Liége – Eupen 3:0 (kon.) | Oostende – Kortrijk 1:2 (kon.) | Waasland-Beveren – Mouscron 1:2 (kon.)
Genk – Cercle Bruggy 1:2 (kon.)
Waasland-Beveren
1:2 (0:1)
Royal Excel Mouscron
cz Sobota 24.11.2018, 20:00 • Freethiel Stadion, Beveren • Belgická Jupiler Pro League • 16. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:53:48)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:7.

Je konec. Mouscron dnes zvítězil na půdě Beverenu 2:1 a odváží si tři body. Už ve 3. minutě hosté vstřelili gól, ale ten nakonec díky ofsajdu nebyl uznán. Ve 27. minutě se hosté dostali opět do velké šance po rohovém kopu, ale ani tentokrát nevstřelili gól. Ve 40. minutě se ale nakonec hráči Mouscronu dočkali, když poslal Olinga skvěle míč na Frantzdyho Pierrota, který jej uklidil k pravé tyči. V 73. minutě poslal hosty do dvoubrankového vedení Benson. V 87. minutě ještě dal naději domácím Vellios, ale následně už branka nepadla a hosté vyhráli.

90+4

90+4
    Centr domácích skončil bezpečně v moci Jeana Buteze.

90+3
    Následně se ovšem hostující hráč ocitl v ofsajdovém postavení.

90+2
    Frantzdy Pierrot svým tělem drží míč u rohového praporku a posléze přišel jen faul ze strany domácích.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

89
    Opět přiletěl centr domácích do vápna hostů, ale ten byl nepřesný a skončil za bránou Buteze, který tak má odkop.

88
    Opět se Beveren dostal dopředu, ale následný útok skončil v moci brankáře Buteze.
    87. Apostolos VELLIOS - 1:2

87
    Waasland právě vstřelil branku!
    No pozor! Domácí dávají gól na konci utkání a snižují na 1:2. APOSTOLOS VELLIOS se po sedmi minutách na hrací ploše prosazuje, když uvnitř vápna překonal hostujícího gólmana.

85
    Poté ještě přišel faul domácího útočníka a tady je pravděpodobně rozhodnuto.

84
    Jenomže útok domácích se hodně zpomalil a následně také zastavil.

83
    Střela hostujícího hráče byla zblokována a dopředu může jít Beveren.

81
    Apostolos Vellios byl připraven ve vápně na centr, ale posléze naprosto úmyslně zahrál rukou, ale rozhodčí byl na něj hodný a žlutou kartu mu neukázal.

80
    Mouscron kontroluje konec dnešního utkání, ale posléze ztratil míč na levé straně.

79
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Paul Keita, přichází Apostolos Vellios.

78
    Centr z kopačky domácích skončil jen v rukou gólmana Jeana Buteze.

76
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Floriano Vanzo, přichází Karlo Lulič.

75
    Galitsios poslal domácího hráče k zemi a uviděl žlutou kartu. Beveren tak má volný kop.

74
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Bilal Chibani, přichází Mbaye Leye.
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Fabrice Olinga, přichází Mërgim Vojvoda.
    73. Manuel BENSON - 0:2

73
    Mouscron právě vstřelil branku! Hosté jdou do dvoubrankového vedení a jsou tak blízko k zisku tří bodů! MANUEL BENSON dostal přihrávku do vápna, kde si míč zpracoval a posléze prostřelil domácího gólmana.

72
    Ovšem následný centr z volného kopu nepřinesl nic vážnějšího a míč skončil v moci Jeana Buteze.

71
    Benjamin Van Durmen se dopustil faulu ve středu hrací plochy a uviděl žlutou kartu.

70
    Zbývá nám posledních dvacet minut a Mouscron stále vede těsně 1:0, díky brance Pierrota z první půle.

68
    Následný roh ovšem nic vážnějšího nepřinesl. Posléze ale Beveren získal autové vhazování.

67
    Opět se Beveren dostal do zakončení, ale to bylo zblokováno a následuje rohový kop.

65
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Raffidine Abdullah, přichází Djihad Bizimana.

65
    Domácí hráč se skvěle dostal až do vápna, ale posléze vypálil jen do míst, kde byl připraven Jean Butez!

64
    Nyní se něco snaží vymyslet Mouscron, ale ve druhém poločase to z jejich strany není dobrý výkon.

62
    Přihrávka domácího hráče z pravé strany směrem do vápna nenašla správného majitele.

61
    Žlutou kartu dostává Paul Keita (Waasland-Beveren).

60
    Hodina hry je minulostí a Mouscron stále vede 1:0, ovšem ve druhé půli diktují hru hráči Beverenu.

58
    Hra je opět přerušena, jelikož po souboji zůstal ležet na zemi Frank Boya.

57
    Hosté se ubránili také dalšímu útoku Beverenu.

55
    Chibani přišlápl protihráči nohu a uviděl tak žlutou kartu.

52
    Waasland-Beveren je ve druhé půli mnohem aktivnější, než v prvním poločase, ale zatím je to z domácí strany nemastné neslané.

