Trenčín – Slovan Bratislava 0:2 (kon.) | Michalovce – Trnava 0:1 (kon.) | Podbrezová – Senica 1:0 (kon.)
Zlaté Moravce – Ružomberok 0:2 (kon.)
AS Trenčín
0:2 (0:2)
ŠK Slovan Bratislava
Sobota 27.02.2016, 15:45 • Mestský štadión Trenčín • Niké liga

Prvé jarné kolo vyšlo lepšie hosťom, ktorí od prvých minút hrali zodpovedne v defenzíve, držali Trenčanov na dištanc a hrozili brejkami. Dva z nich premenili na góly, následne dokázali výsledok udržať, v druhom polčase domácich prakticky do ničoho nepustili a zaslúžene zvíťazili. Rozdiel medzi prvým a druhým je tak už len štvorbodový. (17:36:58)

90+3

90+2
    Ešte poleží chvíľu Saláta, zápas je rozhodnutý.

90+2
    Trenčania už hrajú vabank, v pokuse o únilk bol Simovič v ofsajde.

90+1
    Center do vápna odohral pred Maiehoferom obranca, Trenčania reklamujú ruku, ale rozhodcovia sú iného názoru.

90
    Nadstavovať sa budú tri minúty.

90
    Trenčania síce vyvinuli záverečný nápor, ale hre chýba presnosť.

89
    Milinkovič držal zozadu prenikajúceho hráča za dres, rozhodca mu teraz odpustil druhú žltú kartu.

88
    Maierhofer sklepol vysokú loptu, ktorú následne Kessel poslal rozbehnutému Šulekovi, ten mal dobrú parketu v šestnástke, ale rozhodol sa nahrávať, čo prineslo len roh.

87
    Lawrencov center z ľavej strany našiel v šestnástke Bera, ten netrafil hlavou ideálne.

86
    Scottov center na voľných spoluhráčov zastavil vo vzduchu Lawrence. Hostia sa okamžite vracajú poctivo do defenzívy.

85
    Milinkovič zbytočne vpredu zozadu atakoval hráč a je prvým hráčom Slovana s kartou.

84
    Milinkovič šikovne vysúval Priskina za obranu, ten bol v tesnom ofsajde.

83
    Kalu sa predieral po pravej strane, ale nebol rýchlejší ako brániaci Milinkovič, takže loptu stratil.

81
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Róbert Vittek, prichádza Nermin Crnkić.

80
    Druhý polčas je zo strany domácich slabší ako prvý, snažia sa všetko hrať dopredu na Maierhofera, ale obrana ho stráži. Trenčanom chýba variabilita hry. Slovan zodpovedne bráni.

79
    Šulek zastavil prenikajúceho Milinkoviča rukou zozadu a správne videl kartu.

78
    Madu vybojoval roh, Maierhofer vyskočil síce najvyššie, ale hlavičkoval zo záklonu.

77
    Priamy kop pre AS, Koolwijk loptu zakrútil do šestnástky, nakoniec osamotený Maierhofer mohol hlavičkovať, ale netrafil loptu ideálne.