
    Martin si zahrá presilovku, za sekanie odchádza na 2. min. Kmiť

14:37
    Domáci premárnili prvú minútu svojej presilovky v strednom pásme.

Hostia v plnom počte.

15:39
    Obidve mužstvá nezahrali svoje presilovky najlepšie, lepšie sa však môžu cítiť Martinčania ako Popradčania, pretože hostia dokázali počas svojej presilovky inkasovať.

17:49
    Vo väčšine času prvej tretiny sa hral skôr bojovný ako rozumný hokej obohatený s efektivitou. Prevláda neprenosť, chuť v mužstvách je, no chýba dodržiavanie systému.

18:26
    Domáci zaznamenali druhý gól po viacerých hrubých chybách v popradskej obrane. MARTIN VYBORNY vystrelil už iba do poloprázdnej bránky, kedže v bránkovisku sa motalo viacero hráčov PP. Asistencie: M. Ižvolt, F. Macejka

19:36
    Poprad inkasoval dva góly po hrubých individuálnych chybách. Martinčania využili svoj postreh a dobré zakončenie.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Druhá tretine začne približne o 17:38

20:01
    Začala druhá tretina.

20:19
    Markovič potiahol Svitanu, ktorý padol na ľad. Martinčania sa budú 2. min. brániť, ovšem, ak neinkasujú.

20:49
    Výborná strela Kuľhu, tú mu pripravil Kmiť, keď mu rýchlo nahral, strela bez prípravy však Šimka neprekvapila.

21:13
    Poprad strieľa počas presilovky už viackrát. Fabiánová strela však nemohla nijako ohroziť dobre postaveného Šimka.

21:38
    Domáci brankár si poradil aj s ďalšou strelou Fabiana, závar vyriešil prikrytím puku.

22:45
    Martinská jednoduchá hra platí na hostí. Napriek útočnému snaženiu Popradu sa dokázal Martin ubrániť aj vďaka pozornej obrane.

23:30
    Po presilovke sa snažili hráči MHC dostať do rýchleho brejku, to im vyšlo až Sobota vybojoval v rohu puk, zastavil ho nedovolene Brejčák, za čo dostal 2. min.

24:22
    Odvážny Šimko, po chybe Markoviča sa rútil k modrej čiare puk, nabiehal k nemu útočník hostí, no ešte pred ním stihol do puku pichnúť domáci brankár, teda zaiste zabránil gólu.

25:50
    Martin neodohral svoju presilovku ani na okamih dobre, naopak aj domáci mohli počas svojej presilovky inkasovať.

26:20
    Vynikajúca príležitosť Škoviru, strieľal do protipohybu Šimku, jeho ľavý betón zasiahol rýchlo.

27:40
    Poprad sa snaží napádať s viacerými hráčmi, čo však Martin rýchlo zistil a zhustil stredné pásmo, v obrannom pásme domácich je to o individuálnom pristupovaní ku každému hráčovi, zatiaľ to domácim vychádza až na pár menších chýb.

28:40
    Formácia Švéda Hulta vytvorila pred domácim brankárom vysoké tempo, takmer došlo ku vsieteniu prvého gólu hostí, Martin sa bráni ledva - ledva.

29:30
    Opäť zdá sa, že majú hostia navrch, Martin neurobil dôležitú chybu, no maličké chybičky sa kopia a nebyť pozorného Šimka, domáci mohli inkasovať.

30:58
    Miroslav Škovira robí domácim veľké problémy, teraz poriadne podkúrili Podtatranci MHC, veľa nechýbalo a mohlo dôjsť k zníženiu, puk iba poskakoval pred gólmanom Martina.

31:44
    Popradčania sú rýchlejší, lepší a dôraznejší, veľa strieľajú, Martin prestal hrať jednoducho a domáci hráči sa akoby roztrieštili po ľadovej ploche, chýba konzistencia.

32:40
    Už viac ako 5. minút vidíme ten istý priebeh stretnutia, kedy sa domáci bránia a hostia sa pokúšajú neustále o strelu a atakovanie MT - bránky.

33:33
    Konečne zapracovali aj útočníci domácich, výborná práca Skumáta sa skončila vybojovaním útočného pásma pre MHC.

34:41
    Martinčania by mali zo sebou niečo robiť, ich strelba je chaotická a nepravidelná, veď v prvej tretine vystrelili iba 2-krát. V tejto to nebude zatiaľ viac ako 3-4krát

35:39
    Vynikajúca práca Filipa Macejku, ktorý po veľmi dlhom čase vybojoval pre MHC strelu, tá však bola stečovaná, ak by však nebola, s veľkou pravdepodobnosťou by skončila v sieti Melicherčíka.

36:18
    Poprad dal gól!
    Hostia znižujú! Martinčanom sa nevyplatila pasivita v obrannom pásme a neskoré obsadzovanie voľných hráčov. Presadil sa v dnešnom stretnutí aktívny JIMMIE KRAFT. Asistencie: André Hult, Samuel Takáč.

37:17
    Pre Martinčanov bude dôležité, aby udržali momentálny stav do konca druhej tretiny, do konca ktorej zostáva ešte asi 2.15

38:51
    Poprad našťastie pre Martinčanov trošku zvoľnil, noapak zaujala aktivita prvej martinskej formácie, avšak kapitán Markovič nenašiel pred prázdnou bránkou voľných spoluhráčov.

