Winnipeg – Minnesota 1:3 (kon.) | LA Kings – Vegas 1:4 (kon.) | Edmonton – San Jose 4:7 (kon.)
Buffalo – Boston 2:3 (po pr.) | Tampa Bay – Montreal 6:5 (kon.) | Florida – Philadelphia 2:1 (kon.)
Toronto – NY Islanders 0:4 (kon.) | Ottawa – Washington 2:3 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 1:6 (kon.)
Nashville – NY Rangers 3:4 (kon.) | Dallas – Detroit 5:1 (kon.) | Colorado – Chicago 2:3 (po pr.)
Anaheim – Arizona 4:5 (po pr.) | Calgary – Vancouver 2:3 (po pr.)
Calgary Flames
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Vancouver Canucks
cz Nedeľa 30.12.2018, 04:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (07:12:13)

Česká stopa v utkání
    David Rittich (CGY) odchytal 63:06, 24 zák., 88,9 %

Tři hvězdy utkání
    1. Jacob Markström (VAN) 31 zák., 93,9 %
    2. Mark Jankowski (CGY) 1+1
    3. Elias Pettersson (VAN) 1+0

Calgary se v dnešním utkání prosazovalo pouze v oslabení, to však na vítězství nestačilo a s Vancouverem prohrálo 2:3 po prodloužení. Po cenné výhře nad Winnipegem se tak Flames nepodařilo na výhru navázat a naopak Canucks dokázali na venkovním ledě vyhrát podruhé v řadě, když navázali na úspěch z Edmontonu.

Porážka Flames navíc znamená, že na čele Západní konference zůstane i po dnešním hracím dni Winnipeg, který sice před pár hodinami prohrál s Minnesotou, ale drží s 50 body čelní pozici, protože má o jedno odehrané utkání méně než Calgary se stejným počtem bodů.

63:06 Alexander EDLER - 2:3

63:06
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Teď však už ne a hosté vítězí v dnešním utkání! Boeser našel na pravé straně brankoviště volného ALEXANDERA EDLERA, který přehodil beton přesouvajícího se Ritticha a zajistil vítězství Vancouveru. Asistence: Brock Boeser.

61:46
    Velká šance Vancouveru, Rittich ale zvládl kotouč zastavit a přerušit hru.

61:00
    Zakázané uvolnění Calgary.

60:19
    Monahan zakončoval z bekhendu, ale Markströma nepřekonal.

60:01

O osudu utkání rozhodne prodloužení.

60:00

59:14
    Rittich chytá ránu Edlera od modré čáry a přerušuje hru.

58:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oba týmy se marně snaží usadit v útoku.

57:09
    Do konce normální hrací doby zbývají poslední tři minuty. Hra je přerušena ve středním pásmu.

56:23
    Canucks pokazili rozehrávku a dopustili se zakázaného uvolnění.

56:13
    Markström si u své tyčky počíhal na střelu z pravé strany brankoviště a čapl ji do lapačky. Komerční přestávka.

55:01
    Gaudreau vyvezl puk.

54:20
    Čas pomalu plyne ke konci normální hrací doby. Domácí jsou ve vlastním pásmu a snaží se obrat soupeře o puk.

53:21
    Postavení mimo hru Calgary. Komerční přestávka.

51:27
    Pokus o rychlou rozehrávku končí zakázaným uvolněním Vancouveru.

50:46
    Tlak Canucks je výrazný. Boeser přinutil Ritticha k zákroku.

50:12
    Další útok Vancouveru, Hamonic blokuje střelu od modré a pomáhá svému brankáři.

49:23
    Motteho tvrdá střela od modré byla Rittichem sražena do rohu. Český brankář teď drží svůj tým.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:09
    Boeserova prudká střela skončila na zadním mantinelu, Hra je posléze přerušena a vhazuje se před Rittichem.

48:04
    Dubé svůj rychlý průnik do útočného pásma dokonce sám zakončil, ale nepodařilo se mu překonat Markströma.

Komerční přestávka.

47:10
    Postavení mimo hru Calgary.

46:07
    Huttonova střela se stala kořistí bránícího Bennetta, jenž srazil puk k mantinelu.

