Liége – Eupen 3:0 (kon.) | Oostende – Kortrijk 1:2 (kon.) | Waasland-Beveren – Mouscron 1:2 (kon.)
Genk – Cercle Bruggy 1:2 (kon.)
Waasland-Beveren
1:2 (0:1)
Royal Excel Mouscron
cz Sobota 24.11.2018, 20:00 • Freethiel Stadion, Beveren • Belgická Jupiler Pro League • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

V 16. kole belgické Jupiler League se proti sobě utkají týmy Waasland-Beveren a Royal Excel Mouscron. Naposled se spolu tato mužstva střetla před dvěma měsíci na půdě Muscronu, kde ovšem vyhrál Beveren 3:0. Dnes se bude hrát na Freethiel Stadionu v Beverenu. Úvodní výkop je naplánován na 20:00.

Waasland-Beveren se momentálně nachází na čtrnáctém místě s jedenácti body a skóre 16:22. V posledním zápase ovšem prohrál na půdě Cercle Bruggy 0:2. Nejlepším střelcem je s pěti góly Ampomah.
    Mouscron je aktuálně na patnácté příčce s deseti body a skóre 10:21. V posledním utkání remizoval v domácím prostředí 0:0 s Genkem. Nejlepším střelcem je se čtyřmi góly Pierrot.

Waasland-Beveren: Roef – Caufriez, Moren, Vukotić, Massop (C) – Vanzo, Keita, Abdullah – Boljević, Forte, Ampomah.
    Náhradníci: Debaty – Badibanga, Bizimana, Foulon, Jubitana, Lulič, Schryvers, Vellios, L. Verstraete.

Royal Excel Mouscron: Butez – Galitsios, Dussenne, Godeau, Gulan – Chibani, Boya, Mohamed (C) – Benson, Olinga, Pierrot.
    Náhradníci: Werner – Diédhiou, Leye, Mbombo Lokwa, Sarmiento, Van Durmen, Vojvoda..

1

3
    Hosté dávají gól, ale ten pravděpodobně neplatí, jelikož se hostující hráč ocitl v ofsajdu!

5
    Nyní Mouscron získal přímý kop z dobré pozice a může se tak dostat do vedení.

7
    Následná střela ale skončila jen ve zdi.

9
    Domácí už jsou u míče snaží se něco vymyslet, ovšem začátek platí hostům.

11
    Hosté jsou opět u balónu.

14
    Útok Mouscronu skončil pouze u domácí obrany, která posléze poslala nákop.

16
    Frank Boya si poradil s domácím hráčem, který se snažil dostat dopředu po levé straně.

18
    Waasland-Beveren nyní drží míč na své polovině hrací plochy, ale zatím je tempo hry velice pomalé.

20
    Posléze se domácí hráč dostal do zakončení, ovšem s tím si bez problémů poradil Jean Butez.

22
    Opět se domácí mužstvo dostalo dopředu, ale posléze se k míči dostal Mouscon.

24
    Nyní byl útok domácích přerušen, jelikož přišel faul Aleksandara Boljeviće.

26
    Waasland-Beveren získal autové vhazování na polovině soupeře.

27
    Opět měl Mouscron obrovskou šanci, tentokrát po rohovém kopu, když Roefovi vypadl míč, ale nakonec se hostující hráč netrefil do balónu.

30
    Hosté nyní mají volný kop z pravé strany.

32
    Hosté posléze získali také autové vhazování na polovině soupeře.

34
    Opět se hráči Mouscronu snažili něco vymyslet, ale zastavil je faul soupeře.

36
    Posléze získal Royal rohový kop z levé strany.

37
    A nakonec přišlo zakončení, se kterým si ale poradil Davy Roef.

40
    Mouscron právě vstřelil branku! Hosté jdou zaslouženě do vedení! Po skvělé přihrávce se ocitl Fabrice Olinga v parádní střelecké pozici, ale všiml si volného FRANTZDYHO PIERROTA, který tak zakončil bezpečně k pravé tyči do poloprázdné brány.
    40. Frantzdy PIERROT - 0:1

42
    Nyní míč skončil z nohy hostujícího hráče jen za bránou Beverenu a Davy Roef tak bude mít odkop od své svatyně.

43
    Žlutou kartu dostává Francesco Forte (Waasland-Beveren).

44
    Nyní je hra přerušena, jelikož hostující hráč je ošetřován a bude muset střídat.

44
    Žlutou kartu dostává Fabrice Olinga (Royal Excel Mouscron).

45
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Dimitri Mohamed, přichází Benjamin Van Durmen.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45+2
    Domácí získali autové vhazování na své polovině hrací plochy.

