Kanada – Švajčiarsko 7:4 (kon.) | Slovensko – USA sk 5:12 (kon.) | Bielorusko – Fínsko 4:3 (kon.)
Švédsko – Lotyšsko 5:2 (kon.)
Švédsko
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Lotyšsko
Piatok 19.04.2019, 19:40 • Fjällräven Center, Örnsköldsvik • Majstrovstvá sveta U18 • Skupina B

59:46
    Štrnásť sekúnd pred koncom sme pri avizovanom vylúčení na lotyšskej strane videli ešte drobnú potyčku. Rozhodcovia udelili dokopy tri tresty. Dve minúty za hrubosť dostali Patriks Zabusovs a Albin Sundsvik. Rozdielový je faul Raivisa Ansonsa za neskorý hit.

55:07
    Nasleduje jedna z posledných reklamných prestávok v dnešnom zápase. Po ňom budeme svedkami presilovej hry domáceho tímu, pretože menší trest za hodenie hokejky dostáva obranca Nikita Mateiko.

46:42
    Po reklamnej prestávke si domáci hokejisti zahrajú ďalšiu presilovú hru. Tentokrát dostáva menší trest za hákovanie autor úvodného presného zásahu Patriks Zabusovs. Odsedí si celých 120 sekúnd svojho trestu?

43:17
    Hokejisti Švédska dostávajú veľkú šancu na to, aby si prinavrátili dvojgólové vedenie. Na trestnú lavicu totiž smeruje za držanie Harijs Brants. Netreba pripomínať, ako sa dnes švédske presilovky končia.

38:57
    Lucas Raymond to prehnal s dôrazom a 63 sekúnd pred koncom druhej tretiny posiela svojich spoluhráčov do štyroch. Autor gólovej prihrávky na úvodný gól Švédska dostáva trest 2+10 minúty za vrazenie na mantinel.

35:20
    Lotyši sa po reklamnej prestávke budú môcť vrátiť do stretnutia. Na trestnú lavicu totiž smeruje Philip Broberg, ktorý dostáva menší trest za držanie protihráča. Podarí sa hosťom skorigovať skóre?

25:28
    Po lotyšskej presilovke budeme svedkami aj početnej výhody Švédska. Alexander Holtz si pekne hodil puk medzi dvoch hráčov súpera, pričom ho iba za cenu podrazenia zastavil Nikita Mateiko.

21:36
    Lotyšsko si zahrá prvú presilovku v zápase. Túto výhodu mu ponúka Zion Nybeck, ktorý sa previnul v útočnom pásme zbytočným faulom. Od hlavných rozhodcov dostáva dve minúty za hákovanie.

11:01
    Švédsko si zahrá prvú presilovku v dnešnom zápase. Úplne zbytočným faulom v útočnom pásme sa prezentoval lotyšský hráč Kristaps Skrastinš. Ten dostáva menší trest za podrazenie.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 12. Henriksson (Raymond), 14. Bjerselius (Nybeck), 27. Holtz (M. Wahlgren, Henriksson), 48. Henriksson (M. Wahlgren, Holtz), 56. Raymond (Holtz, Henriksson) – 8. Zabusovs, 42. Švanenbergs (Millers)

Švédsko: Wallstedt (Alnefelt) – Björnfot, Brannstam, Broberg, Hedström, Johansson, Söderström, Lyckåsen – Holtz, Henriksson, Raymond – Nybeck, Costmar, Holmström – Andersson, Bjerselius, Grewe – Lawner, Sundsvik, M. Wahlgren.
    Lotyšsko: Silovs (Lazdinš) – Tumanovs, Ošenieks, Mateiko, Brants, Krustinš, Ozolš, Sejejs – Biškins, Prohorenkovs, Vitolinš – Zabusovs, Skrastinš, Jevdokimovs – Petrovics, Polcs, Ansons – Millers, Švanenbergs, Ligis.

Rozhodca: Michael Campbell (CAN), Sean MacFarlane (USA) – Henrik Haurum (DEN), Tarrington Wyonzek (CAN)