Čeljabinsk – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan sk 2:0 (kon.) | D. Moskva – Jekaterinburg 2:0 (kon.)
Jaroslavľ – Riga 2:1 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
Dinamo Minsk – Petrohrad 0:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
HC Salavat Julajev Ufa
cz Piatok 04.01.2019, 15:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den u sledování ruské KHL! V dnešním utkání se představí domácí AK Bars Kazaň, která vyzve Salavat Julavat Ufa. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Ak Bars Kazaň se momentálně nachází na třetím místě Východní konference. V Kharlamově divizi jsou druzí. Na svém kontě mají z 46 utkání 66 bodů za 28 výher, tří výher v prodloužení a čtyř proher v prodloužení. Na vedoucí Jekatěrinburg ztrácí již sedm bodů. Skóre mají kladné 124:100. I přes dobrou obranu se v pohodě umístili mezi nejlepší celky tohoto ročníku. Z posledních pěti utkání získali 4 body za dvě výhry. V posledním utkání těsně porazili Nižněkamsk 1:0. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 36 body za devatenáct branek a sedmnáct asistencí český útočník Jiří Sekáč.

Salavat Julajev Ufa se nachází na šestém místě Východní konference. V Chernyševově divizi to stačí na poslední postupové třetí místo. Na svém kontě mají za 44 utkání 52 bodů za 20 výher, tři výhry v prodloužení a šesti proher v prodloužení. Na svého dnešního soupeře tedy ztrácí propastných čtrnáct bodů. Skóre mají kladné 112:91. Z posledních pěti utkání získali 6 bodů za dvě výhry a dvě prohry v prodloužení. V posledním utkání porazili Kunlun vysoko 5:0. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 37 body za čtyři branky a třiatřicet asistencí švédský harcovník Linus Omark.

Posledních pět vzájemných utkání:
    18.10.18 Kazaň-Ufa 3 : 1
    14.09.18 Ufa-Kazaň 4 : 5(4 : 4)
    01.03.18 Ufa-Kazaň 4 : 2
    18.12.17 Kazaň-Ufa 2 : 1
    29.11.17 Kazaň-Ufa 0 : 1

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Garipov) – Markov (A), Jarullin, Abrosimov, Ljamkin, Manuchov, Batyršin – Azevedo, Tkačov, Sekáč – Galijev, Osnovin, Zaripov (A) – M. Gluchov, An. Popov, Lukojanov – Klinkhammer, Svitov (C), A. Michejev – Kara.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Fedotov) – Sergijenko, Panin (C), Koledov, Arzamascev, A. Semjonov, Ar. Sergejev, S. Těreščenko, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen (A), Omark – Tkačov, Burmistrov, Kugryšev – M. Majorov, Busarov, Rybin – Soloduchin, Kadějkin (A), V. Žarkov.

Rozhodčí: Edward Odinsh, Denis Naumov- Nikita Novikov, Alexander Zakharenkov.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál hostující Joonas Kemppainen. Kazaň oblékla tradiční zelené dresy, Ufa bílé.

00:23
    K první velké šanci se dostal hostující Vjačeslav Soloduchin, jenže ten v první stoprocentní šanci tohoto utkání trefuje pouze připraveného Podjapolského.

01:03
    Začátek zápasu je v překvapivě velkém tempu. Útoky se střídají ze strany na stranu. Vše je zatím otevřené.

01:56
    Zachar Arzamascev podržel puk za vlastní brankou a čeká na okysličení hostující formace.

02:34
    Domácí Kazaň v posledním střídání udělala mnoho zbytečných chyb v rozehrávce. Díky tomu působí hosté lepším dojmem.

03:43
    Danis Zaripov se individuálně dostal do útočného pásma. Vystřelil z levého kruhu, nicméně brankář Karejev chytá s přehledem.

03:59
    V rychlém protiútoku vypálil Sergej Těreščenko z první. Vladislav Podjapolskij si připisuje svůj čtvrtý zákrok večera.

04:31
    Ufa je v posledních střídáních o parník lepší. Domácí mají velký problém udržet čistý štít.

04:42
    Alexandr Burmistrov nevyzrál v rohu mantinelu na domácího Popova, který dobře rozehrává postupnou kombinaci do útočného pásma.

