Stavanger – Nitra 2:1 (kon.) | HV71 – Sheffield 5:3 (kon.) | Krefeld – Kärpät 0:2 (kon.)
Mannheim – Lugano 2:3 (kon.) | Linz – Bern 1:3 (kon.) | Vienna – Skellefteå 3:2 (po pr.)
Växjö – Mladá Boleslav 7:3 (kon.)
Stavanger Oilers
2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
HK Nitra
Štvrtok 18.08.2016, 19:00Liga majstrov • Skupina J

Nitra prehrala v Nórsku na ľade Stavanger Oilers 2:1. Všetky góly sme videli v prvej tretine. Skóre stretnutia otvoril v 6. minúte Falk-Larssen, o pár sekúnd neskôr vyrovnal Blackwater a o desať minút neskôr strelil víťazný gól stretnutia v presilovke Forsberg. Najbližšie sa Corgoni predstavia v CHL v sobotu 27.8.2016 o 17:00 na svojom ľade proti Plzni. (21:24:20)

59:20
    Nitra rozohráva jednu z posledných akcii od vlastnej bránky.

59:01
    Minúta do konca tretiny, puk je za nitrianskou bránkou.

58:43
    Hra je prerušená. Oddychový čas Nitra.

58:01
    Valent v ďalšom zákroku a bude sa vhadzovať v strednom pásme. Hostia už zrejme nebudú mať dostatok síl na vyrovnanie.

57:40
    Strela Kunesa od modrej, puk končí v lapačke brankára hostí a hra je prerušená.

57:20
    Hrá sa za hosťujúcou bránkou, Stavanger umne udržuje puk ďaleko od svojho brankára.

57:17
    Ručkayovo zakončenie, puk končí na hrudi domáceho brankára a hra je prerušená.

55:56
    König sa dopustil obrovskej chyby v obrannom pásme, pred Valentom sa ocitol jeden z domácich hráčov a nastrelil ľavú tyčku.

55:02
    Pomer síl na ľade sa vyrovnáva, kedy za držanie si Versteeg posedí dve minúty.

54:18
    Nitra má šancu vyrovnať pri vylúčení Dahl-Andersena za držanie.

53:07
    Ofsajd Nitra.

51:50
    Dobrú prácu odvádza prvý nitriansky útok pred Holmom, do nebezpečnejšieho zakončenia sa však nedostali. Rozburcovali však svojich fanúšikov, ktorí zborovo kričia "Nitra do toho".

50:30
    Konig rozohráva akciu od vlastnej bránky, slovenský majster má už iba desať minút na vyrovnanie.

49:42
    Henrich Ručkay zostal ležať v útočnom pásme na ľade po zásahu hokejkou do tváre, rozhodca hru prerušil a za pomoci svojho spoluhráča nitriansky hráč odkorčuloval na striedačku. Ručkay má dokonca v tvári krv. Pomer síl na ľade sa však nemení.

48:42
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

47:08
    Spoza bránky si nakorčuloval pred Holma Macík, jeho strela končí iba na betónoch domáceho brankára.

46:56
    Po dlhšej dobe v akcii aj brankár Holm, ktorý si poradil s tečovaným pukom a hru prerušil.

Dalibor Sklár

Góly a asistencie: 6. Falk-Larssen (Kunes), 16. Forsberg (Kissel, Dahl-Andersen) – 6. Blackwater (Slovák, Versteeg)

Stavanger Oilers: Holm – Bjornevoll, Humphries, Kunes, Macaulay, Mostue, Rokseth, Solberg, Sveum – Forsberg, Dahl-Andersen, Falk-Larssen, Hoff, Kissel, Kristiansen, Lorentzen, Medus, Salsten, Soares, Soberg, Guilder
    HK Nitra: Valent – König, Kuzma, Mezei, Ordzovenský, Rais, Versteeg, Pupak – Laliberté, Slovák, Blackwater, Macík, Paukovček, Krištof, Štefanka, Ručkay, Kutálek, Bajtek, Bene, Chalupa, Piačka

Rozhodca: SEWELL Liam (GBR) , SOLEM Per Gustav (NOR)