39:29
    Domáci v poslednej minúte druhej tretiny dokázali udržať puk na vlastných hokejkách aj vdaka šťastiu, ked ustriehli ostreľovanie popradských forvardov.

40:00
    Druhá tretina skončila.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:38
    Domáci už výrazne stiahnutí čakajú na hostí a ich prechod do obranného pásma MHC, táto tretina bude o taktike najmä zo strany Martinčanov.

41:49
    Zatiaľ sme nevideli žiadny pokus o strelu.

41:49
    Menšie prerušenie hry. Po kontakte hráča MHC s hráčom Popradu ostal na ľade ležať popradský hokejista, ktorého meno sa nám nepodarilo zatiaľ zistiť. Odniesli ho až na nosidlách, nepríjemný hokejový moment.

42:40
    Napokon sa jedná o popradského hráča s číslom 2 - Fabiána, veríme, že jeho zdravotný stav nebude príliš vážne. Fabián bol pri vedomí, trápila ho noha.

43:39
    Svitana vylúčený, Martin si zahrá dvojminútovú presilovku.

44:11
    Výborná šanca pre MHC už ihneď v úvode, Themár mal položeného Melicherčíka, no nedokázal nadvihnúť puk.

45:39
    Druhá polovica presilovky už nebola taká dobrá ako prvá, Poprad sa ubránil.

46:38
    Martin začína využívať forčeking, teda dôsledné napádanie. Poprad nemal v tretej tretine vyloženú príležitosť na vsietenie vyrovnávajúceho gólu.

48:00
    Bravúrne ruky Markoviča, ktorý dvakrát obišiel v útočnom pásme MHC obrancov hostí, zakončenie však nebolo tak presné ako jeho milimetrové kľučky.

49:39
    Martin takmer zaváhal, obrancovia si zavarili. Marek Šimko drží Martin nad vodou, nebyť jeho by Martinčania určite prehrávali.

50:38
    Poprad sa nedokáže dostať do súvislého tlaku. Martinčania vynikajúco pokrývajú stredné pásmo.

51:40
    Galamboš takmer v golovom zakončení, Martin tlačí Poprad.

51:41
    Tlak Martina mal víťaznú podobu. Vynikajúcu robotu prvej martinskej formácie dokončil efektným dôrazom FILIP MACEJKA. Asistencie: V. Skoda, J. Markovič.

52:48
    Poprad dopláca v dnešnom zápase na individuálne chyby. Tri inkasované goly, tri výrazné hrubé chyby. Tréner Svozil asi nebude mať romantické reči v šatni po zápase.

53:10
    Martin Kriška a Jaroslav Kmiť sa pustili do seba, jasne navrch mal domáci Kriška, ktorý zložil Kmiťa aj na ľad. Domáci vyhrávajú 3:1, pästiarsky súboj vyhral domáci hráč, môžu byť vôbec diváci nespokojní?

53:20
    Hostia hrajú minútovú presilovku, pretože Kriška dostal 5. minútový trest, Kmiť, 4. minútový, pretože zrejme Martin Kriška zhodil rukavice, za čo je automatický trest do konca stretnutia.

53:49
    Poprad má možnosť na zníženie v presilovej hre, v tej však nezačali vôbec dobre.

55:21
    Hostia nevymysleli nič, naopak domáci využili svoje technické znalosti a udržali dlhú dobu puk na svojich hokejkách.

55:41
    MHC Martin má možnosť presilovky 4:3, ktorá je veľmi výhodná.

56:10
    Obuch v dobrej príležitosti nastrelil žrdku, Poprad mal veľké šťastie.

56:39
    Domáci fanúšikovia sú spokojní, ich mužstvo nepotrebuje moc útočiť.

57:39
    Poprad sa nadýchol k poslednému útoku, niečo cez 2. minúty do konca. Martin bráni vynikajúco a obetavo.

58:30
    Martinčania už vrhli všetky zvyšky síl do bránenia, navyše sa môžu spoľahnúť na bezchybne chytajúceho Mareka Šimka, ktorý predvádza obdivuhodne kľudne zákroky.

59:19
    Poprad má problem čo i len dostať sa do útočného pásma. Martin už oslavuje spolu s divákmi.

59:58
    Dve sekundy do konca zápasu. Martin vyhral vdaka väčšej bojovnosti a menšiemu počtu individuálnych chýb. Poprad doplatil na svoju ľahkovážnost v obrane.

60:00
    Koniec zápasu. (18:53:10)

Jozef Čelestiak

Góly a asistencie: 10. F. Macejka, 19. M. Výborný (M. Ižvolt, F. Macejka), 52. F. Macejka (J. Markovič, V. Skoda) - 37. Kraft (Hult, Takáč)

HK VITAR Martin: Šimko (Dzubina) - Zukal, Výborný - Kozák, Brcko - Matejka, Obuch - Perniš, Tupý - Markovič, Galamboš, Themár - Škoda, Murček, Šišovský - Kriška, Vartovník, Škumát - Macejka, Ižvolt, Sobota
    HK Poprad: Melicherčík (Fedor) - Novotný, Suchý - Fabian, Brejčák D- Šterbák, Malina - Kramár - Svitana, Škovira, Kuľha - Kroták, Vaic, Kmiť - Kraft, Hult, Takáč - Paločko, Homa, Achmetov

Rozhodca: P. Grečko - Gajan, Gavalier, Mi. Findura.