Stavanger – Nitra 2:1 (kon.) | HV71 – Sheffield 5:3 (kon.) | Krefeld – Kärpät 0:2 (kon.)
Mannheim – Lugano 2:3 (kon.) | Linz – Bern 1:3 (kon.) | Vienna – Skellefteå 3:2 (po pr.)
Växjö – Mladá Boleslav 7:3 (kon.)
Stavanger Oilers
2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
HK Nitra
Štvrtok 18.08.2016, 19:00Liga majstrov • Skupina J

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

V 1. kole skupinovej fázy Champions Hockey League sa slovenský majster HK Nitra predstaví na ľade nórskeho majstra Stavanger Oilers. Zo 16 základných skupín postúpia víťazi aj tímy z druhých miest do vyraďovacích bojov, kde sa bude hrať tradičným systémom od šestnásťfinále až po finále. Finálový duel je naplánovaný na 7. februára 2017. Posledným víťazom hokejovej Ligy majstrov je tím Frölundy Indians.

Nitra si zopakuje účasť v prestížnej súťaži opäť po roku, kedy v súbojoch so švédskou Skellefteyou podľahli svojmu súperovi doma 2:4 a u súpera získali premiérový bod po prehre 2:3 po samostatných nájazdoch. S Libercom zažili Corgoni v hustej hmle trpkú prehru 0:9 na domácom ľade. Českému mužstvu Nitrania nestrelili gól ani na ich klzisku, prehrali 0:2 a so skóre 4:18 ukončili svoje pôsobenie v CHL.

Hokejistom Stavangeru Oilers sa v uplynulom ročníku Ligy majstrov darilo o poznanie lepšie. So skóre 11:7 vyhrali základnú skupinu pred mužstvami HC Oceláři Třínec a KalPa Kuopio. V následných vyraďovacích bojoch nórske mužstvo prehralo na ľade Eisbären Berlin 3:0, doma iba remizovali 3:3 a so súťažou sa rozlúčili.

Kto vstúpi do nového ročníka Liga majstrov úspešnejšie a zaznamená víťazstvo sa dozviete aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás srdečne pozývam.
    Nitrania v Stavangeri

Aktéri zápasu sú už na ľadovej ploche a stretnutie nám o malý moment začne.

00:01

00:42
    V prvom zákroku Valent a hra je prerušená.

01:26
    Pozornosť domáceho brankára vyskúšal v úvode stretnutia Peter Ordzovenský.

01:52
    Hosťujúcej obrane unikol Andersen a rútil sa sám na Valenta, ten dobre zasiahol a podržal svoje mužstvo.

02:36
    Vhadzovanie v útočnom pásme Nitry avšak do prečíslenia 2 na 1 sa dostali domáci, Valent opäť v zákroku a hra je prerušená.

03:29
    Domáci sú zovreli Nitru pred vlastný brankárom, do brejku sa následne dostal slovenský majster a Lalibertého tvrdú strelu z pravej strany zneškodnil domáci brankár a hru prerušil.

04:44
    Hráči Stavangeru v dobrom pohybe, Nitra mala v úvodnej päťminútovke problémy zachytiť pohyb svojich súperov, výsledkom čoho boli zakončenia domácich hráčov.

05:16
    Stavanger dal gól!Klbko hráčov pred Valentom, strela z pravého kruhu a domáci otvárajú skóre vďaka gólu SVEINA PETTERA FALK-LARSSENA. Asistencie: Tim Kunes.
    05:16 Falk-Larssen (STV) - 1:0

05:36
    Nitra dala gól!
    Odrazený puk od zadného mantinelu dopravil za chrbát domáceho brankára JUDD BLACKWATER. Asistencie: Marek Slovák, Mitch Versteeg
    05:36 Blackwater (NIT) - 1:1

06:18
    Nitra si zahrá prvú presilovku v stretnutí.

07:20
    Prvú polovicu presilovky majú hráči Nitry za sebou, avšak nedokázali sa usadiť pred Holmom.

07:38
    Tvrdá strela Mezeia a hra je prerušená. Bude sa vhadzovať po pravici Holma.

08:24
    Domáci v plnom počte.

08:46
    Paukovček zachytil domácu rozohrávku, avšak puk mu ušiel, zmocnil sa ho domáci brankár a hra je prerušená.

09:24
    Valent skryl puk do svojej moci za vlastnou bránkou a hru prerušil. Po prvej polovici prvej tretiny je stav vyrovnaný. Aktívnejší sú domáci hráči, ale ani brankár Holm sa na nedostatok práce nemôže sťažovať.

10:55
    Prvý nitriansky útok zovrel domácich pred vlastným hráčom, nebezpečne z medzikružia zakončoval Laliberté, stav sa však nemení.

