Anderlecht – Liége 2:1 (kon.) | Gent – Brugge 0:1 (kon.) | Mouscron – Waregem 3:0 (kon.)
R.S.C. Anderlecht
2:1 (1:0)
Standard Liége
cz Nedeľa 05.05.2019, 14:30 • Constant Vanden Stockstadion, Brusel • Belgická Jupiler Pro League • O titul

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:2. Rohy: 2:7. (16:22:22)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Anderlechtu, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Lépe do druhého poločasu vstoupil Standard, jenž se dokonce dočkal vyrovnávací branky, což moc dlouho nevydrželo. Oslabený domácí celek si vzal vedení zpět, což vydrželo až do závěrečného hvizdu. Anderlecht dnes předvedl velice zodpovědný výkon, svého soupeře přehrával i v početní nevýhodě, díky čemuž si zajistil první vítězství ve skupině o titul.

90+4

90+4
    Jedna z posledních akcí pro hosty.

90+3
    Dnešní utkání se spíše jen dohrává, o vítězi je zřejmě rozhodnuto. Koncovka zápasu patří domácím hráčům, kteří mají míč na kopačkách.

90+1
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Yari Verschaeren, přichází Pieter Gerkens.

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě ale můžeme počítat s nastavením.

88
    Do volného prostoru si sbíhal domácí Bolasie, který se prohnal až do pokutového území, což zisk penalty ale nepřineslo.

87
    Anderlecht si v koncovce zápasu pohrává s míčem na vlastní polovině, dokonce se do kombinace zapojil také brankář Didillon.

83
    Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, domácí stále vedou o jednu branku. Standard je ale v posledních minutách aktivnější.

82
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Ivan Santini, přichází Francis Amuzu.

82
    Dle sudího si Bastien pomohl v rámci pravidel, proto mohla akce pokračovat. K hlavičce se dostal Emond, jenž hlavičkoval úplně vedle.

81
    Středem hrací plochy si to namířil jeden z domácích, který se snažil prohodit přihrávku na levou stranu, s čímž ale počítal Bokadi.

80
    Opět se nehraje, neboť po jednom z osobních soubojů skončil na zemi hostující Marin, který si doslova vymodlil nedovolený zákrok.

79
    O autové vhazování se postaral domácí Najar, který si pro spolupráci vybral vedle stojícího Kumse, jenž pro změnu uklidnil hru.

78
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Elias Cobbaut, přichází Alexis Saelemaekers.