Atlético Madrid – Real Betis 5:1 (kon.) | Las Palmas – Valencia 2:1 (kon.) | Barcelona – Real Madrid 1:2 (kon.)
Vigo – La Coruña 1:1 (kon.)
Celta Vigo
1:1 (1:1)
Deportivo La Coruña
Sobota 02.04.2016, 22:05 • Estadio de Balaídos (Vigo) • Španielska LaLiga • 31. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:05.

Cez víkend je v Španielsku na programe 31. kolo Primera Division. Spomedzi sobotňajších zápasov púta bezpochyby najväčšiu pozornosť El Clásico medzi FC Barcelona a Realom Madrid. Zaujímavý však môže byť aj duel, v ktorom Celta Vigo privíta Deportivo La Coruña. Jeho priebeh vás pozývam sledovať v tomto online prenose.

Domáca Celta Vigo sa po minulosezónnom ôsmom mieste môže na konci aktuálneho ročníka posunúť ešte o niekoľko priečok vyššie. Aktuálne jej so ziskom 48 bodov patrí piata priečka. Ak sa zverenci Eduarda Berizza v závere ligy vyhnúť väčšiemu výpadku, miesto zaručujúce účasť v pohárovej Európe pre budúcu sezónu by im nemalo ujsť. V štyroch z posledných piatich ligových duelov sa Celte podarilo bodovať. O všetky body prišla len v stretnutí s Realom Madrid, ktorý ju na domácej pôde deklasoval 7:1. Pred reprezentačnou prestávkou futbalisti Celty Vigo porazili Valenciu na jej štadióne 2:0. Táto prehra sa nakoniec stala osudnou Garymu Nevillovi, ktorý bol po nej odvolaný z funkcie hlavného trénera.

Deportivo sa potom, čo vlani bojovalo o záchranu, zlepšilo a v tejto sezóne patrí do prvej polovice ligového pelotónu. Po troch prehrách z posledných piatich duelov svoje postavenie síce zhoršilo, ale aj tak mu momentálne patrí desiata priečka tabuľky. Mančaft vedený koučom Víctorom Sánchezom pred asociačným termínom zdolal v domácom prostredí Levante 2:1.

V prvom vzájomnom meraní síl v tejto sezóne dokázalo Deportivo zúžitkovať výhodu domáceho prostredia a Celtu porazilo 2:0. Podarí sa Celte Vigo túto prehru oplatiť?
    Hľadáme nových redaktorov!

Portál Onlajny.eu rozširuje rady svojich komentátorov. Ak ťa zaujíma futbal, hokej, tenis, basketbal či iné športy a chcel by si sa stať športovým novinárom, neváhaj a pridaj sa k nám. Viac informácií TU.

Celta Vigo: S. Álvarez – Mallo (C), Cabral, Sergi Gómez, J. Castro – Radoja, Wass – Bongonda, Orellana, Nolito – Aspas.
    Náhradníci: Blanco – Guidetti, P. Hernández, Beauvue, Planas, Señé, Diop.

Deportivo La Coruña: Lux (C) – Juanfran, Arribas, Sidnei, F. Navarro – C. Borges, Mosquera – Cartabia, Alberto, Fajr – Lucas.
    Náhradníci: Manu – Bergantiños, Cani, O. Riera, Laure, Luisinho, Lopo.

Rozhodca: Fernández – Cabañero, Canelo – Campos..

1

3
    Deportivo začína svoj pokus o útočnú akciu od brankára Luxa, ktorý odkopom uvedie loptu späť do hry.

4
    Hosťujúce držanie lopty sa skončilo nepresnou prihrávkou k postrannej čiare. Vhadzovať môžu domáci futbalisti.

6
    Z veľkej vzdialenosti sa do lopty oprel Lucas, jeho pokusu však chýbala presnosť a tak Álvarez celú situáciu len kontroloval pohľadom.

8
    Zápas je zatiaľ plný nepresností. Obe mužstva sa vcelku pravidelne striedajú o držanie lopty, ale ani jednému sa zatiaľ nepodarilo vyprodukovať nejakú súvislejšiu akciu.

11
    Hostia v posledných minútach prevzali iniciatívu na svoju stranu.

13
    Po sérii krátkych prihrávok sa lopta na pravom krídle dostala k pravému obrancovi Deportiva Juanfranovi. Ten ju odcentroval do šestnástky Celty, ale len na hlavu jedného z domácich futbalistov.

15
    Žltú kartu dostáva Jonathan Castro (Celta Vigo).

17
    Nolitovi nevyšiel zámer o narážačku. Jeho spoluhráč, ktorý mu mal priťuknúť loptu, bol predskočený a loptu stratil.

17
    Žltú kartu dostáva Daniel Wass (Celta Vigo).

