Čeljabinsk – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan sk 2:0 (kon.) | D. Moskva – Jekaterinburg 2:0 (kon.)
Jaroslavľ – Riga 2:1 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
Dinamo Minsk – Petrohrad 0:2 (kon.)
Dynamo Moskva
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
cz Piatok 04.01.2019, 15:00 • Megasport Arena • KHL

Dnešní utkání sledovalo 10797 diváků. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a někdy příště se zase těším u dalších on-line přenosů z KHL! (17:31:29)

Československá stopa

Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:54
    Jakub Kovář (JEK) 59 minut, 29 zákroků, 2 góly, 93,5%

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:30 (8:12, 13:10, 10:8)
    Zblokované střely – 11:13
    Vyhraná vhazování – 22:25
    Trestné minuty – 4:4
    Hity – 36:32

Hokejisté Dynama Moskva ukázali, že mají v posledních týdnech velmi dobrou formu a na domácím ledě porazili druhý nejlepší tým soutěže 2:0. Oba góly padly ve druhé třetině. Skóre utkání otevřel ve 27. minutě Vadim Šipačov, o sedm minut později se pak od modré čáry trefil Juuso Hietanen. Hokejisté Avtomobilistu se proti výborné domácí obraně těžko prosazovali, do šancí se moc nedostávali a co prošlo, pochytal pozorný brankář Ivan Bočarov.

59:26
    Domácí dobývají prázdnou branku soupeře. Tentokrát ji minul Čajkovský.
    59:05 Zákroky obránců Vasilevského s Trjamkinem, kteří uhájili prázdnou branku Avtomobilistu.

59:05
    Tentokrát se v roli brankáře objevil Nikita Trjamkin, jehož neprostřelil Dmitrij Kagarlickij!

58:50
    Mozer střílel z pravého kruhu na prázdnou branku soupeře, ale na brankáře si zahrál Alexej Vasilevskij, jenž předvedl skvělý zákrok pravou nohou!

58:38
    Další icing Dynama.

58:22
    Do prázdné branky střílel od červené čáry Daniil Tarasov. Scházely centimetry! Jelikož domácí hráč odehrál kotouč ještě z vlastní poloviny, je odpískán icing.

58:04
    Branka Avtomobilistu je už prázdná!

57:23
    Hosté se sice dokázali usadit v útočném pásmu, ale zatím krouží jen u mantinelů.

56:18
    Od modré čáry nahazoval puk na branku Vladimir Brjukvin. Kovář nakonec nemusel zasahovat.

55:22
    Hostům nepomohla ke kontaktnímu zásahu ani střela Michaila Mamkina. Ta se mezi tyče nevešla.

54:25
    Hosté si nerozuměli za brankou a z toho mohl těžit Aslan Rajsov. Kovář ale vyrazil jeho střelu.

53:57
    Už jen šest minut mají hosté na vymazání dvougólového manka.

52:34
    Domácí stále stíhají zaměstnávat obranu soupeře. Individuálním průnikem se prezentoval Jevgenij Mozer, který střílel do levého betonu Kováře.

51:56
    Nikita Trjamkin se dostal ke střele z osy hřiště. Bočarov svým zákrokem přerušil hru. Reklamní přestávka.

50:59
    Miks Indrašis našel mezi kruhy Igora Makarova. Kovář si stačil povyjet a pokryl střelu domácího útočníka.

50:38
    Domácí jsou v plném počtu.

49:55
    Další vyhození Dynama.

49:25
    Domácí se zatím dobře brání. Teď dokázali vyhodit.

48:37
    Vjačeslav Kuljomin v brankovišti kontaktoval Jakuba Kováře, který přišel o masku. Domácí útočník se snaží sudímu vysvětlit, že byl do brankoviště natlačen, ale vše je marné. Musí na trestnou lavici.

47:53
    Výborně to udělal Igor Makarov, který sebral kotouč v rohu hřiště a drze se prokličkoval až před Kováře. Ten hosty ještě udržel ve hře!

47:06
    Dan Sexton střílel z pravé strany, ale nemířil přesně. Branku vůbec netrefil.

46:32
    Prosadit se snažil před brankovištěm Jevgenij Česalin. Puk skončil pod lapačkou Bočarova.

46:25
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

45:50
    Čas hostům poměrně rychle ubíhá. Domácí jim toho stále mnoho nedovolují.

44:15
    Vladimir Brjukvin poslal do velké šance Mikse Indrašise. V souboji tváří v tvář byl úspěšnější Kovář!

43:25
    Až před Kováře se protáhl Daniil Tarasov. V tísni už ale nedokázal nebezpečněji zakončit.

43:13
    Nahození Gračjova tečoval Jevgenij Česalin. Puk ale skončil pod Bočarovem.

42:20
    Domácí opět hrají pozorně v obraně. Navíc k tomu přidávají nepříjemný forčekink, kterým narušují rozehrávku Avtomobilistu.

41:16
    Dopředu se dral po levém křídle Ilja Krikunov. Jeho střela byla zablokována.

