Martin – Poprad 3:1 (kon.) | Žilina – Nitra 6:2 (kon.) | Košice – Trenčín 3:1 (kon.)
B. Bystrica – Skalica 4:2 (kon.)
HK VITAR Martin
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
HK Poprad
Piatok 04.11.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Slovnaft extraliga - E.M.

Martin oplatil Popradu poslednú prehru a konečne doma nad týmto súperom víťazí. Podarilo sa mu udržať vedenie počas celého zápasu a prečkať aj tlak súpera. (18:54:36)

60:00

59:34
    Kuľha ešte po pravej strane mieri pred bránku. Domáci ho však zastavili.

59:17
    Markovič drží puk v útočnom pásme. Hostia nemôžu pomyslieť ani len na power-play.

58:56
    Kroták si nakorčuľoval do zakončenia. Domáci mu nechali veľa priestoru. Vzápätí to skúša opäť, tentoraz do brankára.

58:32
    Domáce tribúny už čakajú na záver tretiny. Poprad sa ešte snaží niečo urobiť s výsledkom.

57:44
    Novotný sa popri mantineli neprebil. Puk už zaváža čo najďalej od bránky Škoda.

56:54
    Themár priváža puk do útočného pásma. Hostia sa ubránili len na chvíľku.

56:11
    Obuch triafa pravú žŕdku hosťujúcej bránky. Poprad mohol prehrávať už o tri góly.

55:41
    Ižvolt sa rútil do šance. V poslednej chvíli bol však faulovaný Brejčákom, ktorý inkasuje dve minúty za držanie.

54:43
    Škoda nedokázal vyhodiť puk aspoň do stredného pásma. Poprad pokračuje v tlaku.

53:46
    Kramár nahadzuje puk pred domácu bránku. Kuľha sa ho ešte snaží zasiahnuť.

53:10
    Kmiť si vyšliapol na Krišku, ktorý mu nič nedaroval. Zhodil ho na ľad a naložil mu za potlesku domácich tribún. Kmiť inkasuje dvojitý menší trest za sekanie a údery. Kriška inkasuje päť + desať minút za údery, navyše osobný trest do konca zápasu za nešportové správanie.

51:49
    Martin dal gól!
    Markovič prihrával prenikajúcemu Matejkovi pred bránku. Z prvej domáci útočník nadvihol puk, ktorý končí pod hornou žŕdkou. Asistencie Markovič a Škoda.

50:46
    Sobota hľadá Macejku, ktorý je ale s pukom v rohu klziska. Domáci sa napokon rozhodli udržať puk v pásme čo najdlhšie a počkať na prestriedanie.

50:12
    Macejka v súboji s Kmiťom o puk. Napokon víťazí hosťujúci hráč.

49:34
    Sobota príliš komplikovane vyhadzuje puk z obranného pásma. Hostia však v tej chvíli striedali.

48:54
    Škovira ako vysunutý útočník. Čaká až sa k nemu dostane puk.

48:23
    Hult si počkal na prihrávku. Puk mu však uskočil a tak ho ideálne netrafil.

47:54
    Markovič sa prebil cez troch spoluhráčov. Zakončoval napokon z ľavej strany tesne nad bránku.

Daniel Modrovský

Góly a asistencie: 10. Macejka Filip, 19. Výborný (Ižvolt, Macejka), 52. Matejka (Markovič, Škoda) - 37. Kraft (Hult, Takáč)

HK VITAR Martin: Šimko (Dzubina) - Zukal, Výborný - Kozák, Brcko - Matejka, Obuch - Perniš, Tupý - Markovič, Galamboš, Themár - Škoda, Murček, Šišovský - Kriška, Vartovník, Škumát - Macejka, Ižvolt, Sobota
    HK Poprad: Melicherčík (Fedor) - Novotný, Suchý - Fabian, Brejčák D. - Šterbák, Malina - Kramár - Svitana, Škovira, Kuľha - Kroták, Vaic, Kmiť - Kraft, Hult, Takáč - Paločko, Homa, Achmetov

Rozhodca: P. Grečko - Gajan, Gavalier, Mi. Findura