19
    Domáca defenzíva si pri štandardnej situácii nedala dostatočný pozor na Sidneiho, ktorý si dokázal nabehnúť na center a zo zaujímavej pozície poslal loptu hlavičkou nad bránu. Stopér Deportiva sa domnieval, že tá bola ešte tečovaná, no rohový kop sa nepískal.
    Celso Borges (DEP) - 0:1

22
    La Coruña dala gól! Hostia korunujú fázu stretnutia, v ktorej sú na ihrisku lepším tímom, otváracím gólom duelu! Cartabia krásnou kolmicou poslal loptu do šestnástky Albertovi, ktorý ju z uhlu naservíroval na zadnú tyč CELSOVI BORGESOVI. Ten ostal defenzívou Celty nepovšimnutý a pohodlne zakončil do odkrytej svätyne!

25
    O veľmi skorú odpoveď Celty Vigo sa takmer postaral Fabian Orellana. Ten z hranice pokutového územia napriaholl k zaujímavému streleckému pokusu, po ktorom sa triaslo brvno Luxovej svätyne!

27
    Arribas si v okolí poliacej čiary nedal pozor, Nolito mu zobral loptu, no za hosťujúceho stopéra zaskočil jeho kolega a z črtajúcej sa brejkovej situácie nakoniec zišlo.

29
    Lucas dostal prihrávku za chrbát domácej obrany, no do hry sa nemohol zapojiť, pretože by mu bol odpískaný ofsajd.
    Nolito (CVG) - 1:1

30
    Celta Vigo dalo gól! Po polhodine hry je stav stretnutia vyrovnaný! Celta predviedla veľmi peknú akciu, Fabian Orellana zachytil nábeh NOLITA, posunul mu loptu do šestnástky a ľavý krídelník domáceho celku to ako pravák z prvej nádherne obalil k vzdialenejšej žrdi! Lux nemal na túto vydarenú koncovku najmenší nárok.

32
    Domáci sa nesú na pozitívnej vlne a pokračujú v ofenzívnom snažení.

35
    V permanencii je lekársky tím Deportiva, v ktorého opatere je brankár a kapitán hostí Lux.

36
    Zranenie kolena, ktoré si Lux pravdepodobne privodil pri tom, ako sa snažil zabrániť gólu Nolita, je vážnejšieho charakteru a vyžaduje si striedanie.

37
    Striedanie v tíme Deportivo La Coruña: z ihriska odchádza Germán Lux, prichádza Manu.

38
    Po niekoľkominútovej prestávke sa opäť hrá. Futbalisti Deportiva sa usilujú podniknúť niečo smerom dopredu.

41
    Orellana vyviezol loptu z vlastnej polovice ihriska za poliacu čiaru, kde ho za pomoci rúk zastavil Fajr.

43
    Sidneiho pas na hrot útoku mal zrejme nájsť Lucasa, no ten sa v tej chvíli pohyboval v inom priestore, než do akého smerovala lopta.

44
    Celta bude mať ešte v závere riadnej hracej doby prvého polčasu k dispozícii priamy kop.

45
    Jeho rozohrávka však vôbec nevyšla Nolitovi, ktorý poslal loptu vysoko nad Manuovu svätyňu.

45+1
    K prvému dejstvu rozhodca pridal až päť minút, čo je spôsobené ošetrovaním zraneného brankára Luxa.

45+3
    Nolitov nepríjemný center vyboxoval Manu z malého vápna na ďalší rohový kop.

45+4
    Záver polčasu patrí jednoznačne domácim, ktorí by sa radi ujali vedenia ešte pred odchodom do šatní.

45+5
    Orellanov pokus zatočiť loptu do pokutového územia stroskotal hneď na prvom hráčovi, ktorý stál v jeho blízkosti a loptu zablokoval.

45+5

Prvý polčas, ktorý sa kvôli ošetrovaniu zraneného brankára Deportiva, predĺžil o päť minút, skončil remízou 1:1. Hostia sa ujali vedenia zásluhou peknej kombinácie, na konci ktorej doklepol loptu do siete Borges. Z vedenia sa Deportivo tešilo len pár minút. V tridsiatej minúte totiž prišla odpoveď z kopačky Nolita, ktorý sa trafil skutočne výstavne.

46

46
    Do druhého polčasu vstúpili oba tímy bez zmien v zostave.

47
    Juanfran zrýchlil na pravej strane, vypracoval si dostatok priestoru na center, no z toho neprišlo žiadne zakončenie.

49
    Lucas Perez pri napádaní dostal svojho protihráča do úzkych, no práve od neho išla lopta mimo hraciu plochu. Álvarez môže odkopávať od brány.

51
    Bongonda vnikol do pokutového územia, namieril si to medzi dvojicu protihráčov a po kontakte s Navarrom skončil na trávniku. Súboj prebehol v rámci pravidiel, penalta sa nepíska.

