Kladno – Přerov 7:2 (kon.) | Slavia – Třinec 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Zlín 1:4 (kon.)
Liberec – Vítkovice 2:3 (po pr.) | Chomutov – Hradec Králové 3:0 (kon.) | K. Vary – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.)
Č. Budějovice – Vsetín 3:4 (po pr.)
BK Mladá Boleslav
1:4 (0:1, 0:3, 1:0 - N1:0)
Berani Zlín
cz Piatok 04.01.2019, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ještě jednou vítejte u prvního on-line přenosu v roce 2019 ze zasněžené Mladé Boleslavi. Ještě než dorazí další obleva a všechen sníh roztaje, budeme večer společně sledovat souboj boleslavských se zlínskými juniory.

Hned na úvod nového kalendářního roku se utkají dva týmy s ambicemi na postup do play-off. První Mladá Boleslav má totiž na třetí Zlín jen čtyřbodové náskok. Je tedy jasné, že právě tímto zápasem se může situace zcela změnit a PSG může Bruslaře v tabulce bodově dohnat. Zda to tak skutečně bude, nebo naopak boleslavští junioři svému sokovi odskočí, napoví nadcházející hodiny a minuty.

BK Mladá Boleslav: Mašek (Zeithaml) – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška (A), Hovorka, Rudolph, Procházka – Zajíček, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster (C), Houška, Vasilev Moravčík, Šíma

PSG Berani Zlín: Šarman (Kořének) – Uhříček, Hamrlík, Jaroněk, Pavlas, Riedl, Talafa – Kočica (A), Hefka (C), Pröschl, Weintritt, Bachánek, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš

Rozhodčí: Battěk – Krátký, Marek.

Hokejisté už jsou na ledě, utkání by mělo každou chvíli začít.

00:01

00:25
    Zlínští nahodili puk do útočného pásma, ale posléze se Středočechům podařilo potrápit gólmana Zlína.

01:53
    Oba týmy vystřídaly, puk zavážení Berani opět před Zeithamla.

02:07
    Boleslavský gólman chytil puk do své lapačky poté, co na něj šla střela z levého kruhu.

02:23
    Bruslaři vyhodili puk na zakázané uvolnění, následuje tedy buly opět v kruhu před Tadeášem Zeithamlem.

04:53
    Bruslaři se opět snaží proniknout do útočného pásma, ale po chvíli zlínští hráči puk opět vyhodili.

05:09
    Od modré čáry vyzkoušel gólmanovu pozornost Matěj Pröschl, Zeithaml následně přerušil hru.

05:19
    Je tu další zakázané uvolnění boleslavského týmu.

05:36
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté využili skulinky v boleslavské obrany a z levého kruhu se prosadil FILIP WEINTRITT. Asistence: David Kozubík, Jan Jaroněk.

06:36
    Domácí se jen velice těžko dostávají přes útočnou modrou čáru. Zlínští zatím výborně brání.

08:23
    Dobrá spolupráce domácích, kdy zachytil Vladislav Houška přenechaný puk a z pravého kruhu vystřelil. Brankář Zlína však na puk dobře viděl.

09:29
    Bruslaři se znovu provinili zakázaným uvolněním.

10:23
    Utkání sleduje 79 diváků.

10:56
    Zlínští jsou i s pukem v útočné třetině, domácí však dobře napadají a nepouštějí soupeře do větších šancí.

11:45
    První vyloučení zápasu. Menší trest za faul kolenem dostal Jonáš Kočiča (ZLN).

11:55
    Beranům se podařilo v úvodu jejich oslabení vyhodit puk.

12:09
    Vladislav Houška z mezikruží minul.

13:20
    Andrej Moravčík vlastní chybou poslal puk k protihráči a ještě z toho byl zlínský protiútok. Boleslavský gólman nakonec přerušil hru, bude se tedy vhazovat právě před ním.

13:45

13:48
    Vojtěch Dobiáš ujížděl na brankáře domácích, Tadeáš Zeithaml ale jeho kličku dokázal vystihnout.

15:17
    Petr Foerster zavezl puk do pásma, Boleslavští vystřelili, ale následně jim bylo opět odpískáno zakázané uvolnění.

17:00
    Vyloučení také na straně domácích. Dvouminutový trest za nedovolené bránění si musí odpykat Matěj Houška (MBL).

17:35
    Bruslaři vyhodili puk přes všechny čáry, Zlín zakládá mezitím nový útok.

17:56
    Berani už mají znovu tlak před boleslavským brankářem a snaží se často střílet.

19:00

19:35
    Michal Kořének si připsal ještě jeden zákrok, následuje buly před zlínským brankářem.

19:54
    Menší trest obdržel za hákování Tadeáš Talafa (ZLN).

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:50.

V první třetině měli více ze hry Berani, kteří také o jeden gól vedou. Mladá Boleslav měla také několik šancí a tlak v závěru prvního dějství, na gól to ale nestačilo.

20:01

20:20
    Mladá Boleslav se ujala puku a pokračuje v přesilové hře.

21:31
    Bruslaři se vraceli pro vyhozený puk a přihrávají si v útočném pásmu.