05:03
    Ufa se opět ubránila, ovšem v následném protiakci zbytečně odevzdali kotouč Ljamkinovi.

06:02
    Kazaň vstřelila branku!
    Kazaň střílí první branku v utkání! Autorem branky je STANISLAV GALIJEV, který dostal parádní přihrávku od ruské legendy Denise Zaripova. Galijev střílí teprve pátou branku v letošním ročníku. Asistence: Danis Zaripov.
    06:02 Stanislav GALIJEV - 1:0

06:23
    Domácí fanoušci vytrvale podporují své svěřence, kteří i přes tlak Ufy dokázali vytěžit první branku v utkání.

07:35
    Kazaň je i díky vstřelené brance aktivnější. Ufa se najednou stáhla do defenzívy.

08:03
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. – příliš mnoho hráčů).

08:41
    Stanislav Galijev kombinoval se Zaripovem na pravé straně útočného pásma domácích. První jmenovaný to zkoušel, jenže Andrej Karejev ho tentokrát vychytal.

09:02
    Kazaň letí do trháku! Autorem branky je JIŘÍ SEKÁČ, který jemně tečoval střílený pokus Denise Zaripova, který je v úvodu utkání k nezastavení. Andrej Karejev to nevydržel a jde na střídačku.Asistence: Danis Zaripov a Nikita Ljamkin.
    09:02 Jiří SEKÁČ - 2:0

09:02
    Střídání v týmu Salavat Julajev Ufa: ze hřiště odchází Andrej Karejev, přichází Ivan Fedotov.

09:51
    Salavat Julavat se snaží nějak nastartovat, nicméně zatím neví jak. Kazaň se díky dvěma brankám upevnila půdu pod nohama.

10:32
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., hákování).

10:51
    Ufa kombinovala kolem brány domácích. K žádné střele se ovšem nedostali, protože domácí brání ve velmi kompaktním kosočtverci.

11:33
    Hosté si nadále nevytvořili žádnou střeleckou příležitost. Přijde mi, že dvě branky jim úplně pochroumaly psychiku.

12:23
    Albert Jarullin na konci oslabení poslal puk přes všechny tři čáry do bezpečí. Tohle už domácí zvládnou.

12:32
    Domácí v plném počtu. Kazaň ubránila své první oslabení v tomhle utkání a i díky tomu vedou o dvě branky.

13:26
    Rob Klinkhammer se nedokázal dostat přes dva hráče v bílých dresech. Oba celky prostřídávají své útočné řady.

13:50
    Jiří Sekáč potvrzuje roli nejproduktivnějšího hráče ruského velkoklubu, který minulý rok ovládl celý ročník.

14:29
    Domácí přenechali aktivitu Ufě a soustředí se na svou obranu, která v posledních utkáních nepůsobila zrovna ideálně.

15:42
    Grigorij Panin s velkým problémem udržel puk na své holi před dotírajícím Azevedem.

16:08
    Vladimir Tkačov selhal v samostatném útoku přes hradbu tří bránicích hráčů. Hra se nám po skvělém začátku uklidnila.

16:58
    Nepřesný pas Popova ukončil nadějný protiútok domácího celku.

17:29
    Danis Zaripov nahazoval puk na bránu Fedotova. Zde ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

18:36
    Hraje se již přes čtyři minuty bez přerušení. V tomto dlouhém střídání jsme neviděli žádnou zajímavou šanci, která by neměla nárok se dostat do sestřihu utkání.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:12
    Vladimir Tkačov hledal na pravém křídle Sekáče, jenže ten byl dobře hlídaný Sergijenkem, který přestoupil do Ufy z Novgorodu.

19:58
    Domácí hráči odpravili puk k Fedotovi a je jasné, že tuto periodu vyhrají o dvě branky.

20:00

Druhá třetina začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první třetinu mezi Kazaní a Ufou, která končí výhrou domácích 2:0. Jako první se v 7.minutě prosadil domácí útočník Galijev, který využil skvělého pasu od Zaripova. Zaripov měl prsty i při druhé brance, kdy jeho střílenou přihrávku tečoval český útočník Jirka Sekáč a díky tomu vyhnal Karajeva z brány. Zbytek třetiny si domácí pohlídali a jsou na nejlepší cestě k vítězství. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.