44:38
    Bärtschi se v pravém kruhu dokázal uvolnit a poslat střelu na Ritticha, český brankář přerušuje hru.

43:45
    Eriksson srazil střelu Kylingtona zpoza kruhů až do ochranné sítě. Vhazovat se bude v pásmu Vancouveru.

43:11
    Rittich zastavuje střelu Horvata a přerušuje hru.

42:08
    Neal nastřelil Markströmovo rameno.

42:00

41:48
    Calgary se musí vrátit až za svou branku.

41:36
    Canucks dostali puk ze svého pásma, Flames se poté dostali do postavení mimo hru.

40:58
    Domácí se tlačí na branku soupeře, jejich střely ale létají na zadní mantinel.

40:12
    Calgary se dostalo do postavení mimo hru.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Další třetina začne přibližně v 06:00.

Ve druhé třetině se Calgary podařilo dostat v oslabení do vedení, ale mladík Pettersson krásnou střelou z pravého kruhu ve 32. minutě vyrovnal na 2:2. Calgary však vstoupí do rozhodující třetiny s výhodou jednoho hráče v poli.

40:00

40:00
    V samém závěru, po konci druhé třetiny, vyfasoval ještě dvouminutový trest Gudbranson za hru vysokou holí.

39:54
    Dubé se před brankovištěm dostal do šance, ale byl zablokován a tak se musel vydat za branku. Po jejím obkroužení se snažil ještě vystřelit, ale Markströma neohrozil.

39:15

38:57
    Giordano operoval s pukem na modré a poslal na Markströma nebezpečnou střelu přes clonu. Hostující brankář ale kotouč zachytil a nedovolil domácím dorážet.

38:25
    Canucks opět vyhazují. Tahle přesilovka Calgary hrubě nevychází.

37:57
    Eriksson na pravé straně u mantinelu vytěsnil hru do středního pásma.

37:33
    Zablokovaná přihrávka přes střed pásma a kotouč odklouzal do neutrální zóny.

37:15
    Vylučuje se na straně Vancouveru. Virtanen dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

36:25
    Postavení mimo hru hostujícího týmu. Komerční přestávka.

35:48
    Jedovatá střela Giordana od modré až na Markströma neprošla. Dobře zasáhl jeden z obránců.

35:00

34:58
    Canucks byli při návratu do útočného pásma zastaveni postavením mimo hru.

34:45
    Flames poté vyhodili puk.

34:35
    Boeser svou střelou z levého kruhu orazítkoval zadní mantinel.

34:04
    Flames se podařilo znovu osvobodit.

33:29
    Domácí vyhodili puk.

33:19
    Dělovku Edlera od modré vykopl Rittich svým betonem.

33:00
    Vylučuje se na straně Calgary. Dvě minuty za vražení na hrazení obdržel Giordano.

32:50
    Goldobin se dostal za obranu Calgary, jenže tváří v tvář Rittichovi ho nedokázal z bekhendu překonat! Střílel mezi nohama a mířil mezi betony, ale Rittich si situaci pohlídal.
    31:37 Elias PETTERSSON - 2:2

31:37
    ELIAS PETTERSSON dostal přesný pas na pravou stranu, najel si do pravého kruhu a přesnou střelou na vzdálenější tyč srovnal na 2:2! Asistence: Christopher Tanev.

31:07
    Rittich přerušuje hru, poté se za brankou domácích strhla krátká strkanice, ale vylučovat se nebude.

30:36
    Monahan hledal rozjetého Lindholma na pravé straně brankoviště, ale švédský útočník těsně minul. Markström by neměl šanci puk zachytit.

30:25
    Pettersson pronikl až před brankoviště, Rittich ho vychytal a přerušil hru. Komerční pauza.

30:00
    Pettersson nenahazoval na střed úspěšně, ale útočné pásmo ještě Vancouver chvilku udržel.

28:47
    28:46 Travis HAMONIC - 2:1

28:46
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté se marně snažili o zakončení a přišli o puk. Domácí vyrazili do přečíslení a TRAVIS HAMONIC místo přihrávky sám střílel z pravého kruhu a o levou tyčku strhává vedení na stranu Calgary! Druhý gól v oslabení. Asistence: Mark Jankowski.