41:00

40:51
    Hosté se opět osvobodili a brzy budou kompletní.

40:30
    Hosté vyhazují.

40:01
    Domácí před sebou mají ještě minutu z přesilové hry.

Hity – 26:26

Druhá třetina vyšla lépe domácímu Dynamu, které dokázalo dvakrát skórovat a do šaten jde s vedením 2:0. Skóre utkání otevřel ve 27. minutě Vadim Šipačov. O sedm minut později se pak od modré čáry trefil Juuso Hietanen. Domácí dobře brání a silného soupeře příliš do šancí nepouštějí.

40:00

39:59
    Domácí rozehráli úvodní minutu přesilové hry dobře a několikrát prověřili Kováře. Skóre se ale už ve druhé třetině měnit nebude.

39:01
    Za sekání je vyloučen Jevgenij Česalin. Domácí tak budou hrát přesilovku.

39:00
    Jevgenij Mozer v pádu uvolnil Vladimira Brjukvina, který byl sám před Kovářem. Šel do bekhendové kličky, ale pravý beton hostujícího gólmana nepřehodil, ani nepřetlačil!

38:02
    Francis Paré našel před brankou Ilju Krikunova. Ten chtěl ještě kotouč vracet svému spoluhráči, ale to už bylo moc. Útočník Avtomobilistu měl střílet...

37:20
    Hráči Avtomobilistu hrají s kotoučem na holích, ale narážejí na zmíněnou dobrou obranu soupeře.

36:36
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Anatolij Golyšev. Puk skončil ve výstroji zatím bezchybného Bočarova.

35:56
    Domácím dnes výborně funguje defenziva. Hráči Avtomobilistu si těžko hledají cestičky do větších šancí.

34:59
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

34:20
    Domácí mají zápas proti lídrovi tabulky Východní konference dobře rozehraný. Hosté se ale nebudou chtít s průběžným stavem smířit.
    33:26 Juuso HIETANEN - 2:0

33:26
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Výborně zaplněná Megasport Arena se raduje podruhé! Od modré čáry vystřelil JUUSO HIETANEN a puk zapadl až za Jakuba Kováře, který přes clonící hráče vůbec nic neviděl. Asistence: Dmitrij Mojsejev a Jevgenij Mozer.

32:37
    Oba týmy jsou už kompletní.

32:05
    Na útočný výlet se vydali oba obránci Dynama. Michal Čajkovský objel branku a našel svého kolegu Andreje Mironova, který z mezikruží těsně minul!

30:50
    Alexandr Kučerjavenko vyzkoušel pozornost Ivana Bočarova v brance Dynama. Ten přerušil hru.

30:36
    Nakonec padly oboustranné tresty za hrubost. Uvidíme tedy hru 4 na 4.

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vjačeslav Kuljomin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Vasilevskij – 2 min., hrubost).

30:36
    Vzápětí šarvátka za hostující brankou! Uvidíme, jak to vyřeší rozhodčí. Vše vzniklo tak, že hostům se nelíbil důraz Mozera před Kovářovým brankovištěm.

30:10
    Z pravé strany nyní na Kováře pálil Dmitrij Mojsejev. Hostující brankář vyráží tuto střelu.

29:55
    Nahrávka Makarova měla oslovit najíždějícího Mikse Indrašise. Obránce ale kotouč tečoval do lapačky brankáře Kováře.

29:21
    Od modré čáry vypálil Ivan Višněvskij. Bočarov si povyjel a puk vyrazil.

28:43
    Hráči první hostující formace o sobě dobře vědí. Da Costa prostrčil puk před branku na Nigela Dawese, proti jehož střele se stačil přemístit Bočarov.

27:32
    26:38 Vadim ŠIPAČOV - 1:0

26:38
    Dynamo se ujímá vedení! Debutant v dresu Dynama Aslan Rajsov, jenž strávil většinu kariéry ve druhé nejvyšší soutěži a naposledy hrál v Kazachstánu, prostrčil v útočném pásmu puk na VADIMA ŠIPAČOVA, který jel na Kováře z levé strany a zamířil mimo jeho dosah. Asistence: Aslan Rajsov.

26:11
    Teď ale zahrozila první hostující formace. Proti Nigelovi Dawesovi si ale stačil Bočarov povyjet a podržel Dynamo!

25:48
    Domácí se ve druhé třetině snaží hrát aktivně. Daleko agresivněji forčekují.

24:43
    Ilja Krikunov pracoval s pukem za domácí brankou. Hráči Dynama ale dobře pokryli najíždějící protihráče a hostující útočník tak neměl komu přihrát.

24:24
    Miks Indrašis skončil po srážce s Bodrovem na ledě, ale ještě stačil kotouč posunout na Igora Makarova. Jeho střela na bližší tyčku skončila v Kovářově lapačce.

24:05
    Po průniku po pravém křídle se dostal do zakončení Miks Indrašis. Jakub Kovář byl na místě.

23:34
    Do dobré střelecké pozice se dostal domácí útočník Kagarlickij. Jeho pokus byl ale zablokován obráncem Trjamkinem.

