Stavanger – Nitra 2:1 (kon.) | HV71 – Sheffield 5:3 (kon.) | Krefeld – Kärpät 0:2 (kon.)
Mannheim – Lugano 2:3 (kon.) | Linz – Bern 1:3 (kon.) | Vienna – Skellefteå 3:2 (po pr.)
Växjö – Mladá Boleslav 7:3 (kon.)
Växjö Lakers
7:3 (3:3, 2:0, 2:0)
BK Mladá Boleslav
cz Štvrtok 18.08.2016, 20:00 • Vida Arena, Växjö • Liga majstrov • Skupina L

Tolik pro dnešní večer Liga mistrů, přeji dobrou noc a napočtenou se těším opět v neděli u duelu BK Mladá Boleslav – Växjö Lakers. (22:37:17)

Mladé Boleslavi se trip do Běloruska, respektive Švédska tedy rozhodě nevydařil. Zatímco v Minsku hráli Středočeši s tamním Junostěm vyrovnanou partii, švédskému Växjö vzdorovat nedokázali. Ve dvou utkáních inkasovali Bruslaři 11 branek. Je tedy jasné, o čem bude mimo jiné následující trénink Bruslařského klubu. Další utkání Ligy mistrů čeká českého zástupce už v neděli, kdy se v rámci odvety postaví v boleslavské ŠKOENERGO Aréně právě svému čtvrtečnímu soupeři, Växjö Lakers. Český tým tak bude muset hodně zabrat, aby jeho fanoušci neviděli takový zápas jako tento.

Poslední utkání čtvrtečního programu hokejové Ligy mistrů je u svého konce a je to zároveň klání, ve kterém viděli diváci nejvíce branek. Padlo jich dohromady hned deset, z toho však sedm do sítě českého klubu.

Vaxjö Lakers byli podle očekávání lepším týmem a ačkoliv dokázala Mladá Boleslav v první třetině vyrovnat stav utkání, později už se na další vstřelené branky nezmohla. Švédský celek tedy vítězí velice přesvědčivě 7:3.

Utkání sledovalo 2 685 diváků.

59:21
    Duel už se jen dohrává, o vítězi je dávno rozhodnuto.

58:51
    David Štich (MBL) tedy dostal pět minut + do konce utkání, boleslavský hráč rovnou odešel do kabin. Josh Hennesy (VAX) byl potrestán na dvě + deset minut. Oba za hrubost, za Šticha sedí jiný hráč, Hennesy je na střídačce.

58:51
    Po odpískání se David Štich shodil rukavice a pustil se do Joshe Hennessyho, kterého po několika pěstech poslal k zemi. Alespoň v nějakém souboji tedy Boleslavští dnes zvítězili.

58:24

58:05
    Tuomas Tarkki ustál další závar před svou brankou.

57:31
    Český tým opět posílá kotouč až za Erikssona.

57:11
    Jeden z domácích střílel, trefil však pouze obětavě bránícího hráče v bílozeleném dresu.

56:50
    Bruslaři se osvobozují.

56:40
    Lakers kombinují na modré čáře, přímo na branku ale vystřelit nedokázali.

56:24
    Probíhá poslední komerční přestávka tohoto duelu.

56:24
    Dvouminutový trest za hákování dostal Tomáš Hyka (MBL). Boleslavští budou mít ještě co dělat, aby nedostali "desítku".

56:13
    Domácí ve výhodě. Hyka fauloval Reddoxe.

55:19
    Murphy nahazoval kotouč na zteč, ale k té se jeho spoluhráči nedostali.

54:10
    Jednu ze střel z pravého kruhu vyškrábl Tuomas Tarkki až špičkou svého betonu.

Vojtěch Drbohlav

Góly a asistencie: 1. R. Rosen (Murphy), 3. Josefsson (Marklund, Froberg), 12. C. Rosen (Bohm, Marklund), 34. Platt (Bohm), 39. Hillding (Netterberg, Everberg), 46. Platt (Murphy, R. Rosen), 49. C. Rosen (Netterberg, Kiiskinen) – 9. Pacovský (Klepiš, Tarkki), 11. Urban (Vampola, Látal), 19. Látal (Stříteský)

Växjö Lakers: Eriksson (Andren) – Bohm, C. Rosen, Murphy, Holm, Lundberg, Martinsson, Hogberg – Kiiskinen (A), Netterberg, R. Rosen – Everberg, Hillding, Reddox (C) – Hennessy, Platt, Palola – Josefsson, Froberg, Brodecki – Marklund
    BK Mladá Boleslav: Tarkki (Lukáš) – Trončinský, Štich, Voráček (A), Stříteský, Kurka, Hanzlík, Pastor, Krejčí – Vampola (A), Látal, Urban – Pospíšil, Klepiš (C), Hyka – Lenc, Orsava, Žejdl – Pacovský, Volek, Ďurač

Rozhodca: Johansson (SWE), Wiegand (SUI) – Lundgren, Pihlblad (oba SWE)

Diváci: 2 685