27:49
    Šance Horvata z pravé strany brankoviště, Rittich vykopl puk a domácí vyhazují.

27:25
    Calgary se povedlo znovu vyvést puk mimo své pásmo.

26:59
    Domácí dostali puk ze svého pásma.

26:47
    Aktivita se vyplatila. Vancouver si zahraje po komerční přestávce přesilovku. Dvě minuty za sekání dostal Hathaway.

26:21
    Velký tlak na branku domácích. Tanev byl ale zblokován a poté Boeser minul Rittichovu klec!

25:20
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu.

24:40
    A o útočné pásmo domácí přichází.

24:25
    Flames dál drží hodně vysokou aktivitu a drží útočné pásmo. Jejich kombinace je rychlá, ale najít střeleckou pozici s vyloženou šancí je hodně náročné.

23:38
    A znovu Neal, tentokrát puk dostal až na Markströma. Brankář hostů chytá puk.

23:32
    Nealovo zakončení bylo sraženo.

23:15
    Domácí mají kotouč za vlastní brankou a vyčkávají s rozehrávkou.

22:50
    Velká šance, do které se mezi kruhy dostal Gaudreau, který byl před brankovištěm sám, ale ani přes dvojí kličku se mu nepodařilo brankáře vymíchat.

21:48
    Lindholm se protlačil s obráncem hostů až vedle brankoviště, nepodařilo se mu ale přehodit beton Markströma.

21:01
    Hamonic po přejetí do levého kruhu prudce vypálil pod ruku Makströma, jenž ale stačil včas zachytit puk a přerušit hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 05:05.

První třetina přinesla dva góly. Napřed Boeser otevřel skóre v přesilovce a poté Jankowski srovnal v oslabení. Druhá polovina první třetiny patřila jednoznačně Calgary, kterému se ale nepodařilo strhnout vedení na svou stranu. Navíc domácím nebyla uznána branka kvůli hvizdu rozhodčího, který vylučoval na straně Vancouveru.

20:00

19:57
    Ještě jedno přerušení hry v pásmu hostí. Hamonic trefil jen dobře postaveného Markströma.

19:39
    Jankowskiho střela byla sražena do pravého rohu. Hamonic následně minul.

19:09

18:37
    Střela z mezikruží minula Markströmovu klec. Hosté poté vyhazují puk.

18:04
    Teď už ale publikum bouří. Velký nápor domácích byl opět zastaven hvizdem rozhodčího, domácí se tak nedokázali prosadit a Edler mezitím opustil trestnou lavici. Pokračuje klasická přesilovka 5 na 4.

17:09
    Domácí sice vstřellili gól a začali se radovat, ale už bylo pískáno a tak jim radost překazil hlavní rozhodčí. Ten totiž vylučuje Huttona za sekání a Calgary bude hrát dvojnásobnou přesilovku. Gól by ale brali víc.

16:46
    Po zblokované střele domácích se Canucks opět osvobozují.

16:11
    Vancouver vyhazuje.

16:03
    Další vyloučení. Po komerční přestávce si přesilovku zahrají domácí. Dvě minuty dostal za podražení Edler.

15:13
    14:30 Mark JANKOWSKI - 1:1

14:30
    Calgary se dokázalo prosadit v oslabení! Domácí se dostali za obranu a sám na brankáře se hnal Hanifin. Jeho sice Markström vychytal, ale z druhé vlny si najel MARK JANKOWSKI, který dorazil puk za záda hostujícího brankáře. Asistence: Noah Hanifin.

14:08
    Ale další vyhození.

14:00
    Efektní rybičkou dokázal udržet útočné pásmo hostující útočník.

13:38
    Flames se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

13:19
    Edler od modré minul Rittichovu branku.

13:13
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Derek Ryan – 2 min., sekání).

13:13
    Za brankou Vancouveru došlo k hromadné strkanici. Ještě předtím ale bylo signalizováno vyloučení.

12:25
    A rychle zase na druhou stranu. Tanev od modré přinutil Ritticha k zákroku.