45+2

První poločas je u konce a Mouscron zatím zaslouženě vede 1:0. Už ve 3. minutě hosté vstřelili gól, ale ten nakonec díky ofsajdu nebyl uznán. Ve 27. minutě se hosté dostali opět do velké šance po rohovém kopu, ale ani tentokrát nevstřelili gól. Ve 40. minutě se ale nakonec hráči Mouscronu dočkali, když poslal Olinga skvěle míč na Frantzdyho Pierrota, který jej uklidil k pravé tyči.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

46

47

49
    Po centru domácích skončil míč jen za bránou Buteze.

50
    Nyní se hra přerušila, jelikož Nana Ampomah potřebuje ošetření.

52
    Waasland-Beveren je ve druhé půli mnohem aktivnější, než v prvním poločase, ale zatím je to z domácí strany nemastné neslané.

55
    Chibani přišlápl protihráči nohu a uviděl tak žlutou kartu.

57
    Hosté se ubránili také dalšímu útoku Beverenu.

58
    Hra je opět přerušena, jelikož po souboji zůstal ležet na zemi Frank Boya.

60
    Hodina hry je minulostí a Mouscron stále vede 1:0, ovšem ve druhé půli diktují hru hráči Beverenu.

61
    Žlutou kartu dostává Paul Keita (Waasland-Beveren).

62
    Přihrávka domácího hráče z pravé strany směrem do vápna nenašla správného majitele.

64
    Nyní se něco snaží vymyslet Mouscron, ale ve druhém poločase to z jejich strany není dobrý výkon.

65
    Domácí hráč se skvěle dostal až do vápna, ale posléze vypálil jen do míst, kde byl připraven Jean Butez!

65
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Raffidine Abdullah, přichází Djihad Bizimana.

67
    Opět se Beveren dostal do zakončení, ale to bylo zblokováno a následuje rohový kop.

68
    Následný roh ovšem nic vážnějšího nepřinesl. Posléze ale Beveren získal autové vhazování.

70
    Zbývá nám posledních dvacet minut a Mouscron stále vede těsně 1:0, díky brance Pierrota z první půle.

71
    Benjamin Van Durmen se dopustil faulu ve středu hrací plochy a uviděl žlutou kartu.

72
    Ovšem následný centr z volného kopu nepřinesl nic vážnějšího a míč skončil v moci Jeana Buteze.

73
    Mouscron právě vstřelil branku! Hosté jdou do dvoubrankového vedení a jsou tak blízko k zisku tří bodů! MANUEL BENSON dostal přihrávku do vápna, kde si míč zpracoval a posléze prostřelil domácího gólmana.
    73. Manuel BENSON - 0:2

74
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Bilal Chibani, přichází Mbaye Leye.
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Fabrice Olinga, přichází Mërgim Vojvoda.

75
    Galitsios poslal domácího hráče k zemi a uviděl žlutou kartu. Beveren tak má volný kop.

76
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Floriano Vanzo, přichází Karlo Lulič.

78
    Centr z kopačky domácích skončil jen v rukou gólmana Jeana Buteze.

79
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Paul Keita, přichází Apostolos Vellios.

80
    Mouscron kontroluje konec dnešního utkání, ale posléze ztratil míč na levé straně.

81
    Apostolos Vellios byl připraven ve vápně na centr, ale posléze naprosto úmyslně zahrál rukou, ale rozhodčí byl na něj hodný a žlutou kartu mu neukázal.

83
    Střela hostujícího hráče byla zblokována a dopředu může jít Beveren.

84
    Jenomže útok domácích se hodně zpomalil a následně také zastavil.

85
    Poté ještě přišel faul domácího útočníka a tady je pravděpodobně rozhodnuto.

87
    Waasland právě vstřelil branku!
    No pozor! Domácí dávají gól na konci utkání a snižují na 1:2. APOSTOLOS VELLIOS se po sedmi minutách na hrací ploše prosazuje, když uvnitř vápna překonal hostujícího gólmana.
    87. Apostolos VELLIOS - 1:2

88
    Opět se Beveren dostal dopředu, ale následný útok skončil v moci brankáře Buteze.

89
    Opět přiletěl centr domácích do vápna hostů, ale ten byl nepřesný a skončil za bránou Buteze, který tak má odkop.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90+2
    Frantzdy Pierrot svým tělem drží míč u rohového praporku a posléze přišel jen faul ze strany domácích.

90+3
    Následně se ovšem hostující hráč ocitl v ofsajdovém postavení.

90+4
    Centr domácích skončil bezpečně v moci Jeana Buteze.

90+4

Je konec. Mouscron dnes zvítězil na půdě Beverenu 2:1 a odváží si tři body. Už ve 3. minutě hosté vstřelili gól, ale ten nakonec díky ofsajdu nebyl uznán. Ve 27. minutě se hosté dostali opět do velké šance po rohovém kopu, ale ani tentokrát nevstřelili gól. Ve 40. minutě se ale nakonec hráči Mouscronu dočkali, když poslal Olinga skvěle míč na Frantzdyho Pierrota, který jej uklidil k pravé tyči. V 73. minutě poslal hosty do dvoubrankového vedení Benson. V 87. minutě ještě dal naději domácím Vellios, ale následně už branka nepadla a hosté vyhráli.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:7.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:53:48)