21:45
    Z pravého kruhu vystřelil Andrej Moravčík, ale Michal Kořének na puk dobře viděl.

21:55

22:24
    Boleslavský Miroslav Vasilev byl vyloučen na dvě minuty za hákování.

23:08
    O puk se bojuje v rohu za boleslavskou bránou. Úspěšnější byli Berani.

23:27
    Bruslaři však po chvíli vyhodili puk, a tak mohou vystřídat.

23:45
    Zlínu se zatím nedaří vytvoření soustavnějšího tlaku v předbrankovém prostoru a často se musí vracet pro puk.

24:24

25:57
    Zakázané uvolnění na straně Zlína. Hosté nemohou vystřídat, je na nich znát, že jsou unavení.

27:38
    Zlínská branka už byla prázdná, ale puk byl za ní a nikdo z Bruslařů nestihl vystřelit.

28:33
    David Sýkora si najel až těsně k brankáři, následně se do něj zlínští hráči pustili a vznikla z toho menší šarvátka. Boleslavští trenéři jsou velice rozzlobení a pořvávají na rozhodčího, nejspíš se dožadují trestu. Ten se s nimi ale odmítá bavit a pokračuje se ve hře.

29:08
    Hosté měli velkou šanci, když z blízka vystřelili, ale gól z toho nepadl.

29:31
    Michal Simon se hnal na zlínskou bránu, ale ani on branku nevstřelil.

29:54
    Hlavní rozhodčí vylučuje. Za podražení Michala Simona byl na dvě minuty vykázán Vojtěch Riedl (ZLN).

30:08
    Přesilová hra dlouho netrvala, za atak brankáře byl vyloučen na dvě minuty Mikuláš Hovorka (MBL).

30:18
    Vlastní gól znamená pohodlnější vedení pro Berany. Odražený puk si Boleslavští sami srazili do brány, gól byl připsán PETRU PAVLASOVI. Bez asistence.

31:07
    Pokračuje hra čtyři na čtyři, Zlín je v útočném pásmu.

31:20
    Nastřelený puk Tadeáš Zeithaml chytil a přerušil hru.

31:47
    Hosté mají tlak v útočném pásmu, Boleslavští ale poměrně dobře své protihráče napadají.

31:54

32:08

33:15
    Boleslavští hrají ve výhodě.

33:23
    Znovu se vylučuje. Dvě minuty za hákování dostal Jiří Podešva (ZLN).

33:37
    Zlínu se ale podařilo dostat puk na opačnou stranu hřiště, a tak domácí ztratili několik sekund.

33:59
    Berani ujížděli dva na jednoho, rozhodli se ale spíš šetřit čas, proto byla koncová střela poněkud vlažnější a nenadělala brankáři výraznější problémy.

35:23

35:37
    Znovu vyloučení. Tentokrát hákování. A dvěma minutami byl potrestán Matěj Pröschl (ZLN).

35:45
    Zlínští dokázali hned po buly vyslat puk na druhou stranu ledové plochy, trvalo jen několik málo sekund a totéž dokázali znovu.

36:16
    Karel Klikorka zavezl kotouč do obranného pásma soupeře, ale Středočeši si zvládli vyměnit jen jednu přihrávku na modré čáře a Berani jim vypíchli puk a znovu se osvobodili.

37:05
    Další vyhození. Mladé Boleslavi v tomto zápase početní výhody nejdou.

37:37

38:03
    Petr Šíma (MBL) dostal dvě minuty za hru vysokou holí. Pro změnu budeme svědky zlínské přesilovky.

38:08
    Hned po buly vystřelil od modré čáry Vojtěch Dobiáš, ale domácí gólman zvládl puk vykopnout.

38:27
    Zlínští hrají přesilovku zatím velmi dobře a často střílejí. K tomu i dobře stíní gólmanovi.

38:36
    Boleslavští dokázali vyhodit puk až k Michalu Kořénkovi.

39:34
    Pohledný gól zlínských Beranů krátce před koncem druhé třetiny. Boleslavská obrana byla pomalá, čehož hosté využili. ROBERT SEDLÁČEK měl v levém kruhu poměrně dost prostoru k tomu, aby namířil a zakončil do horního pravého rohu. Asistence: Filip Weintritt, Matyáš Hamrlík.

39:49
    Střelnice Zlínských pokračuje. Jen několik málo sekund po předchozí brance se Berani prosadili počtvrté v tomto duelu zásluhou MATĚJE PRÖSCHLA. Asistence: Jiří Podešva, Robert Sedláček.

39:52
    Za podrážení byl na dvě minuty vyloučen Jan Závora (MBL). Z ledu se jen těžko zvedal Dominik Luža, který za asistence zdravotní sestry a spoluhráčů odešel s kulhající nohou na ošetřovnu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:41.

Druhá třetina se hrála velice dlouho, padalo v ní mnoho trestů. Nabídla také více emocí a gólů. Do boleslavské branky padly hned tři, zatímco do té zlínské žádný. Berani tak po 40 minutách přesvědčivě o čtyři góly vedou.