12:16
    Gaudreau v rychlém kontru míjí Markströmovu klec.

11:58
    Vancouver přišel o získané útočné pásmo po nepříliš dobré přihrávce na modrou čáru.

10:43
    Hosté byli při přechodu středního pásma zastaveni. Komerční pauza.

09:58
    Pouliotovu střelu od modré chytá na druhé straně Rittich, jenž přerušuje hru.

09:26
    Bennett rychle sjel před brankoviště, dostal přihrávku zpoza branky, ale svou střelou trefil jen rychle se přesouvajícího Markströma.

08:17
    Téměř hned po přejetí modré čáry přišli o puk a domácí se vřítili do útoku. Giordano ze strany hledal mezi kruhy spoluhráče, tomu se ale nepodařilo puk trefit a poslat na branku.

07:56
    Po nepřesné přihrávce přichází Flames o útočné pásmo. Šanci na útok mají Canucks.

07:18
    A další rána domácích po buly. Gaudreaua vychytal brankář Markström lapačkou.

07:15
    Hostující brankář si teď moc neodpočinul. Krátce po vhazování likviduje střelu Czarnika.

07:08
    Hned záhy ale musel Markström zastavit další střelecký pokud domácích.

07:01
    Rychlý útok Calgary skončil střelou na zadní mantinel.

06:52
    Hra je přerušena v obranném pásmu hostů. Komerční pauza.

06:37
    Markström toho moc neviděl, ale střelu z levého kruhu se mu podařilo ramenem vytěsnit na zadní mantinel.

05:45
    Další šanci Bärtschiho, kterou Rittich vyrazil před sebe. Dorážka šla vedle branky domácích.
    05:08 Brock BOESER - 0:1

05:08
    Hosté velmi rychle využívají přesilovku! BROCK BOESER vypálil z pravého kruhu na bližší tyč a prostřelil Ritticha! Asistence: Alexander Edler, Sven Bärtschi.

04:59
    Bärtschi se přes Ritticha neprosadil.

04:49
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Johnny Gaudreau – 2 min., sekání).

04:49
    Ránu od modré už musel Rittich chytit, a podařilo se mu udržet puk na hrudi.

04:30
    Střela hostí z levého kruhu prolétla kolem Rittichovy branky.

04:10
    Pro změnu se bude vylučovat na straně Calgary. Probíhá výhoda Vancouveru.

03:40
    Lindholm se sice natahoval po dorážce, ale puk poslal vedle Markströmovy klece.

02:23

02:13
    A když se jim to podařilo, nepřesná přihrávka je zase vyhnala mimo.

01:59
    Calgary se nedaří přechod do útoku.

01:37
    Znovu se hostům daří vyhodit kotouč přes všechny čáry až k Rittichovi.

01:08
    Canucks vyhazují přes všechny čáry.

00:23
    Flames si hned na začátku zápasu zahrají přesilovku. Stecher fauloval vysokou holí.

00:01

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Neal, Backlund, Tkachuk (A) – S. Bennett, Jankowski, Czarnik – Hathaway, D. Ryan, Dubé.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Ch. Tanev (A), Edler (A), Stecher, B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot – Virtanen, Horvat (A), Eriksson – Boeser, Pettersson, Goldobin – Leivo, M. Granlund, Bärtschi – Motte, Beagle, Roussel..

Calgary, za které pravidelně chytá český brankář David Rittich, v posledním střetnutí proti Winnipegu ukončilo negativní sérii tří proher v řadě a v noci ze soboty na neděli bude potvrzovat roli favorita proti Vancouveru. Ten se však herně zvedl a z posledních 10 zápasů se sedmkrát radoval z vítězství. Svou kůži Canucks rozhodně nebudou chtít prodat lacino.

Noční program v zámoří vyplní také duel mezi Calgary a Vancouverem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 15. Jankowski (Hanifin), 29. Hamonic (Jankowski) – 6. Boeser (Edler, Bärtschi), 32. Pettersson (Ch. Tanev), 64. Edler (Boeser)

Rozhodca: Chmielewski, Charron – Mach, Brisebois