Střely na bránu po první třetině: 4-14.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny ovládl domácí centr Vladimir Tkačov.

20:50
    Úvod druhé třetiny je podobný jako druhá polovina první třetiny. Kazaň brání a čeká na chybu soupeře.

21:31
    První domácí formace se dostala do brejku, jenže zde Azevedo nenašel Sekáče u levého mantinelu.

22:22
    Pavel Koledov dobře nahodil puk do útočného pásma, kde puk vybojoval Alexandr Burmistrov, který většinu kariéry odehrál v NHL.

23:18
    Rob Klinkhammer kroužil kolem brány Fedotova. Alexej Semjonov si ho pohlídal a nedovolil mu přihrát puk na volné spoluhráče.

23:57
    Michail Gluchov technickou střelou hledal mezírku u pravé tyče. Ivan Fedotov dobrým zákrokem vyráží puk do rohu mantinelu.

24:19
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jurij Sergijenko – 2+2 min, vysoká hůl).

24:43
    Kazani se úvod dlouhé přesilové hry moc nepodařil. Dmitrij Kugryšev vyvezl kotouč až k Vladislavu Podjapolskimu.

25:10
    Domácí se ještě nedostali do klasického postavení díky dobrému napadání hráčů Ufy.

26:03
    Justin Azevedo selhal v dobré pozici v levém kruhu. Na led přijíždí druhá útočná formace domácích.

26:54
    Hostující hráči se opět osvobodili. Kazaň hraje dlouhou přesilovou hru mizerně.

27:11
    Opět zbytečně riskantní přihrávka a Panin lehce vyhazuje.

27:49
    Danis Zaripov v dobré pozici trefil vyrážečku Fedotova, který zachránil svůj celek od inkasované branky.

28:19
    Hosté v plném počtu. Ufa ubránila dlouhé oslabení. Tohle by mohla být výrazná psychická vzpruha pro hráče Ufy.

28:42
    Hra se přerušuje díky zblokovanému pokusu Galijeva. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Následuje další komerční pauza.

29:29
    Vladislav Podjapolskij si připisuje snadný zákrok po nahození kotouče od Kemppainena.

30:00
    Po polovině utkání vedou domácí nadále 2:0 a jsou na dobré cestě ke dvěma bodům.

30:11
    Joonas Kemppainen nedokázal udržet puk v útočném pásmu. Ufa se v útoku nadále trápí.

30:55
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rafael Batyršin – 2 min., nedovolené bránění).

31:27
    Ufa dobře kombinuje a díky tomu jsou domácí hodně zalezlí. Hostům k dokonalosti chybějí střelecké pokusy.

31:57
    Kazaň se sice nevysvobodila, nicméně i tak hosté stále nevystřelili.

32:28
    Až teď se domácím díky dobré práci Jaruliina podařilo osvobodit. Ufa se v druhé přesilové hře zlepšila. Na branku si ale bude muset ještě počkat.

32:55
    Domácí v plném počtu. Kazaň ubránila i své druhé oslabení v tomto utkání.

33:41
    Vladimir Žarkov v klíčové fázi chybně přihrál. Poté se ve frustraci přetahuje s Gluchovem.

34:31
    Další dlouhé střídání. Tentokrát se hrálo přes tři a půl minuty. Celé to ukončil domácí brankář, který podržel kotouč u své brány po nebezpečné dorážce Rybina.

34:55
    Vladimir Tkačov bruslil sám na brankáře Fedotova. Vystřelil v levém kruhu, jenže jeho rána letí těsně nad bránu Ufy.

35:18
    První domácí formace opět dělal velké problémy. Jirka Sekáč to nadvakrát zkoušel, nicméně ani jednou neskončila jeho rána k levé tyči v síti.

35:32
    Ivan Fedotov nezmatkoval a tak si chytl jednoduchý zákrok a poté přerušil hru díky dobrému napadání domácích.

36:06
    Kazaň touží přidat třetí branku jako definitivní pojistku. To se jim nedaří i díky Fedotovi, který se skvěle zapojil do utkání.

36:48
    Vjačeslav Soloduchin si nepohlídal ofsajdovou mast, která po dlouhé době sklapla.