Rolba za sebou nechává led, proto trvá úprava ledu o něco déle.

Hokejisté jsou už na ledě a ten je upravený. Třetina však i přesto započne asi o minutu později.

40:01

40:01
    Mladá Boleslav vyměnila brankáře. Tadeáše Zeithamla nahradil David Mašek.

40:51
    Zlín pokračuje v přesilové hře. Drží se v pásmu a často střílí.

41:53

43:29
    Puk je za zlínskou bránu, kde se o něj několik sekund bojovalo. Následně rozhodčí přerušil hru.

44:22
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Boleslavští dokázali snížit. Petr Foerster přihrál mezi kruhy volnému MICHALU SIMONOVI, který překonal brankáře střelou mezi nohy. Asistence: Petr Foerster, Vladislav Houška.

45:32
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

45:32
    Asistentovi trenéra Václavu Pletkovi (MBL) "ruply" nervy a začal při přerušení řvát na rozhodčí. Potrestána byla dvouminutovým trestem hráčská lavice domácího celku. Trest odpykává Petr Šíma.

47:08
    Boleslavi se podařilo vyhodit, Zlínu naopak přesilovka zatím moc nejde.

47:32

47:59
    Před přijíždějícím Dominikem Lužou ukryl boleslavský gólman puk pod lapačku.

48:19
    Icing zlínského týmu.

50:25
    Opět se vylučuje. Za hrubost dostal menší trest Vlastimil Hefka (ZLN).

51:00
    Hovorkovu střelu od modré čáry gólman Zlína viděl a puk chytil do lapačky.

51:27
    Boleslavský celek se při vlastní přesilové hře dopustil zakázaného uvolnění.

52:15
    Matěj Houška od modré čáry výrazně přestřelil. Kotouč trefil mantinel.

52:25

53:21
    Vhazování ve vlastním obranném pásmu zvládli lépe domácí, kteří jsou nyní před Michalem Kořénkem.

55:20
    Zlínský brankář přerušil hru. Vhazuje se v levém kruhu.

56:20
    Za podražení byl vykázán na dvě minuty Matyáš Hamrlík (ZLN).

56:35
    Dotterovu střelu od modré výborně vystihl a tečoval do plexiskla Vojtěch Dobiáš. Následně se Berani osvobodili, když vyhodili puk přes všechny čáry.

57:06
    Boleslavští mají poměrně velký tlak v předbrankovém prostoru, ale Zlín velice obětavě a efektivně napadá či lehá do střel.

58:05
    Hosté vyhodili puk až k Davidu Maškovi.

58:20

58:34
    Zlínští ujeli do přečíslení, ale boleslavský gólman situaci zvládl a puk zastavil betonem.

59:04
    I v poslední minutě se hraje poměrně rychlý hokej, aktivní jsou zejména Berani, kteří často střílejí.

59:22
    Zakázané uvolnění boleslavských juniorů.

Třetí třetinu Boleslavští vyhráli, ale vstřelili pouze jediný gól, čímž zápas zvrátit nedokázali. Tři body tedy putují do Zlína, o bonusový se bude hrát v nadstavbě, která začne za několik sekund.

60:01

60:04
    Zlín byl na vhazování úspěšnější a nahodil puk do útočného pásma.

60:19
    Vladislav Houška se snažil dostat až k brankáři, jenže byl faulován. Bude se tedy hrát pět na čtyři, protože dvouminutový trest za podrážení obdržel Jonáš Kočica (ZLN).

60:19
    Oddechový čas pro domácí.

60:30
    Domácí jsou v útočném pásmu, zatím ale ještě nevystřelili.

60:45
    Středočeši si i nadále jen přihrávají.

60:53
    Bruslaři se po rychlé souhře dokázali prosadit a získali alespoň jeden bod za nadstavbu. Z mezikruží se prosadil ANDREJ MORAVČÍK. Asistence: Karel Klikorka.

Bonusový bod získali domácí, zatímco Zlínští na úvod svého dvoudenního tripu do Čech získali po povedeném výkonu body tři. Zítra čeká Bruslaře domácí zápas proti Přerovu, zatímco se Zlín přesouvá na druhou stranu Středočeského kraje, přesněji do Kladna.

Z města automobilů je to vše. Přeji klidný víkend a pěkný zbytek večera. (19:20:07)

Vojtěch Drbohlav

Góly a asistencie: 45. Simon (Foerster, V. Houška), 61. Moravčík (Klikorka) – 6. Weintritt (Kozubík, Jaroněk), 31. Pavlas, 40. Sedláček (Weintritt, Hamrlík), 40. Pröschl (Podešva, Sedláček)

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (41. Mašek) – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška (A), Hovorka, Rudolph, Procházka – Zajíček, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster (C), V. Houška, Vasilev, Moravčík, Šíma
    Berani Zlín: Kořének (Šarman) – Uhříček, Hamrlík, Jaroněk, Pavlas, Riedl, Talafa – Kočica (A), Hefka (C), Pröschl, Weintritt, Bachánek, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš

Rozhodca: Battěk – Krátký, Marek