53
    Nolitov pas na spoluhráča, ktorý nabiehal vpred, bol zastavený. Deportivo sa pokúsilo o brejk, no ten stroskotal ešte skôr, ako vôbec začal.

54
    Iago Aspas si z pozície hrotového útočníka zbehol do krídla, v šestnástke zvládol individuálny súboj a predložil loptu pred bránu. Tam bol pripravený zakončiť Bongonda, no defenzíva Deportiva v poslednej chvíli stihla zakročiť!

56
    Lucas Perez potiahol kontru Deportiva pred šestnástku, do ktorej sa následne snažil poslať loptu na jedného zo svojich spoluhráčov, avšak neúspešne.

58
    Iago Aspas utŕžil v osobnom súboji zásah do tváre. Odpískania faulu na svoju osobu sa ale dožadoval márne.

61
    Žltú kartu dostáva Alejandro Arribas (Deportivo La Coruña).

62
    Fabian Orellana poslal loptu do ohňa, no domáca akcia napokon pokračovať nemohla, pretože sa pískal ofsajd.

64
    Manu včas opustil svoju svätyňu a stihol sa k lopte dostať skôr ako Bongonda, ktorý sa však spoločne s trojicou protihráčov nachádzal v momente prihrávky v ofsajdovom postavení, takže celý rozruch bol zbytočný.

66
    Územná prevaha je na strane Celty Vigo. Hráči Deportiva sa sústredia predovšetkým na obranu a do útočných akcií vyrážajú len zriedka.

68
    Nolito si pred šestnástkou narazil loptu, v okolí šestnástkového oblúku sa snažil naviesť si ju na strelu, no pod nohy sa mu vrhol Arribas, ktorý ho poslal k zemi. Rozhodca bol nekompromisný, obrancovi Deportiva udelil druhú žltú kartu a poslal ho predčasne pod sprchy!

70
    Faulovaný Nolito teraz uštedril pár menej slušných slov sebe samému, pretože rozohrávka priameho kopu mu nevyšla podľa predstáv.
    70. Alejandro Arribas (DEP)

70
    Striedanie v tíme Deportivo La Coruña: z ihriska odchádza Federico Cartabia, prichádza Luisinho.

72
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Théo Bongonda, prichádza John Guidetti.

73
    John Guidetti sa okamžite po príchode na trávnik zapojil do hry, vybojoval loptu pre Nolita, ktorý vystrelil spoza šestnástky, ale priestor troch žrdí minul.

75
    Do záverečnej fázy zápasu vstúpime rohovým kopom domáceho tímu.

77
    Domáci po zmene strán preukazujú väčšiu vôľu po tom, aby strhli víťazstvo na svoju stranu. Zatiaľ sa však do vážnejších šancí dostávajú len veľmi ťažko.

78
    Žltú kartu dostáva Gustavo Cabral (Celta Vigo).

81
    Striedanie v tíme Deportivo La Coruña: z ihriska odchádza Sidnei, prichádza Alberto Lopo.

81
    Nolitovi snaha o center príliš nevyšla, futbalisti Celta však ostávajú na lopte.

83
    Obliehanie šestnástky hosťujúceho tímu sa skončilo Nolitovým snažením presadiť sa individuálnym spôsobom. Krídelník Celty si však vzal ťažké sústo a neuspel.

84
    Nolito ukazuje, prečo je považovaný za kľúčového hráča Celty Vigo. V posledných minútach je motorom takmer všetkých domácich akcií. Tentoraz však na ľavej strane nepochodil a v súboji s Juanfranom nevybojoval ani rohový kop.

87
    Luisinho vletel do Iaga Aspasa doslova ako odtrhnutý vagón, za čo bol potrestaný žltou kartou.

88
    Manu stiahol centrovanú loptu do svojej moci a teraz sa snaží ušetrením nejakých sekundičiek priblížiť svoj tím k bodovému zisku.

89
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Daniel Wass, prichádza Pablo Hernández.

90
    K druhému dejstvu sú pridané tri minúty.

90+2
    Brankár Manu sa s odkopom z vlastnej polovice rozhodne neponáhľa. Oba tímy majú k dispozícii už len minútu nato, aby strhli víťazstvo na svoju stranu.
    90+2. Manu (DEP)

90+3
    Bodku za stretnutím dal nepresnou strelou príznačne Nolito, ktorý dnes bol zrejme najlepším mužom na trávniku.

90+3

V druhom polčase sme gól nevideli. Bližšie k nemu mali domáci futbalisti, ktorí sa po zmene strán nepretržite snažili, no k úspechu sa nedopracovali.

Z mojej strany je to na dnes všetko. Ďakujem vám za priazeň a pozornosť pri sledovaní tohto prenosu a prajem ešte pekný zvyšok víkendu. (00:01:34)