37:17
    Autorem branky je JUSTIN AZEVEDO, který dostal kotouč po skvělém pasu Tkačova do brejku, s kterým si poradil kličkou do bekhendu. Fedotov neměl žádnou šanci na podařený blafák.Asistence: Vladimir Tkačov a Jiří Sekáč.
    37:17 Justin AZEVEDO - 3:0

38:03
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Burmistrov – 2 min., vražení na hrazení).

38:37
    Ufa poprvé v tomto oslabení vyhodila puk do středního pásma. Tlak domácích byl ovšem enormní.

38:57
    Do zajímavé střely se dostal Sekáč. K dorážce se dostal ještě Svitov, jenže ten trefil pouze lapačku Fedotova.

39:00
    poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Ufa vyhodila díky vyhranému vhazování a je o něco blíž ubráněnému oslabení.

40:00

Třetí třetina začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme druhou třetinu mezi Kazaní a Ufou, která končí výhrou domácích 1:0 díky brance Azeveda z 38.minuty po obrovské chybě hostů, která byla potrestaná úspěšným blafákem. Celkově domácí vedou 3:0 a jsou velice blízko plnému počtu bodů. Uvidíme, co nám přinese poslední třetina.

Střely na bránu po druhé třetině: 22-20.

40:01

40:01
    Úvodní buly vyhrál hostující Joonas Kemppainen. přesilová hra Kazaně je pryč.

40:03
    Hosté v plném počtu. Ufa ubránila třetí oslabení v řadě a má ještě minimální šanci na obrat v utkání.

40:38
    Salavat Julavat vstoupil do poslední periody aktivně, podobně jako na začátku utkání.

41:28
    Kazaň se až v druhé minutě v této třetině dostala do útoku. Nakonec došlo i ke střele, jenže pokus Lukojanova lapil Fedotov.

41:57
    Hosté se ubránili a opět prchají do protiútoku. Jejich aktivita je v této třetině obrovská.

42:29
    Ufa právě vstřelila branku!
    A přišla zasloužená odměna! Autorem branky je ARŤOM SERGEJEV, který stál osamocen před brankou domácích a díky pasu Rybina usměrnil kotouč do odkryté klece. Asistence: Maxim Rybin a Alexandr Kadějkin.
    42:29 Arťom SERGEJEV - 3:1

42:42
    Ufa pokračuje v dobrém výkonu, který jim dává ještě naději na zvrat v utkání.

43:39
    Roman Abrosimov si připisuje plusové body po obranném zákroku proti Tkačevovi.

44:24
    Pavel Koledov si dojel po volný kotouč v jeho obranném pásmu. Ufa zakládá další útok.

44:55
    Kazaňští hokejisté vůbec nestačí tempu Ufy, která hraje parádní hokej. Je otázkou, proč takhle hrají až teď.

45:33
    Vjačeslav Osnovin v rozhodující chvíli podklouznul a díky tomu nepřihrál volnému Zaripovovi.

46:15
    Ufě pomohlo střídání domácích, které ukončilo jejich nebezpečné putování po pásmu Ufy.

46:44
    Domácí zapnuli svůj standard ze prvních dvou třetin a jsou opět pevně v zápase.

47:29
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jurij Sergijenko – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – 2 min., faul loktem).

47:52
    Jurij Sergijenko neprožívá úplně podařený debut v dresu Ufy. V tomto utkání si totiž vykoledoval již šest trestných minut.

48:26
    Při hře čtyři na čtyři jsou jasně lepší hostující hráči, kteří jsou zalezlí ve své útočné třetině.

48:57
    Linus Omark se dobře obtočil kolem domácí klece. Vladislav Podjapolskij si ale pohlídal svou pravou tyč a dál drží svůj celek ve dvoubrankovém vedení.

49:29
    Oba celky v plném počtu. Spíš to ale připomínalo přesilovou hru Ufy, která hraje v poslední třetině utkání perfektně.

50:19
    Posledních deset minut základní hrací doby a domácí vedou již jenom o dvě branky a Ufa nebezpečně kouše v každém útoku.

50:47
    Velká šance domácích! Danis Zaripov jel s Gelijevem dva na jednoho. První jmenovaný vystřelil, jenže jeho pokus zblokoval Panin.

51:30
    Puk šel ze strany na stranu. Ufa vrhá všechny síly o útoku. Z toho plynou velké brejkové příležitosti pro domácí.