11:57
    V súboji o puk v rohu klziska úspešnejší nitriansky kapitán Mezei a hostia začínajú útočnú akciu z hĺbky obranného pásma.

12:50
    Nepríjemná strela od modrej, závar pred Valentom. Puk však hosťujúca obrana upratala do bezpečia.

13:33
    Stavangar v protiútoku 2 na 2, Valent chytá a hru prerušuje.

14:13
    Brankár hostí v ďalšom zákroku, hru opäť radšej prerušuje a nasleduje vhadzovanie.

14:56
    Vhadzuje sa pred Brankárom Holmom, ktorý si doposiaľ pripísal 8 úspešných zákrokov.

15:22
    Prvú presilovku v stretnutí si zahrajú domáci pri vylúčení Kutáleka za hákovanie.

15:33
    Stavanger dal gól!KRISTIAN FORSBERG po peknej kombinačnej akcii nikým neatakovaný strieľa z medzikružia k pravej tyčke, využíva presilovku a druhýkrát v stretnutí dostáva domácich do vedenia. Asistencie: Dan Kissel, Christian Dahl-Andersen.
    15:33 Forsberg (STV) - 2:1

16:21
    Holm musel čeliť Bajtekovmu zakončeniu, Nitra bola blízko vyrovnaniu.

17:46
    Ofsajd Nitra, vhadzuje sa v strednom pásme.

18:30
    Domáci hráči usadení v útočnom pásme, bojujú o puk v rohu klziska.

19:19
    Vhadzuje sa pred Valentom.

20:00

V prvej tretine sme boli svedkami troch gólov, dva strelili domáci hráči Falk-Larssen a Forsberg, za hostí bleskovo vyrovnával Blackwater a tak je stav po dvadsiatich minútach 2:1.

20:01

20:53
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

21:00
    Po buly strela domácich, Valent puk chytá a hru prerušuje.

21:44
    Odkrytá domáca bránka, odrazený puk sa však nedostal k Ručkayovi, ktorý by strieľal do prázdnej bránky. Kutálek chcel prevziať zodpovednosť, puk mu však v rozhodujúcom momente ušiel.

22:37

22:52
    Nitra v útočnom pásme, hru však prerušil hvizd hlavného rozhodcu, pretože domáca bránka bola posunutá.

24:17
    Raisov pokus od modrej bol zblokvaný a Holm bez problémov vyráža puk do rohu klziska.

25:00
    Za brankárom Valentom sa nachádza aj mnohopočetná skupinka nitrianskych fanúšikov, ktorí dávajú o sebe vedieť hlasným povzbudzovaním.

26:18
    Hostia si vymenili puk v útočnom pásme, Macík sa dostal do dobrej príležitosti, vystrelil a akciu zastavil brankár Holm úspešným zásahom.

26:51
    Ordzovenský páli od modrej, odrazený puk doráža Chalupa. Brankár Holm si poradil s oboma pokusmi.

27:42
    Nitra chybovala v rozohrávke, pred Valentom sa ocitli až dvaja domáci hráči avšak nezakončili ideálne.

28:17
    Stavanger si zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Ručkaya za podrazenie.

28:22
    Po buly strieľa Humphries, Valent chytá a hru prerušuje.

28:30
    Nitra zakončuje vo vlastnom oslabení, domáci brankár bol pozorný.

30:00
    Domáci zovreli Nitru pred Valentom, chýba im však moment prekvapenia.

30:20
    Hostia v plnom počte.

30:42
    Zblokovaná strela domácich končí na ochrannej sieti a vhadzuje sa pred Valentom.

31:02
    Rokseth sa zbavil jedného z nitrianskych hráčov na pravom kruhu, vystrelil a Valent chytá.

31:45
    Nitra bola blízko k vyrovnaniu, puk však skončil na konštrukcii domácej bránky.

32:53
    Nitriansky štvrtý útok tentokrát zovrel domácich pred svojim brankárom, domáci brankár odolal a stav sa nemení.

34:10
    Zakázané uvoľnenie Stavanger.

34:30
    Hra je prerušená, reklamná prestávka.

35:10
    V druhej tretine sme gól doposiaľ nevideli, hra sa nám začína pomaly kúskovať, čo vyhovuje domácim hokejistom.

36:15
    Ofsajd Nitra.

37:15
    Strelu Daniela Roksetha zneškodnil Valent.

38:33
    Vhadzuje sa pred Valentom. Záver tretiny je bez výraznejších príležitostí na oboch stranách.

39:01
    Tvrdá strela Soaresa bez prípravy, Valent vyráža betónom.