22:58
    Aslan Rajsov nahazoval z ostrého úhlu kotouč na Kováře. Před branku ještě dojížděl Ivan Igumnov, ovšem gólman hostí puk udržel ve své moci.

22:47
    Ve druhé třetině zatím stále čekáme na nějakou větší šanci.

21:56
    Střela z toho ale nebyla a domácí tak vyvezli puk do bezpečí. Další pokus Avtomobilistu o přechod do útočné třetiny skončil ofsajdem.

21:19
    Sledujeme aktivní vstup Jekatěrinburgu do druhé třetiny. Hosté krouží s pukem v útočném pásmu.

Hity – 16:14

První třetina uběhla poměrně rychle. Moc se totiž nepřerušovalo a hra tak měla spád. Gól jsme ale neviděli. Hosté začali aktivně, ovšem Dynamo postupem času vyrovnalo hru. Uvidíme, zda druhá část zápasu bude gólově produktivnější.

20:00

19:01
    Běží už poslední minuta první třetiny.

17:56
    Od levého mantinelu se snažil nahodit puk před branku Francis Paré. Trefil ale jen nohy bránícího hráče a teď se o puk bojuje v rohu hřiště.

17:37
    Na přihrávku zpoza branky si najel Arťom Garejev. Puk ale netrefil dobře a zamířil tak mimo Bočarovovu svatyni!

15:54
    Kovář musel dávat pozor při nepříjemném vyhození Dynama. Kotouč totiž mířil těsně vedle branky a český gólman do poslední chvíle čekal, zda ho má pustit na icing, nebo raději chytat. Nakonec se rozhodl pro druhou variantu.

14:11
    Střelu Dmitrije Kagarlického ukryl ve výstroji Kovář. Hra je tedy přerušena.

13:23
    První formace Avtomobilistu sehrála hezkou kombinaci. Puk si vyměnili všichni tři hráči. Golyšev na závěr hledal na zadní tyčce najetého Stéphana Da Costu, před kterým srazil kotouč Tarasov. Jinak by měl před sebou francouzský útočník už prázdnou klec.

12:09
    Hráči si nic nedarují a za brankou Dynama jsme teď viděli několik střetů a hitů, o které se rovnoměrně podělily oba týmy.

11:44
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

11:15
    Z první se opřel do kotouče domácí útočník Igor Makarov. Branku ale netrefil.

10:19
    Puk vyvezl do útočného pásma Daniil Tarasov. Kovář jeho střelu pokryl.

09:33
    Až teď se čas zastavil. Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

08:50
    Jako by mě režie slyšela a pustila na svět informaci, že bez přerušení se hraje už čtyři a půl minuty.

08:15
    Už se hraje dlouho bez přerušení. Čas první třetiny se tak rychle posouvá dopředu.

07:19
    Zajímavý závar před Kovářem. Ten se v brankovišti roztáhl a pokryl všechny pokusy Dynama.

06:09
    Domácí hokejisté se také postupně dostávají do hry a srovnávají její obraz.

04:18
    Hosté hrají aktivně. Od modré čáry vypálil Michail Mamkin a Bočarov má další zákrok.

03:56
    Jevgenij Gračjov najížděl z pravé strany na domácí branku. Mířil mezi betony, ale Bočarov ucpal mezírku včas!

03:22
    Po chybě v hostující rozehrávce se dostal ke kotouči Dmitrij Kagarlickij. Ten chtěl ještě hledat před brankou Tarasova, ovšem tahle přihrávka neprošla.

01:36
    Denis Bodrov zavezl kotouč do útočného pásma přenechal ho za ním jedoucímu Francisovi Parému. Jeho střela skončila na pravém betonu Bočarova.

00:55
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

00:01

Před startem zápasu zazní hymna Ruské federace.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Volkov, I. Nikulin (C), Hietanen, Čajkovský, Mironov, Menšikov, J. Zajcev, Pepeljajev – Tarasov (A), Šipačov, Kagarlickij – Mojsejev, Mozer (A), V. Kuljomin – Brjukvin, I. Makarov, Indrašis – Igumnov, Karlin, Rajsov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – Gurkin, I. Višněvskij, Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Mamkin, D. Bodrov (A), Pereljajev – Golyšev, S. Da Costa, Dawes (C) – Sexton, Paré, A. Garejev – Krikunov, Kučerjavenko, Denis Kazionov – Torčeňuk, Rassejkin, Gračjov – Česalin.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Lazarev, Šeljanin.

Jakub Kovář (AVT) – 33 zápasů, průměr 1,57, úspěšnost 94,6 %

Dynamo Moskva:
    Dynamo nasbíralo ze 45 zápasů 49 bodů a v tabulce Západní konference mu patří šesté místo. Na devátou Rigu má moskevský celek sedmibodový náskok. Naposledy hráči Dynama padli 4:5 na ledě právě zmíněného lotyšského soka. Před tím ale prožili sérii šesti výher v řadě, která jim v boji o play off hodně pomohla. K hlavním oporám mužstva patří brankář Bočarov, nebo známý útočník Vadim Šipačov.