51:55
    Arťom Michejev vyhodil puk tak chytře, že se nepíská zakázané uvolnění a díky tomu můžou domácí vystřídat.

52:26
    U pravého mantinelu v obranné třetině Kazaně se bojovalo dvacet sekund o puk. Nakonec hosté pokračují v obrovském tlaku.

52:47
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Markov – 2 min., sekání).

53:39
    Hra je při hře čtyři na čtyři hodně rozkouskovaná díky častým přerušením. To spíš vyhovuje domácím, kteří by už nejradši měli po utkání.

54:12
    Ufa to zkouší v pěti hráčích v poli. Odvážný krok hostujícího trenéra Tsulygina.

54:57
    Oba celky v plném počtu. Kazaň je o dvě minuty blíž k vítězství. Ufa to zkoušela bez brankáře, ale i tak nedokázala využít velký tlak.

55:35
    Hosté nadále pokračují ve hře v útočném pásmu, kde tráví drtivou většinu třetí třetiny.

56:00
    Ufě se ale čas rychle tenčí. Už mají pouze čtyři minutky na obrat.

56:50
    Domácí hráči kombinují ve svém pásmu a šetří cenné vteřinky. Jejich obránci jsou již značně unaveni, protože jsou pod neustálým tlakem hostů.

57:10
    Kazaň se ubránila a Andrej Popov se vydal na útočný výlet. K němu se připojil i Lukojanov a domácí tak mají dobrou pozici.

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby. Ufa je nadále v pěti hráčích v poli.

58:36
    Fedotov je na střídačce a Ufa vkládá všechny své síly do útoku!

58:57
    Domácí hráči drží puk ve středním pásmu. Tohle už pro ně vypadá velmi dobře.

59:13
    Zakázané uvolnění domácího celku po dlouhé střele Lukojanova.

59:23
    Andrej Popov skvěle držel puk za brankou Ufy, kde nasbíral několik cenných vteřinek.

59:57
    Andrej Popov to opět zkoušel přes celé kluziště, ale opět se o hodně spletl. Domácí si zbytek utkání již užívají.

Sledovali jsme zajímavé utkání mezi Bars Kazaň a Salavat Julavat Ufa, které končí výhrou domácích 3:1. Domácí začali velice dobře, když se v 7.minutě prosadil Galijev. V 10.minutě to bylo ještě lepší, když střelu Zaripova tečoval Sekáč. Český útočník měl prsty i v třetí brance, když druhou asistencí přihrával na branku Azeveda v 38.minutě. Vypadalo to na jednoznačný průběh, jenže Ufa do poslední periody vlétla a hned v 43.minutě snížil Sergejev na 3:1. Ufa měla enormní tlak, dokonce hráli přes dvě minuty bez brankáře, jenže ani to nestačilo na druhou branku. Kazaň si udržuje náskok před Astanou, Ufa sice nebodovala, ale její výkon byl hlavně v poslední třetině vlekou nadějí do boje o play-off.

Střely na bránu v utkání: 27-33.

Česká stopa v utkání:
    Jiří Sekáč: 1+1, 14:56

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (17:26:20)

Ondřej Klos

Góly a asistencie: 7. Galijev (Zaripov), 10. Sekáč (Zaripov, Ľamkin), 38. Azevedo (Tkačov, Sekáč) – 43. Ar. Sergejev (Rybin, Kadejkin)

Ak Bars Kazaň: Poďjapolskij (Garipov) – Markov (A), Jarullin, Abrosimov, Ľamkin, Manuchov, Batyršin – Azevedo, Tkačov, Sekáč – Galijev, Osnovin, Zaripov (A) – M. Gluchov, An. Popov, Lukojanov – Klinkhammer, Svitov (C), A. Michejev – Kara.
    HC Salavat Julajev Ufa: Karejev (10. Fedotov) – Sergijenko, Panin (C), Koledov, Arzamascev, Semionov, Ar. Sergejev, S. Těreščenko, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen (A), Omark – Tkačov, Burmistrov, Kugryšev – M. Majorov, Busarov, Rybin – Soloduchin, Kadejkin (A), .

Rozhodca: Edward Odins, Denis Naumov- Nikita Novikov, Alexander Zakharenkov