39:58
    Zakázané uvoľnenie Nitra a 2 sekundy pred koncom treiny sa vhadzuje pred Valentom.

40:00

V druhej tretne sme gól nevideli a tak Stavanger vyhráva po štyridsiatich minútach nad Nitrou 2:1.

40:01

40:20

41:02

41:15
    Blackwater v súboji 1 na 1 páli spoza protihráča.

41:44
    Úvod tretiny je rozkúskovaný, tentokrát sa zakázaného uvoľnenia dopustili domáci.

43:01
    Za faul na Soaresa si na trestnú lavicu sadol Chalupa.

44:16
    Domáci budú mať k dispozícii presilovku 5 na 3 za faul Raisa na Kissela.

44:46
    Domáci roztočili efektný kolotoč avšak v rozhodujúcom momente nezakončili do odkrytej bránky.

45:08
    Nitra už so štyrmi hráčmi, domáci pokračujú v presilovke, vhadzuje sa pred Valentom.

45:46
    Domáci kombinujú v útočnom pásme, Nitrania sa doposiaľ dobre bránia.

46:20

46:56
    Po dlhšej dobe v akcii aj brankár Holm, ktorý si poradil s tečovaným pukom a hru prerušil.

47:08
    Spoza bránky si nakorčuloval pred Holma Macík, jeho strela končí iba na betónoch domáceho brankára.

48:42
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

49:42
    Henrich Ručkay zostal ležať v útočnom pásme na ľade po zásahu hokejkou do tváre, rozhodca hru prerušil a za pomoci svojho spoluhráča nitriansky hráč odkorčuloval na striedačku. Ručkay má dokonca v tvári krv. Pomer síl na ľade sa však nemení.

50:30
    Konig rozohráva akciu od vlastnej bránky, slovenský majster má už iba desať minút na vyrovnanie.

51:50
    Dobrú prácu odvádza prvý nitriansky útok pred Holmom, do nebezpečnejšieho zakončenia sa však nedostali. Rozburcovali však svojich fanúšikov, ktorí zborovo kričia "Nitra do toho".

53:07

54:18
    Nitra má šancu vyrovnať pri vylúčení Dahl-Andersena za držanie.

55:02
    Pomer síl na ľade sa vyrovnáva, kedy za držanie si Versteeg posedí dve minúty.

55:56
    König sa dopustil obrovskej chyby v obrannom pásme, pred Valentom sa ocitol jeden z domácich hráčov a nastrelil ľavú tyčku.

57:17
    Ručkayovo zakončenie, puk končí na hrudi domáceho brankára a hra je prerušená.

57:20
    Hrá sa za hosťujúcou bránkou, Stavanger umne udržuje puk ďaleko od svojho brankára.

57:40
    Strela Kunesa od modrej, puk končí v lapačke brankára hostí a hra je prerušená.

58:01
    Valent v ďalšom zákroku a bude sa vhadzovať v strednom pásme. Hostia už zrejme nebudú mať dostatok síl na vyrovnanie.

58:43
    Hra je prerušená. Oddychový čas Nitra.

59:01
    Minúta do konca tretiny, puk je za nitrianskou bránkou.

59:20
    Nitra rozohráva jednu z posledných akcii od vlastnej bránky.

Nitra prehrala v Nórsku na ľade Stavanger Oilers 2:1. Všetky góly sme videli v prvej tretine. Skóre stretnutia otvoril v 6. minúte Falk-Larssen, o pár sekúnd neskôr vyrovnal Blackwater a o desať minút neskôr strelil víťazný gól stretnutia v presilovke Forsberg. Najbližšie sa Corgoni predstavia v CHL v sobotu 27.8.2016 o 17:00 na svojom ľade proti Plzni. (21:24:20)

Dalibor Sklár

Góly a asistencie: 6. Falk-Larssen (Kunes), 16. Forsberg (Kissel, Dahl-Andersen) – 6. Blackwater (Slovák, Versteeg)

Stavanger Oilers: Holm – Bjornevoll, Humphries, Kunes, Macaulay, Mostue, Rokseth, Solberg, Sveum – Forsberg, Dahl-Andersen, Falk-Larssen, Hoff, Kissel, Kristiansen, Lorentzen, Medus, Salsten, Soares, Soberg, Guilder
    HK Nitra: Valent – König, Kuzma, Mezei, Ordzovenský, Rais, Versteeg, Pupak – Laliberté, Slovák, Blackwater, Macík, Paukovček, Krištof, Štefanka, Ručkay, Kutálek, Bajtek, Bene, Chalupa, Piačka

Rozhodca: SEWELL Liam (GBR) , SOLEM Per Gustav (NOR)