50
    Nyní se hra přerušila, jelikož Nana Ampomah potřebuje ošetření.

49
    Po centru domácích skončil míč jen za bránou Buteze.

47
    Waasland-Beveren získal autové vhazování na polovině soupeře.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

První poločas je u konce a Mouscron zatím zaslouženě vede 1:0. Už ve 3. minutě hosté vstřelili gól, ale ten nakonec díky ofsajdu nebyl uznán. Ve 27. minutě se hosté dostali opět do velké šance po rohovém kopu, ale ani tentokrát nevstřelili gól. Ve 40. minutě se ale nakonec hráči Mouscronu dočkali, když poslal Olinga skvěle míč na Frantzdyho Pierrota, který jej uklidil k pravé tyči.

45+2

45+2
    Domácí získali autové vhazování na své polovině hrací plochy.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Dimitri Mohamed, přichází Benjamin Van Durmen.

44
    Žlutou kartu dostává Fabrice Olinga (Royal Excel Mouscron).

44
    Nyní je hra přerušena, jelikož hostující hráč je ošetřován a bude muset střídat.

43
    Žlutou kartu dostává Francesco Forte (Waasland-Beveren).

42
    Nyní míč skončil z nohy hostujícího hráče jen za bránou Beverenu a Davy Roef tak bude mít odkop od své svatyně.
    40. Frantzdy PIERROT - 0:1

40
    Mouscron právě vstřelil branku! Hosté jdou zaslouženě do vedení! Po skvělé přihrávce se ocitl Fabrice Olinga v parádní střelecké pozici, ale všiml si volného FRANTZDYHO PIERROTA, který tak zakončil bezpečně k pravé tyči do poloprázdné brány.

37
    A nakonec přišlo zakončení, se kterým si ale poradil Davy Roef.

36
    Posléze získal Royal rohový kop z levé strany.

34
    Opět se hráči Mouscronu snažili něco vymyslet, ale zastavil je faul soupeře.

32
    Hosté posléze získali také autové vhazování na polovině soupeře.

30
    Hosté nyní mají volný kop z pravé strany.

27
    Opět měl Mouscron obrovskou šanci, tentokrát po rohovém kopu, když Roefovi vypadl míč, ale nakonec se hostující hráč netrefil do balónu.

26

24
    Nyní byl útok domácích přerušen, jelikož přišel faul Aleksandara Boljeviće.

22
    Opět se domácí mužstvo dostalo dopředu, ale posléze se k míči dostal Mouscon.

20
    Posléze se domácí hráč dostal do zakončení, ovšem s tím si bez problémů poradil Jean Butez.

18
    Waasland-Beveren nyní drží míč na své polovině hrací plochy, ale zatím je tempo hry velice pomalé.

16
    Frank Boya si poradil s domácím hráčem, který se snažil dostat dopředu po levé straně.

14
    Útok Mouscronu skončil pouze u domácí obrany, která posléze poslala nákop.

11
    Hosté jsou opět u balónu.

9
    Domácí už jsou u míče snaží se něco vymyslet, ovšem začátek platí hostům.

7
    Následná střela ale skončila jen ve zdi.

5
    Nyní Mouscron získal přímý kop z dobré pozice a může se tak dostat do vedení.

3
    Hosté dávají gól, ale ten pravděpodobně neplatí, jelikož se hostující hráč ocitl v ofsajdu!

1

Waasland-Beveren: Roef – Caufriez, Moren, Vukotić, Massop (C) – Vanzo, Keita, Abdullah – Boljević, Forte, Ampomah.
    Náhradníci: Debaty – Badibanga, Bizimana, Foulon, Jubitana, Lulič, Schryvers, Vellios, L. Verstraete.

Royal Excel Mouscron: Butez – Galitsios, Dussenne, Godeau, Gulan – Chibani, Boya, Mohamed (C) – Benson, Olinga, Pierrot.
    Náhradníci: Werner – Diédhiou, Leye, Mbombo Lokwa, Sarmiento, Van Durmen, Vojvoda..

Waasland-Beveren se momentálně nachází na čtrnáctém místě s jedenácti body a skóre 16:22. V posledním zápase ovšem prohrál na půdě Cercle Bruggy 0:2. Nejlepším střelcem je s pěti góly Ampomah.
    Mouscron je aktuálně na patnácté příčce s deseti body a skóre 10:21. V posledním utkání remizoval v domácím prostředí 0:0 s Genkem. Nejlepším střelcem je se čtyřmi góly Pierrot.

V 16. kole belgické Jupiler League se proti sobě utkají týmy Waasland-Beveren a Royal Excel Mouscron. Naposled se spolu tato mužstva střetla před dvěma měsíci na půdě Muscronu, kde ovšem vyhrál Beveren 3:0. Dnes se bude hrát na Freethiel Stadionu v Beverenu. Úvodní výkop je naplánován na 20:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.