Willem II – Amsterdam 0:4 (kon.)
Willem II Tilburg
0:4 (0:2)
Ajax Amsterdam
cz Nedeľa 05.05.2019, 18:00 • Feijenoord Stadion (De Kuip), Rotterdam, Jižní Holandsko • Holandský pohár • Finále

Dámy a pánové, z mé strany je to dnes vše. Bylo mi opět ctí vás dnešním utkáním provázet. Mějte pěkný zbytek víkendu a budu se těšit opět příště u fotbalu napočtenou! (20:14:09)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 9:12. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 20:11.
    Ajax je oficiálně vítězem KNVB Bekeru pro sezonu 2018/2019!

Teď už je to oficiální! Matthias de Ligt přebral poprvé s kapitánskou páskou na ruce trofej za vítěze KNVB Bekeru a oslavám už nic nebrání!

Nyní přichází hráči Ajaxu na pódium, aby si přebrali pohár za vítězství.

Přecházíme k předání trofejí. Nejprve se dočkají sudí, kteří dnes zápas odřídili kvalitně a s přehledem.

Ajax zničil Tilburg poměrem 4:0 a stává se vítězem Nizozemského poháru!

Sudí Gözübüyük už se rozhodl dále rušný zápas nenatahovat a ukončil jej těsně před vypršením dvou minut nastavení. Po první půli se Tilburg v úvodu poločasu odhodlal k náporu a měl hned velkou šanci, avšak Pavlidis ji neproměnil a po prvních pěti minutách půle se opět hrálo podle not Ajaxu. Nejprve v 54. minutě neproměnil ohromnou šanci po chybě gólmana Ziyech, v 67. minutě se ale po rozborce domácí obrany prosadil Klaas-Jan Huntelaar. AFC bylo i nadále lepším týmem, v 76. minutě trofej stvrdil křížnou střelou na levou tyč Rasmus Kristensen a závěr zápasu se již pouze dohrával. Ajax si došel pro hladkou výhru 4:0 a získává první trofej sezony. Dá se říci, že za výkon v zápase je to triumf zasloužený.

90+2

90+2
    Mazraoui byl čistě zbaven míče a opět je Tilburg tam, kde by chtěl být více času. Z nějakých 30 metrů přišla střela, která však minula tyč zhruba o dva metry.

90+2
    Navíc je to Amsterdam, který bude mít vhazování a zápas se již jenom opravdu dohrává.

90+1
    Tilburg se snaží alespoň o čestný úspěch, centr na hlavu pro Isaka ale nebyl ničím nebezpečný.

90
    Standardní situaci se ale povedlo Willemu ubránit a my víme, kolik času ještě zbývá odehrát. Jsou to dvě minuty!

89
    Tagliafico neustál důrazný souboj s Crowleyem, který do něj nalétl jako autobus Vězeňské služby a v samotném závěru hlavního času bude mít semifinalista Ligy mistrů ještě další standardku.

87
    Faul od Lloncha na Mazraouiho přináší do zápasu menší emoce, kterých bylo vskutku poskrovnu. Vždyť za 87 minut hry musel sudí sáhnout pro žlutou kartu pouze jednou. Bylo to právě na „umravnění“ Lloncha.

86
    Amsterdam kombinuje na své polovině s Onanou, který je rád, že si připíše pár dotyků s míčem. Za zvuku práskání poctivých nizozemských petard se hraje dále a blížíme se pomalu do konce utkání.

85
    Nezavřou náhodou Ajaxu tribunu za používání pyrotechniky? Být činovníky Ajaxu, tak bych se celkem postihu od nizozemského svazu bál. Nemusí se tedy bát za předpokladu, že se nizozemští činovníci nedívají na dění v českém rybníčku.

83
    Zajímavá rozehrávka šla přímo na hlavu Isakovi, jenže ten poslal míč přímo Onanovi do ruk.

83
    Roh Willem zcela v pořádku odbránil a navíc se po taktickém faulu jednoho z obránců Ajaxu ocitne na útočné půli.

82
    Neres vyběhl až na téměř nulový úhel vůči brance a napálil míč do gólmana. Další rohový kop pro Ajax.